The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 23 sie 2015, 18:38

Stworzyłam simkę, poznała kogoś, wzięła ślub, urodziła baszki.. I co dalej? Gra zrobiła się taka nudna... Czwórka taka jest, czy przestaje mnie kręcić gra w simsy? :unsure:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 23 sie 2015, 19:03

Shattered pisze:Stworzyłam simkę, poznała kogoś, wzięła ślub, urodziła baszki.. I co dalej? Gra zrobiła się taka nudna... Czwórka taka jest, czy przestaje mnie kręcić gra w simsy? :unsure:
Wydaje mi się że po części to i to. Chyba w każdej generacji bez dodatków po jakimś czasie rozgrywka mogła zacząć się nudzić.
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Neonka
Posty: 112
Rejestracja: 15 sie 2015, 17:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Neonka » 23 sie 2015, 22:13

Column15 pisze:
Shattered pisze:Stworzyłam simkę, poznała kogoś, wzięła ślub, urodziła baszki.. I co dalej? Gra zrobiła się taka nudna... Czwórka taka jest, czy przestaje mnie kręcić gra w simsy? :unsure:
Wydaje mi się że po części to i to. Chyba w każdej generacji bez dodatków po jakimś czasie rozgrywka mogła zacząć się nudzić.
Zgodzę się z tym.
Niestety okroili strasznie grę i teraz większość rzeczy, która powinna być od razu wciskać będą jako dodatki, o ile w ogóle bedą. No i na razie nie ma za bardzo co robić.

Kolejna rzecz, która mnie irytuje to:
-klikam na kompa, żeby sim coś na nim zrobił to nie idzie do tego kompa na którego kliknęłam, tylko do najbliższego. no co za głupota.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 24 sie 2015, 1:05

Stara-Raszpla pisze:Pojawil sie wpis "Jak myslisz o czym myslą simowie" i w dymku jest obrazek.. czyzby wskazywal na kariere polityczna ??
Raszpla to samo sobie pomyślałem. Oj jak ja bym chciał pakiet rozgrywki poświęcony karierze politycznej <3
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 24 sie 2015, 3:47

Levkoni pisze:
Stara-Raszpla pisze:Pojawil sie wpis "Jak myslisz o czym myslą simowie" i w dymku jest obrazek.. czyzby wskazywal na kariere polityczna ??
Raszpla to samo sobie pomyślałem. Oj jak ja bym chciał pakiet rozgrywki poświęcony karierze politycznej <3

No fajnie by bylo.. aczkolwiek musialoby to byc zrobione w stylu karier aktywnych a w to watpie. Jestem ciekawa czy EA pociagnie ten motyw.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 24 sie 2015, 16:03

Pamiętam, że w pierwszych ankietach rozsyłanych do fanów była propozycja dodatku/pakietu poświęconego karierze polityka. Wymieniali tam takie aspekty jak wpływanie na rozwój miasta i pracę w ratuszu :D Fajnie byłoby mieć ratusz, który nie jest rabbithole <3
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Neonka
Posty: 112
Rejestracja: 15 sie 2015, 17:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Neonka » 29 sie 2015, 18:02

Nawet nie zauważyłam, że nie ma kariery polityka. Ale to skandal, chyba że planują coś specjalnego z tym związanego. Rozwój miasta byłby ciekawy.

Czy Wam też się nie respią kolekcjonerki? Wyczytałam, że podobno trzeba być przez ileś godzin w danej dzielnicy by wszelkie kamyczki i inne się pojawiły na powrót. Głupota. - -

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 29 sie 2015, 18:46

Po dłuższej przerwie od simsów dostałem Zestaw i dałem czwórce drugą szansę i jestem zaskoczony jak mi się fajnie gra :o Co prawda gra ma nadal jakieś luki (nie wybaczę im NIGDY że usunęli modyfikację terenu), ale da się je jakoś przeboleć i grać. Poza tym, Newcrest jest przepiękne :sweet:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 30 sie 2015, 2:05

Neonka bo te obiekty kolekcjonerskie spawnują się parę minut po wczytaniu dzielnicy :P Ale chyba nie zawsze z tego co zauważyłem bo czasem są od razu.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Neonka
Posty: 112
Rejestracja: 15 sie 2015, 17:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Neonka » 30 sie 2015, 3:02

A wiesz ile mniej więcej to minut? Bo ostatnio mój sim siedział pół simowego dnia w parku i nic :< Ale poobserwuję jeszcze w innych dzielnicach, na szczęście w tej dzielnicy w której mieszka jest pełno kamyków. :D

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 01 wrz 2015, 1:36

Neonka szczerze powiedziawszy pojęcia nie mam. To chyba losowo, tylko nie wiem czy to błąd gry czy tak ma być. Ja też kiedyś pamiętam, że długo czekałem na to, chociaż od dawna nie spotkałem się z tym ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 01 wrz 2015, 20:19

U mnie chyba odnawiają się na początku nowej Simowej doby, czyli po północy :mysli:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

KąsaczPL
Posty: 205
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: KąsaczPL » 02 wrz 2015, 1:11

Fajne podsumowanie 1 urodzin The Sims 4. :D
http://simscommunity.info/2015/09/02/th ... -timeline/

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 05 wrz 2015, 12:56

Kiedyś była tu prowadzona rozmowa o ekranach ładowania. Podobno dzięki nim miastowi simowie po załadowaniu parceli, wykonują już jakieś interakcje. Ja u siebie mam często taką sytuację.

Muszę jeszcze dodać, że wchodzenie na stopień wygląda okropnie. ;_;

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 05 wrz 2015, 13:21

Czepiasz się, przecież jedna simka robi brzuszki. :D A tak na poważnie, uważam, że to żałosne i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. <_< U mnie z kolei coraz częściej zdarza się tak, że miastowi przybywają na parcelę publiczną, dopiero kiedy moi simowie już tam są - zupełnie jak w dwójce. ;/
Obrazek

Awatar użytkownika
Neonka
Posty: 112
Rejestracja: 15 sie 2015, 17:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Neonka » 06 wrz 2015, 15:14


Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 wrz 2015, 1:07

Jacob ja mam podobnie... ale nie wiem dlaczego. Nie zawsze to się zdarza, ale bywa właśnie tak, że ładuję parcelę, a simowie miastowi stoją sztywno i dopiero po chwili coś robią.

Ale za to zauważyłem, że po ostatniej aktualizacji, po powrocie na własną parcelę, simowie którzy na niej zostali znowu robią coś konkretnego, a nie załadowują się stojąc bezczynnie przed domem.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Neonka
Posty: 112
Rejestracja: 15 sie 2015, 17:07

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Neonka » 15 wrz 2015, 16:07

wywiad z general menagerem TS4 - nie doczytałam nawet do końca, bo podejście tej baby do gry i fanów mnie raczej zmęczyło...
Our little sims are pretty sophisticated (...)
szczególnie gdy zmieniają miejsca jak głupki, albo po wielkiej kłótni opowiadają sobie dowcipy.

o braku małych dzieci w grze:
That’s the decision that we made based on all of the information that we had at the time. So absolutely, I feel like it’s the best decision for the game to date.(...)
soft1

Awatar użytkownika
Column15
Posty: 173
Rejestracja: 22 maja 2014, 19:40

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Column15 » 15 wrz 2015, 17:06

GC: I was quite addicted to The Sims 2 for a while, but then I didn’t really like the open world element in the previous game – and I know that fans are divided on that issue.
RF: It’s been a contentious issue. But my feeling is that with the open world it’s harder to feel as connected with the town and your sims.
Trzecia generacja: wow, wow, otwarty świat, ale super, innowacja, otoczenie żyje, w dodatku każda rodzina ma swoją historię, wow!!11
Czwarta generacja: meh.
HIPOCRISY ALERT!
(...) Hey, we’re building a foundation with the base game that we’re gonna continue to build on and continue to expand (...)
OK, rozumiem, że to już tradycja, że taka natura The Sims. Ale czy gra podstawowa nie powinna być już sama w sobie budowlą, nie fundamentem, a rozszerzenia - dosłownie rozszerzeniami? Co myślicie? (bo sam nie wiem dokładnie co myślę, jestem otwarty na dyskusję)
GC: I think it’s an industry wide problem now that gamers are just less trusting of publishers, that they no longer take their word for anything.
RF: Yeah. Yeah.
Hmm, ciekawe dlaczego! Bo na pewno nie przez wydawców. Pff, dlaczego mieliby do czegoś takiego doprowadzać!
GC: The Sims 2 looked really good, and I remember thinking at the time, ‘This is going to look photorealistic by the time it gets to 4 or 5’. But of course it doesn’t, you wouldn’t want that because it would look creepy and wrong.
RF: Exactly, exactly! You don’t want that. (...) And so it allows you to play with it and get bonded to it emotionally, without it being so close that either it just ceases being fun and whimsical or it gets creepy.
Nie potrzeba fotorealistycznej grafiki, aby do czegoś przywiązać się w The Sims. Na pewno większość z Was ma choć jednego Sima, którego bardzo lubi i ma z nim jakieś wspomnienia. Może to nie być Sim, a np. dom czy pomieszczenie.
That’s the decision that we made based on all of the information that we had at the time. So absolutely, I feel like it’s the best decision for the game to date.(...)
soft1 [2]

Poza tym, tu przecież chyba nie ma niczego nowego dotyczącego "The future of The Sims 4".
Obrazek
av by teaplease.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 wrz 2015, 17:50

Zgadzam się z Wami! Czytałem ten wywiad rano i razem z koleżanką uznałem, że nie powinni w ogóle z tą panią ich przeprowadzać. Ona zawsze plecie takie bzdury... leje wodę na całego. Jej wywiady to jałowa paplanina bez ładu i składu. Próbowałem to tłumaczyć i sobie odpuściłem bo dla mnie to taki ściek, że nawet nie jest warte publikacji. Poza tym, że ona nigdy nie mówi na temat i zawsze ma wymijające odpowiedzi to nie potrafi się wysławiać bo czasem tak dziwacznie w tym angielskim gada...
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości