The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 09 sty 2022, 23:13

Szczerze brak mi słów na niektóre rzeczy o których tu gadacie... Rozumiem mieć różne opinie ale serio? Jedna rzecz mówić że zmiana wyglądu ikonicznych simów jest bez sensu i te zmiany są takie sobie - zgodzę się, ale marudzić że ich przyciemniają jakby to było coś złego... nie rozumiem tego po prostu. W podstawce było mało kolorów skóry, teraz jest ich więcej więc to wykorzystują aby odzwierciedlić tych simów lepiej według ich wizji.
A co do zaimków to były petycje na to do TS4 od LAT (pierwsza powstała 5 lat temu) i EA się od tego wymigiwało, to że w końcu posłuchali to właśnie dobrze. Używanie neutralnych zaimków to żadna "moda", po prostu świat idzie do przodu co do akceptacji ludzi którzy zawsze istnieli. Nas to w ogóle nie dotyczy bo te zmiany zajdą tylko w wersji Angielskiej i bodajże w innych językach gdzie jest to możliwe. Bym powiedział że nie wszystko musi się kręcić wokół nas, ale i u nas są próby wprowadzenia języka neutralnego - i dobrze, z punktu widzenia językoznawcy płeć gramatyczna to największy idiotyzm językowy. Nazywaniem tego "seksualizowaniem dzieci" nawet nie skomentuję.

Szanuję różne opinie ale nie lubię takiej mentalności że zmiany które nam nic złego nie robią a dla wielu osób mogą być bardzo przydatne są nagle zbędne lub złe - Simsy to zawsze była gra dla wszystkich, jeżeli komuś nie pasuje że w to wchodzą ludzie, z którymi my jako Polacy może na co dzień nie mamy styczności no to sorry.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 03 kwie 2022, 10:23


Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 04 kwie 2022, 11:53

Tylko w sumie z oryginalnej wiadomości Cathariny Mallet wcale nie wynika wprost, że pracują nad The Sims 5. Jedyne co powiedziała, to że TS4 czeka jeszcze wiele lat contentu oraz że "pracują nad przyszłością marki The Sims" a to może oznaczać dosłownie wszystko. Może i faktycznie TS5 jest w produkcji, ale tam potwierdzenia żadnego nie ma. Chociaż w sumie mam nadzieję, że rzeczywiście pracują już nad piątką... mam szczerze dosyć czwórki, jej bugów i ciągłego dopraszania się o podstawowe rzeczy. Jeśli TS5 od początku będą robić jako pełnoprawną kontynuację, a nie jak to miało miejsce z TS4 (na dwa lata przed premierą nagle zmienili projekt z gry multi na single przez co mamy teraz masę uproszczeń i ograniczeń, a silnik teraz nie potrafi dźwigać wszystkiego co dodają) to może wyjdzie z tego coś fajnego.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 30 maja 2022, 9:44

Jhud pisze:
09 sty 2022, 23:13
Szczerze brak mi słów na niektóre rzeczy o których tu gadacie... Rozumiem mieć różne opinie ale serio? Jedna rzecz mówić że zmiana wyglądu ikonicznych simów jest bez sensu i te zmiany są takie sobie - zgodzę się, ale marudzić że ich przyciemniają jakby to było coś złego... nie rozumiem tego po prostu. W podstawce było mało kolorów skóry, teraz jest ich więcej więc to wykorzystują aby odzwierciedlić tych simów lepiej według ich wizji.
A co do zaimków to były petycje na to do TS4 od LAT (pierwsza powstała 5 lat temu) i EA się od tego wymigiwało, to że w końcu posłuchali to właśnie dobrze. Używanie neutralnych zaimków to żadna "moda", po prostu świat idzie do przodu co do akceptacji ludzi którzy zawsze istnieli. Nas to w ogóle nie dotyczy bo te zmiany zajdą tylko w wersji Angielskiej i bodajże w innych językach gdzie jest to możliwe. Bym powiedział że nie wszystko musi się kręcić wokół nas, ale i u nas są próby wprowadzenia języka neutralnego - i dobrze, z punktu widzenia językoznawcy płeć gramatyczna to największy idiotyzm językowy. Nazywaniem tego "seksualizowaniem dzieci" nawet nie skomentuję.

Szanuję różne opinie ale nie lubię takiej mentalności że zmiany które nam nic złego nie robią a dla wielu osób mogą być bardzo przydatne są nagle zbędne lub złe - Simsy to zawsze była gra dla wszystkich, jeżeli komuś nie pasuje że w to wchodzą ludzie, z którymi my jako Polacy może na co dzień nie mamy styczności no to sorry.
Nie zgodze sie z toba. Płcie sa 2 i jest to uwarunkowane genetycznie i kłocenie się z tym zakrawa o zaburzenie psychiczne. Tak samo jak zaprzeczanie bycia człowiekiem. Czy określenia procentu bycia czlowiekiem i kotem.. itd. Zgodzisz się ze mna ze negacja przynależności gatunkowej jest zaburzeniem psychicznym ? Może mi się nie podobać że jestem człowiekiem. I że wolałabym być tygrysim humanoidem. Ale nie zmienie tego i jestem człowiekiem .Tak samo jak jestem kobietą chociaz byc moze chciałabym byc mezczyzna.
I teraz zamiast dostosowywac caly swiat do zaburzen osob chorych moze nalezaloby sie skupic na tym w jaki sposob leczyc te zaburzenia i z czego one wynikaja ?
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 30 maja 2022, 11:52

Ja to jeszcze zrozumieć mogę jak ktoś jest kobietą, ale postrzega się jako facet. Natomiast jak ktoś mówi, że nie jest ani facetem ani kobietą, zgadzam się z Raszplą. To jest jakieś zaburzenie psychiczne.

Nie wiem czy widzieliście kiedyś na Fb chyba zdjęcie z tą dziewczyną, która prawi jakieś tam morały o środowisku, twierdzącą że jej pokolenie zmieni świat na lepsze czy coś takiego. Ktoś napisał, że jej pokolenie nie wie czy są kobietą facetem czy tosterem. Jakież to prawdziwe i z jedenj strony smutne, że w dzisiejszych czasach żeby siebie wyrazić musisz określać się jako "oni"
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 31 maja 2022, 23:54

A ja proszę żeby nie offtopować. To jest temat o Sims 4 a nie o płciach i psychice i o tym, kim kto woli być.
Zastanawiam się nad tymi wilkołakami... czy w końcu pakiet będzie o nich... bo już takie smaczki dają, że wszystko jest możliwe.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 01 cze 2022, 11:20

No wszystko na to wskazuje. Nie powiem, jestem zawiedziona. Liczyłam na jakąś rozgrywkę rodziną :doge:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 02 cze 2022, 17:24

Yeaaa wilkolaki i calkiem fajnie zrobione nawet
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 04 cze 2022, 15:18

Nie rozumiem rabanu podniesionego tutaj z powodu wprowadzenia opcji zaimków do The Sims 4. Uważam, że jest to świetna opcja, bo pozwoli większej liczbie graczy wyrazić siebie, jeśli tylko będą chcieli. Społeczność osób grających w Simsy od zawsze była bardzo różnorodna i sądzę, że spora jej część jest także nieheteronormatywna. Możliwość modyfikacji zaimków zrobi co po niektórym tutaj dosłownie NIC - bo przypuszczam, że działa to tak samo, jak opcje modyfikacji płci czysto fizycznej w CAS - a ucieszy te osoby, które faktycznie tego albo potrzebują, albo w jakiś określony sposób się czują i chcą wyrazić siebie (bądź po prostu swoich Simów) w grze w pełni. A określanie kogoś jako they w języku angielskim nie jest niczym nowym i kontrowersyjnym i taki zabieg pozwala na niedeterminowanie płci w komunikacie. Uważam to za świetną cechę tego języka (szczególnie w grach!) - nie zakłada to z góry, że np. teacher czy student* to musi być on albo ona i nie wymazuje obecności żadnej z tych płci w rzeczywistości. Innym tematem jest nasz rodzimy język - bo polski od samych podstaw jest płciowy i przez to, mam wrażenie, bardziej skomplikowany, więc jestem ciekaw, jak to rozwiążą tłumacze w polskiej wersji językowej czwórki - i o ile to rozwiążą. Szczerze współczuję im, jeśli będą musieli zabrać się za ogarnianie systemu niestandardowych zaimków (czyli tych poza she/he/it/they). Możliwe, że taka przeszkoda będzie nawet w ogóle nie do przeskoczenia, bo za bardzo rozwinięty mamy język.
Mnie opcja customizacji zaimków się nie przyda - przypuszczam, że korzystać z niej nie będę. Ale fajnie, jeśli ktoś będzie chciał :)

Odchodząc od tematu zaimków - podobno EA rozsyłało graczom ankiety na temat dodatków, które już wyszły. Ale wkradł się błąd i przez przypadek dopisali do tej listy jeden dodatek, coś z high school w nazwie. Ciekawe, czy naprawdę takie coś wyjdzie i mam nadzieję, że jeśli tak, to nie będzie to coś w stylu Witaj w pracy - gdzie wychodzenie Simem do pracy skończyło się na trzech takich rundkach, bo potem robiło się to nużące. Od takiego dodatku oczekiwałbym powrotu studniówek i innych takich aktywności, które znalazły się choćby w trójkowych Pokoleniach - jak dla mnie jednym z najlepszych dodatków do trójki.

*choć oczywiście są rzeczowniki, które czysto określają płeć w j. angielskim - ale nie są takie częste
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 07 cze 2022, 22:45

Pytanie brzmi, na ile EA wprowadziło do simsów wybór zaimków, bo zależy im na nieheteronormatywnych graczach (albo graczach w ogóle), a na ile masowo wrzucają zaimki i nieheteronormatywne postaci do swoich gier, bo zależy im na pieniądzach.

Fascynujące jest też to, jak szybko wszyscy zapomnieli o kompletnie zepsutych "Ślubnych Historiach" i cieszą się na pakiet o wilkołakach. :curious: W imieniu wszystkich ludzi, którzy są tym pakietem zainteresowani, trzymam kciuki, żeby nowe funkcje tym razem działały. :D

Abstrahując od wyglądu wilkołaków (jednym się podobają, innym nie), patrzę na screeny na Twitterze SimGuruKimmy i nie mogę uwierzyć, że to jest wysokobudżetowy tytuł dużego studia w 2022 roku. :wat: Ich głowy mają niewiele więcej poligonów niż biust Lary Croft w pierwszym Tomb Raiderze. Na pewno zaraz pojawi się wysokiej jakości CC, ale niesmak pozostaje. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 30 cze 2022, 11:06

Ponoć dzisiaj zapowiedzą dodatek, mam nadzieję że nie dodadzą nowej grupy wiekowej, pre teens, bo wg mnie będzie to idiotyczne.
I również mam nadzieję że nie będzie wyglądać to jak Witaj w Pracy, bo po pierwsze szybko się znudzi, a po drugie pewnie będzie zbugowane :grumpy:

Aczkolwiek jeśli faktycznie ma być tematyka szkoły, to nic innego raczej nie zrobią..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 19 lip 2022, 13:49

Jestem absolutnie wzruszony łukowatymi ścianami. Czekałem na to od kiedy zacząłem grać w simsy! :D

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 21 lip 2022, 16:54

Wie ktoś jak obecnie wygląda sytuacja z drzewem genealogicznym? Czy gra dalej usuwa martwych simów z drzewa?


Powiem Wam, że obecnie chyba najbardziej odrzuca mnie w czwórce ta różnorodność światów. Takie skakanie między różnymi miejscowościami jest strasznie nierealne. Wiem, to tylko gra, ale mimo wszystko.
Osobiście wolałabym, gdyby rozbudowywali nowe dzielnice np. w Wierzbowej Zatoczce.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 21 lip 2022, 19:02

Shattered pisze:
21 lip 2022, 16:54
Wie ktoś jak obecnie wygląda sytuacja z drzewem genealogicznym? Czy gra dalej usuwa martwych simów z drzewa?
Standardowo o ile nie uzywasz MCC to gra pozwala miec do 200 simow w miescie. Powyzej tego moze usuwac. Nie wiem jaka jest rzeczywista max wartosc simow w grze, ale bez MCC chyba nie ma mozliwosci zablokowac tego.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 21 lip 2022, 22:38

Teoretycznie można usunąć limit simów w grze, choć nie jest to ustawienie rekomendowane. Gram w ten sposób na nowym zapisie od 5 pokoleń i na razie nikt z drzewa nie zniknął.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 27 lip 2022, 13:31

Zapisałam sima na uniwesytet, a tam większość simów ma jakiś dziwny kolor skóry :doge:
Widział ktoś moda na to? Nie bardzo podobają mi się niebiescy simowie :unsure:

Ponoc najnowsza aktualizacja postarza simów.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 27 lip 2022, 15:16

Z tym drzewem genealogicznym to sam nie wiem jak jest. Rzekomo kiedyś to naprawili i nie powinni znikać z niego simowie nawet jeśli ma się ustawiony mniejszy limit mieszkańców. Nie wiem jednak jak to w praktyce obecnie wygląda. Generalnie te drzewka są skopane, bo widniejący w nich simowie to realne postaci z gry, nawet po śmierci (dlatego w drzewkach są portrety duchów, a nie czarno-białe portrety zmarłego sima. Gra powinna robić po prostu zdjęcie simowi i umożliwić ewentualnie graczowi ustawienie własnego, wtedy nie byłoby problemu, gdy realny sim usuwany jest z gry...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 28 lip 2022, 14:19

Nie widzę róznicy między zachciankami, a pragnieniami i obawami. Mam jakieś durne pragnienia w stylu posłuchania popu, hip hopu itp.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 28 lip 2022, 16:10

Może masz te gatunki muzyki w ulubionych sima. U mnie pragnienia się zmieniły i teraz są zupełnie inne, nie mam losowych typu kup bee box tylko wszystkie wiążą się z tym co lubi mój sim lub jakie cechy i aspiracje mu dałem.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 04 sie 2022, 19:28

Ehh parę postów wyżej pisałam, że simowie przestali znikać z drzewa genealogicznego. Nieaktualne! Moja rodzina, czyli simowie, którzy mieszkali na jednej parceli, którymi grałam i których nagrobki są na rodzinnym cmentarzu i regularnie wzmacniam ich więź ze światem materialnym, jest nietknięta. Ale wczoraj dołączyłam do rodziny nowego partnera mojej simki, który jest dalekim potomkiem Ćwirów... i połowa jego drzewa była pusta. ;/ Co ciekawe, była to cała żeńska połowa, panowie są dalej widoczni trzy pokolenia wstecz. Bardzo dziwne i bardzo denerwujące. Chaiałam zobaczyć co gra zrobiła z oryginalnymi Ćwirami (a raczej ile dodatkowych dzieci im wygenerowała :P ).
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości