W którą część gracie?

...ogólnie o grach z serii The Sims i wszystkim, co z nimi związane

W którą część gracie?

The Sims
8
9%
The Sims 2
30
32%
The Sims 3
21
23%
The Sims 4
25
27%
inne (Historie, Średniowiecze, itp.)
9
10%
 
Liczba głosów: 93

Awatar użytkownika
Neonka
Posty: 112
Rejestracja: 15 sie 2015, 17:07

W którą część gracie?

Postautor: Neonka » 22 sie 2015, 15:56

Mamy już 4 części Simsów, ale nie każdemu przypadły do gustu niektóre odsłony. Tak więc w którą część aktualnie gracie? Do której najchętniej wracacie? :)

Dodałem ankietę. :) //Guuki

Awatar użytkownika
Dolce_Lamiya
Posty: 605
Rejestracja: 10 lis 2014, 8:33

Re: W którą część gracie?

Postautor: Dolce_Lamiya » 22 sie 2015, 16:31

Obecnie gram w The Sims 2 we własnym otoczeniu Dawidowie. Na tę chwilę gra z kilkoma modami i masą cc + pomysłami mi się nie nudzi.
Do The Sims 1 nie potrafię powrócić.
The Sims 3 kupiłem podstawę, ale głęboko zastanawiam się na sensem dokupywania dodatków, skoro gra ma skopaną optymalizacje.
Na The Sims 4 się zawiodłem. Gra okrojona + nie można mieć w grze więcej niż 180 simów + nie można tworzyć własnych miast + miasta są małe. Ogólnie mówiąc nie podoba mi się.
Obrazek

Obrazek

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: W którą część gracie?

Postautor: smisiv » 22 sie 2015, 16:52

O 4 nie ma co mówić, dla mnie to gra do dzisiaj nieukończona, katastrofalnie cukierkowa i kanciasta, wsteczna, a dodatki do niej kosztują fortunę.
W 3 cenię sobie otwarty świat, ale wszystko jest tu zbugowane. Nie odpowiada mi też system oświetlenia, wygląd simów, ładowanie tekstur w nieskończoność, ceny w store i kolejny milion innych grzeszków.
W 2 gram cały czas, perfekcyjnie zabija nudę, nie wywala błędów, ale trzeba mieć masę CC, aby ta seria wyglądem dorównywała współczesnym wymaganiom.
A 1 to klasyka, do której jednak nie wracam.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: W którą część gracie?

Postautor: ollie » 22 sie 2015, 19:54

Dwójka jest najbardziej wciągającą i zarazem rozbudowaną częścią gry, Trójka i Czwórka ssą, a Jedynka jest już za stara żeby grać w nią na dłuższą metę. Jeśli tylko ma się czas na ściągnięcie cc, Dwójka nigdy się nie znudzi.

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

W którą część gracie?

Postautor: Niebezpieczny » 22 sie 2015, 19:55

W 4 gram, nie jakoś specjalnie dużo ale w tym momencie najczęściej.
Odpaliłem dzisiaj 3 i wywaliło grę do pulpitu po załadowaniu... szkoda gadać.
W 2 grałbym gdyby Win10 by mi pozwalał, bo 2 się zacina i długo ładuje na tym systemie...
W 1 nie gram.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: W którą część gracie?

Postautor: Pappy » 22 sie 2015, 20:28

W czwórkę gram bardzo rzadko, ale kończę na tworzeniu sima. Gra jest tak okrojona że nic mnie do niej nie przyciąga.

Do trójki ciągnie mnie kolekcjonerstwo i dodatek WP, grałem codziennie dopóki siostra nie usunęła "przypadkiem" mojego zapisu (rip dziennik kolekcjonera.)

W dwójkę gram jak się nudzę, jednak staram się ją ograniczać bo życie jest tam krótkie i moi ulubieni simowie są już jedną nogą w grobie. :P

Jedynkę zainstalowałem ponownie parę dni temu, jednak nie chce mi się instalować dodatków więc nie ma tam nic do roboty (ale i tak ciekawiej niż w czwórce.)
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
severuska
Posty: 161
Rejestracja: 23 sty 2015, 10:38

Re: W którą część gracie?

Postautor: severuska » 22 sie 2015, 21:44

Ja grałam ostatnio w 4-kę, potem mi się lekko znudziło i pograłam znowu w trójeczkę, która mnie ponownie wciągnęła :) Dzisiaj zakupiłam dodatek "Witaj w pracy", ale.....jakoś nie chce mi się na razie go sprawdzać :P
W dwójkę nie potrafię już grać...jedynka OK, ale nie na te czasy.

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: W którą część gracie?

Postautor: Galcia » 22 sie 2015, 22:05

Obecnie gram tylko w czwórkę, chociaż gdybym mogła, grałabym również w dwójkę (niestety gram na nie swoim komputerze i warunek jest jeden - mogą być zainstalowane tylko jedne simsy :P ). Dwójka jest zdecydowanie najlepiej dopracowana i mega wciągająca, poza tym kilka dodatków otrzymałam dopiero z darmową pełną wersją z Origina i nie zdążyłam jeszcze przetestować wszystkich opcji, jakie oferuje gra. Na pewno wrócę do tej części, gdy znudzi mi się czwórka (albo kiedy uzbieram na własny komputer ;) ).
Aczkolwiek czwórka raczej nieprędko mi się znudzi - jak dla mnie ma wystarczająco dużo opcji, bym mogła czerpać radość z rozgrywki jeszcze przez długie miesiące.

W trójkę grałam przez kilka tygodni, ale ogromna liczba bugów doprowadzała mnie do szału i nie zamierzam wracać do tej generacji.
W jedynkę po raz ostatni grałam pięć lat temu - postanowiłam sprawdzić, jak wygląda gra ze wszystkimi dodatkami (znajomi oddawali mi swoje płyty za darmo, nie udało mi się zdobyć tylko Zwierzaków ;) ) - ale szybko zaczął mnie denerwować brak mechanizmu dorastania simów i fakt, że jeśli nie poświęcało się przyjacielowi kilku godzin dziennie, to po dwóch dniach przestawał być moim przyjacielem. <_< Spędziłam przy tej grze setki godzin, ale jej czas niestety przeminął. [*]
Obrazek

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

W którą część gracie?

Postautor: msreckless » 24 sie 2015, 12:19

W jedynkę nie grałam nigdy.
W trójkę grałam dość sporo, może nawet rok gry bez przerwy na inną część jakoś w okresie 2010-2011, jednak nie miałam wtedy wielu dodatków i gra śmigała i nie wywalała błędów. Potem próbowałam wrócić już z wszystkimi dodatkami i rzuciłam to w kąt, bo gra była po prostu niegrywalna.
W czwórkę zabawiłam pół godziny, więc ocenić mogę tylko patrząc z boku.
W dwójkę gram nadal i będę prawdopodobnie grała dalej. Nie czuję tego "zacofania", bo gram z masą modów, na swój własny sposób i mam przyjemność z rozgrywki. Nie potrzebuję nie wiadomo czego, żeby grać, więc mimo okresów przerw nadal chętnie będę zabijać w dwójce czas. XD

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Sasha
Posty: 285
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:48

Re: W którą część gracie?

Postautor: Sasha » 24 sie 2015, 12:27

Grałam we wszystkie części, ale w sumie wciągnęłam się dopiero przy 3.
Teraz mimo niedociągnięć grywam w czwórkę. Dwójka jest dla mnie przestarzała, nie wspominając o jedynce. No a w trójkę przez kiepską optymalizację grać się nie da.

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

W którą część gracie?

Postautor: Pacyfka » 25 sie 2015, 12:38

Do czwórki miałam kilka podejść, ale jakoś nie potrafię w to grać. Ta gra jest dla mnie zbyt ograniczona i jakaś taka bez klimatu.

W trójkę grałam bardzo długo i jakbym miała lepszy komputer, to możliwe że nadal bym w nią grała, choć pewna nie jestem, bo jw. - gra ma skopaną optymalizację, pełno bugów i jak człowiek ma się z tym użerać, to mu się odechciewa grać. Poza tym zżera dużo miejsca na dysku.

W jedynkę grałam baaardzo dawno temu (kiedy to była jedyna część :P), ale nie sądzę żebym kiedykolwiek do niej wróciła. Zdecydowanie jest już zbyt przestarzała i jak dla mnie nie bardzo grywalna (potrzeby zbyt szybko spadają).

Obecnie gram w dwójkę, czasami sobie robię krótsze lub dłuższe przerwy, ale generalnie ta część jest dla mnie nieśmiertelna :D

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: W którą część gracie?

Postautor: Stara-Raszpla » 25 sie 2015, 17:57

W dwojke gralam kiedys wiele godzin, ale obecnie patrzec na nia nie moge. I jak dla mnie, zaden mod jej juz raczej nie pomoze, dla mnie ts2 R.I.P. najwieksze grzechy to poza grafika ( zrozumiale... gra ma swoje lata) , to brak starzenia sie simow z miasta, niewidoczne tekstury dla budynkow z najblizszej okolicy, jeszcze wieksze blokowanie sie simow w przejsciach, brak zmiany czasu przy przelaczaniu miedzy parcelami.

W do trojki mam wykupione niemal cale store, ostatnio nawet probowalam wrocic i zaczac znow grac, ale jednak cos mnie tez odrzucilo -> przypomnialam sobie jak musialam usunac dosc dlugi zapis, bo poznikaly mi wzystkie samochody do pracy z miasta i simy jezdzily taksowkami

Obecnie czas zabijam w ts4, ktora mimo ze nie ma jeszcze tylu opcji co pozostale serie, ze wzgledu na swoj mlody wiek, i kilka innych grzechow, to jednak i tak jest moim zdaniem najciekawsza. Moze nie ma otwartego swiata ale przynajmniej nie trzeba modyfikowac 100 budynkow zanim zacznie sie grac ( co trzeba bylo robic w 3, bo miasta byly okropne), oswietlenie zewnetrzne jest boskie. Sama rozgrywka nawet mnie wciaga, wiadomo nudzi sie po pewnym czasie, ale to taki urok simsow.. zawsze sie w koncu nudza.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: W którą część gracie?

Postautor: simunia » 29 sie 2015, 13:19

Ja obecnie gram w 3 bo jakoś tak mnie natchnęło by zagrać w 3 choć korci mnie by zagrać w 2, ale skoro już 3 mam zainstalowaną to niech będzie. Ja wiele godzin spędziłam grając w 2 i lubię w nią grać, ale jeszcze w 3 wszystkiego nie odkryłam. A na lapku gra się mi w 3 o niebo lepiej niż na stacjonarnym więc nie jest tak źle.

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

Re: W którą część gracie?

Postautor: Smustle » 29 sie 2015, 22:18

Gram w dwójkę tylko :) Wg mnie to najlepsza część.
W 3 podoba mi się system suwaków w CAS i otwarty świat z ładnymi widoczkami.
Używam jej czasem żeby porobić jakieś zdjęcia albo pobawić się w tworzenie simów.
W 4 nie grałam i żal mi kasy na nią.
Natomiast do jedynki wróciło by się czasem soft9
Niestety nie posiadam już jej :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: W którą część gracie?

Postautor: Guuki » 25 wrz 2015, 22:27

Dodałem ankietę. :)
Ja gram w TS4 ogólnie, jeśli o prowadzenie rodzinki chodzi.
W TS3 nagrywam filmiki. Zajmuje mi to mnóstwo czasu, czyli w sumie w tej części spędzam najwięcej czasu.
Średniowiecze ostatnio kupiłem, więc czasami zagram w jakąś misję.
TS2 na zawsze w moim sercu, okres między CPR a Podróżami: wtedy moja przygoda z Simsami się zaczęła. <3
W TS1 nigdy nie miałem okazji zagrać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

W którą część gracie?

Postautor: Kapitan Indra » 25 wrz 2015, 23:09

W pierwszą część grałam od razu po zakupie pierwszego komputera (czyli jakoś w 2005 roku ^^).
Jednocześnie dość długo grałam w TS2, i nawet nagrywałam tam program, czasem teraz jeszcze tam zajrzę.
Obecnie najlepiej mnie w TS3, gdzie mam rodzinkę z długa tradycją pokoleniową, poza tym posiadam wszystkie możliwe dodatki i akcesoria, i większość Store. Lubię tę część gry, lubię piękne widoczki, lubię otwarty świat, nawet do plastusiowych Simów rodem z filmów o Shreku już przywykłam :P
W TS4 pogrywam. Nie gram nałogowo, na przykład ostatni raz byłam tam dnia 8 września. Nie jest zła, ale sama komiksowa grafika, ekrany ładowania przy podróżach z parceli na parcelę, wszechobecne tam ułatwienia i jeszcze parę innych rzeczy mnie odrzuca.
Z innych gier, gram w Średniowiecze, podoba mnie się taka odsłona Simsów, jeszcze dużo mam do odblokowania. Mam też wszystkie części TS Historie, chociaż najbardziej mnie do serca przypadła część o bezludnej wyspie :) Małpy są super :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

brightmoon
Posty: 110
Rejestracja: 26 wrz 2015, 11:57

W którą część gracie?

Postautor: brightmoon » 26 wrz 2015, 12:16

Najczęściej gram w dwójkę i trójkę. W obu tych częściach dostrzegam wiele plusów i trudno mi się zdecydować, która jest moją ulubioną. Trójeczkę kocham za otwarty świat i fajniejsze tworzenie simów, dwójeczkę za klimat, aspiracje i wspomnienia. Czasami odpalę też sobie jedynkę, żeby znów poczuć się dzieciak :D Była to moja pierwsza gra jaką miałam na komputerze.

W czwórkę nie grałam i nie chcę, jakoś nie mogę się do niej przekonać. Nie podoba mi się grafika. Lubię też pograć w Średniowiecze, jest taką miłą odskocznią. Z Historii grałam nie raz w Bezludną wyspę i bardzo mi się podobała.

Awatar użytkownika
Mikowey
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:03

Re: W którą część gracie?

Postautor: Mikowey » 08 lut 2016, 9:50

Ostatnio w jedynkę i bardzo chętnie pograłbym w 2, gdyby nie ograniczenia techniczne.
Żeby jedynka chodziła lepiej niż następca, na komputerze z 2014...skandal :v

Awatar użytkownika
adasdelrey
Posty: 118
Rejestracja: 14 paź 2015, 12:20

Re: W którą część gracie?

Postautor: adasdelrey » 08 lut 2016, 12:34

Zależy od moich chęci i pomysłu. Czasem pogram przez np dwa tygodnie w czwórkę, nie gram miesiąc i potem w dwójkę itd.... Jedynie nie gram w jedynkę tak nałogowo, raczej dla wspomnień.
Ale najbardziej lubię dwójkę <3 Jest bezkonkurencyjna ;)

paola
Posty: 40
Rejestracja: 02 cze 2016, 20:34

W którą część gracie?

Postautor: paola » 03 cze 2016, 10:30

Aktualnie gram w dwójkę bo jest moją ulubioną generacją :) A drugim powodem jest to, że dwójka najlepiej chodzi na moim laptopie, gdyby się dało zainstalowałabym też trójkę.
Jedynka to klasyka, kojarzy mi się z dzieciństwem, ale nie pamiętam kiedy ostatni raz ją włączyłam. A do czwórki mnie nie ciągnie, pograłam trochę u koleżanki i zdecydowanie wolę starsze generacje.
Z Historii grałam tylko w Bezludną wyspę, a Średniowiecza niestety nie miałam okazji wypróbować.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości