Wiejska sielanka - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 13 cze 2021, 23:19

Nie wiem czemu ludzie gadają o piecach, jakby chleba nie można było w normalnym piekarniku piec :P
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 14 cze 2021, 2:00

Jhud pisze:
13 cze 2021, 23:19
Nie wiem czemu ludzie gadają o piecach, jakby chleba nie można było w normalnym piekarniku piec :P
Zapewne dlatego że mamy maszynę do pieczenia babeczek, a przecież można je piec w piekarniku
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 14 cze 2021, 9:22

Zdjęcie bonusowej zawartości, którą można otrzymać za zakup dodatku przed 2. września:

Obrazek

Rower wygląda świetnie. Nie zamierzam kupować "Uniwersytetu", więc chociaż jeden taki się w mojej grze przyda. ^^
Drzewo o wiele większe niż myślałem. Wydawało się po prostu inną wersją tego oświetlonego drzewa z akcesoriów "Kino domowe". Jest ogromne i te drzwiczki... Czyżby jakaś 'królicza nora'? I żeby reagowało na pory roku, gubiło liście na zimę, bo to drzewo z "Kina domowego" jest traktowane jako obiekt, chyba jako Oświetlenie, przez co pozostaje wiecznie zielone (co mnie mega irytuje i zniechęca do korzystania z niego). :curious:
Gnom mi wisi. Mamy już ich pełno.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 14 cze 2021, 12:20

Czy tylko mi się wydaje, że to grupowe gotowanie będzie czymś czego nie będziemy używać? :grumpy:
Już sobie wyobrażam jak simowie się blokują albo jeden kończy gotowanie zanim drugi zacznie.

Poza tym ulepszają ten aspekt gry, a ostatnio zmiejszyli czas jedzenia simów. Teraz o wiele ciężej urządzać kolacyjki ze znajomymi bo simowie wkładają widelec trzy razy do buzi i pojedzone, czyli zanim 4 sim siądzie do stołu, pierwszy zdąży zjeść i sobie pójść.

^ rower wygląda świetnie, ale też mogliby dać coś czego nie ma w żadnym dodatku, a nie rower z Uniwerystetu, drzewo z Kina a gnom to chyba najbardziej bezużyteczny obiekt w grze.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 14 cze 2021, 13:06

To drzewo z drzwiczkami... dopiero po Twoim Guuki komentarzu zwróciłem uwagę, że tam w ogóle są drzwi! Może będzie to wersja chatki dla królików (te, co można je będzie postawić w ogrodzie, żeby zamieszkały w nim króliki).

Shattered - a ja myślę, że nie będą się tak bugować podczas gotowania, za to mam wrażenie, że będzie to trwać nienaturalnie długo. A po skróceniu animacji jedzenia to teraz są wręcz... za krótkie. Simowie biorą 2-3 kęsy i zjedzone, reszta rodziny nawet nie zdąża się dosiąść żeby zjeść wspólnie. Dobrze, że skócili animację np. prysznica, ale jedzenie powinno trwać dłużej jednak.

PS: Guuki i tak z ciekawości, dlaczego nie zamierzasz kupować uniwerka? :sweet: Pamiętam z Twoich relacji z TS3, że często wysyłałeś simów na studia :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 01 lip 2021, 18:37

Okolica wg mnie nieco rozczarowująca. Co to w ogóle jest ta ostatnia dzielnica? Jakaś dżungla?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 02 lip 2021, 2:10

Nowy zwiastun: - Oczami lamy.

youtu.be/xlYojESNBIg
Pomysłowe, nie powiem ^^
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 02 lip 2021, 12:17

To gotowanie jest spoko, animacje nawet im się chciało robić (choć nie dla koszyka i garnka na dżemy xD). ALE razi mnie, i to tak porządnie, wygląd obór. Wyglądają jak baraki i jeszcze to czarne wejście, gdzie nawet ni zrobili naturalnie wyglądającego cienia, tylko wstawili czarną teksturę z painta :facepalm: Nie rozumiem, dlaczego nie dali możliwości zbudowania własnej obory, przecież to by nawet nie wymagało jakiś animacji wielu nowych dla zwierzaka.

Ale na plus żywe miasto, fajnie że będzie coś się tam dziać. Te wszystkie straganiki i pokazy plonów i zwierząt, bardzo tego mi brakowało w psach i kotach!
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 03 lip 2021, 20:14

Levkoni pisze:
14 cze 2021, 13:06
PS: Guuki i tak z ciekawości, dlaczego nie zamierzasz kupować uniwerka? :sweet: Pamiętam z Twoich relacji z TS3, że często wysyłałeś simów na studia :P
Jakoś z tych wszystkich studenckich dodatków ten 'czwórkowy' w ogóle mnie nie zachęca. Po obejrzeniu filmów promocyjnych mam wrażenie, że bardziej tam chodzi o rozrywkowe życie na uniwerku niż na kształceniu się.

Nowy zwiastun "Wiejskiej sielanki" potęguje moje oczekiwanie na ten dodatek. Tyle nowych opcji, cudowne miasteczko, wszystko wygląda wspaniale. Rozgrywka przywołuje wspomnienia z "TS2 Cztery pory roku", a już nie raz tu pisałem, że jeśli coś kojarzy mi się z "Dwójką", to bardzo dobrze! :yes:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 03 lip 2021, 22:18

Czy tylko mi się wydaje, czy będziemy mogli przygotować nowe przepisy bez świeżych składników czy chodzenia na targ jeśli na parceli nie będziemy mieli tego wyzwania? :unsure:
Trochę lipa według mnie.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 03 lip 2021, 23:05

To jest po prostu coś takiego jak ta cecha parceli że nie ma prądu itp, tylko że tutaj nie ma składników w lodówce dopóki ich się nie zdobędzie/nie kupi.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 04 lip 2021, 19:54

No to według mnie lipa, bo ja raczej tego używać nie będę. Kolejna rzecz z serii "możemy poudawać".
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: książę » 04 lip 2021, 21:06

Jak dla mnie ten dodatek wydaje się ubogi. To wszystko już było w „trójce”.

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 05 lip 2021, 17:30

W trójce to były atrapy ze Store, tutaj to jednak lepiej rozwiązali moim zdaniem.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 10 lip 2021, 10:21

To co mnie denerwuje, to że znaczna część gameplayu z tego dodatku skupia się wyłącznie na nowym mieście. W zasadzie tak jest od początku TS4, ale tutaj ilość rzeczy dostępnych tylko tutaj trochę smuci. Głównie to, że mocny nacisk położyli na społeczność nowego miasta. Daje to wrażenie znacznie mocniejszych więzi z simami stąd. Są konkretne zlecenia, które dają tylko mieszkańcy Bagley, burmistrz miasteczka sędziuje w pokazie kur czy plonów, są specjalni npc i sprzedawcy tylko przypisani tutaj... Niby spoko, że każde miasto w TS4 jest przez takie rzeczy jakoś unikatowe, ale część takich ficzerów mogliby jakoś zespolić ze wszystkimi dodatkami. Np. skoro mamy wystawy kur, to czemu by nie zrobić wystawy kotów i psów?
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 10 lip 2021, 10:59

Czytałam trochę opinii i gracze mówią, że zwierzęta szybko umierają, duże warzywa łatwo wyhodować albo że konkursy się nie pojawiają.
Ja jestem wciąż wkurzona, że opcja robienia zakupów jedynie będzie miała sens jak będzie używać tych "wyzwań parceli", bo jeśli tego nie wybierzemy będziemy mieli sklep w lodówce jak do tej pory.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: książę » 12 lip 2021, 9:14

Jak dla mnie konieczność robienia zakupów spożywczych to wielki game changer. Sama tematyka dodatku w ogóle mnie nie kręci, ale jestem gotów go kupić na wyprzedaży tylko dla tej jednej opcji :) Cieszę się też, że wprowadzają coś w stylu Uber Eats.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 12 lip 2021, 11:07

W ogóle te wyzwania parceli to trochę jakby elementy zmiany poziomu trudności. Nawet spoko patent bo można mieć ich chyba nieograniczoną liczbę, a dzięki temu każdy sam sobie dostosuje rozgrywkę. Ja na pewno będę grał zawsze z tą opcją konieczności hodowania lub robienia zakupów żeby gotować.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 22 lip 2021, 11:33

Dzisiaj premiera! Podzielcie się wrażeniami z rozgrywki. ^^


youtu.be/neONgrl2ZWc
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 22 lip 2021, 21:23

Dodatek ma klimacik, jest w końcu jakaś rozgrywka. To co rzuciło mi się w oczy, to bardzo mała ilość nowych obiektów w stosunku do innych dodatków, w zasadzie to mam wrażenie, że jest ich podobna ilość co zazwyczaj w pakietach rozgrywki ALE w ogóle mi to nie przeszkadza. W grze jest tyle przedmiotów, że lepiej inwestować te pieniądze w gameplay, niż kolejne podobne do siebie kanapy czy stoły.
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość