The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 06 lip 2016, 23:06

Nie no, kur.....de! Co za dziady! :angry:
O otwartych otoczenia i stwórz styl mogliśmy zapomnieć, ale na Stwórz Świat czekałem do początku. Jadę do nich z gilotyną...
Wg EA na otwarty świat i małe dzieci czekają nieliczni fani
:haha: :facepalm: :wall:
W sumie racja. Przez ich cholerne zagrywki nie mają już praktycznie żadnych fanów :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 06 lip 2016, 23:07

Dobrze się dzieje, coraz większa fala hejtu na nich napływa, może w końcu ich zaleje albo jakaś konkurencyjna firma zrobi to co z SimCity
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 06 lip 2016, 23:08

Ciekawe co wykombinują z tą usługą na żywo... Nie spodziewam się niczego dobrego! Może płać i graj przez 30 minut za jedyne 19.99 w dowy dodatek tylko o kotach czy zimie
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 06 lip 2016, 23:09

Gdyby pojawiła się konkurencja, EA od razu wzięłoby się do roboty. Aktualizacja, dodatek, akcesoria, dodatek, aktualizacja - zrobiliby wszystko byleby zatrzymać przy sobie klientów
Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 07 lip 2016, 8:54

Może z tym na żywo będzie bardziej jak z TS3? Jakaś tablica, będziemy mogli rozmawiać, dzielić się wspomnieniami i takie tam...?

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 07 lip 2016, 10:01

Rai pisze:Może z tym na żywo będzie bardziej jak z TS3? Jakaś tablica, będziemy mogli rozmawiać, dzielić się wspomnieniami i takie tam...?
I, oczywiście, znowu taki bzdet jest dla nich ważniejszy niż małe dzieci na przykład.

W głowie mi się nie mieści, żeby przez cały 2016 rok nie było dodatku. Za czasów TS2 czy TS3 było to nie do pomyślenia. Były przynajmniej dwa bogate w rozgrywkę, zadowalające graczy rozszerzenia. A tu proszę. Milion akcesoriów i pakiety rozgrywki. Po przeciętnym "Witaj w Pracy" i nieudanym "Spotkajmy się" naprawdę przydałoby się już coś nowego. Ale przyjdzie nam, niestety, na to jeszcze poczekać. soft1

I jeszcze wkurza mnie ta arogancka postawa SimGuruDrake (DOTsim: Czy to odpowiednie zachowanie?). Z jej wypowiedzi wynika, że gracze, którzy narzekają, są jacyś dziwni, bo znacznej większości zawsze wszystko się przecież podoba - czego potwierdzeniem są lajki z Facebooka. soft2

Okropnie mi przykro widząc co dzieje się z tą serią.
_________________

EDIT: Karol z DOTsim postanowił wtrącić się do dyskusji na simowym forum i w trafny sposób wygarnął co nam wszystkim leży na sercu.

http://forums.thesims.com/en_US/discuss ... t_14988147

W ogóle przejrzyjcie sobie wpisy innych graczy. Dużo żalu do twórców. Może w końcu się opamiętają.
_________________

EDIT2: 'Live service' wyjaśnione. To po prostu lepszy model pracy twórców nad grą. Jest lepsza współpraca, komunikacja, wszystko dzieje się 'żywo' i elastycznie, co jest dla wszystkich w zespole sporym ułatwieniem.

http://simsvip.com/2016/07/07/sims-4-li ... explained/
Obrazek

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Dolce_Lamiya » 07 lip 2016, 10:05

Już widzę te opcję na żywo. Fala krytyki przejdzie na te funkcję i albo po prostu z tej funkcji zrezygnują, albo dla podbudowania siebie będą boty, które będą pisały pochlebne wpisy na temat EA. Już mnie nic nie zdziwi. Ta seria to jedno wielkie dno xD
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: książę » 07 lip 2016, 13:26

Nie rozumiem waszego oburzenia. Nikt z nas nie należy do grupy docelowej klientów.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 lip 2016, 13:36

książę z jednej strony masz rację bo gra ewidentnie jest bardziej nastawiona na młodszego gracza, z drugiej strony gra jest od 12 lat, a nie do 12 lat :P Więc każdy może w nią grać i jednocześnie każdy niezadowolony gracz ma prawo wyrazić swoje niezadowolenie. Tym bardziej, że The Sims jest jedyną taką grą na rynku i nie ma żadnego zamiennika.\

Natomiast nie łudźcie się, że EA coś zmieni w swoim postępowaniu. Dla nich jedynym wyznacznikiem są zarobione pieniądze, a skoro jakiś produkt się sprzedaje to nie mają powodu do zmiany polityki. Tak działa każda firma i nie jest to nic nadzwyczajnego i wyjątkowego.

I z jednej strony SimGuruDrake faktycznie przesadza bo często odpisuje fanom po prostu chamsko i bez szacunku. Z drugiej strony cały hejt leje się na studio robiące grę, a tak na prawdę oni nie mają wiele do gadania ponieważ każdy producent działa pod dyktando wydawcy. Widać to po wszystkich produkcjach, które wydaje EA - wszystkie są koszmarnie drogie i pozbawione dużej ilości zawartości, którą potem wydają jako DLC. Przecież EA kilka lat temu dostało antynagrodę za najgorszą firmę w branży, właśnie za okrawanie gier z zawartości i wysokie ceny. Zobaczcie co zrobili z Mirror's Edge Catalyst czy z Battlefrontem - oba tytuły kosztują na PC prawie tyle co na konsole, a oba nie posiadały w dniu premiery bogatej zawartości.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 07 lip 2016, 16:21

Ze względów finansowych nawet się cieszę, że nie będzie w tym roku kolejnego dodatku, bo może zdążę uzbierać kasę na uzupełnienie kolekcji i będę na bieżąco :P ale jako gracz i fan serii jestem wściekła! Dwa lata po premierze mamy tylko dwa dodatki, w których na dodatek nie ma połowy tego, co powinno być, a połowa z tych rzeczy, które są, nie działa. soft2 Niech sobie wydają te pierdółkowate akcesoria, mydlą oczy hiperentuzjastycznymi wywiadami, ale, do diabła, niech naprawią wreszcie te upierdliwe błędy!

Mam nadzieję, że kolejny dodatek będzie bardzo dopracowany, bogaty w nowe funkcje i o jakiejś rozsądniej tematyce (zwierzaki? Ładnie proszę). Tylko to jest w stanie uratować resztki szacunku, jakie mam dla EA. :bored:
Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Rai » 07 lip 2016, 16:24

SimGuruDrake pisze:Hello everyone!

I'm just dropping in here as I've seen a few people have pinged me in comments since my last post late last night. I hold myself to be as honest as possible with all of you within the parameters I can work in. As I have already commented about as much as I can and I spent all of the time in my work day yesterday (and even more so had it leak into my personal time) and I have nothing more to add to this conversation I won't be answering anymore questions in this thread as I already allowed it to go off course from the original OP post.

Just to clarify: I'm not closing this thread (if it does get closed it will be because it continues to veer off the original topic / too many people are breaking rules) but I am going to be spending time in other threads in these forums that were utterly ignored for more than 24 hours because I wanted to spend time answering as many questions as I could here.

Please stay on topic of what the OP has discussed and do not attack one another for disagreements in opinions. Thanks!
SimGuruDrake od razu napisała, jaka to jest zapracowana i że już w tym temacie nie będzie odpisywać... No tak, jak ludzie się skarżą zamiast chwalić, to lepiej nie odpisywać i iść do tematów, gdzie piszą, że jest super, bo wow, nowe krzesła!!!!111!1!!oneone

Żal. Właśnie tak wygląda dyskusja z fanami. Podoba Wam się? Ale jesteście super, to słuchajcie, damy nowe krzesła!! Też Wam się podoba, no to ekstra! Pogadajmy o nowym stole! Nie podoba Wam się, macie dość? No to koniec tematu, bo jesteśmy zapracowani i zboczyliśmy z głównego wątku, będziemy odpisywać gdzieś indziej...
lol.

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 07 lip 2016, 17:51

Czym jest zapracowana? Wymyślaniem nowego tematu do akcesoriów, który można z łatwością podzielić na trzy części, po 40 zł każda?
Przyznam, że gdybym wpadł na pomysł stworzenia akcesoriów o tematyce ogrodowej, to ciężko byłoby mi zrobić z nich aż trzy tak bezsensowne części, więc z jednej strony w EA pracują równie mądrzy, co głupi ludzie. Obrazek

Smuci mnie to, że musimy dowiadywać się, jakimi wartościowymi ludźmi dla EA są ich fani, których ceni się tylko poprzez portfel. Niezadowolenie fanów to informacja zwrotna dla dewelopera, OGROMNA szansa na poprawę jakości ich produktów - jak można jej nie wykorzystać? SimGuruDrake zachowała się bardzo nie na miejscu i nie wierzę, że oczywiście sama ma sprzeczne informacje. Skoro wcześniej na oficjalnych forach gra była wychwalana, to pewnie był to dla nich cały świat - a gdy zaczęto tam narzekać, nagle potrzeba statystyk? To forum jest miejscem takim samym jak inne - powinni poważnie traktować wypowiedzi fanów, które są tam negatywne, a nie zlewać na ich opinie i żyć w swoim state of dreaming, gdzie każde ich działanie spotyka się z aprobatą i mogą iść w zaparte z ich polityką.

Również jako fan jestem zawiedziony, widząc, co dzieje się z serią. Nie tego oczekiwałem po tej generacji, a na pewno nie rzeczy aż tak złych. Dorastając z trójką i doceniając dokonania dwójki, na czwórkę patrzy się po prostu... niemiło. Nic nie wróci do dawnej świetności. Odrobina starań i z pewnością nie odwróciliby się od całości młodsi fani, którzy są, bardzo widocznie zresztą, celem Elektroników.

Jak wspomniał Simwood, po prawie dwóch latach mieliśmy tyle rzeczy (i nie zawodziły jak dodatki czwórkowe), a tutaj...? Jedyna rzecz, która mi się tutaj podoba, to jakość wykonania ubrań dla Simów (bo fryzury swoją drogą, czasami są fajne, czasami nie), są nowoczesne i po prostu ładne. Ale reszta gry tylko kuleje, bo kolorowe stroje i maszyna do popcornu nic tutaj nie poprawi.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Simwood » 07 lip 2016, 17:56

Moim zdaniem przez SimGuruDrake przemawia zwyczajne chamstwo.
"Podoba Ci się - napisz śmiało. Nie podoba Ci się - nie pisz; mamy tyle pracy, a Ty jeszcze narzekasz" :wall:
Nigdy jej nie lubiłem, ale teraz po prostu jej NIENAWIDZĘ :devil:
Gdy nie ma konkurencji na rynku, oni czują się bezkarni :angry: i nie mają za grosz szacunku do gracza, który jest dla nich tylko maszynką do pieniędzy. Zresztą nie tylko simsy zawodzą, ostatnie NFS też są koszmarne. Brakuje odpowiednich ludzi z odpowiednim podejściem do gracza :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 07 lip 2016, 18:06

Nie przeczę, na pewno mają sporo pracy. Ich zapał i możliwości ogranicza tylko EA. Ale SimGuruDrake mogłaby przynajmniej grzeczniej odpowiedzieć - jako twórczyni, której powinno zależeć na grze.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 lip 2016, 20:31

A co do dodatku to dlaczego niektórzy z Was piszą, że nie będzie go w tym roku? Przecież nigdzie takiej informacji nie było. Graham tylko odpowiedział na twitterze, że nie będzie go w tym kwartale, czyli w ciągu najbliższych 3 miesięcy.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 09 lip 2016, 13:35

Nie podoba mi się to. Grając jeszcze w The Sims 3, aż do wydania dodatku Zostań Gwiazdą, nie korzystałem ze Store. Miałem jedynie pojedyncze obiekty, ale krótko mówiąc, robienie tam zakupów nie opłacało się. Wolałem wydać 100 zł na dodatek, który wprowadza wiele nowości, a do tego obiekty i ubrania, zamiast kupić pakiet ze Store, który dodaje do mojej gry jeden obiekt specjalny i kilka nowych rzeczy. Teraz przy The Sims 4 robię podobnie. Kupuję tylko dodatki, ale widzę, że i tego się nie opłaca robić. Żeby jakoś się wciągnąć do gry nie wystarczą już same dodatki, trzeba kupić wszystko, ponieważ każda jedna rzecz znajduje się w osobnym pakiecie. Proszę mi tylko nie mówić, że nikt nikogo nie zmusza do kupna. Dobrze o tym wiem, ale ja się pytam. Czemu nie dostałem restauracji w zakupionym dodatku Spotkajmy się, gdzie mam tylko namiastkę kawiarni. Żeby gdzieś wyjść z grupą simów na obiad muszę dokupić pakiet. Nie powiem, że pakiety to na chwilę obecną dobrze im wychodzą. O akcesoriach szkoda gadać. Obawiam się, że kolejny dodatek to będzie coś na zasadzie podstawy, którą możemy sobie uzupełnić kolejnymi DLC.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 11 lip 2016, 14:04

Jacob tu masz wiele racji. Restauracje, patio, SPA, ogrody czy duże telewizory spokojnie można było wrzucić jako dopełnienie dodatku Spotkajmy Się, ponieważ pasują tematyką do spotkań ze znajomymi. Taka magiczna studnia mogłaby stać sobie w ruinach, żeby miały jakiś cel, restauracja mogła być gdzieś na mieście jako dodatkowe miejsce spotkań, a akcesoria z ogrodu pasują do wystroju domów w stylu Windenburga.

Jednak wątpię, żeby były te elementy wtedy tak dopracowane, gdyby były w dodatku. Np. w trójce w Po Zmroku dostaliśmy masę nowych klubów, które tak na prawdę niczym się pomiędzy sobą nie wyróżniały.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 12 lip 2016, 23:30

Na oficjalnym forym spekulują jakoby w nowej łatce która powinna ukazać się w czwartek, miała do gry dodana zostać niania :D
Śmieszne ponieważ to tak potrzebne jak rybie nogi, po co ona aby sterczeć przy kołysce dla niemowlaka ...
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 12 lip 2016, 23:32

Może niech oni najpierw dadzą małe dzieci, a nie nianie :curious:
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 12 lip 2016, 23:46

Czym niby się ta niania będzie zajmować, chyba ją dodają, żeby simy miały nowe romanse XDDD

Na 100% nie dodadzą niani soft9


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości