Wiejska sielanka - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 24 lip 2021, 3:08

To może podzielę się wrażeniami, skoro nikt nie chce być pierwszy :P Grałam kilka godzin i... dodatek na plus :)
Obiekty fajne i nawet sporo, kiedy postawiłam kurnik, mogłam moim Simom wybrać kury i koguty z trzech barw (białe, czarne i brązowe, jak w prawdziwym życiu, a kurczakom płeć, "mała kura" lub "mały kogut"). Gdy postawiłam dwie obory (tak, dwie, bo pokusiłam się i o krowę, i o lamę), okazało się, że lamy do wyboru są dwie - biała i beżowa, a krowy, też dwie, łaciata i brązowa. Bardzo fajnie też, że można nadać tej całej menażerii własne imiona, a nawet nazwać kurnik czy oborę ^^ Tylko jeden minus, że kurnik, obora i zwierzęta brudzą się okropnie szybko. Ale fajnie, że pewne interakcje z inwentarzem można wykonać tylko wtedy, kiedy nawiążemy z nim bliższe relacje. Krowa da się wydoić tylko wtedy, kiedy się z nią zaprzyjaźnimy, inaczej nic z tego, kopnie i wywróci wiadro z mlekiem; lama tak samo - nie próbujcie nawet jej strzyc, kiedy nie przyjaźnicie się z nią, bo wyrwie Wam maszynkę pyskiem i odrzuci. Za to, gdy się z krową zaprzyjaźnicie, można dać jej napiwek, 25 simoleonów, i w zamian otrzymać wzbogacone mleko, które pomaga szybciej uczyć się umiejętności. Fajny pomysł, coś jak naturalny eliksir.
Kury, o ile nie odgrodzi się kurnika i nie zablokuje drzwi od domu, wlezą do środka! :haha: Na szczęście jest na drzwiach nowa opcja blokady dla kur. Ja póki co kurnika nie odgrodziłam, bo mam dziwny błąd, że kiedy próbuję postawić płot, całe podwórze mi się pokrywa betonem, a wszystkie obiekty, rośliny i ozdoby, znikają. Aha, trzeba też zablokować furtkę, bo kury potrafią wyleźć za parcelę. To się nazywa wolny chów ;)
Można wyłączyć starzenie się zwierząt w opcjach gry.
Jest nowa stacja radiowa - Sielski folk, nowa aspiracja - Wiejski opiekun i nowa cecha - Nietolerujący laktozy. Jest też nowa kolekcja wstążek z wiejskiego jarmarku - wygrywa się je biorąc udział w konkursach na rynku w Henford-on-Bagley - i dziewięć nowych roślin do odkrycia.
CAS oferuje kilka fryzur i ubrań oraz gotowych stylów w klimacie wiejskim, a najbardziej mnie rozbroiły kolczyki w kształcie lam :D Trochę po macoszemu potraktowane są dzieci w wieku szkolnym, w tym chłopcy, bo dla nich nie ma prawie nic. Nie sprawdzałam, co jest dla małych dzieci, nie mam ich na razie w rodzinie.
Jest też dużo nowych potraw - jakieś placki, zapiekanki, chleby, puddingi... dwójka moich Simów ma gotowanie oraz wykwintne gotowanie rozwinięte na max i w lodówce im się pokazują te nowe potrawy w opcjach.
Nowe miasteczko, HOB, jest przepiękne (u mnie w grze jest jesień, ciekawe, jak będzie wyglądać wiosną i latem, na razie wszystko jest trochę bure, ale to nie odbiera HOB uroku), tylko jeden minus, że jedynie kilka parcel jest prawdziwych, reszta to atrapy. W sklepie nic nie kupisz, możesz pooglądać tylko witryny, kupisz natomiast wszystko w straganie przed sklepem. Za to pub U Gnoma jest fajnie urządzony :aww: Natomiast na parceli z lewej strony mapy (Park na wyspie Volpe) można znaleźć przy wodospadzie pieniek zamieszkany przez króliki oraz drzewo ptaków. Ciekawy jest też pomnik ślimaczycy Zofii, otoczony formacją w kształcie muszli ślimaka. Nieźle trzeba się nadreptać w kółko, żeby dotrzeć do Zofii, z którą można sobie zrobić zdjęcie albo pokopać pod nią i znaleźć coś, co zostawił ktoś inny. Tradycją HOB jest, by po wykopaniu znaleziska schować tam coś od siebie, by ktoś inny to wykopał.
Mieszkańcom miasteczka można zaoferować coś, co przetłumaczono jako "pomoc w sprawunkach", ale to raczej nie są sprawunki, bo to słowo oznacza raczej zakupy. Tutaj otrzymujemy zadania, maksymalnie trzy, i po ich wykonaniu otrzymujemy od zleceniodawcy nagrody w postaci nawozu dla roślin, przetworów, nasion itd. Najfajniej jest pomagać Agacie Zadeckiej (nie, to nie jest nasza Pani Zadecka, do tej zaraz dojdę), bo staruszka ma doprawdy niecodzienne pomysły, jak na przykład kazać nam pogadać z gnomem ogrodowym :haha:
Pani Zadecka, no właśnie... w CAS dostępny jest jej szary strój i fryzura z kapelusikiem. Zaś sama postać nazywa się Agnieszka Zadecka (czyżby ukłon w stronę teorii o Agnieszce Zadek z TS3? :conf: ) i chyba jest siostrą wyżej wspomnianej Agaty. Ma cechy Samotniczka, Porywcza i Mól książkowy, chodzi tym wściekłym stylem chodu i z wściekłą miną, ale poza tym zachowuje się jak zwykła Simka, no mnie jeszcze nie przyrąbała swoją słynną torebką, ani nikomu z obecnych w pobliżu, ale może to dlatego, że nikt przy niej nie flirtował ani nie wykonywał żadnych opcji romantycznych. Ale zadanie od niej już zawierało coś dla niej charakterystycznego, moja Simka miała jako jedną część zadania pójść i zganić właścicielkę spożywczaka... typowo Zadeckie, prawda? ;)
Agata to jej zupełne przeciwieństwo, nieco pulchniejsza, weselsza, bardziej zwariowana, też nosi kapelusik, ale kolorowy, i ubiera się normalnie, w różne kolory i pracuje w straganie ogrodniczym, a jedną z jej cech jest Romantyczka. Szkoda, że Agnieszce nie dostała się cecha Nieprzystępna, lepiej by do niej pasowała.
To tyle, nie sprawdziłam ani dostawy jedzenia do domu, ani wspólnego gotowania, ani pikniku, ani jarmarków, ani wyzwań parceli, ale jest na to czas, dodatek dopiero co wyszedł, ma jeszcze sporo do odkrycia. Mnie się podobał, mimo tych atrap w mieście i kilku pomniejszych rzeczy :)
Ależ tasiemcowy post Indrze wyszedł :wacko: ... ale cóż, musiałam dokładnie opisać wszystko ^^
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 24 lip 2021, 16:34

Noi w sumie Indra sporo napisala wiec nie bede sie powielac. Natomiast jedno slowo odnosnie obor.. bo to mnie dosc uderzylo. Jako ze w tym dodatku doszly wyzwania parceli i ja gram akurat na tym wyzwaniu gdize trzeba wszysktie produkty samemu kupowac, to wielkosc obor jest problemem. Zajmuje one naprawde mase miejsca, i tak naprawde chcac wyszywac gotowac i produkowac te zecyz samemu to potrzeba by 4 obory przynajmniej, a tego nie ma gdzie stawiac po prostu. Chyba ze faktycznie kupilabym najwieksza istniejaca parcele, ale wtedy z jednego konca na drugi parceli trzeba by chyba autobusem jezdzic. Jest to troche minus bo na tych wybiegach nawet rosliny stac nie moga. Jasne ze mozna by kodem cos tam postawic ale wtedy znowu bylby pewnie problem z teksturami, wiec jak dla mnie troche z aduze te obiekty sa
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 24 lip 2021, 17:48

Dodam jeszcze, że kalendarz zmienił się po aktualizacji, ale po instalacji dodatku zaznaczone w nim są wszystkie jarmarki z HOB, więc jeśli chcemy wziąć w którymś udział, możemy sprawdzić, kiedy się odbędzie i, dodatkowo, przeczytać dotyczącą go ulotkę. W kalendarzu jest teraz bardziej kolorowo ^^ Jarmarki zaznaczone są ciemnym fioletem.
Niestety, są też w nowym dodatku błędy, torty upieczone przy użyciu interakcji wspólnego gotowania nie mają opcji postawienia świeczek urodzinowych czy weselnej figurki. Torty pieczone przez jedną osobę działają normalnie.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 29 lip 2021, 19:21

Ja niestety powiem, że jestem rozczarowana dodatkiem. Nowe miasto jak dla mnie najgorsze z dotychczas wydanych.
Znów oczywiście interakcje bez animacji, odbiera zakupy i oczywiście zakupy magicznie się pojawiają w lodówce.
Cały pomysł z kupowaniem składników wg mnie nie ma sensu. Znów mamy udawać, tak samo jak mieliśmy udawać że simowie są smutni po czyjejś śmierci, teraz mamy udawać że trzeba robić zakupy.
Wszystkie przepisy można zrobić bez konieczności chowania kur czy krowy czy robienia zakupów, bo sklep oczywiście jest w lodówce. Chyba, że "poudajemy" i damy to durne wyzwanie parceli.

Nie wiem, może zrobili to żeby wszystkich graczy zadowolić, tych co stękają że zakupów i sprzątania mają dość w realnym życiu, ale ja nie widzę sensu kupowania simom kurczaków czy krowy skoro nic tak naprawdę one nie wnoszą. Chyba, że w grę gra 10 letnie dziecko i chce z krową się zaprzyjaźnić.

A może po prostu wyrosłam już z simsów. :grumpy:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 29 lip 2021, 23:51

Shattered pisze:ja nie widzę sensu kupowania simom kurczaków czy krowy skoro nic tak naprawdę one nie wnoszą.
Tu się z Tobą nie zgodzę, bo krowę czy kurę można wymienić na produkty. Wiadomo przecież, że nie może tu być krwawej sceny zabijania ich na mięso, to rozwiązano to w ten sposób, zwierzę znika, Ty coś w zamian dostajesz. Coś jak ten nektar, czyli odpowiednik alkoholu. ;)
Poza tym i krowę, i kurę, i mleko można wystawić do nagrody w konkursie na jarmarku w nowym otoczeniu.

Dodam jeszcze, że ustawiłam sobie wyzwanie Dzikie lisy i teraz często mnie te cwaniaki odwiedzają, niekoniecznie rude. Ich imiona są po prostu cudowne, najlepsze, jakie zapamiętałam to Narcyz Jajokrad :haha:

I sprostowanie co do Zadeckich. One nie są siostrami, tylko chyba w domyśle kuzynkami, bo, chociaż są typowymi NPC i nie ma ich w Zarządzaniu rodzinami, to złapałam jedną z nich na rynku i otworzyłam rodzinę przez edycję w CAS. Mają domyślną relację Członek rodziny. Dobrze, że nie Współlokator. To jest kiepskie w TS4, że nie można od razu w CAS przy tworzeniu własnych Simów ustawiać im relacji innych poza podstawowymi... soft2
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
cue
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2013, 8:18

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: cue » 10 gru 2023, 8:46

Świetny dodatek, jeden z najlepszych jakie wyszły do The Sims 4. Chciałabym żeby wszystkie dodatki trzymały ten poziom 💚 ale niestety tak nie jest. Wiejska Sielanka wprowadziła powiew świeżości do rozgrywki. Praktycznie wszystko jest dopracowane, otoczenie piękne, postaci mają swój charakter. 10/10
Obrazek
last.fmksiążkowa przystań

I can't help it, I don't know how,
I guess I'll always be hanging round with the wrong crowd

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Wiejska sielanka - Pogaduszki

Postautor: simunia » 16 lut 2024, 4:40

Jeden z moich ulubionych dodatków do 4. Uwielbiam dawać simom kury i krowy, a także lamy. Dzięki temu moje simy mają co robić 😁. Jak jeszcze mają spory ogródek i ule to już w ogóle 😁. Haftowanie też jest spoko opcją zwłaszcza, gdy mamy w rodzinie jakichś emerytów 😁.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości