The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 18 maja 2015, 22:32

Mnie i tak wywala grę do pulpitu, kiedy chcę kupić sklep poza tymi gotowymi lub pustą działkę.
A gra bez etapu małe dziecko i z tymi koszmarnymi niemowlaczkami oraz makietą zamiast świata jest... nudna.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 19 maja 2015, 0:36

Niemowlaki są fajneee, urocze :P Chociaż mogły by być mniej... uziemione.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 22 maja 2015, 14:10

Czy wy wierzycie w małe dzieci? Bo ja nie.. Nie będzie ich w tej generacji i myślę ze tyle czasu po premierze jest wystarczającą informacją... Tak samo z niemowlakami.. Nigdy nie usuną tego, ze są obiektami przyłączonymi do kołyski .
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 22 maja 2015, 16:33

Shattered ostatnio tłumaczyli się w sprawie małych dzieci, zerknij tu:

http://simstruelife.pl/News:11_miesiecy ... i_19.05.15

Skoro tak się korzą przed fanami i zapewniają, to myślę, że będą. Za dużo psów powieszono na EA za ich brak, dlatego EA nadrabia inne braki regularnie. Natomiast prawdą jest, że jeśli małe dzieci mają być dopracowane tak jak zachowania simów w TS4 to nie jest to praca na miesiąc czy dwa... Problem w tym, że nikt nie zapewnił, że małe dzieci pojawią się w aktualizacji i w to akurat nie wierzę - stawiam że dojdą w jakimś pakiecie lub dodatku...

The Sims 4 zostało wypuszczone w stanie, w jakim powinna być sprzedawana jako BETA. Ale co się dziwić, skoro pracę nad nią trwały ok 2-3 lata, za mało na tak rozbudowaną grę. To oczywiste, że nie mogli wrzucić do niej wielu elementów bo wydawcy zawsze zależy na tym, żeby szybko wydać grę i zarobić, dopiero potem ją łata. Tak teraz jest prawie w każdej produkcji, nie tylko w TS4. I nie ma co winić zespołu, który stworzył grę tylko ludzi, którzy kierują zespołem bo to oni ponaglają i decydują o cięciach czy przesunięciach. Uważam, że ludzie pracujący nad grą są profesjonalistami, a odwzorowanie ludzkich zachowań, nawet tak przerysowanych jak w TS4 nie jest proste. Sama optymalizacja gry jest mistrzowska - krótkie ładowanie, szybkie zapisy, ekspresowe wczytywanie się CAS, tego nie było nawet w dwójce, już o trójce nie wspomnę. Zobaczcie, że ta seria nie ma konkurencji. A dlaczego? Przecież to żyła złota, The Sims zawsze dobrze się sprzedaje. Ale tu jest pies pogrzebany, bo stworzenie tak zaawansowanej mechaniki ludzkich zachowań jest bardzo trudne.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 22 maja 2015, 21:09

^Mówiłem już to kiedyś ;)

Jeszcze zapomniałeś wspomnieć, że pewnie każą im usuwać pewną zawartość żeby trafiła do innego dodatku xd

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: bluekuba » 22 maja 2015, 22:16

Zauważyłem pewną dość istotną rzecz, mianowicie nowa płatna zawartość jest wprowadzana tak jakby według dodatków do The Sims 3. Dla przykładu:
Ucieczka w Plener - Wymarzone Podróże
Witaj w Pracy - Kariera
Wytworne Przyjęcie - Po Zmroku

Z tego wynika iż następny powiniem być pakiet rozgrywki odpowiadający Pokoleniom.
Może to właśnie wtedy dojdą małe dzieci? Twórcy zapowiadali jak miałyby się one pojawić to w aktualizacji, więc ja już nie wiem.. :C
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 23 maja 2015, 0:45

kubasims, gdzieś już czytałem to Twoje spostrzeżenie, chyba na STL, i wydaje się całkiem sensowne, naprawdę. :)
Dlatego również uważam, że teraz jest odpowiedni czas na coś w stylu trójkowych "Pokoleń" i na wielki powrót małych dzieci. Pewnie nie będzie to darmowe, ale cóż...
Obrazek

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Eq » 23 maja 2015, 13:45

Małe dzieci dojdą w aktualizacji, ale więcej rzeczy dla nich pewnie w tym dodatku ;)

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 23 maja 2015, 17:43

Zrobią pewnie takie pokolenie, a przed nimi aktualizację z bachorami xd

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 23 maja 2015, 18:03

Nie byłbym taki pewien tej aktualizacji z małymi dziećmi. :P To EA, oni niejednokrotnie nam udowodnili i wciąż to robią, że zależy im na kasie.
Myślę, że gdyby ludzie pracujący nad grą mieli taką możliwość, to czwórka w dniu premiery nie byłaby taka okrojona. Wydaje mi się także, że te małe dzieci byłyby i wiele innych ograniczeń by zniknęło. To nie ich wina, że każe się im czegoś nie dodawać, popędza się ich... Gdyby mogli, to mielibyśmy jedną z najlepszych gier na rynku.

Na coś w stylu Pokoleń czekam mocno, bo życie rodzinne w czwórce, moim zdaniem, mocno kuleje. Niemowlęta przykute do wózeczka nie sprawiają tego fajnego wrażenia jak w trójce czy dwójce. Potem mamy przeskok do dziecka, a z dziecka do dorosłego (tak, bo nastolatkowie to dorośli, tylko na twarzy malutko różnią się od dorosłych). Rodzina gdzieś tam zanika, jest w tle. Gdyby dodali małe dzieci (na uwolnienie od kołyski niemowląt już nie liczę) i coś między dziećmi a nastolatkami w dodatku a'la Pokolenia, to mieliby na to moje błogosławieństwo. ^^ Na pojedynczą grupę wiekową wyrwaliby część fanów, ale to byłoby za mało. Choć pewnie i tak okroiliby podstawowe funkcje dodatku.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 23 maja 2015, 18:38

Czwórka będzie fajna...

ale jeśli kupi się setki dodatków, akcesoriów i pakietów, płacąc za wszystko ok 5000 zł, dlatego ja dziękuję, zostaję przy Dwójce, na którą wydałem niespełna ok 900zł xd

No ale i tak jest ciekawsza od Trójki.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 23 maja 2015, 18:51

Ciężkie czasy nadeszły w branży gier :P A jeśli chodzi o dodatki to wydaje mi się, że kolejność zbieżna z trójką jest całkiem przypadkowa. Stawiam, że tematem kolejnego dodatku będzie coś związanego z miejskim życiem lub branżą rozrywkową.

A co do życia rodzinnego to faktycznie kuleje. Przez brak małych dzieci mam wrażenie, że życie sima jest niepełne i nie mam aż takiej satysfakcji z tego, kiedy dziecko staje się dorosłe, bo po prostu brakuje mi tego uczucia, że musiałem się nim opiekować tak długo i że wszystkiego uczyć od początku...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 23 maja 2015, 19:10

Fajny by był pakiet z apartamentami z Dwójki <3

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 23 maja 2015, 19:45

Levkoni pisze:nie mam aż takiej satysfakcji z tego, kiedy dziecko staje się dorosłe, bo po prostu brakuje mi tego uczucia, że musiałem się nim opiekować tak długo i że wszystkiego uczyć od początku...
Znów. THIS! :P

Z drugiej strony dodatek z dwoma grupami wiekowymi nie bardzo by mi odpowiadał. Bylibyśmy skazani na te same ubrania przez cały czas grania w grę, bo wątpię, by wydali pakiet do dodatku. :P Takie coś przemawia za aktualizacją. No ale zobaczymy jak to będzie.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 27 maja 2015, 9:04

tez przestalam grac w simsy.. jakos zaczelo mnie draznic to ze simy, sa calkowicie bez emocji wobec tego co sie dzieje wokol nic.. ktos sie pobije, ktos umrze... oni stoja i nic nie robia.. moze w przyplywie dobroci wroce do ts3... ale znowu de bugi...
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 27 maja 2015, 11:07

A u mnie odwrotnie, ostatnio właśnie gram więcej w czwórkę bo coraz lepiej mi się gra ^^ Przez kilka ostatnich aktualizacji trochę poprawiono funkcjonowanie emocji. U mnie np. przy bójce ostatnio simy się zebrały wokół walczących, przy pożarze stoją i wrzeszczą a potem uciekają z domu. Natomiast ostatnio poprawiono również reakcje na zdrady (tak napisane było w oficjalnej liście poprawek) ale tego jeszcze nie miałem okazji testować.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 27 maja 2015, 14:05

Dobra wiadomość ;) więc może się jeszcze przeproszę z simsami.. Aż idę sprawdzić.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2015, 20:38 przez Kasim Hazim, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: To co zawsze - interpunkcja, ortografia i brak polskich znaków... // Kasim
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

KąsaczPL
Posty: 205
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: KąsaczPL » 28 maja 2015, 21:05

Może to nie jest jakaś wielka ciekawostka ale jeden post z The Sims Polska na Facebooku pod domkiem ranczo z galerii i odpowiedź The Sims Polska.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Szafirek » 28 maja 2015, 21:42

Prędzej czy później wyjdzie dodatek ze zwierzętami.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 29 maja 2015, 14:02

Ranczo w sismach?
To chyba najbardziej oczekiwane rozszerzenie.
Po sukcesie kur i krów w pakiecie trójkowym i koni w dodatku, czekam na jakiś konkretny kąsek w 4 ^^
Również nie gram w 4 od kilku miesięcy.
Drażni mnie to uproszczenie wszystkiego i robienie po łebkach ...
Poza tym ceny pakietów są z kosmosu, nieadekwatne do zawartości.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości