Origin - Czy warto kupować przez niego gry?

...ogólnie o grach z serii The Sims i wszystkim, co z nimi związane
Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Origin - Czy warto kupować przez niego gry?

Postautor: Rai » 20 lis 2013, 19:47

Zachęcam do dyskusji na temat Originu, czyli oficjalnego sklepu z grami EA.
Czy uważacie, że warto kupować przez niego gry? A może jesteście tradycjonalistami i wolicie pudełkowe wersje?

Kupowanie klasycznych "pudełkowych" wersji gier
Zalety
  • Otrzymujesz obie wersje gier - i pudełkową, i elektroniczną;
  • Masz poczucie fizycznego posiadania gry - możesz ustawić sobie pudełko na szafce czy biurku;
  • Częste promocje w sklepach, także w dniach premier dodatków, podczas których, można je dostać o kilka-kilkadziesiąt złotych taniej;
  • Często można ją już kilka dni przed premierą - Jackob;
  • Pudełkową wersję gry można łatwo sprzedać - Jackob;
Wady
  • Musisz wyjść z domu w celu zakupu gry lub czekać na przybycie kuriera;
  • Musisz posiadać napęd - Dżulka;
Kupowanie elektronicznych wersji gier przez Origin
Zalety
  • Częste promocje w sklepie, w czasie których podczas kupna dodatku można otrzymać dowolnie wybrane akcesoria gratis;
  • Często obniżki cen, które pozwalają zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych;
  • Grę kupujesz bez wychodzenia z domu i otrzymujesz ją natychmiast - nie musisz czekać na kuriera, ani wychodzić z domu;
  • Dodatkowe, ekskluzywne zestawy ze Store gratis, dostępne jedynie przy tej metodzie kupna;
  • Od niedawna obniżka cen dodatków na 59 zł, Skok w Przyszłość - 79 zł;
  • Nie musisz posiadać napędu - Dżulka;
Wady
  • Otrzymujesz jedynie elektroniczną wersję gry;
  • Wymaga płatności elektronicznej, np. za pomocą karty płatniczej;
  • Nierzadko, poza okresami promocyjnymi, zdecydowanie wyższe ceny niż w innych sklepach;
  • Trzeba czekać do dnia premiery, wcześniejszy zakup jest niemożliwy - Jackob;
  • Praktycznie brak możliwości sprzedaży elektronicznej wersji gry, jedyną możliwością jest sprzedaż wraz z kontem w Originie - Jackob;
Jakie jeszcze inne wady/ zalety dostrzegacie w obu metodach kupna gier z serii The Sims?

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Origin - Czy warto kupować przez niego gry?

Postautor: Jackob » 21 gru 2013, 11:02

Pudełkową wersję możemy czasem znaleźć już 3 dni przed premierą w sklepach. A aby kupić grę w Origin trzeba czekać do premiery. Zbliża się też premiera TS4 i wiele osób pewnie sprzeda swoją kolekcję TS3 pudełka jeszcze da radę sprzedać, a elektroniczne wersje już nie.
Ja jestem zwolennikiem pudełek, gdyby tylko Origin wysyłało nam jeszcze wersje pudełkowe po zakupie elektronicznej. <3

Dodane do listy. ^^ /Rai

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Origin - Czy warto kupować przez niego gry?

Postautor: Rai » 27 gru 2013, 0:17

Dżulko, możesz zaznaczyć w opcjach Origin, aby nie kasował plików instalacyjnych po instalacji gry. To powinno pomóc. :)

Awatar użytkownika
Hebe
Posty: 97
Rejestracja: 22 sty 2015, 21:40

Re: Origin - Czy warto kupować przez niego gry?

Postautor: Hebe » 09 lip 2015, 16:38

Minusami elektronicznych wersji gier są jeszcze:
- konieczność pobrania Orgin - zajmuje dodatkowe miejsce na dysku i w dodatku słyszałam, że program "podgląda" co użytkownik ma na komputerze.
- konieczność połączenia z Internetem podczas instalowania,
- (w zależności od szybkości łącza) długi czas instalowania gry.

Plusami pudełkowych wersji gier są (analogicznie do w/w minusów):
- brak konieczności instalowania Orgin (w większości przypadków),
- brak konieczności połączenia z Internetem podczas instalowania,
- (zazwyczaj) szybciej przebiegająca instalacja.

Minusem posiadania wersji pudełkowej jest jeszcze możliwość zniszczenia płyty - jeśli to jest ostatni dodatek, jaki się ma, to trzeba tak czy siak go odinstalować i pobrać jeszcze raz z Orgin (albo zainstalować hack na grę bez płyty).
Ostatnio zmieniony 09 lip 2015, 18:52 przez Hebe, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Origin - Czy warto kupować przez niego gry?

Postautor: Szafirek » 09 lip 2015, 17:48

Hebe pisze:Minusem posiadania wersji pudełkowej jest jeszcze możliwość zniszczenia płyty - jeśli to jest ostatni dodatek, jaki się ma, to trzeba tak czy siak go odinstalować i pobrać jeszcze raz z Orgin (albo zainstalować hack na grę bez płyty).
Akurat Origin pozwala na uruchomienie gry zainstalowanej z płyty.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Origin - Czy warto kupować przez niego gry?

Postautor: Guuki » 10 sie 2015, 9:25

Coraz bardziej przekonuję się do cyfrowych zakupów. Jest po prostu wygodniej. Może i nie ma pudełka na półeczce, ale rosnąca kolekcja w wirtualnej Bibliotece gier też daje satysfakcję. ;)
Do Origin nie mam zastrzeżeń. Bezproblemowo, szybko, często tanio.
Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Origin - Czy warto kupować przez niego gry?

Postautor: simunia » 13 sie 2015, 0:00

Ja też się przekonuje do kupowania gier przez orgin bo to wygodne jest.

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: Origin - Czy warto kupować przez niego gry?

Postautor: Sebosz » 19 sie 2015, 10:54

simunia ale często nieopłacalne.
EA się wycwaniło, bo niektóre gry są dostępne tylko w Origin :C

Awatar użytkownika
Neonka
Posty: 112
Rejestracja: 15 sie 2015, 17:07

Re: Origin - Czy warto kupować przez niego gry?

Postautor: Neonka » 19 sie 2015, 18:03

najbardziej to się opłaca kupować na allegro kody do origin. I nie mówię tu o jakiś kontach czy broń boziu multikontach, tylko normalnych kodach do gry (i nie tych rosyjskich). Zazwyczaj są parę złotych tańsze niż na samym originie - nie wiem dokładnie z czego to wynika (może czają się na promocje i kupują hurtowo?), ale do tej pory elektronicznie kupowałam właściwie wszystkie gry w ten sposób i jest okej.*
Chociaż osobiście wolę pudełko, jakoś się wtedy CZUJE te wydane pieniądze. (można się przytulić do pudełka :P) A jak się płyta zniszczy to o ile się nie mylę wystarczy mieć kod i ten kod wprowadzić do origin i ma się normalnie wersje cyfrowe (też już tak robiłam, nie wiem czy działa w przypadku wszystkich gier).

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: Origin - Czy warto kupować przez niego gry?

Postautor: Sebosz » 19 sie 2015, 22:22

Co najśmieszniejsze, wersje pudełkowe, z których kody można normalnie dodać do origin, często są tańsze niż samo origin

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Origin - Czy warto kupować przez niego gry?

Postautor: Shattered » 24 gru 2017, 12:12

Naprawdę zawiodłam się na Origin.
Przyjechałam do rodziców na święta, wzięłam laptop z nadzieją na pogranie. I co, nie mogę grać bo nie ma internetu.
Włączam Origin i pokazuje mi się okienko ze słonikiem mówiące że nie ma połączenia...
Naprawdę się nie spodziewałam czegoś takiego...
Steam jak również UPLAY działają normalnie, tylko oczywiście EA ma wiecznie jakieś problemy..
Później przeczytałam że trzeba było w trybie online włączyć tryb offline aby następnym razem móc grać bez połączenia..
No tak, szkoda tylko że inne platformy tego nie wymagają a Origin tak
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Origin - Czy warto kupować przez niego gry?

Postautor: Jhud » 25 gru 2017, 6:26

Najlepszy serwis/program z grami to chyba Gog Galaxy. O ile tam kupujesz grę i ją stamtąd śgiągasz, to program sam w sobie nie jest obowiązkowy, czyli możesz gry odpalić normalnie i należą one do ciebie. Nawet jakby im serwery padły to możesz wtedy nadal w daną grę grać, o ile masz ją na dysku. I w gry multiplayowe możesz grać z użytkownikami steama nawet. Co do Origina... no cóż, to serwis od EA. A wiemy jakie EA jest. Nie zdziwiłbym się gdyby któregoś dnia by postanowili ukatrupić Origina a razem z nim nasz dostęp do gier.
Znam ludzi którzy kupują oryginalną czwórkę aby mieć ją na półce i być fair ale grają na piracie aby nie targać się z Originem i wcale się im nie dziwię.

A jako osoba która używa raczej gotówki, prawie nigdy nie mam kasy na koncie więc nie powiedziałbym że kupowanie przez Origin jest wygodne. :P Wolę pudełka, ale jak są jakieś mega super przeceny to biorę.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości