Architektura i dekoracja wnętrz

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: Shattered » 23 sie 2015, 19:40

Jeju, faktycznie :aww: Udostepnisz do pobrania ? :sweet:
Sky Fits Heaven

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: smisiv » 23 sie 2015, 20:52

Jak dla mnie, to kamieniczka prima sort 8)
Jeśli dorobi się równie udanych sąsiadów, chyba skradniesz me serce.

Awatar użytkownika
alpaka terapeutyczna
Archiwista
Archiwista
Posty: 439
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:34

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: alpaka terapeutyczna » 09 wrz 2015, 22:24

Dziękuję za komentarze :onajego:
Shattered, jest w nim dużo cc a w środku jest pusty, więc powiem tak: wątpię, ale nie wykluczam. :doge:
A teraz kamienica z innej epoki niż poprzednia. Zbudowana w rozkwicie rewolucji przemysłowej jest szara i brzydka bo zbudowana w pośpiechu aby jak najszybciej zapewnić mieszkanie robotnikom pobliskim fabryk z lekkim zachowaniem jednak podobieństwa do reszty starówki.
No i właśnie, czy nie jest za szaro? Chciałem dodać jakieś akcenty innego koloru ale w stylistyce tamtych lat takie rzeczy nie występują a drzewka w filarach zbyt dużo nie zmieniają. Liczę na Wasze rady i komentarze :onajego:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
fade into you/i think it's strange you never knew

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: Lenna » 09 wrz 2015, 22:40

Podoba mi się ^^ Jest ładnie i schludnie, ale czegoś mi tu brakuje, może trochę więcej zieleni? Dodałabym chociaż jakieś drzewa po bokach ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Hebe
Posty: 97
Rejestracja: 22 sty 2015, 21:40

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: Hebe » 09 wrz 2015, 23:10

Ørsted, widzę, że budynek gotowy do połączenia z innymi. Ja bym usunęła te drzewka przy ścianach, co będzie jak urosną? :P Najlepiej jakbyś po połączeniu dodał jakieś ogrodzenie, a za nim i/lub przed nim trochę zieleni - jakieś drzewka, krzaczki, niekoniecznie postawione "w rządku", żeby właśnie dodać trochę koloru. Albo po prostu zainwestuj w jakieś fajne ozdoby w otoczeniu - zawsze takie "szare" budynki wyglądają lepiej na jakimś tle. Aha, i przestaw skrzynkę i kosz na śmieci gdzieś bardziej w głąb (ale myślę, że o tym pomyślałeś).
Obrazek

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: Sasha » 11 wrz 2015, 19:09

Lama, chciałabym zobaczyć już połączone te kamieniczki.
Budynek mi się podoba, ale tak jak mówią inni - trochę więcej zieleni przed nim

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: ollie » 26 wrz 2015, 22:42

Ładny tylko dodaj coś przed nim ;)

_____________

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Brutalizm .-.

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: Niebezpieczny » 27 wrz 2015, 1:03

Mnie się totalnie nie podoba bo nie lubię takiego stylu, wolę małe wiejskie domki jednorodzinne. W sumie nie jest tak źle, ale te okna odbierają prywatność. Za duże i za dużo
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: ollie » 27 wrz 2015, 19:54

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parter mam już za sobą, zostały dwa piętra i kompletnie nie wiem co tam dać prócz sypialni, gabinetu i łazienki ;_____;

Ofc reszta będzie w tym samym stylu, ogólnie miało być surowo i coś w stylu "kasy brak, więc musimy odnowić jakieś starocia, ale kanapa koniecznie z Ikei" xd

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: Lenna » 01 paź 2015, 17:40

Dom od frontu mi się bardzo podoba, ale już z boku i z tyłu bryła wydaje się taka bardzo klockowata xD No i średnio mi podchodzi ta cegła i to białe oklejenie ścian (?)
Za to wnętrze jest fajne, tylko tu też ta cegła jakoś dziwnie wygląda...
Obrazek

Awatar użytkownika
adasdelrey
Posty: 118
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:20

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: adasdelrey » 15 paź 2015, 12:06

Obrazek
Nowo powstały budynek z apartamentami do mojego projektu. Co sądzicie o tej bryle?

Awatar użytkownika
alpaka terapeutyczna
Archiwista
Archiwista
Posty: 439
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:34

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: alpaka terapeutyczna » 15 paź 2015, 22:32

Ciekawa budowla, w udany sposób naśladuje te brzydkie bloki budowane na obrzeżach większych miast. Zmieniłbym ten ciemny kolor (fuj!) na coś bardziej drewnopodobnego i dodałbym w tym miejscu więcej okien, bo te tutaj są małe i jest ich mało co wygląda dość ubogo. Poza tym jest schludnie i w miarę estetycznie.
Mógłbyś opowiedzieć coś o swoim projekcie? w jakim stylu jest planowane przez Ciebie miasto, jakie ma rozmiary, jak ukształtowany jest teren otoczenia... ;)
Obrazek
fade into you/i think it's strange you never knew

Awatar użytkownika
adasdelrey
Posty: 118
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:20

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: adasdelrey » 15 paź 2015, 23:50

@up: Dziękuje za uwagę! Też jak dla mnie te ciemny kolor mi nie wygląda, ale drewna nie chciałem a na prawdę nie wiedziałem co tam położyć :P A okna mi idealnie pasują ;) Ale teraz za to jestem bardziej przekonany do zmiany tego ciemnego koloru, a w sumie to ciemno-brązowych cegiełek :D

Co do projektu... Mam zamiar wybudować takie realistyczne miasto. Teren na którym buduję pobrałem tutaj z forum, jest to SimHeven czy jakoś tak się nazywał... Bardzo inspiruję się moim miastem Poznaniem, więc ten blok stoi na takiej jakby nowszej dzielnicy, co jest połączeniem Rataj, Piątkowa a szczególnie Naramowic (jakby ktoś nie wiedział są to dzielnice Poznania). Mam też zamiar zrobić tam centrum z mnóstwem pięknych kamienic.
Również nie zabraknie dzielnicy dla bogatych simów, takiej troszkę niebezpiecznej dzielnicy, która raczej nie jest już wzorowana na Poznaniu i jeszcze jest taka mała, spokojna dzielnica, położona za lasem, coś w stylu Podolanów. Oczywiście, inspiruję się tylko tym, nawet troszkę budynków będzie podobna i nazywała się tak samo, ale nie wszystko ;)

I mam nadzieję, że nikt się nie pogniewa o to, że opisuję tutaj ten projekt :)

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: Shattered » 15 paź 2015, 23:59

adasdelrey, fan Lany? Miło mi :)
Jestem pod wrażeniem. Naprawdę świetnie to wygląda.
Czekam na kamienice :P
Pokażesz może rzuty?
Zamierzasz udostępniać?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
adasdelrey
Posty: 118
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:20

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: adasdelrey » 16 paź 2015, 0:02

@up: Hmm, właśnie zastanawiam się nad publikacją wszystkiego.... Ciężko z tym, za mało w siebie wierzę :P Ale zrzuty tego bloku mogę ze spokojem dać, ale później :P

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: Dolce_Lamiya » 31 paź 2015, 21:26

adasdelrey- blok bardzo mi się podoba. Czekam na wnętrza :)

Ja natomiast od pewnego czasu próbuję przełamać się i nie dopasowywać mebli pod ten sam kolor. Oto efekt pracy. Jestem z niego zadowolony, ale może mógłbym coś zmienić? Dom jest wybudowany na parceli 10x10 Proszę o jakiekolwiek rady :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: Lenna » 24 lis 2015, 19:45

Po raz pierwszy od wielu lat spróbowałam coś własnoręcznie zbudować - jako że kompletnie nie potrafię tego robić, zdecydowałam się odwzorować domek z pewnego prawdziwego projektu. Robiłam go cały dzień, a i tak wyszło mi takie nie wiadomo co :facepalm: To i tak dobrze, bo ostatnie domy, jakie budowałam w dwójce, to były prostokątne kloce z kwadratowymi pokojami soft9 Mam nadzieję, że chociaż udało mi się odwzorować oryginał - z tego przynajmniej jestem zadowolona.
Obrazek
Obrazek

Nie znam się na ogrodach, więc walnęłam basen xD
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wnętrza nie są rozmieszczone idealnie jak w planie - musiałam je zmienić, bo inaczej nie dało się nic pomieścić, a także nie zrobiłam piwnicy i poddasze jest puste. Dom w planie był siedmioosobowy, mi wyszedł na jedną osobę soft9
Obrazek

[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]

Obrazek

Oryginał:
http://pracownia-projekty.dom.pl/dom_pr ... _47_ce.htm
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: Shattered » 24 lis 2015, 20:24

Lenna http://i.imgur.com/nB2lp0w.png a te drzwi to co to jest.. One tak mają być? http://i.imgur.com/yk32JDM.png tutaj tak samo :facepalm:

Po pierwsze, wywaliłabym te sklepowe okna.. Nie pasują one totalnie wg mnie... Dach nad garażem mógłby być niższy..

Ogród to jakaś pomyłka.. Rośliny po prostu poustawianie gdziekolwiek..

Basen i jego okolica jakoś tak oddzielnie od reszty posiadłości...

Wg mnie jak masz basen w ogrodzie to powinno się do niego przez dom dać dojść.. A tak co, idzie przed dom a potem na basen :facepalm:

No cóż, wnętrze jest po prostu porażką... Ściany w salonie i kuchni, podłoga w sypialni i kuchni do niczego nie pasują...

Łazienka mogłaby być łazienką w ośrodku odwykowym czy resocjalizacyjnym, a nie w domu..

Naprawdę cały dzień na to poświęciłaś?
No wg mnie jest tragedia
Sky Fits Heaven

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: smisiv » 24 lis 2015, 21:13

Wow, Lenna zrobiła dom soft9
No więc tak, parcela jako odwzorowanie przodu projektu, jest niezła. Grywalnie również. No ale niestety.. z tyłu jest supermarketem, a przestrzeń w koło wymaga ogrodnika.
Rozkład wnętrz może powinien zostać już pierwotny, bo ten nowy i autorski pozwolił zmieścić tylko jedno łóżko. Sypialnia jest więc zdecydowanie za mała, a to przez niepotrzebnie szeroki hol jak i przedsionek wejścia. Można je przecież swobodnie zwęzić.

Osobno chcę pochwalić gustowność w urządzeniu pomieszczeń. pomimo maxisa jest w nich coś nowego, choć dobrze znanego.
Dom na pewno nie jest tragiczny, ale kilku zmian potrzebuje.

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Architektura i dekoracja wnętrz

Postautor: Galcia » 24 lis 2015, 21:21

A ja uważam, że dom jest cudowny! :sweet: Z zewnątrz 10/10 (i bardzo podobny do oryginału). Ogród może nie jest najpiękniejszy i trochę w nim pustawo, ale za to jest realistyczny i pozostawia spore pole do popisu temu, kto będzie tam mieszkał. :) Ja na przykład wywaliłabym huśtawkę i zrobiła w tym miejscu sad. Ogólnie lubię, kiedy domy pozwalają na dopasowanie ich do potrzeb grającego. :P

Z wnętrzem jest trochę gorzej, głównie przez wszechobecne czarne panele (?) czy co to tam jest na ścianach. Dodaj trochę koloru (nawet bieli czy beżu) i nie kładź takiej samej tapety w całym domu. ;) Wymieniłabym też sufit na jakiś w podobnym kolorze, ale żeby jakoś odróżniał się od podłogi, bo teraz wygląda to strasznie dziwnie - można odwrócić zdjęcia do góry nogami i będą wyglądały tak samo. :D No i łazienka faktycznie do wymiany. ;) Za to na pochwałę zasługuje dobór mebli.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość