The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
beldor
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: beldor » 11 maja 2016, 12:55

Ogłoszono że na pokazie EA play nie będzie żadnych zapowiedzi nowego dodatku do TS3 (czerwiec) Nowości co do TS4 mozliwe że zostaną ogłoszone na Gamescom'ie (sierpień)
The Sims will not be participating at EA Play this year, although we encourage you to stay up-to-date with all of the exciting news coming out of the show by tuning in to the EA press conference on Sunday, June 12, 2016 - http://simsvip.com/2016/05/11/the-sims- ... lay-event/
Czyli do sierpnia nie zobaczymy żadnych nowości :]
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 12 maja 2016, 23:39

Czytaliście to? B)
http://sims.arhn.eu/2016/05/12/przyjaciele-czy-klienci/

Nareszcie ktoś im dowalił, wygarnął, pojechał po całej linii!
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 12 maja 2016, 23:52

Też mnie się to spodobało. Facet dobrze powiedział. Ma prawo być niezadowolony z czegoś, co kupił.
TS4 jest fajna, ale może nie jako kolejna część "Simsów", bo ja jej tak nie traktuję. Naprawdę za dużo zabrano i zbyt dużo uproszczono, jedyny plus tej gry to szybkie ładowanie. I faktycznie, mimo wielu obietnic rozwój gry stoi w miejscu. Emocje? Jakie emocje? Dla mnie nie widać różnicy poza tym, że obrazek emocji się zmienia. Grafika też jest... zbyt kreskówkowa. O ile ludziki z TS3 wyglądają dla mnie jak postacie z filmów o Shreku, tak Simowie z TS4 są zbyt infantylni. Wiele rzeczy jeszcze bym tak mogła krytykować w nieskończoność. Oświetlenie na parcelach. Brak małych dzieci. Żeby tylko wymienić dwie.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 12 maja 2016, 23:56

Wreszcie coś, na co warto odpisać. Zgadzam się z tym i w końcu odkryliśmy, że to czytają. Trochę mnie wkurza, że próbują grać nam na emocjach, powinni chyba wiedzieć, że fani to jednak są klienci :/

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 13 maja 2016, 12:47

Ja przyznam, że sam broniłem długi czas czwórki bo uważałem, że ma duży potencjał i na pewno jeszcze nas zaskoczy. Jednak obecnie sam już mam dość polityki EA.

Na początku, przed premierą obrzucałem czwórkę błotem bo myślałem "jak to tak ciąć grę?". Ale potem pomyślałem, że w sumie nie ma nic złego w nowym modelu wydawania aktualizacji i dodatków. Uznałem, że gra ma duży potencjał, a takie rozdrobnienie tylko sprawi, że te elementy, które wycięto z podstawki dojdą jeszcze lepsze niż kiedykolwiek.

Niestety, ale minęły już prawie dwa lata od premiery, a my zamiast otrzymywać konkrety to jesteśmy zasypywani masą małych DLC. Są one fajnym urozmaiceniem gry, ale nie wtedy, gdy są głównym źródłem "zasilania" gry...

Póki co wyszły tylko 2 pełne dodatki, które nie mogą się pochwalić prawie niczym nowym wprowadzającym do rozgrywki!

WwP nie było złe, ale 3 otwarte kariery i po łebkach zrobiony system prowadzenia sklepu jest nie do przyjęcia za kwotę 130 zł. W tej cenie powinni dorzucić jeszcze przynajmniej ze 3 otwarte kariery plus więcej do systemu sprzedaży :/

SS rozczarowało mnie po całości. Pierwsze wrażenie oczywiście robi bardzo dobre, stąd też mój entuzjazm po oficjalnych pokazach, w których uczestniczyłem. Dodatek robi dobre pierwsze wrażenie bo przytłacza rozmach Windenburga. I nowe miasto to w zasadzie wszystko, czym może się poszczycić. System tworzenia grup na dłuższą metę okazał się nijaki. Oczywiście wprowadził większą kontrolę nad simami, z którymi się spotykamy, ale poza tym nie wprowadza nic ciekawego. Nowej aktywności dodatek prawie w ogóle nie wprowadził, ot podrasował kluby taneczne i dodał kawiarnie...

Również mimo tego, że twórcy mają dużo czasu na przygotowywanie zawartości do gry, którą wycięli w podstawce to i tak jak już się pojawia to jest zrobiona po najprostszej linii oporu - zmywarka sama się otwiera i zamyka, tragiczny klaun nie jest żadnym wyzwaniem w przeciwieństwie do jedynki, aktualizacja wielkanocna nie wprowadziła nic ciekawego prócz głupich doniczek, duchy niczym się nie różnią w rozgrywce od zwykłych simów. A basenów do dziś nie można budować zaokrąglonych, tak samo jak spiczastych dachów...

Zauważyłem też, że większość graczy z którymi rozmawiam cierpi przy TS4 na coś takiego, że wchodzi do gry, pogra godzinę i nie wie co dalej... Mam identycznie. Teoretycznie w grze jest co robić, są znajdźki, jest SPA, kluby, kawiarnie etc... Ale mimo wszystko gra w ogóle nie zachęca do korzystania z tego wszystkiego. Nie oferuje żadnych wyzwań. EA za bardzo postawiła na sanboksowość The Sims 4, przez co nie ma żadnych celów. W TS3 kiedy miało się jakieś umiejętności można było dostać np. powiązane z nimi zadania, albo otwierały one nowe możliwości w grze.

Mam dość tej generacji i ciągłego płacenia EA za wodzenie mnie za nos :/ Od dłuższego czasu nie gram w TS4 i dobrze mi z tym, przynajmniej mam czas na inne świetne gry, które są bardziej dopracowane i rozpieszczane przez twórców...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 13 maja 2016, 14:12

Jak na początku mówiłam ze gra jest uproszczona, Nie ma animacji np. otwierania kranu itp. To pojawiały się głosy, że tylko narzekam..
Potem mówiłam ze Nie ma małych dzieci. Ktoś mówił że będą... I gdzie są?
Już mi totalnie się odechcialo ich. Takie małe dzieci jak z trójki gdzie pieluchy magicznie znikają a butelki pojawiają się znikąd niech sobie w dupe wsadza...

Idę na wojnę z nimi. Będę każdego dnia ich atakowala na Twiterze
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
adasdelrey
Posty: 118
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:20

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: adasdelrey » 13 maja 2016, 15:16

Szczerze mówiąc... Dawałem tej grze jakieś szanse. Ale już się nie da. Nie mówię o brakach animacji, czy o tym, że nie ma małych dzieci albo te emocje tak naprawdę nic nie dają (już w The sims 2 simowie mieli więcej emocji niż tutaj). Chodzi mi bardziej o ilość możliwości w tej grze. Jest ich strasznie mało. Rodzina się szybko nudzi, bo ile można w kilku generacjach rodziny robić to samo. Jeszcze to, jak twórcy często wydają cokolwiek do gry... Ciągle tylko jakieś głupie DLC, które po jakimś czasie są dostępne na tumblrze jako CC. Płakać mi się chce przez to. Na to co wygląda, w tym roku wyjdzie tylko jeden pełny dodatek, bo twórcy sami powiedzieli że na tym EA Play nie zaprezentują nic do The Sims 4, jedynie co dopiero to na gamescomie, który jest w chyba w lipcu/sierpniu. A tym bardziej, że twórcy sobie w klocki lecą i raczej nie zapowiedzą dwóch pełnych dodatków :P I jeszcze póki co dostaliśmy krótką zapowiedź o nowym pakiecie rozgrywki, który miał wyjść na początku maja a nadal nic o tym nie wiemy. I co, dostaniemy ten pakiet rozgrywki i może jeszcze jakiś jeden. Halo halo, jeden dodatek w roku, z dwa pakiety rozgrywki + pewnie z 6 pakietów akcesorium wyjdzie.... Śmiechu warte. Tak z drugiej strony patrząc gra ma dopiero dwa lata, ale kurde, do The sims 3 w ciągu dwóch lat może nie było za wiele dodatków ale wnosiły one o wiele więcej. Jeszcze jak sobie dodam do tego, co twórcy dodają do rozszerzeń, częstotliwość wydawania ich i to że gra ma być wspierana do 2018 roku to ciemno to widzę. Nie wiem jaki jest cel twórców, ale na pewno źle zrobili zmieniając swoją grupę docelową. Gdybym umiał tworzyć gry i miał na to pieniądze to na 100% zabrał bym się za tworzenie im konkurencji. W sumie wiele firm na teraz tą możliwość, bo każdy wie, że The Sims to maszyna do zarabiania pieniędzy. Chociażby tacy twórcy Cities Skylines. Gdyby wzięli się za tworzenie symulatora życia to jestem pewny, że EA by miało wysoką konkurencję, bo jak dla mnie oni zrobili już to z SimCity :) Pozostaje nam tylko czekać co dalej, o czym szybko się nie dowiemy, bo póki co EA chyba chce sobie robić ze starszych graczy kretynów.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 13 maja 2016, 18:21

Te emocje w zasadzie są wkurzające. To trochę podrasowane nastrójniki z TS3, ale daleko im do systemu, który szumnie był zapowiadany. Simowie są psychiczni przez niego bo emocja potrafi zmieniać się co chwilę, zupełnie jakby mieli jakieś rozdwojenie jaźni :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 14 maja 2016, 14:15

Co prawda nigdy nie grałam w czwórkę i to jak działają emocje znam tylko z gameplayów, ale wkurza mnie to, jaki szum wokół nich robi EA. Jak gdyby emocje nigdy wcześniej nie pojawiły się w tej serii... tyle że one były już za czasów dwójki. Po śmierci Sima jego rodzina co chwila płacze, gdy każemy Simowi wykonywać jakąś czynność, np. potańczyć albo obejrzeć TV, może on sam z siebie przerwać to i zacząć płakać, bo jest zbyt smutny, aby to robić. Dodatkowo zwykle chodzą smutni - co widać szczególnie po wchodzeniu i schodzeniu ze schodów - styl chodzenia Sima jest zależny od jego stanu emocjonalnego (wskaźnik aspiracji) albo ogólnego samopoczucia, czyli potrzeb. Radosny Sim będzie charakterystycznie, sprężyście i radośnie wchodził po schodach, z kolei Sim z aspiracją romansowania idąc na flirt, może iść w ten sposób - klik. No i kto powie, że style chodzenia w czwórce są rewolucją? Jedyne co zmienili, to fakt że samemu można sobie wybrać, jak Sim ma chodzić. To samo z emocjami - w dwójce nie były one widoczne w panelu ani nigdzie indziej, po prostu były widoczne po zachowaniu i przechodziły po jakimś czasie same z siebie. W trójce zrobili nastrójniki, które działały w podobny sposób, ale już mieliśmy jakąś widoczną namiastkę tych emocji. Z kolei w czwórce dodali kolorowy obrazek i nazwę emocji i zadowoleni, mają rewolucję XD
Podsumowując - jedyne co w czwórce jest naprawdę nowego to chyba CAS. Reszta to ciągłe powtarzanie tego samego i rozdrabnianie jak się tylko da, by sprzedać to samo raz jeszcze, odrobine zmienione i z paroma nowymi opcjami względem poprzedniej generacji. Tak chyba nie powinno być. Na chwilę obecną nadal nie ciągnie mnie nic do czwórki, po obejrzeniu paru gameplayów i zdjęć nowego pakietu/dodatku/akcesorium, mam już dosyć i nie czuję potrzeby, aby w to zagrać.
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 14 maja 2016, 15:23

^
Tryb budowania, jakby go trochę ulepszyć również byłby genialny ;)

Awatar użytkownika
kontrowersyjna kaczuszka
Posty: 272
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:32

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: kontrowersyjna kaczuszka » 15 maja 2016, 18:07

W the sims 4 nie gram w ogóle, więc nie wypowiem się na temat gameplaya ale ten "inteligentny" tryb budowania nie jest wcale taki inteligentny. Często muszę kombinować żeby uzyskać na prawdę podstawowy rezultat, jaki w TS3 na przykład był baaardzo prosty do stworzenia. Irytujące jest również to że tak na prawdę bardzo mało przedmiotów pasuje do siebie. Może nie koniecznie stylem, chociaż tutaj też jest bardzo trudno uzyskać idealne zestawienie, ale kolory/wzory/materiał są bardzo różne. Brakuje mi właśnie tutaj "stwórz ten wzór" z TS3. Nie wymagałbym bóg wie czego, tak jak w poprzedniej odsłonie, ale chociaż paletę kolorów i "rozłożenie" mebla na części (jak w ts3).

Ogólnie buduje się przyjemnie, ale mogłoby być dużo lepiej. Więcej wariantów kolorystycznych, więcej pasujących do siebie mebli i byłoby idealnie.

EDIT: O i brakuje mi strasznie schodów w kształcie litery U lub L. Spiralnych też :(

Awatar użytkownika
Jowisz
Fotograf
Fotograf
Posty: 59
Rejestracja: 19 gru 2015, 20:34

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jowisz » 16 maja 2016, 11:33

Dla tej gry już nie ma ratunku, wystarczy spojrzeć na grafikę, pozostaje tylko czekać na the sims 5. :P
But oh, my love, don't forget me, when I let the water take me

Obrazek

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 16 maja 2016, 15:20

Byłby ratunek i grafika jest tutaj kwestią tylko drugorzędną. Niestety EA w pogoni za pieniędzmi i tanimi chwytami nie wie, co należy zrobić, aby gra zaczęła rozkwitać i zaczęła przypominać poprzednie odsłony swoją pomysłowością i dopracowaniem.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek


Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 16 maja 2016, 21:08

Czyli premiera trzeciego Zestawu z nowym pakietem rozgrywki 26. maja jest całkiem możliwa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 16 maja 2016, 22:24

Serio, zapowiedź pakietu rozgrywki 10 dni przed premierą w postaci podekscytowanego GIFu :') Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 17 maja 2016, 7:27

Uraczą nas pewnie datą i tyle
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mint » 17 maja 2016, 11:53

borowka pisze:Niedlugo 12 ale jakos tych informacji to nie widze na zadnej stronie... x) Ani na STL, ani na DOTSim... Na SimCookie tez nic nie ma :/
Nowinki zazwyczaj są ogłaszane około godziny 19. ;)

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 18 maja 2016, 20:07

Wczoraj wyszła nowa aktualizacja. Lista zmian:

•Naprawiono błąd, który polegał na tym, że losowym Simom nagle wyrastały włosy tragicznego klauna.

•Pora na kilka słów na temat interakcji wykonywanych przez dzieci na komputerze. Od teraz będzie przy nich wyświetlana ikona umiejętności, dzięki czemu będzie wiadomo, dlaczego dana interakcja jest dostępna (została odblokowana ze względu na jakąś umiejętność), albo jakie korzyści przyniesie dziecku (zwiększy się poziom jego umiejętności).

•Kiedy dorośli będą czytać dzieciom bajki, pasek „Towarzystwo” małych Simów będzie się zapełniał.

•Rozmawianie z Simami na slablecie będzie teraz prowadziło do wzmocnienia relacji.

•Wpisywanie słowa „Masterbedroom” podczas udostępniania obiektów w Galerii nie będzie już budziło czujności filtra wulgaryzmów. ◦W następnej kolejności zajmiemy się „Masterbathroom”.

•Usunięto błąd, który sprawiał, że cienie Simów migotały w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

•Dodano pustą linijkę po każdym podpunkcie aktualizacji, by wizualnie wydłużyć listę zmian.

•Drzemka w wannie z hydromasażem będzie teraz powodować przejście w tryb supertempa.

•Naprawiono błąd uniemożliwiający osiągnięcie celu aspiracji „Bądź rodzicem dziecka, które ma 3 przyjaciół”.

•Przewijanie na krawędziach będzie teraz działać poprawnie w trybie pełnoekranowym w oknie.

•Naprawiono błąd powodujący, że parcele zawierające zdjęcia były podczas udostępniania w Galerii nieprawidłowo oznaczane jako parcele z zawartością zmodyfikowaną. Błąd nie będzie występował w przypadku obiektów udostępnianych po zainstalowaniu aktualizacji.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 18 maja 2016, 21:25

Ktoś wie o chodzi z tym migotaniem cieni simów
?
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości