Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 20 paź 2020, 11:08

Premiera - 13 listopada.

Zapowiada się naprawdę obiecująco. Jakaś chińska, położona w śnieżnych górach wioska Mt. Komorebi. :brawo2:
Może w końcu dodadzą głęboki śnieg, który nie pojawił się w Czterech Porach Roku. I już rozwiali wątpliwości - Cztery Pory Roku nie są wymagane, by grać w ten nowy dodatek. B) Ale pewnie funkcje takie jak lepienie bałwana, czy robienie orzełków tylko z dodatkiem pogodowym.
Przy okazji tworzenia tego dodatku nawiązali współpracę z paroma simowymi YouTuberami, których kojarzę i oglądam, więc to też cieszy. :yes:

Podoba mi się też ta grafika, taka w stylu dodatków do The Sims 3:

Obrazek

Oficjalna zapowiedź dzisiaj o 17:00 naszego czasu tutaj:


youtu.be/MwOpX9pWsdU
Obrazek

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Smustle » 20 paź 2020, 13:27

O, to może być fajne. Ale póki co nie wiemy za dużo, więc nie ekscytuję się jakoś super.

Guuki, myślę że bardziej japońska a nie chińska, komorebi to japońskie słowo, oznaczające promienie słońca prześwitujące przez korony drzew :P Może będzie to wzorowane na japońskim górskim regionie, albo będzie to jakiś miks azjatyckich kultur tak jak Takemizu w dwójce. :mysli: Ciekawe czy otoczenie będzie typowo wakacyjne czy normalnie do mieszkania.

Podoba mi się koncept, powrót snowboardu i nowe sporty zimowe zawsze spoko. Chociaż nie ukrywam że liczyłam bardziej na jakiś dodatek z końmi soft9
Obrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: książę » 20 paź 2020, 17:07

Zwiastun już jest. Chyba nie będzie hoteli... bo jakby były to z pewnością by się nimi pochwalili. Szkoda, brakuje w „czwórce” urlopów z prawdziwego zdarzenia.

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 20 paź 2020, 20:52

Zimowy dodatek chętnie przygarnę, bo zima była niestety trochę poszkodowana w porach roku. Oczywiście powinno to być w samym dodatku, ale ehh... Potwierdzam że to wioska raczej japońska, bardzo mi się kojarzy z Hokkaido :)
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 20 paź 2020, 22:56

Okolica wzorowana na Japonii - jak najbardziej. Tego właśnie mnie brakowało po TS2. Medytacje, zen, automat z napojami, nowe powitania, nowe potrawy, gorące źródła, kapliczka... mam nadzieję na taki ogródek do zagrabiania, jaki był w TS2.
Poprawią śnieg, żeby nie był taki płaski? :dotatusia: I ciekawe, czy pociąg oraz kolejka linowa to będzie tylko atrapa, jak tramwaj?
I czy ja tam widzę wejście do ukrytej lokacji? :conf:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: ollie » 21 paź 2020, 2:10

Czy to aby nie powinno byc w dodatku z porami roku?

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 21 paź 2020, 5:07

Śniegu nie poprawią, na zwiastunie widać jak Simowie idą że idą wciąż po płaskim białym terenie.
Jedynie podczas uprawiania sportów zimowych widać jakaś animację śniegu.
No cóż, czyli to w końcu okolica wakacyjna jak Granitowe Kaskady?
Nie wiem co myśleć, szczerze powiedziawszy.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 21 paź 2020, 9:16

Ach, wyczuwam 'dwójkową' Wioskę Takemizu mocno. Takie połączenie "Wakacji" z TS1 i "Podróży" z TS2, co bardzo mi się podoba i pierwszy raz od dłuższego czasu pozytywnie nastawia na proponowaną do 'Czwórki' zawartość.
Wszystko tu pięknie wygląda. Snowboard, narty, sanki, górskie szczyty, dużo zimowych aktywności i mnóstwo nawiązań do japońskiej kultury.
Shattered pisze:
21 paź 2020, 5:07
Śniegu nie poprawią, na zwiastunie widać jak Simowie idą że idą wciąż po płaskim białym terenie.
Zwróciłem uwagę na ten fragment filmu. Głęboki śnieg ewidentnie. Nawet jeśli tylko gdzieś wysoko w górach, to i tak postęp, heh.

Obrazek

W dniu premiery nie kupię, bo 140 zł to i tak za dużo moim zdaniem nawet na tak fajny dodatek, ale kiedyś na pewno się zaopatrzę. B)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kat
Posty: 141
Rejestracja: 21 lut 2017, 19:51

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Kat » 21 paź 2020, 14:15

140?! soft1 Serio? Powariowali chyba.
Obrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: książę » 21 paź 2020, 17:09

Jeśli naprawdę dodadzą głęboki śnieg jako funkcję dostępną wyłącznie w nowym dodatku to będzie gruba przesada. Gorsza niż akcesoria z chomikiem :P

Online
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 21 paź 2020, 17:29

Dodatek do dodatku, a wszyscy się cieszą, nie no ja już tym razem naprawdę nie rozumiem ludzi xD Dla mnie nuda totalnie, ile jeszcze można się odprężać i wyjeżdżać na urlopy, w tej grze nic innego nie ma. Nienawidzę dodatków które nie wprowadzają żadnych nowych możliwości fabularnych, tu jedyne co można robić to wyjechać na kolejne wakacje i... co? Pojeździć sobie na nartach? To już te konie i farma byłyby ciekawsze niż to, przynajmniej dałoby się stworzyć jakąś historię. Czwórka jest już i tak nudna i pozbawiona treści, mam już powyżej uszu tych wszystkich Ucieczek w plener, Dni w spa czy innych Śnieżnych Eskapad. Fajnie że jest Japonia i może nawet bym się ucieszyła, ale to czwórka więc nie xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 23 paź 2020, 9:52

Dla mnie nuda szczerze powiedziawszy.
Życia eko nie kupiłam nawet jak było w promocji, tego też nie zamierzam. Kolejny dodatek na chwilę. Okolica wygląda jak makieta.
Wszystko pewnie będzie działało jak samochody w trójce. Sim magicznie się pojawi na sankach i nartach.
Łachy wyglądają ładnie przynajmniej i meble.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 29 paź 2020, 9:52

Shattered i Lenna mają rację, że to kolejny dodatek na chwilę. Motyw i tematyka mi się podobają, oczywiście, ale kurde... dlaczego ciągle wypuszczają zawartość, która nudzi się po chwili? No bo ile razy można bawić się w zmienianie stanu dzielnicy lub ileż razy będzie nam się chciało jeździć na wycieczki w górach? Ostatni raz dodatek, który dodał globalne zmiany w codziennej rozgrywce to Pory Roku sprzed ponad 2 lat. Oczywiście, potem były studia, ale to też jest dodatek, który dodaje coś tylko na pewien okres dla simów, poza uczelnią nie ma tam nic, co wpływa na resztę życia sima. Snowy Escape wydaje się być spoko, ale mogliby go wydać za jakiś czas, a teraz dać znowu coś, co wpływa na codzienną grę simami :/ Wydaje mi się, że jednak znaczna większość graczy jeśli nie buduje czegoś, to skupia się właśnie na codzienności simów.

W ogóle biorąc pod uwagę wszystkie dodatki, to tak naprawdę takie wpływające na codzienne życie simów mieliśmy tylko trzy: Miejskie Życie, Psy i Koty oraz Pory Roku właśnie. Naprawdę, dwa dodatki, które globalnie coś zmieniają w życiu simów! Witaj w pracy jest jednym z moich ulubionych dodatków do czwórki, bo dodaje fajne aktywności, ale też tylko w obrębie 3 nowych karier. Spotkajmy się dodało contentu w ilości zero. Get famous jest spoko dodatkiem, ale też dodaje coś tylko w obrębie nowej ścieżki kariery. Wyspiarskie życie to content dotyczący w zasadzie tylko jednego, nowego miasta. No i Uniwersytet, który też spoko, ale znowu gameplay oscylujący wyłącznie wokół jednego etapu życia simów.

Wciąż brakuje dodatków rozwijających codzienność sima, czegoś, co doda zupełne odświeżenie rozgrywki i będzie miało wpływ na relacje rodzinne, małżeństwa, aktywność stricte domową. Jakiś porządny system chorób, konieczność dbania o czystość domu i większe znaczenie relacji między simami. Jest tyle pola do popisu, tyle rzeczy do zmiany!
Ostatnio zmieniony 29 paź 2020, 10:10 przez Levkoni, łącznie zmieniany 3 razy.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 29 paź 2020, 9:55

Na nowym zwiastunie widać, że śnieg niestety dalej jest płaski.
Poza tym, naprawdę nie widzę dużo do robienia. Narty, jakieś sanki i łażenie i w sumie wsio. Gorące źródła to w sumie jacuzzi w innej formie. Nowe opcje budowania, czyli niska platforma. Nie podniecajcie się, bo platforma ma tylko jedną wysokość.
EA oczywiscie musiała stworzyć zakochane dziewczyny jako bohaterki zwi
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 29 paź 2020, 10:22

Nowy zwiastun:

youtu.be/M5VfDtqNMTQ

Widziałam przy okazji nowej umiejętności taką samą planszę, jak przy sprawnościach harcerskich.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 29 paź 2020, 13:25

To nie będą chyba nowe umiejętności, tylko ten system sentymentów, który rzekomo ma wpływać na zachowania i emocje simów. Szkoda, wychodzi na to, że jednak nie będzie to częścią podstawowej wersji gry, tylko elementem ekskluzywnym dla dodatku :/
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 29 paź 2020, 17:35

Wcześniej wspominałem o współpracy z simowymi YouTuberami. Teraz okazuje się, że mieli przywilej zbudować parcele, które zobaczymy w dodatku. Tu relacja i przegląd parcel od Lilsimsie:


youtu.be/esW1FxyeeR4
Obrazek

Online
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 30 paź 2020, 3:32

Levkoni, ja już dawno straciłam nadzieję że ta gra stanie się grywalna długoterminowo i będzie w niej co robić xD Już za późno, to nie do naprawienia. Dlatego ja nie mam już nawet nic do dodatków które są na chwilę, pod warunkiem, że tematyka mnie interesuje xD
A z nowym dodatkiem mam problem taki, że ani tematyka mnie nie obchodzi, ani tu robić nic nie ma poza jakimś odprężaniem się w gorących źródłach i innymi nudnymi zajęciami, ani nawet jakbym jednak chciała sobie trochę pograć rodzinnie, to nic nowego mi ten dodatek nie wnosi, bo znowu mielą ten sam temat. I jeszcze ten płaski śnieg 2.0 :doge: Pór roku do dzisiaj nie mam, tu także podziękuję XD

Aż mi się coś przypomniało xD
A teraz czekam na serię pakietów rozgrywki i akcesoriów do pór roku "Moja pierwsza deska snowboardowa", "Festiwale", "Opalmy się" i "Jeszcze więcej śniegu!" XD
Mój komentarz z przed premiery CPR. Boże, prawie przewidziałam przyszłość xDDDDD

Boli mnie strasznie, że te sentymenty trafiły akurat do tego dodatku ;_;

Guuki, nie podobają mi się te domy lilsimsie. Jak wszystkie jej domy zresztą, wyglądają jakby je EA zbudowało więc co za różnica XD
I wydało się w końcu, czemu domy EA są takie puste w środku. Znowu okrajanie gry tylko po to, żeby działało na słabszych komputerach soft1
Obejrzałam też innych youtuberów którzy zbudowali parcele do tego dodatku, ich dzieła zostały skrzywdzone limitem obiektów ale i tak wciąż lepsze niż EA. Chyba w końcu do nich dotarło, że nie umieją budować xD Dla mnie z tego wszystkiego najlepiej wypadły domy SimLicy, są super.
Mogli zaciągnąć do tego Aveline ;-;
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 31 paź 2020, 1:27

First look od Szalonej Szynszyli:

youtu.be/0-tO0ipYrkI
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Online
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Śnieżna eskapada - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 02 lis 2020, 3:24

Chyba lubię się torturować, bo obejrzałam livestream. No ale przyznam szczerze, że wszystko to pięknie wygląda, Japonia bardzo klimatyczna, świetne są te piesze wędrówki. Rejon górski byłby przepiękny, ale wszystko psuje ten śnieg xD Rany, jaki on jest paskudny soft1 Głęboki śnieg jednak pojawia się, ale tylko w kilku wyznaczonych miejscach, a i tak jest brzydki xD
Za to pod względem rozgrywki, to szykuje się chyba porażka na miarę Spotkajmy się :) XD Serio, wszystko co tu można robić, to narty, wspinaczka, kąpiele w gorących źródłach i jakieś wędrówki. Przecież to się nadaje co najwyżej na pakiet rozgrywki, a i tak byłoby nudne. Do tego połowa livestreama dotyczyła rzeczy, które dojdą w aktualizacji xD Ale spoko, i tak nie było czego pokazywać.
Podoba mi się ten znak, co sprawia że Simowie zdejmują buty lub zakładają kapcie. Chyba ściągnęli od Paralives xD
Znowu jakieś festiwale, no ile można.
Super jest ten szczyt góry, do którego można dotrzeć, tylko szkoda, że nic tam nie ma. Cała ta wspinaczka tylko po to, żeby zobaczyć ładny widoczek. Mogli tam chociaż jakąś świątynię z mędrcem postawić, jak w dwójce na sekretnej parceli wakacyjnej. I jeszcze ta zachęta SimGuru, że tam jest parcela i możemy sobie sami coś tam zbudować xD No dzięki, tylko czemu wy tego nie zrobiliście.
Z tego wszystkiego, to najlepiej wypada CAS i tryb budowania. Nowe mebelki przepiękne. Ubrania też absolutne mistrzostwo, ale boże, jakie piękne są nowe fryzury!!! :aww: Cudowne, wspaniałe, a te kolorowe włosy to chyba najlepsze włosy w czwórce w ogóle. Aż mnie zabolało ;( Dlaczego zawsze w najgorszych dodatkach są najlepsze rzeczy?!
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości