Regulamin Forum Centrum Simów

Koniecznie zapoznaj się z regulaminem forum!
Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Regulamin Forum Centrum Simów

Postautor: Rai » 13 lis 2014, 2:25

Obrazek

REGULAMIN FORUM CENTRUM SIMÓW
Stan z: 13/11/2014r.


ZASADY OGÓLNE
1. Każda osoba, która rejestruje się na Forum Centrum Simów, akceptuje jego Regulamin i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
2. Oprócz zagadnień zawartych w Regulaminie Centrum Simów, Użytkownik zobowiązuje się na Forum Centrum Simów do przestrzegania przepisów Kodeksu Cywilnego, Kodeksu Karnego i Netykiety (link).
3. W niektórych działach obowiązywać mogą dodatkowe Mini Regulaminy. Ich postanowienia są na równi istotne z Regulaminem Forum.
4. Jeśli jakaś sytuacja jest sporna, a Regulamin jej nie przewiduje lub jest nieprecyzyjny, decyzje rozstrzygającą podejmuje jeden z bossów Forum, opierając się na przepisach Kodeksu Cywilnego, Kodeksu Karnego, Netykiecie (link) i własnym zdrowym rozsądku.
5. Regulaminu zobowiązani są przestrzegać wszyscy Użytkownicy, także Ci ze specjalnymi rangami.
6. Regulamin opisuje normy pożądanych i niepożadanych na Forum zachowań. Odnosi się nie tylko do pisania postów, ale także wiadomości, nazw tematów, shoutów, podpisów, rang czy avatarów.
7. Korzystanie z Forum Centrum Simów jest nieodpłatne i nikt nigdy nie poprosi Cię o przekazanie pieniędzy na jego działanie.
8. Administracja Forum Centrum Simów nie ponosi żadnej odpowiedzialności cywilnej, karnej czy administracyjnej za korzystanie przez Użytkowników z Forum w sposób sprzeczny z zaleceniami regulaminu. Każdy Użytkownik ponosi osobistą odpowiedzialność za swoje czyny i słowa.

REJESTRACJA I OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
1. W celu uzyskania pełnego dostępu do Forum Użytkownik musi wypełnić formularz rejestracyjny. Wypełnienie formularza jest niezbędne, aby utworzyć indywidualną nazwę użytkownika (nick) i hasło.
a) W formularzu rejestracyjnym należy podać: wybrany nick, hasło, poprawny adres e-mail, płeć i datę urodzenia.
b) Użytkownik, dodając informacje podczas rejestracji, gwarantuje, że podane przez niego dane są prawdziwe.
2. Nick użytkownika nie może zawierać znaków nieużywanych w polskim alfabecie (wyjątkiem jest litera x, q oraz v), nie może być obraźliwy, wulgarny ani ośmieszający, poza tym może zawierać cyfry, znaki przestankowe, spacje oraz znaki typu + * @ # $ % ^ & ( ) < > ~ _ oraz inne tego rodzaju.
3. W momencie rejestracji Użytkownik wyraża zgodę na umieszczenie i przetwarzanie jego danych osobowych zawartych w formularzu rejestracyjnym przez Administrację Forum Centrum Simów w celach:
a) obsługi uczestnictwa Użytkownika na Forum;
b) przesyłania Użytkownikowi informacji drogą elektroniczną, w tym treści reklamowych.
4. Zmiana nazwy użytkownika (nicka) może być dokonana jedynie przez jednego z Administratorów i można jej dokonać maksymalnie dwa razy w roku. Prośbę o zmianę nicka należy kierować do Administracji za pomocą wiadomości prywatnej. Administrator zastrzega sobie prawo odmówienia zmiany nicka, jeśli uzna, że ma on zabarwienie ośmieszające, żartobliwe, obraźliwe, jest tylko chwilowym kaprysem bądź próbą zwrócenia na siebie uwagi lub nie spełnia wymogów regulaminu forum w jakikolwiek inny sposób.
5. Twoje hasło jest tajne i tylko Ty je znasz. Żaden Administrator lub Moderator nigdy nie poprosi Cię o jego podanie.


USUWANIE KONT I EDYCJA ORAZ USUWANIE POSTÓW UŻYTKOWNIKÓW
1. Administracja zastrzega sobie prawo do usuwania kont:
a) które nie posiadają minimum 25 postów, a ich właściciel nie zalogował się od 6-ciu miesięcy;
b) które należą do osoby, która dostała stały ban na konto i posiadają mniej niż 50 postów.
2. Administracja zastrzega sobie prawo do:
a) edycji postów lub shoutów Użytkowników, które są niezgodne z Regulaminem Forum Centrum Simów;
b) kasowania postów lub shoutów, które są niezgodne z Regulaminem Forum Centrum Simów lub nie wnoszą żadnej wartości do poruszanego wątku.
3. Założone konto nie może zostać usunięte za wyjątkiem wyżej wymienionych przypadków. Tyczy się to przede wszystkim użytkowników, którzy poproszą, aby ich profil wraz z postami oraz tematami został usunięty "na życzenie". Nie będzie to rozpatrywane.

MULTIKONTA
1. Na Forum Centrum Simów zabroniona jest wielokrotna rejestracja, a co za tym idzie - posiadanie więcej niż jednego konta (wliczając w to konta zarówno aktywne, jak nieaktywne, zbanowane i skasowane przez Administrację).
2. Zabrania się użyczania swojego konta innym Użytkownikom, którzy posiadają już swoje konto (w tym zbanowane lub niekatywne). Takie działanie będzie traktowane równoznacznie z posiadaniem multikonta.
3. Użytkownicy łączący się z Forum Centrum Simów poprzez serwer PROXY robią to na własną odpowiedzialność. W przypadku wykrycia innej osoby, korzystającej z tego samego PROXY i posiadającej to samo IP, oba konta zostaną zbanowane na stałe.
4. W przypadku współdzielenia IP z inną osobą (rodzeństwem, innym członkiem rodziny lub współlokatorem), która posiada na Forum osobne konto, należy ten fakt zgłosić Administracji Forum Centrum Simów poprzez wysłanie wiadomości prywatnej do jednego z bossów. Redakcja zastrzega sobie prawo do zadania kilku pytań w przypadku wątpliwości, aby zweryfikować prawdziwość informacji.

OGÓLNE ZASADY KOEGZYSTENCJI NA FORUM
1. Na Forum jest zabronione dodawanie postów, wątków, wiadomości i shoutów, które nie są zgodne z obowiązującym w Polsce prawem. W szczególności:
a) przyczyniają się do łamania praw autorskich lub są plagiatem;
b) zawierają wulgaryzmy oraz omijają nałożoną automatyczną cenzurę - automatyczna cenzura wulgaryzmów nie oznacza, że można ich używać "bo nikt poza piszącym i edytującym post ich nie widzi";
c) obrażają inne osoby, narodowości, religie, wierzenia, rasy ludzkie, mniejszości seksualne, konkretną płeć, poglądy, wiek, niepełnosprawność, czyjś wygląd lub system wartości;
e) propagują zażywanie i dystrybucję narkotyków;
f) zawierają treści pornograficzne;
g) mają charakter reklamowy lub promocyjny, a dodawane są przez Użytkownika bez zgody Administracji;
h) promują lub pomagają w piractwie.

2. W ramach aktywności na Forum dodatkowo zabrania się:
a) spamowania (link);
b) pisania zduplikowanych wiadomości;
c) pisania wiadomości w złych działach, poddziałach lub tematach;
d) hotlinkowania (link) i wstawiania plików jako załączników (Pliki graficzne należy przed umieszczeniem na Forum wgrać na inny, specjalnie do tego przeznaczony serwer zewnętrzny. Jest wiele darmowych, np. Imageshack, Pictap.);
e) odpowiadania bezpośrednio poniżej swojej ostatniej wypowiedzi (nie dotyczy Shoutboxa);
c) cytowania z obrazkami;
d) używania WIELKICH LITER w proporcji większej niż 50% do całości postu i bez wyraźnej przyczyny;
e) używania koloru jaskrawego czerwonego przez użytkowników innych, niż moderatorzy i administratorzy;
f) poruszania tematów szerzących powszechne oburzenie lub niesmak, niezawartych powyżej (Do tematów takich zalicza się przede wszystkim: gwałt, samogwałt, samookaleczenie, sadomasochizm, współżycie, zażywanie środków odurzających lub psychoaktywnych.);
g) reklamowania bez zgody Administracji swoich produktów. Za reklamę rozumie się również spamowanie skrzynek wiadomościami, jak i natarczywe powtarzanie podobnych treści dotyczących konkretnego podmiotu (kryptoreklama). Dozwolone jest reklamowanie swojej strony - za pomocą linków i obrazków w formie estetycznej i nie odstającej od powszechnie używanego formatowania, tak, aby treść była informacją, a nie krzykliwą reklamą;
h) wszelkich prób omijania cenzury poprzez takie czynności jak: przestawianie liter, wstawianie dodatkowych znaków typu kropki, przecinki, slashe czy używanie obcych języków.

3. Na Forum Centrum Simów obowiązuje pisanie poprawną polszczyzną, używanie polskich znaków oraz wielkich liter i nierobienie rażących błędów ortograficznych, interpunkcyjnych czy stylistycznych, nieświadomie lub celowo.

AVATARY, SYGNATURY I POZOSTAŁE PLIKI GRAFICZNE
1. Całkowita szerokość sygnatury nie może być większa niż szerokość typowego postu.
2. Całkowita wysokość sygnatury nie może utrudniać korzystania z Forum i przeglądania tematów.
3. Załączone grafiki nie mogą ważyć więcej niż 1MB łącznie.
4. Zabrania się dodawania utrudniających przeglądanie gifów - przesadnie wielkich, migających czy skaczących.
5. Całkowita wysokość i szerokość grafiki zamieszczonej w shoucie nie może utrudniać korzystania i przeglądania Shoutboxa.
6. Avatar i sygnatura nie mogą zawierać wizerunków znanych polityków, głowy państwa, głowy Kościoła, osób reprezentujących nasz kraj ani nie mogą wyrażać treści w jakikolwiek sposób uwłaczających ich godności.

KONKURSY ORAZ NAGRODY
1. Gdy użytkownik wygra konkurs, otrzymuję on rangę kreatorską oraz rangę Laureat, wraz z ustaloną wcześniej z organizatorem konkursu nagrodą rzeczową.
a) ranga Laureat jest przyznawana na okres 3 miesięcy od zakończenia konkursu.
b) rangi kreatorskie przyznawane są na czas 6 miesięcy od zakończenia konkursu, wraz z tym czasem, jeżeli użytkownik nie prowadzi dalszej działalności z nim związanej, ranga zostaje mu odebrana.
2. Nagroda rzeczowa jest wysyłana przez administratora forum na podany ustalony wcześniej z użytkownikiem adres.

PRZEWIDZIANE KARY I KONSEKWENCJE NIEPRZESTRZEGANIA REGULAMINU
1. Administracja oraz Moderatorzy Forum Centrum Simów zastrzegają sobie możliwość karania Użytkowników nieprzestrzegających Regulaminu Forum Centrum Simów w następujący sposób:
a) przyznając ostrzeżenie tekstowe w poście lub sygnaturze, prywatnej wiadomości albo na Shoutboxie lub profilu;
b) przyznając jeden punkt ostrzeżenia za pojedyncze przewinienie;
c) przyznając ban na ShoutBox na 1 dzień, 3 dni, tydzień, miesiąc lub dożywotnio;
d) uzbieranie pięciu punktów ostrzeżeń jest równoznaczne z banem na konto na miesiąc;
e) za wyjątkowo uporczywe łamanie Regulaminu i brak widocznej poprawy, Administracja może przyznać ban na 1 dzień, 3 dni, tydzień, miesiąc lub dożywotnio bez względu na posiadaną ilość ostrzeżeń;
f) wielokrotna rejestracja na Forum, posiadanie multikont lub konta założonego tylko w celach reklamowych jest równoznaczne z dożywotnim banem na wszystkich obecnych i przyszłych kontach zakładanych przez Użytkownika oraz banem na IP.
2. Punkty ostrzeżeń są usuwane z puli Użytkownika po pół roku i widocznej poprawie.
3. Bany terminowe nie podlegają wcześniejszemu zniesieniu.
4. Administracja i Moderatorzy mogą (lecz nie muszą w typowych przypadkach) konsultować się i podejmować wspólne decyzje oraz anulować wcześniejsze decyzje podjęte przez jednego członka Redakcji.
5. W celu wyjaśnienia sytuacji spornych w kwestiach banów i ostrzeżeń należy kontaktować się prywatnie z Administracją Forum Centrum Simów. Roztrząsanie swoich problemów oraz komentowanie decyzji Administratorów i Moderatorów publicznie w sposób awanturniczy nie będzie skutkować cofnięciem kary, zaś może prowadzić do zbanowania osób biorących udział w dezorganizacji działania Forum.

ADMINISTRACJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO DOKONYWANIA ZMIAN I MODYFIKACJI REGULAMINU.
(Nowe wpisy zostaną odpowiednio zaznaczone, a ich istnienie ogłoszone w odpowiednim dziale.)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość