Przyszłość serii The Sims i polityka EA Games

...ogólnie o grach z serii The Sims i wszystkim, co z nimi związane
smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Przyszłość serii The Sims i polityka EA Games

Postautor: smisiv » 31 lip 2015, 17:43

No dobra, powstały 'Simowe Pogaduszki' więc trochę pogadajmy.
Jaką macie wizję przyszłości naszej ulubionej serii? Czy będziemy świadkami walk wydawców o tytuł najlepszego symulatora życia? Oprócz luźnych pogaduch i własnych planów może to też być miejsce na wycieki jak i potwierdzone wiadomości w sprawie TS5 oraz wiadomości o EA Games.

Na początek może przypomnę, że po wydaniu czwórki Maxis wyznał, iż nie stworzy The Sims 5, jeśli The Sims 4 nie okaże się sukcesem. Jak na razie trochę z tym krucho - dyskusja pozostaje otwarta. Poza tym, podczas wydawania dodatków do 3 EA także upierało się, że The Sims 4 nie tworzy. A więc skąd się wzięło tak szybko?

Poza tym Paradox, wydawca Cities Skylines, obecnie najlepszej konkurencji Simcity ostrzy sobie zęby na własny symulator życia. Czy byłby dla Was ich własny tytuł? Konkurencją, podróbką?

Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 17:56 przez smisiv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: Niebezpieczny » 31 lip 2015, 21:11

Jestem przekonany że TS5 powstanie, tylko wątpię by EA je zrobiło. Jak wiadomo albo i nie firma ma duże problemy finansowe do których nie chce się przyzać, więc moja teoria jest taka: EA padnie, jakaś inna duża firma wykupi markę The Sims i zrobi piątą cześć która będzie wymagała więcej niż Wiedźmin 3. Czy to się okaże prawdą? Zobaczymy
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: Stara-Raszpla » 01 sie 2015, 16:36

To ze będzie miała wymagania większe niż wiedzmin n to pewne jeśli 5 miałaby wyjść to za jakies 7 lat.. taka jest zywotnosc serii lub nawet dluzej..
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: simunia » 07 sie 2015, 13:55

W sumie to 4 nie jest taka zła nie przesadzajmy ;-). Ma wady, ale też ma zalety i w sumie jest ciekawsza od 3 i bardziej grywalniejsza więc kto wie czy się ludzie do niej nie przekonają.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: salberg » 09 sie 2015, 10:08

Dopóki jest co doić, EA będzie trzepać kasę z tej serii, nieważne jakie studio ją tworzy. Myślę, że nieprędko się z tą serią pożegnamy. Teraz "żywotność" jednej części może się wydłużyć ze względu na regularne aktualizacje i DLC, coś czego 10 lat temu nie było, ale pomysły na dodatki w końcu się wyczerpią. Wtedy zostanie dokonany restart i ukaże się puste w zawartość The Sims 5, do którego znowu wyjdzie multum dodatków... Nie wróżyłbym, że zobaczymy The Sims 10, ale jeszcze ładnych parę lat EA będzie rozwijać tą serię.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: simunia » 09 sie 2015, 13:08

Myślę że, jak ja się w końcu do 4 przekonałam to i reszta osób się do niej przekona to tylko kwestia czasu. Już 4 robi się coraz ciekawsza, więc nie wróżmy jej złej przyszłości bo 4 się dopiero rozkręca. Także pożyjemy zobaczymy co będzie na razie dopiero wyszedł jeden dodatek, dwa pakiety akcesoriów a trzeci niedługo wyjdzie i dwa pakiety rozgrywki także jeszcze sporo fajnych rzeczy może dojść w 4.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: Guuki » 10 sie 2015, 9:20

Myślę tak samo jak salberg. Co generację rośnie nowe pokolenie graczy, więc zawsze będzie dla kogo wydawać te same dodatki (od kogo zdzierać kasę).
W sumie chciałbym, by The Sims miało konkurencję, żeby jakaś inna firma pokusiła się o symulator życia. Gdyby na start dowalili większość rzeczy, na które simomaniacy muszą czekać miesiącami, latami od wydania podstawki, sukces byłby murowany, a EA dostałoby nieźle w kość, co może zmotywowałoby ich do innej strategii odnośnie The Sims.
Tak się jeszcze zastanawiam... Na silniku TS2 wydano "Historie...", na silniku TS3 wydano "Średniowiecze". Ciekawe czy i co powstanie w oparciu o TS4. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: Niebezpieczny » 10 sie 2015, 9:25

Podejrzewam że multiplayer

Co do nowego pokolenia graczy, jak spojrzą do biblioteki origin i zliczą ile wydali na tą serię to się za głowę złapią :P
Obrazek

Adamsims
Posty: 38
Rejestracja: 26 cze 2014, 23:59

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: Adamsims » 10 sie 2015, 22:56

Niebezpieczny pisze:Jestem przekonany że TS5 powstanie, tylko wątpię by EA je zrobiło. Jak wiadomo albo i nie firma ma duże problemy finansowe do których nie chce się przyzać, więc moja teoria jest taka: EA padnie, jakaś inna duża firma wykupi markę The Sims i zrobi piątą cześć która będzie wymagała więcej niż Wiedźmin 3. Czy to się okaże prawdą? Zobaczymy
Akurat EA jest w doskonałej formie. Wartość firmy w ciągu roku podwoiła się. Co oznacza, że najlepszą polityką dla firmy jest wydawanie jak największej liczby dodatków i dlc(inne produkcje). Liczę, że szybko pojawi się jakaś konkurencja, albo multiplayer.

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: Niebezpieczny » 10 sie 2015, 23:10

^ Gdzieś czytałem że EA nie ma dużych zarobków, jak zawsze złe info :/ jednak chciałbym by 5 miała w sobie to coś, co powoduje że chce się grać
Obrazek

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: smisiv » 10 sie 2015, 23:34

W sumie założyłem temat, ale się nie wypowiedziałem..

Jeśli chodzi konkretnie o The Sims 5, to chciałbym, aby stworzyły ją postacie, które były odpowiedzialne za dwójkę i wczesną trójkę. Nie chodzi tu o programistów, tylko raczej o kadrę odpowiedzialną za zarys gry oraz 'zarząd', te elementy teamu, które wytyczają odpowiednią drogę całej serii... Nie wiem, ile z tych osób byłoby chętnych do projektu. Programiści już by zrobili wszystko pod dobrze stworzony przez nich plan... Z budżetem czwórki chyba wszystko byłoby możliwe.

Ah, a gdyby powstał na fundamentach tych osób nowy Maxis, już poza EA, to dla mnie byłby powrót do marzeń o najlepszych symulatorach. Oni mieli to spojrzenie, którego dzisiaj już mało kto ma.. Nie tylko ono by tu gwarantowało sukces - ich doświadczenie to ogrom perspektyw. Teraz są rozsiani po przeróżnych wydawcach.. Razem mogliby tak wiele

A czemu chcę by byli poza EA? cóż. To jest korporacja bezwzględna.. Działa na zasadach nieakceptowalnych w świecie etycznych przedsiębiorstw. Zarząd zwalnia starych managerów produkcji i szefów zespołów, którzy im się w czymkolwiek sprzeciwiają.. Kto ich zastępuje - pionki, które robią wszystko pod ich modłę, bez żadnych skarg, i tym wszystkim kieruje wyłącznie ogromny zysk i chęć pieniądza połączona z głupotą oraz wyczerpaniem się pomysłów. Jak można udawać, że oni stworzą super następcę tej serii kolejny raz? Tutaj trzeba rozwiązania zespołu i stworzenia go na nowo... Póki co to działa jak korpo bez etyki, czyli wysysacz kreatywności i chęci do samodzielnego działania. Czy The Sims 5 padnie ich ofiarą, mam nadzieję, że nie..

I czego im nie wybaczę, jeśli zobaczę w TS5, to jeszcze większa wsteczność.. później ucukierkowienie rzeczywistości do tego stopnia, by niedoróbki wyglądały na celowe i dały się sprzedać jako produkt pełnowartościowy. I jak przetrwają simguru to też mnie zaboli. Można początkowo kupić ich superoptymistyczną naturę i uznać ją za prawdziwą, ale nazwałbym to naiwnością po dłużej, niż dwóch latach. Szczególnie już, jeśli niektórzy z was ich obserwują dłużej, albo i od początku. Wiecie - można się też zachwycać wirtualnymi doradcami na stronie ZUSu - wiedzą, ale nie powiedzą i też nie mają w sumie pojęcia, czym się zajmują, ale robią wspaniały marketing a ludzie to uwielbiają!

W skrócie: nowa gra jedynie od nowego zespołu, wskrzesić maxis, ea do kosza, nadzieja matką głupich 8)

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: Stara-Raszpla » 27 sie 2015, 15:29

Smiś pisze: A czemu chcę by byli poza EA? cóż. To jest korporacja bezwzględna.. Działa na zasadach nieakceptowalnych w świecie etycznych przedsiębiorstw. Zarząd zwalnia starych managerów produkcji i szefów zespołów, którzy im się w czymkolwiek sprzeciwiają.. Kto ich zastępuje - pionki, które robią wszystko pod ich modłę, bez żadnych skarg, i tym wszystkim kieruje wyłącznie ogromny zysk i chęć pieniądza połączona z głupotą oraz wyczerpaniem się pomysłów. Jak można udawać, że oni stworzą super następcę tej serii kolejny raz? Tutaj trzeba rozwiązania zespołu i stworzenia go na nowo... Póki co to działa jak korpo bez etyki, czyli wysysacz kreatywności i chęci do samodzielnego działania. Czy The Sims 5 padnie ich ofiarą, mam nadzieję, że nie..
Nie osozukuj się, kazde korpo takie jest.. czesto zwalnia sie osoby z doswiadczeniem i umiejetnosciami bo sa najzwyczajniej w swiecie za drogie. Albo w druga strone.. jak firma skapa, to najlepsi odchodza.

Z jednej strony mamy Korpo : dezduszna organizacje ale z duzym portfelem na inwestycje, a z drugiej... malego przyjaznego dystrybutora : bez kapitalu ale za to z pasja.
To jak wygladaja Simy dzisiaj w duzej mierze uwarunkowane jest rynkiem.
Grafika : Cukierkowa, bo taka jest moda.. Widzieliscie np nowa farmerame ??? Jakie maja obrazki ?? coraz wiecej pojawia sie gier w wlasnie taka przerysowana grafika. Spojrzcie jak wyglada np odsiwezona grafika WoW'a... ze juz nie wspomne, ze dla mnie Simsy 4 baaardza sa inspirowane wowem... a 1 z przebran ( to z rogami) to żywcem wyciagniete Deraneie.

Upraszczanie rozgrywki : To taki trend... ( patrz rowniez WoW.. gdzie skomplikowany system walki z wieloma statystykami.. urposzczono do kilku podstaowwych : sila.. inteligencja itd.. nie ma za to unikow itp. )

Mikroplatnosci : Kolejny trend zapoczatkowany bodajze przez SecondLife, ale moge sie mylic. Gdy okazalo sie, ze gracze sa gotowi placic za to by miec jakies dodatkowe obiekty ( tam to byly np meble do wirtualnego domu) .. inni wydawcy podchwycili temat. 90% gier odeszlo juz od abonamentu a poszlo w kierunku tzw FreeToPlay.. ktory Free jest tylko z nazwy, bo za wszystko dodatkowe trzeba placic. A w grach RPG placimy za lepszy Staff, potiony i inne przemdioty, bez ktorych nie masz co nawet wyjsc na arene.. czyli chcesz grac = musisz nam placic. Poza tym, latwiej jest wyciagnac od malolata ( bo jednak gimnazjum/ liceum stanowia znaczna czesc graczy) pare zl, placone np sms raz po raz, niz abonament 90zl... jakos... tak jest to mniej odczuwalne, a rzeczywistosci daje wydawcy znacznie wieksze dochody.

Wracajac z kolei do ts4. Stosujac te technike, mangement sobie liczy co i za ile. I ich celem jest dac jak najmniej za jak najwiecej. Czesc kupi.. a restza kupi jak bedzie promocja. Czasem nawet mysle, ze cena "oczekiwana" przez nich to wlasnie ta cena z Promocji.. a tylko naiwniacy ( jak ja ) kupuja od razu ;). Bilans i tak jest na plus. Obecnie np nie ma sensu powtarzac jak mantry
No bo w 2 to w pakiecie bylo pelno obiektow a tu kilka tylko
Byc moze to nawet jest prawda, ale wtedy rynek byl zupelnie inny. Progrmaistom placilo sie inaczej wszystko bylo inne. Wtedy zarabialo sie na pudełku.. ( w sensie na grze sprzedanej), a teraz tez nieco inaczej. Pamietajcie też, że poza gra otrzymujecie cos jeszcze, czego byc moze nie widzicie na pierwszy rzut oka.
Strona -> utrzymanie strony kosztuje .. duzo.. Strona z ts2 byla prosta, i zawierala pare informacji, troche patchy do sciagniecia i tyle.. byla bo byla.. ale jej rola byla dosc znikoma. Zreszta w tamtych czasach internet w polsce byl jeszcze dosc mlody.. Gre sie instalowalo z plyty i nawet osoba bez netu mogla grac. Obecnie strona pelni nieco wieksza role, to raz, w ts3 np mielismy juz dodatkowo STORE, ktore magazynowalo obiekty do kupienia, by byly zawsze do sciagniecia, ktore utrzymywane jest do dzisiaj nota bene. Co prawda polaczenie do store z gry bylo tragiczne, ale juz byly pierwsze przymiarki do tego. W ts4, mamy naprawde swietnie dzialajaca galerie. Utrzymanie tego przyzyciu naprawde kosztuje, zarowno zasoby sprzetowe ( wyobrazice sobie ile dyskow jest potrzebnych aby przechowac tyle simow i parcel !), jak i ludzkie to koordynowania dzialania tej aplikacj ( monitoring dzialajacy 24h).

Smiś pisze: I czego im nie wybaczę, jeśli zobaczę w TS5, to jeszcze większa wsteczność.. później ucukierkowienie rzeczywistości do tego stopnia, by niedoróbki wyglądały na celowe i dały się sprzedać jako produkt pełnowartościowy. I jak przetrwają simguru to też mnie zaboli. Można początkowo kupić ich superoptymistyczną naturę i uznać ją za prawdziwą, ale nazwałbym to naiwnością po dłużej, niż dwóch latach. Szczególnie już, jeśli niektórzy z was ich obserwują dłużej, albo i od początku. Wiecie - można się też zachwycać wirtualnymi doradcami na stronie ZUSu - wiedzą, ale nie powiedzą i też nie mają w sumie pojęcia, czym się zajmują, ale robią wspaniały marketing a ludzie to uwielbiają!
W skrócie: nowa gra jedynie od nowego zespołu, wskrzesić maxis, ea do kosza, nadzieja matką głupich 8)
Smis aby to moglo nastapic to EA musialo by sprzedac znak towarowy.. a jelsi by sprzedalo to baaardzo drogo. Zadna mala firma tego nie udzwignie.. nie da sie.. a kolejne korpo.. tylko moze pogorszyc sytuacje.

To czy bedzie to cukierkowe, bedize zalezalo od trendow.. Na razie idziemy w tym kierunku. jak bedzie dalej sie zobaczy..tez chcialabym czegosc swiezego.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: Niebezpieczny » 27 sie 2015, 16:49

Teraz zaczyna się iść w fotorealizm, a jak wiemy po wielu grach EA simsy 5 mogą wyglądać naprawdę świetnie o ile nie będzie cięć budżetowych i złego planu na start, tak jak było s Project Olympus z którego resztek i wielu pieniędzy powstało marne TS4
Obrazek

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: smisiv » 16 maja 2016, 16:27

Tutejszych forumowiczów zamknięcie SimFans może szczególnie zaboleć, bo EA także i u nas się mocno przyczyniło do zamknięcia starego Centrum Simów, wcale nie tak dawno temu. SimFans jest kolejnym, doskonałym przykładem, że dla EA Games "współpraca" to zwyczajny szantaż. Po podpisaniu umowy, a raczej paktu z diabłem, tzw. 'lojalki', negatywne oceny dodatków łączą się z zamknięciem portalu i już. SimFans nie pierwsze i nie ostatnie złamało zapis takiej umowy i poleciało. Choć byli największą niemiecką stroną, mieli na prawdę mnóstwo użytkowników, dobrych adminów i byli sławni poza granicami rodzimego kraju, to dla EA nie ma to znaczenia, jeśli napisali zbyt niepochlebnie o kolejnym dodatku lub zbytnio skrytykowali politykę wydawcy. Gdy pisali dobrze, latali do Ameryki na targi, festiwale i spotkania z guru, a teraz? Kilka złych nowinek i natychmiast odpadli.

Krytyka czwórki narasta ostatnio coraz bardziej. Nawet Glossy spuścił z tonu i pozwolił sobie na niepochlebny wpis na Dotce. Negatywny stosunek do najnowszej części jeszcze dobitniej widać w komentarzach pod nowszymi nowinkami. Spójrzcie, co się tam dzisiaj dzieje, Glossy napisał, że boi się o przyszłość tej strony. Ostatnio nie bał się wspominać o brakach i niedoróbkach czwórki podobnie jak SimFans. Nie wiem, jak to się skończy, imho są dwa wyjścia: albo EA zamknięciem SimFans dostatecznie wystraszy inne strony i sprawi, że krytyka faktycznie zniknie a sprzedaż znowu wzrośnie, albo im się to nie uda i chcąc za wszelką cenę powstrzymać narastający hejt, zaczną banować następne portale zwiększając strach i kolejny rok z rzędu wygrywając konkurs na najgorszą firmę świata...

Online
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: Lenna » 16 maja 2016, 17:06

To brzmi już jak jakiś Armagedon, spiski i rewolucje nadchodzą xD Sama niezbyt śledzę co się dzieje na innych stronach, ale nie dziwię się, że EA swoim zachowaniem sprawia, że ludzie powoli przestają bać się pisać źle o ich polityce. Ale jak EA zacznie pozbywać się kolejnych stron, gdzie pojawi się jakieś słowo krytyki, to ja nie wiem co z tego wyjdzie...
Obrazek

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: smisiv » 16 maja 2016, 17:27

To nie jest spisek, tak wygląda rzeczywistość od czasów trójki :| Gdy wychodziły dwójkowe dodatki, EA miało całkowicie inną, odmienną politykę wobec stron. Nie było takich cudów, jak regularne loty na spotkania z guru albo festiwale - z jednym wyjątkiem (i to było wydarzenie roku, Tweety poleciał z native speakerką, późniejsza adminką!) za to strony mogły pisać, co tylko chciały o dodatkach, o EA jak i o całej serii. Gdy wyszedł dodatek 'Czas Wolny' to był słaby moment, ale nikt wtedy nie pomyślał, żeby bać się o tym pisać, bo każdy miał prawo do własnej opinii. Jakiś dodatek musi być najsłabszy, prawda? Teraz to grozi naganą albo pójściem drogą Simfans, jak się napisze takie rzeczy.

Wszystko to zaczęło się gdy nadeszło TS3, zmieniał się simsteam, przyszedł także spory kryzys - The Sims 3 okazało się zupełnie inne i niestety, podzieliło graczy. EA miało ciężki orzech do zgryzienia. Zaczęli dokręcać śrubę krytykom, kolejne dodatki ciągle zawierały masę bugów i sprawiały, że simsy stały się grą pełną błędów, na które trzeba było instalować mnóstwo modów i zamienników, wciąż niekompatybilnych wraz z co nowszą aktualizacją... A hejt magicznie zaczął znikać ze stron, ostoją faktycznego stanu rzeczy zostały fora. Pod koniec tego cyrku CS zostało zmuszone do zamknięcia strony, ostateczną decyzją EA Games. Oczywiście wina nie leży wyłącznie po stronie EA, można doszukiwać się braków "kadrowych" czy kosztów serwera, ale dajmy temu spokój - ja dobrze pamiętam, jak wszyscy się żegnali, jak przeklinali na EA, bo mieliśmy bardzo zgraną społeczność, wielkie forum i tradycję. Nagle oznajmiono, że EA przejmuje stronę tylko po to, by ją zamknąć. Do dzisiaj nie oddali nawet adresu.

No, a jak wiadomo z historii całkowicie powszechnej, w erze przedczwórkowej nadeszła istna kulminacja krytyki, wystarczy popatrzeć na pierwsze kilkadziesiąt stron tematu o TS4. Dośrubowano stronki, a wazelina po prostu sączyła się. U nas na forum zażarte dyskusje, punktowanie błędów, a na Dotce i STL nikt nic o krytyce nie wiedział, same superlatywy. EA fundowało wywiady z guru, rozdawało passy... Ile konkursów zorganizował wtedy Karol i nie tylko on? Co najmniej kilka, jak nie więcej, tyle gier otrzymano za odpowiednią, pozytywną narrację. Teraz rozdawnictwo EA skończyło się, zadziwiającym zbiegiem okoliczności razem z pomysłami na dodatki.

Co do uwag Rai w poście niżej:
Nie wyciągam informacji znikąd i ich nie wymyślam! Jeśli chodzi o CS i zbyt wielki ruch czy zbyt mały ruch na głównej - oficjalnym argumentem EA było, że ruch jest za mały, a nie za duży. Ale jakoś adres to opłaca im się odnawiać do dziś. Ponadto wątek z Ufnalem jest słaby, bo pracował w polskim oddziale, a umowy idą prosto z amerykańskiego. Wystarczyło z nim pogadać. Zauważ też, że intencją posta i tematu nie jest mówienie o stronie CS, wątek strony był tu tylko wzmianką o polityce EA.

Informacje o umowach z EA wziąłem od postów adminów SimFan.de na fb oraz twitterze, z krótkich pogawędek z Ufnalem, ponadto Karol pisze o tym dziś na Dotce. Te informacje są sprzeczne z oficjalnymi. - stanowisko na stronie SimFan.de jest inne od przedstawianego prywatnie przez administratorów oraz nie pasuje do wcześniejszych scenariuszy. Zapoznajcie się też z dzisiejszymi komentarzami Karola. EA nie zezwala wyjawiać szczegółów umowy, więc ich strona nie może ich przedstawiać. Wszystko jest dostępne w internecie do sprawdzenia, wystarczy pogmerać. Tak, rozumiem, nie każdy potrafi, ale byłem i jestem dociekliwy.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2016, 19:29 przez smisiv, łącznie zmieniany 12 razy.

Online
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: Lenna » 16 maja 2016, 18:36

Smiś pisze:Oczywiście wina nie leży wyłącznie po stronie EA, można doszukiwać się braków "kadrowych" czy kosztów serwera, ale dajmy temu spokój - ja dobrze pamiętam, jak wszyscy się żegnali, jak przeklinali na EA, bo mieliśmy bardzo zgraną społeczność, wielkie forum i tradycję. Nagle oznajmiono, że EA przejmuje stronę tylko po to, by ją zamknąć. Do dzisiaj nie oddali nawet adresu.
Pamiętam, że obiecałam wtedy iść do siedziby EA z łopatą, chyba czas to zrealizować :doge: A tak serio, to naprawdę przykro mi się robi, jak patrzę co się dzieje z tą grą. Kiedyś to był inny klimat na simowych stronach, tyle radości było z tej gry... Nawet za czasów trójki, bo dwójkowych nie pamiętam. A teraz? Mnóstwo krytyki, narzekania, i ciągłe użeranie się z błędami. Ba, ale to też nie wszędzie, bo strach, że zaraz EA stronę zamknie. Ale tama pęka...
Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: Rai » 17 maja 2016, 12:49

Jestem ciekawa, czy Twórcy Cities Skylines faktycznie wydadzą swój symulator życia. Jeśli tak, to co w nim dadzą i czy będzie dorównywał serii TS. Czy stanie się dla niej konkurencją? A jeśli się stanie... To świetnie! Z dwóch względów:
1) Może dostaniemy coś lepszego od obecnej TS4?
2) Może EA się weźmie za TS i zrobi z niej coś lepszego niż to, co jest teraz...

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: smisiv » 17 maja 2016, 14:12

Myślę, że gdyby faktycznie powstawała prawdziwa konkurencja dla simsów, to wyszłyby jakieś przecieki, wywiad z byłym członkiem studia, cokolwiek, może plotki z samego EA.. Media na pewno od razu złapałyby temat. Już widzę te nagłówki "To koniec simsów?!?! EA grozi zagłada!!". Wisiałyby na wszelkich onetach i generowały tysiące klików.

A czy EA wzięłoby mocno w garść? Pewnie tak, ale nie z simsami, tylko najpierw z dementowaniem plotek o upadku, a potem wysunęliby cięższe działa, czyli zalewanie patentami, w tym czasie prawnicy już skrobaliby pozwy, a to o kradzież jednego pomysłu, a to innego.. W sumie nie wiem jak dziś wygląda sytuacja prawna, ale na pewno słowa i zwroty takie jak sim albo life symulator sobie zaklepali. Póki co simsy są tylko jedne i trudno sobie wyobrazić, jak wyglądać może konkurent. Trudno sobie nawet wyobrazić tworzenie czegoś podobnego od zera.. To studio od Cities Skylines jest dosyć małe i na pewno do tak skomplikowanej gry musieliby zatrudnić ogrom zewnętrznych podwykonawców do kodowania, grafiki, 3d, interfejsów i czego to jeszcze nie potrzeba. A w takim wypadku nietrudno o przecieki, na razie żadnych nie ma.

No ale cóż, nic nie jest przesądzone. Nie wiadomo, czy dalej się ostrzą, czy odpuścili. Można by ich spytać na tt, albo napisać mejla, ale czy by w ogóle odpowiedzieli? Czy brak odpowiedzi oznaczałby, że nie mogą powiedzieć, czy raczej, że to jeszcze nie czas na to?

Online
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Przyszłość serii The Sims

Postautor: Lenna » 17 maja 2016, 17:26

Twórcy Cities: Skylines już dawno wyjaśnili, że nie zamierzają robić symulatora życia. Była o tym już kiedyś rozmowa w Pogaduszkach: http://www.centrum-simow.com/viewtopic. ... start=6200

Także nie liczyłabym na nic od nich. Zresztą, wątpię aby jakiekolwiek studio odważyłoby się na tyle, żeby zrobić symulację życia - to zbyt wielkie wyzwanie przy takiej konkurencji, jaką jest seria The Sims, zresztą nawet jakby osiągnęło sukces, EA jest gotowe załatwić ich prawem autorskim.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość