Zmienianie godzin i umiejętności w kierunkach studiów

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Zmienianie godzin i umiejętności w kierunkach studiów

Postautor: Crux » 15 gru 2013, 22:50

Jeśli umiecie tworzyć własne kierunki studiów, dzięki temu poradnikowi nauczycie się jak oprócz nazwy i zajęć zmienić również potrzebne umiejętności i godziny zajęć(pracuję również nad tym jakie kariery są wtedy preferowane, ale narazie jeszcze nie za dużo wiem).

I. Pierwsze co musicie zrobic to otworzyć za pomocą SimPE waszą specjalizację.

II. Teraz w 1 folderze "Behaviour constant" zjeżdżacie na sam dół i wchodzicie w przedostatni plik(Tuning - Start Hour). teraz wybieracie jeden napis (1-8! pierwszego wiersza 0 nie ruszajcie) i po lewej stronie w kwadracie value gdzie jest hex i dec musimy w dec zmienić cyfry na 1-24(w zależności od tego o której godzinie mają zaczynać się zajęcia). Takie zamienianie powtarzacie w każdej linijce 1-8(każda linijka to jeden semestr, jeśli chcecie możecie w każdym semestrze wpisać inną godzinę).

III. Nad plikiem który przed chwilą edytowaliśmy powinien być kolejny - "Tuning - Hours per Day". W nim ustalamy ilość godzin na zajęciach. podobnie jak wcześniej omijamy pierwszą linijkę i modyfikujemy pozostałe 8. W dec'u zmieniamy cyfry na 1-24, w zależności od tego ile chcecie żeby student spędzał godzin na uczelni. tak jak wcześniej każdy rząd to 1 semestr, każdy może mieć inną liczbę godzin.

IV. Teraz wymagane umiejętności(to jest trochę bardziej skomplikowane, więc lepiej dobrze czytajcie, jeśli nie rozumiecie to piszcie)

1. Wszystkie 14 pliki nad tym w którym zmienialiśmy ilość godzin na zajęciach powinny dotyczyć umiejętności.
Każda umiejętność ma dwa pliki o nazwach: "Class Req - [nazwa umiejętności] Max" i "Class Req - [nazwa umiejętności] Min"

2. Zmienię wszystko na przykładzie gotowania:
-wchodzę w plik o nazwie Class Req - Cooking Min(nie ma znaczenia czy robię max czy min. Wyjdzie na to samo, zaraz dowiecie się dlaczego)
-Tu również macie 9 rzędów, 1 omijamy(każdy kolejny to następny semestr)
-wybieram 1 semestr 1 roku"0x1(1)" i zmieniam liczbę w dec na jakąś inną lub zostawiam jeśli taką chcę. Tutaj pojawiają się setki z czego każde 100 to jeden punkt umiejętności w grze,
-ustalam poziom umiejętności dla pozostałych 7 semestrów
-teraz wchodzę w Class Req - Cooking Max i zmieniam liczby tak jak w pliku "min" tzn. liczba w 1 semestrze w pliku min musi wynosić tyle samo co liczba w 1 semestrze w pliku max, robię to z pozostałymi 7 semestrami,
-powtarzam tą czynność z każdą inną umiejętnością(jeśli nie chcecie aby dana umiejętność była wymagana, w obu plikach we wszystkich semestrach w dec'u wpiszcie 0).

V. rekomendowane kariery
póki co jeszcze nic nie wiem na temat jak wybrać te kariery, ale jak tylko się dowiem od razu zrobię EDIT.


To tyle jak na razie:)
Mam nadzieję, że przydatne i dość dobrze wytłumaczone. Jeśli czegoś nie rozumiecie, zawsze możecie napisać pw lub komentarz. Miłego studiowania ;D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość