The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 15 wrz 2022, 12:26

Najnowszy dodatek jest dostępny za darmo! Proszę się częstować. :)

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 15 wrz 2022, 23:30

książę pisze:Najnowszy dodatek jest dostępny za darmo! Proszę się częstować. :)
Nie dodatek, a kolekcja Oaza wystroju. Podobno to ukłon w stronę wiernych graczy. Miło mnie to zaskoczyło, bo teraz pieniądze na to odłożone mogę wydać na coś innego :P
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 17 wrz 2022, 22:23

Ciekawe czy w październiku rzeczywiście zapowiedzą The Sims 5. :cwaniak: Ostatnio dużo o tym się mówi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 20 wrz 2022, 20:44

Z jednej strony wydaje się, że to już najwyższa pora na nową generację. Każdy kolejny dodatek czy aktualizacja pokazują, że gra jest kompletnie zepsuta i nie mam wielkich nadziei, że kiedykolwiek ją naprawią. Z drugiej strony jednak nadal jest mnóstwo miejsca na nowe rozszerzenia, a graficznie (głównie dzięki nieco bajkowemu stylowi) wciąż wygląda to dość dobrze... pomijając takie oczywiste wtopy jak płaska tekstura piłeczek w baseniku dla dzieci. soft9 Poza tym nikomu się chyba nie uśmiecha wydawać kolejnych tysięcy na kupowanie gry od nowa.
Realistycznie patrząc, nawet jeśli zapowiedzą teraz "piątkę", premiera nastąpi (moim zdaniem) nie wcześniej niż za trzy lata. Być może do tej pory wszyscy będziemy mieli serdecznie dość czwórkowych bugów i powitamy kolejną generację z szeroko otwartymi ramionami. :D

Moje osobiste oczekiwania nie zmieniły się od czasów dwójki i pewnie nie dożyję ich spełnienia ani w the Sims 5, ani nawet w the Sims 15:
- Pogoda/pory roku jako element podstawki. Tak, wiem, jest to jeden z najważniejszych i najlepiej zarabiających dodatków, który jest wypuszczany w strategicznym momencie żeby na nowo rozbudzić zainteresowanie grą, która zaczyna się trochę graczom nudzić. Ale zawsze można pomarzyć, że megakorporacja zrobi coś dla graczy, a nie tylko dla pieniędzy. soft1
- Wszystkie grupy wiekowe obecne i dopracowane w podstawce (ze szczególnym naciskiem na niemowlęta i małe dzieci).
- Samochody, niekoniecznie w podstawce, ale przynajmniej w którymś z pierwszych dodatków. Na początek powrót dwójkowego systemu autobusów szkolnych, taksówek itd.
- Przejście na grę jako usługę - szczerze mówiąc chętnie płaciłabym miesięczny abonament w zamian za dostęp do wszystkich dodatków. Wiadomo, że koszt tego abonamentu gra tutaj dużą rolę. :P Za akceptowalne uważam wszystko poniżej 60 złotych miesięcznie.

Rzeczy na które absolutnie nie ma moim zdaniem nadziei:
- Otwarty świat.
- Nieco odważniejszy humor wzorujący się na jedynce.

Czego najbardziej się obawiam, to że zrobią jednak z tego grę online...
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 21 wrz 2022, 12:39

Podstawa The Sims 4 będzie dostępna za darmo od października, więc kto wie może faktycznie zapowiedzą nową część. Ja raczej się nie nastawiam pozytywnie, wszystkie znaki wskazują, że będzie to okrojona gra online. Matko, a pamiętam jak wczoraj jak zapowiedzieli trójkę..

Co do czwórki, również już nie mam nadziei. Od czasu do czasu pogram, ale na dłuższą metę gra mnie nie wciąga jak poprzedniczki.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 29 wrz 2022, 15:52

Ja zawsze mam w głowie to, że czwórka jest przerobioną na szybko grą online, więc myślę, że TS5 gorsze u podstaw na pewno nie będzie. Jedyne czym mogliby zmasakrować piątkę, to jakieś dziwne mikropłatności.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 19 paź 2022, 1:03

Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 19 paź 2022, 22:52

Po pierwsze, to:
Oznacza to, że staną się one pełnoprawną grupą wiekową, którą będzie można sterować i wykonywać więcej interakcji.
jest baaardzo optymistyczne. soft9 Na pokazie zaprezentowali tylko i wyłącznie kilkunastosekundowy filmik z raczkującym niemowlęciem (które wygląda zupełnie jak małe dziecko, ale ok) i nie powiedzieli o tym ani słowa. Równie dobrze niemowlęta mogą być jak zwierzaki - pełzać sobie po podłodze i mieć niewiele więcej dostępnych interakcji niż teraz.

Po drugie, to:
uaktualnienie pojawi się na naszych komputerach już w 2023 roku
nie powinno być już, ale dopiero. Nie dość że minęło 8? 9? lat od premiery czwórki, to jeszcze zapowiedzieli to na przyszły rok. I to okres bliżej nieokreślony, czyli pewnie wyjdzie najwcześniej koło lutego-marca.

Po trzecie, zapowiedzieli, że w przyszłym roku wyjdą dwa dodatki, ale nie padło nawet jedno słowo na temat tego, o czym będą. Zdaje się, że dwa dodatki rocznie to minimum czego gracze oczekują po tej grze, wiec nie ma się czym chwalić... soft1

I w końcu po czwarte, nie zapowiedzieli Simsów 5. Project Rene może być dosłownie wszystkim. Na razie jest tylko zrzynką z Paralives, która ujrzy światło dzienne dopiero za kilka ładnych lat.

Obejrzałam cały pokaz i było to całkowicie zmarnowane pół godziny mojego życia. Ludzie ekscytujący się updatem z balkonami do gry mobilnej... Tancerze... Pytanie ludzi na ulicy czy przelecieliby Mrocznego Kosiarza? :D I to wszystko po to, żeby nie powiedzieć praktycznie nic o czwórce. Szczerze mówiąc prawie wyłączyłam stream ZANIM "zapowiedzieli" niemowlęta. Z tego co widzę w internetach 99% ludzi jest zażenowane poziomem tego wydarzenia. Zwłaszcza że gra w dalszym ciągu jest zepsuta po ostatnim updacie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 19 paź 2022, 23:04

Galcia, jeśli Rene jest zżynką Paralives, to Paralives czym jest, jeśli nie zżynką całych simsów? :P Trochę to takie na wyrost, mówić o Simsach, które są obecnie jedyną taką grą na rynku, że zżyna z czegoś. Szczególnie, że już w trójce było koło kolorów i wzorów ;)

Co do projektu Rene to nie jest to wszystkim. Powiedzieli wprost, że to kolejna gra z serii, tylko że na razie pod pseudonimem. Podejrzewam, że pewnie dlatego, że sami nie są pewni czy będzie to Sims 5 czy może restart serii i wydadzą to bez numerku jako The Sims. To jest tak wczesny etap, że to normalnie, że grom wtedy nadaje się nazwy kodowe, żeby nie promować ich pod nazwą, która potem może się zmienić i wprowadzić sklepy czy klientów w dezorientację.

Z całą resztą się zgadzam, zmarnowane pół godziny, bo te rzeczy można było zapowiedzieć tradycyjnie, newsem lub trailerami. Takie pietololo o tym, jak to fajnie jest i w ogóle ideolo, podczas gdy grę trawią cały czas bugi, problemy z silnikiem i ciągle płaska zawartość w dodatkach.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 20 paź 2022, 0:42

Bardziej chodzi mi o to, że jeśli chcą zapowiedzieć "nową grę z serii", a ta seria jest przede wszystkim symulatorem życia, to czemu pokazują tylko i wyłącznie tryb kupowania, który akurat tak się składa że jest najsilniejszą kartą przetargową Paralives (potencjalnej konkurencji)? Mogli pokazać tysiąc innych rzeczy, albo nawet dać jakiś głupi teaser i nic nie pokazać. soft9 Każdy by się cieszył. A tak tylko się trochę ośmieszyli...
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 20 paź 2022, 1:33

To będzie nowa grupa wiekowa, niemowlaki wciąż będą obiektami.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 20 paź 2022, 11:10

Jak dla mnie spoko, nigdy nie narzekałem na niemowlaki w czwórce, w każdej części to była tylko taka chwilowa grupa wiekowa :P Bo co niby można z niemowlakami robić, żeby je jakoś rozbudowywać? Jedyne czego mi brakuje, to żeby simowie mogli je nosić na rękach robiąc też inne rzeczy jak choćby gadanie przez telefon. Nowa grupa też jest spoko, grunt że wraca raczkowanie, którego bardzo mi brakowało przy toddlerach!
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 13 sty 2023, 7:08

Ja na aktualizację z nową grupą wiekową czekam. Choć jak sobie przypomnę ilość błędów po aktualizacji dodającej nam małe dzieci to mam co do tego małe obawy 🤔. Teraz małe dzieci już lepiej działają przynajmniej simy od razu nie wyjmują tych dzieci z tych krzesełek do karmienia. Więc da się w końcu z nimi grać. Zobaczymy, jak to będzie z tą nową grupą wiekową. Jeśli chodzi o the sims 5 to ja chyba poprzestanę na 4 do której jest cała masa rozszerzeń i to mi w zupełności wystarczy tym bardziej, że z tego co widziałam w internecie to 5 graficznie się za bardzo różnić od 4 nie będzie. Do tego coś co kocham w 4 to przemieszczanie się simów między otoczeniami. Tego mi bardzo brakowało w 3. Jedynie nad czym ubolewam to postęp historii niby coś dodali w aktualizacji lecz mi brakuje jeszcze tego by nie grane simy brały śluby i zawierały związki. Ale może w aktualizacji przed tym nowym dodatkiem, który ma wyjść w tym roku to jeszcze ulepszą 🙄, a przynajmniej mam taką nadzieję.

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 22 sty 2023, 14:22

Ale jestem zażenowany nowymi dodatkami. Bielizna jest bardzo konserwatywna i mało seksowna w porównaniu z tym, co mieliśmy w trójkowym „Luksusowym wypoczynku”, a suszarka aż prosi się o choćby najbardziej podstawowy gameplay.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 23 sty 2023, 15:24

Mnie podobają się tylko z tej bielizny te we wzorki pizzy oraz piżama dla kobiet, a z tych szpargałów wreszcie pomyśleli o włączniku światła! Kij z tym, że to tylko dekoracyjne, ale aż się samo prosiło od pierwszej odsłony serii. Pamiętam, że do Dwójki taki włącznik zrobił któryś z naszych dawnych adminów, i na starym forum zamieścił go w Kąciku Twórców, a do Trójki jest taki gdzieś na MTS, ale twórcy też mogli o tym pomyśleć wcześniej.
książę pisze:suszarka aż prosi się o choćby najbardziej podstawowy gameplay.
Golarka też. Chociaż teraz gdy włączysz porost brody, to Sim wyciąga golarkę z powietrza i sobie zarost goli, więc można udawać, że to ta golarka...
książę pisze:Bielizna jest bardzo konserwatywna i mało seksowna w porównaniu z tym, co mieliśmy w trójkowym „Luksusowym wypoczynku”
Nie zapominaj, że teraz wszystko jest na siłę politycznie, moralnie, humanitarnie i jeszcze nie wiem jak poprawne, więc i bielizna nie będzie taka, jak w Trójeczce, i nie uświadczymy już ani tancerek na imprezę, ani urodzinowego tortu z " seksowną niespodzianką" zeń wyskakującą, ani hodowania papug ani szeregu innych rzeczy...
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 23 sty 2023, 19:33

Chociaż teraz gdy włączysz porost brody
W „czwórce” Simom rosną włosy?!

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 23 sty 2023, 19:59

książę pisze:W „czwórce” Simom rosną włosy?!
Jeśli masz Licealne lata, to tak... albo to doszło w aktualizacji przed tym dodatkiem, nie pamiętam :conf: . Bo wtedy doszło też owłosienie ciała... i jeśli w CAS dobierasz Simom fryzurę, zarost i owłosienie ciała, to pod wyborem koloru masz opcję Włącz porost włosów.
Nawet na trailerze Licealnych lat jest, jak nastolatek się goli przed lustrem.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 01 lut 2023, 16:25

Powiem Wam, że obecnie chyba najbardziej lubię czwórkę :doge: Wiem, wiem kilka postów wyżej pisałam coś innego :grumpy:
Próbuję grać w 2 lub 3 ale odrzucają mnie po jakimś czasie. Czwórka mimo wszystko robi wiele rzeczy lepiej. Z drugiej strony dobrze, że planują ją rozwijać jeszcze, bo z zapowiedzi nowej części, nie wróżę niczego dobrego..

W ostatniej aktualizacji zmienili wygląd małych dzieci zbyt podobnych do siebie. Zauważył ktoś jakąś różnicę? Faktycznie jakoś inaczej wyglądają i są bardziej podobni do swoich rodziców, a nie do każdego małego dziecka w okolicy?

Jak Wam podobają się niemowlaki? Jak dla mnie takie trochę podobne do małych dzieci. :grumpy: Czwarta generacja, a ryjki praktycznie niczym się nie różnią, takie same rysy każdy dzieciaczek. No nie powiem, są słodkie i widać sporo nowych animacji, interakcji, ale wolałabym chyba gdyby były jednak to ulepszone obiekty z kołyski


youtu.be/baGWYFokIJ0

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 01 lut 2023, 18:30

Urocze są te bobasy. Jeszcze jeśli tylko spełnią mokry sen wielu graczy o tym, żeby dodać pre-teens i ten cykl życia sima wyda się znacznie bardziej kompletny. Najbardziej jednak cieszy mnie fakt, że powróci raczkowanie, bo to coś, czego bardzo mi brakowało u toddlerów.

Co do wyglądu tych bobasów to racja, bardzo przypominają z twarzy toddlerów, tylko te twarze są drobniejsze. Nie przeszkadza mi to, małe dzieci raczej nie zmieniają się aż tak mocno na tym etapie życia, choć w sumie nie mam dzieci to nie wiem dokładnie xd Myślę, że w grze tak czy inaczej nie będzie to aż tak przeszkadzać, kiedy będziemy patrzyć na ich różniące się od małych dzieci animacje.

Na razie mam tylko obawy co do tego, że nie pojawią się wózki. Liczyłem na to, ale póki co na screenach i trailerze nie było nic takiego pokazane, a na wycieku materiałów z nowego dodatku o rodzinach widać nosidełko, więc wątpię, żeby jednocześnie dodali wózki.

Coś, na co jeszcze mocno czekam przy okazji tej aktualizacji i dodatku, to rework drzewa genealogicznego. Naprawdę mam dość tego, jak działa. Ciągle urywa połączenia, bo gra kasuje zmarłych simów, a jeśli korzystasz z moda na to, to wtedy pojawia się inny problem - sejwy po jakimś czasie ładują się wieki, bo gra gromadzi w plikach wszystkich zmarłych. Bo drzewka, zamiast być po prostu zdjęciami simów, to są ich portretami w czasie rzeczywistym.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 21 mar 2023, 20:45

No niestety chyba się nie doczekalismy reworku drzewa genealogicznego. :doge:

Powiem Wam, ze te niemowlaki moze i są słodkie ale bardzo ale to bardzo przypominają małe dzieci. Wiele animacji wygląda tak samo, nie wspominając o niemowlakach które tak samo jak małe dzieci, mało się od siebie różnią.

Obrazek

Obrazek
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości