The Sims 4 Razem raźniej - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 Razem raźniej - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 lut 2023, 17:07

Premiera - 16 marca.


youtu.be/2cnHYMrxAhc

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... uided-tour

No dla mnie niestety lekki zawód, mało nowości. :grumpy: Jakoś mam wrażenie, że simowie na zwiastunie praktycznie ciągle robią to samo. :ziewa:
Stolik z puzlami, kolejny obiekt który już w sumie jest. Dlaczego nie możemy po prostu układać tych puzzli na stole? Dlaczego musi być do tego osobny obiekt.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 Razem raźniej - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 02 lut 2023, 19:59

Zwiastun mnie porwał. Mimo że nigdy nie byłem fanem wielopokoleniowych, rodzinnych rozgrywek, dodatek wydaje się interesujący. Dużo rodzinnych interakcji, opcji, obiektów. Wypadanie mleczaków, domek na drzewie, nauka jazdy na rowerze, nosidełka... Na początku filmu coś jakby dom spokojnej starości. Fajnie się to zapowiada. Dobrze będzie współgrać z pakietem Być rodzicem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 Razem raźniej - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 02 lut 2023, 23:15

Trochę jak trójkowe Pokolenia, a trochę nowych rzeczy.
Stolik do układania puzzli, wypadanie mleczaków, spanie na podłodze - super :) Nauka jazdy na rowerze - czyli nie będzie już wyciągania roweru z kieszeni i jeżdżenia po domu? :wat:
Nosidełka na plecach - no wreszcie, bo ile można dziecko tylko na rękach nosić? i jeszcze przewijanie na stoliku - zamiast wyrzucania pieluszki w nicość :yes:
I wreszcie interakcje między dorosłymi i dziećmi oraz dziećmi i małymi dziećmi - jak mi brakuje tego, co było w Dwójce, kręcenia się z dzieckiem albo zabawy w łapki, a tu widać, że dziecko wskakuje rodzicowi w objęcia po udanej lekcji jazdy na rowerze ^^
Dmuchanie balonów, budowa domku na drzewie - no i spoko.
Ciekawe, czy będą nowe obiekty do kolekcjonowania i nowe kolekcje.
Jestem ciekawa nowej okolicy - bardzo chętnie bym ją sobie obejrzała :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 Razem raźniej - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 04 lut 2023, 16:23

Jak dla mnie wygląda fajnie. W końcu dodatek pod moją rozgrywkę. Wielka szkoda, że zajęło im 10 lat zrobienie czegoś stricte rodzinnego. Być Rodzicem jako pakiet skupiał się głównie na wychowaniu dzieci, a nie na relacjach simów, więc średnio zapełniał mi lukę. Stanowczo zbyt często wydają pakiety i dodatki pod dorosłych. Do szczęścia brakuje mi jeszcze spacerówek i lasek dla emerytów :D
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 Razem raźniej - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 24 lut 2023, 0:31

Nowy zwiastun rozgrywki ^^

youtu.be/XC94CHpni1Y

Czyli mają wejść relacje międzysimowe, nawet spoko. A reakcja pana domu na wizytę teścia mnie rozwaliła - super, że Simowie w rodzinie nie będą już odnosić się do siebie identycznie, tylko będzie to zależało od ich charakteru i upodobań. :yes: I od wspólnych przeżyć.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 Razem raźniej - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 05 mar 2023, 18:37


youtu.be/asyS-TKbckM

Nie podoba mi się nowe miasteczko. Nic specjalnego. Mocno w stylu Newcrest, które w grze mamy od dawna. I znowu motyw rybackiego portu, to było już chyba z 10 razy. Lubię gdy twórcy idą w świat z nowymi miasteczkami. Ostatnio mieliśmy Japonię, Grecję, Anglię. Tu marzyły mi się Włochy. Włosi są znani z rodzinnego życia, więc w temat dodatku wpasowałoby się dobrze. Tymczasem otrzymamy kolejne amerykańskie, nudne przedmieścia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 Razem raźniej - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 06 mar 2023, 21:11

Ja niestety jestem chyba na nie. Wszystko to nie ma żadnego sensu, bo jak pierdzenie w Być Rodzicem, simowie nie będą sami z siebie tego robić. Te relacje między simami będziemi mogli zmieniać w każdej chwili więc praktycznie możemy tak "udawać" już w grze i nie potrzeba do tego pakietu.
Tak samo blizny i znaki na ciele, simowie nie będa się z tym rodzić. Dopóki nie dodamy tego w CAS one się ponoć nie pojawią.
Miasteczko podobnie jak Guuki, jestem zawiedziona.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 Razem raźniej - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 mar 2023, 15:24

Nie do końca z tym wyborem. Relacje możesz ustawić tylko w czasie tworzenia sima, w czasie gry te opcje będą zablokowane. Natomiast będziesz dostawać okienka z info o zmianie relacji i będziesz mogła zaakceptować to lub odrzucić i to już jest niefajne. Co prawda nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ustalić taką zasadę, że akceptujesz to, co gra postanowi. Ale przydałby się w czwórce ten nieszczęsny poziom trudności, gdzie takie rzeczy nie byłyby poddawane wyborom gracza.

Co do miasta mam takie same odczucia jak Wy - rozczarowało mnie, bo wygląda jak większe Newcrest lub Willow Creek. Spodziewałem się soczystego klimatu San Fransisco, lipa.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 Razem raźniej - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 21 mar 2023, 20:45

Kupił ktoś? Warto?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 Razem raźniej - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 24 mar 2023, 0:23

Kupiłam i powiem tak: jak na razie mi się podoba, chociaż nie mam jeszcze w rodzinie niemowlaka, bo dziedziczka trzeciego pokolenia w moim legacy challenge dopiero co wyszła z wieku nastolatki i szykuje się do dorosłego życia i ślubu. Ale obiekty z nowego dodatku są bardzo ładnie wykonane, i jest ich dużo, rodzina zbudowała też domek na drzewie i powoli go ulepsza. Nowe miasto też wygląda ładnie, ale jest za małe, większość to makiety, jak zwykle. I te etapy życiowe w panelu simologii są dobrze zrobione, tylko nielogiczne wydaje mi się, że zapisanie się na zajęcia pozalekcyjne oraz poprawa ocen w szkole są traktowane jako uzyskanie pracy albo awans... i głupio to wygląda, dziecko w wieku szkolnym ma pracę... albo awans :facepalm:
Pobawiłam się też tymi wszystkimi bliznami i znamionami na skórze... ale czy będzie to dziedziczne, bo zastanawiam się, czy będę musiała ustawiać piegowatemu Simowi piegi jak u rodzica,lub jakiś charakterystyczny pieprzyk na twarzy :conf:
Ach, i trochę za mało, jak dla mnie, rzeczy w CAS.
Jakichś szczególnych błędów nie zaobserwowałam... a słyszałam już o jednym, podobno gdy dziecko wyrwie sobie ząb, to potem przy urodzinach w nastolatka, po zdmuchnięciu świeczek będzie mieć zepsutą skórę twarzy i wyglądać jak umaczane w smole... tylko też nie wiem, czy zgłaszał ten błąd ktoś grający z modami, czy bez... ja mnie mam modów ingerujących w wygląd Simów poza piżamami od SimMatically skonwertowanymi z tego pakietu za płatne uczestnictwo w EA Play...
Nie ma nowych obiektów do kolekcji. Żadnych ryb itd... Nie jestem też pewna, czy są jakieś nowe przepisy kulinarne.
Małżeństwo, które brało ślub przed wyjściem dodatku może zamówić telefonicznie akt ślubu.
No i trochę up... liwe są powiadomienia o zmianie dynamiki rodziny wśród dwoma jego członkami, ale da się to znieść. I to naprawdę działa, w moim legacy challenge brat dziedziczki z drugiego pokolenia trochę sobie skomplikował życie, bo ożenił się z jedną Simką, miał z nią córkę, a potem zaczął zdradzać żonę z... jej matką, rozwiedli się, on wziął ślub ze swoją teściową i ma z nią syna... i teraz ta matka i córka, teściowa i była żona tego Sima, tak się nie znoszą, kłócą przy każdym spotkaniu itd, bo im się dynamika zmieniła na tę surową czy jak to się tam zwie...
I jeszcze ta skrzynka na pamiątki... to jest super pomysł, senior wybiera taką skrzynkę i potem członkowie rodziny mogą tam wrzucać rzeczy z wyposażenia jako pamiątki i zmieniać dynamikę rodziny.
Wypróbowałam też wizytę z noclegiem, można zaprosić na nią przyjaciół i zrobić w jej czasie np. urodziny czy inne przyjęcie... a można nie robić nic, tylko relaksować się wśród przyjaciół i rodziny, to też jest fajne :)
No i pojawiły się nowe rzeczy w Lubię/nie lubię - tematy rozmów i cechy charakteru, które Sim może lubić (albo nie) i które też wpływają na dynamikę rodzinną i zgodność charakterów. To coś jak ta chemia w Dwójce, tylko nie jedynie w kierunku romansu, ale i zwykłej przyjaźni czy wrogości.
Powiem tradycyjnie tak: pogram więcej, to i powiem więcej.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 Razem raźniej - Pogaduszki

Postautor: książę » 26 mar 2023, 12:36

Mój Piotrek sobie zakupił. Jestem w szoku, jak mało elementów stricte gameplayowych dodaje ten dodatek.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 Razem raźniej - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 27 mar 2023, 23:42

Póki co, nie będzie działać opcja wyrywania sobie zębów przez dzieci, najnowsza aktualizacją ją wyłączyła, EA będzie naprawiać ten błąd ze skórą, o którym wspomniałam wyżej... ciekawe tylko, jak długo to potrwa, w końcu jest to jeden z kluczowych elementów nowego dodatku.

IndraEDIT (3.05.2023): Już naprawili i kilka dni temu wydali aktualizację, która z powrotem to wyrywanie zębów włącza.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość