The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 10 cze 2015, 0:49

Kurde jak Wam nie pasują nazwy polskie to grajcie po angielsku, ostatnio doszła taka możliwość, a jak nie to mam moda, który podmienia wszystkie imiona na angielskie i nie kwiczcie xD
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 10 cze 2015, 8:01

A ja właśnie nie mogę. Zaktualizowałem origin i simsy a we właściwościach mogę wybrać tylko polski, czeski i rosyjski
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 10 cze 2015, 23:04

Grając w GTA 5 nie mogę zrozumieć jak Rockstar potrafił zrobić taką rozbudowaną grę w której w wielkim świecie są takie szczegóły jak błoto podczas deszczu czy kałuże na ulicy, podczas gdy w czwórce nie ma nawet animacji odkręcania kranu czy chyba nawet spuszczania wody.. Rachunki opłacane są również bez żadnej animacji, ani sim ze skrzynki ich nie wyciąga ani nic. No bo mnie to naprawdę boli.

W GTA ludzie potrafią biegać ze słuchawkami, iść pisząc smsa czy stać na ulicy i z kims rozmawiać podczas gdy w czwórce mamy sztuczny tłum.. Obok naszego domu przechodzi bez celu pełno simów..

Aj, może pojawia się glosy ze się czepiam głupot, ale nigdy nie zrozumiem dlaczego Rockstar widocznie się postarał, a EA jakby w dupce miała.. Aby tylko było..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 11 cze 2015, 9:04

Jak to dlaczego - wymagania. GTA to silna marka na rynku gier w która grają głównie osoby dorosłe i moga sobie kupić super komputery które grę udźwigną a główny target simsów to dzieci i nastolatki, dorośli (czyli głównie już starsi wyjadacze serii) to tutaj margines. I dlatego nie mogli dać super grafiki ani szczegółów bo gra miałaby większe wymagania i by sprzedaż była mniejsza a dla EA to pieniądze są głównym wyznacznikiem.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 11 cze 2015, 10:37

Nie miałam na myśli super grafiki.
Chodziło mi o to ze w GTA jako grze w której tłem jest miasto, wszystko jest pięknie dopracowane .. Ruchy mieszkańców itp.
A w czwórce jako grze o życiu tego nie ma. Np nie ma tych małych dzieci czy np. nie możemy nosić niemowlaka. No takie proste czynności które robimy w życiu są uproszczone..

Np w GTA mogliby zrobić ze ludzie po ulicach chodzą sobie po prostu .. Ale oni się postarali i np. jadąc za miasto możemy spotkać kogoś na pikniku czy na przejażdżce rowerem..

Mam nadzieję ze można mnie zrozumiec
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 11 cze 2015, 10:41

Rozumiem., ale na to też potrzeba by większych wymagań. Bo mogliby zrobić te otwarte miasto, i tłumy na ulicach gdzie każdy sim robi co innego, np. jeden biegnie bo się śpieszy, drugi rozmawia przez telefon, trzeci idzie z zakupami, czwarty to matka z dzieckiem idzie za rękę itd. Ale na takie drobiazgi tez potrzebny jest jakiś "lepszy" komputer, by to wszystko udźwignął. Już pomijając fakt, że pewnie EA dodałoby do gry jeszcze z dziesięć bugów :p
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 11 cze 2015, 10:48

Shattered, akurat animacja opłacania rachunków jest, jeśli płacisz poprzez interakcję ze skrzynką :P Sim wtedy wyciąga rachunki, podpisuje i wsadza z powrotem.

Nie jestem znawcą, ale GTA i The Sims to dwie odmienne gry. W GTA tak na prawdę te zachowania mieszkańców są uproszczone i schematyczne. W The Sims zachowania ludzi to główny element gry, dużo bardziej rozbudowany, z większą ilością interakcji i różnych ruchów, a co za tym idzie z większą potrzebą mądrej SI. W GTA ruchy postaci sprowadzają się głównie do maszerowania po chodnikach czy innych prostych czynnościach. Takie rzeczy nawet bardziej obciążają komputer niż sama grafika. A TS4, to muszę przyznać, zoptymalizowane jest świetnie.

Oczywiście takie elementy jak brak animacji odkręcania kranu są po części uproszczeniem. W kranach w TS4 są różne kurki, niektóre klasyczne inne bardziej współczesne przez co do różnych kurków trzeba by było robić inne animacje. A przy ograniczonym czasie i budżecie trzeba było pewne cięcia robić. Mi też one przeszkadzają, ale cóż... studio ma nad sobą bossa i muszą go słuchać, nie sądzę żeby robili to z nienawiści do fanów, tym bardziej że sami często są fanami simsów :D

No a co do głównych braków to na razie twórcy udowadniają, że spełniają jednak obietnice, ponieważ aktualizacje dodają co chwila brakujące elementy lub nowe. Tak więc wierze, że małe dzieci również dodadzą, choć nie wiem czy na pewno w aktualizacji... W każdym razie jestem w stanie uwierzyć, że wymagają dopracowania, jeśli ich zachowania i interakcje mają być równie rozbudowane co dorosłych simów. Kto wie, może niemowlęta też zostaną "odkute" od kołyski ;)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 548
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:36

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Bart » 11 cze 2015, 19:03

Jest już nowa aktualizacja! ^^ Waży 500MB, no ale co się dziwić, skoro zawiera w sobie nowy świat :P
Obrazek
Jones & Middleton
Zapraszam!

Na Centrum Simów od 21.07.2007

Awatar użytkownika
Mint
Posty: 312
Rejestracja: 20 sie 2014, 14:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mint » 11 cze 2015, 19:17

Jezu Chryste, pół GIGA.................
Obrazek

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 11 cze 2015, 20:03

U mnie ma prawie jeden gigabajt, dokładnie 992 MB ale bardzo szybko pobiera. W 2 minuty mi pobrało o.O

EDIT: Tamtą niby pobrało i teraz pobrało te kolejne 522 MB, ale tez w minutę mi pobrało. A neta nie mam jakiegoś szybkiego, dziwne.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 11 cze 2015, 21:07

Levkoni pisze:
Nie jestem znawcą, ale GTA i The Sims to dwie odmienne gry. W GTA tak naprawdę te zachowania mieszkańców są uproszczone i schematyczne. W The Sims zachowania ludzi to główny element gry, dużo bardziej rozbudowany, z większą ilością interakcji i różnych ruchów, a co za tym idzie z większą potrzebą mądrej SI. W GTA ruchy postaci sprowadzają się głównie do maszerowania po chodnikach czy innych prostych czynnościach. Takie rzeczy nawet bardziej obciążają komputer niż sama grafika. A TS4, to muszę przyznać, zoptymalizowane jest świetnie.

To prawda, że to są dwie różne gry pod tym względem. W GTA są tysiące mieszkańców, którzy, jak mniemam, są losowo generowani i zapominani przez grę. Nawet jeśli gra ich gdzieś przechowuje to tylko ich wygląd, bo poza tym nie mają imion ani nazwisk, rodzin itp. W Simsach z każdym Simem można porozmawiać, a on jest przypisany do konkretnej rodziny, domu, zawodu itp. Ale uważam, że można by połączyć te dwie rzeczy. W Simsach też mogłyby być duże miasta, w których większość Simów na mieście to sztuczny tłum, z którym nie można mieć żadnych interakcji. Tak jak w życiu - każdy się gdzieś śpieszy, goni, nie szuka przyjaciół na ulicy. A oprócz tego mogłoby być coś w stylu okazji, że np. widać że ktoś siedzi na ławce albo gra w szachy. Albo nawet potrzebuje naszej pomocy. I to byliby Simowie, z którymi można by się zapoznać jakoś, a nie że podchodzimy do każdego, opowiadamy mu żart, tulimy go i po chwili jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi :P.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 11 cze 2015, 22:39

Już doszły mnie słuchy, że aktualizacja znowu wykasowała drzewa genealogiczne! Masakra jakaś czy te nieuki nie potrafią nic bez bugów zrobić?!
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 11 cze 2015, 23:01

A ja słyszałam ze to dlatego, ze nie usuwa się zawartości zmodyfikowanej przed aktualizacją..
Podzielcie się wrażeniami i zdjęciami z nowej okolicy :P
Sky Fits Heaven

KąsaczPL
Posty: 205
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: KąsaczPL » 11 cze 2015, 23:49

Levkoni pisze:Już doszły mnie słuchy, że aktualizacja znowu wykasowała drzewa genealogiczne! Masakra jakaś czy te nieuki nie potrafią nic bez bugów zrobić?!
U mnie normalnie jest.
W ogóle z dzisiejszą aktualizacją wprowadzono nowego gnoma. Czy wam się nie kojarzy ten gnom z czymś? :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 cze 2015, 23:56 przez KąsaczPL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 11 cze 2015, 23:51

Kąsacz bo to się zawsze dzieje po jakimś czasie grania. I usuwa tylko zmarłych członków rodziny.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

KąsaczPL
Posty: 205
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: KąsaczPL » 11 cze 2015, 23:57

U mnie też tak było z jedną aktualizacją ale dziś aktualizowałem i nic mi się nie stało. I mnie usunęło nie tylko zmarłych członków rodziny a także przyjaciół.

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Atax » 12 cze 2015, 0:18

O matulu, to Newcrest jest cudowne *o* Wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach =D (niestety swoich nie zrobiłem)
Najbardziej mi się podoba ta 'biedna' dzielnica, a najmniej ta 'bogata'. Cieszę się, że nie przetłumaczyli nazwy - gdyby Newcrest stało się Nowogrodem to straciłoby swój urok.

Nie wiem, czy to właśnie ta aktualizacja to dodała, ale po wprowadzeniu sima pojawia się zegar wydarzeń towarzyskich i przychodzą do nas sąsiedzi, by nas powitać =D Nie lubiłem tego w poprzednich częściach, ale w tej jest to urocze :>

PS. Trochę smutne jest to, że nie mając WwP na ekranie wyboru okolicy pojawia się szara Promenada Magnolii z kłódką... EA robi wszystko, by nieposiadający czegoś gracze poczuli się gorsi...

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 12 cze 2015, 0:22

Zegar wydarzeń towarzyskich?
No to szkoda, ze nie zapodales zdjęć.. :P

No szkoda faktycznie, ze to jest jako nowa okolica a wygląda identycznie jak Willow Creek :(
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 12 cze 2015, 0:32

Atax pisze: PS. Trochę smutne jest to, że nie mając WwP na ekranie wyboru okolicy pojawia się szara Promenada Magnolii z kłódką... EA robi wszystko, by nieposiadający czegoś gracze poczuli się gorsi...
Czuć się gorszym, bo nie ma się takiego małego, brzydkiego, nic nieznaczącego miejsca jak Promenada Magnolii? :swelol: Dziwne poczucie wartości mieliby wtedy tacy gracze.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pappy » 12 cze 2015, 0:46

Shattered pisze:A ja słyszałam ze to dlatego, ze nie usuwa się zawartości zmodyfikowanej przed aktualizacją..
Ja nigdy nie miałem zawartości zmodyfikowanej w TS4 a miałem już ten błąd dwa razy. To główny powód dlaczego nie gram w tą generację. :P
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości