The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Mikowey
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:03

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Mikowey » 04 kwie 2015, 20:36

Naprawdę podziwiam wszystkie osoby, które wciągneły się w Czwórkę.
Może i jestem staromodny, ale nie mogę jakoś ugryźć tej serii. Jak dla mnie to nawet w ogóle nie pachnie simsami, jak testowałem Czwórkę jeszcze w tamtym roku, wydawała mi się grą z kompletnie innej beczki... (w sumie do tej pory tak jest) no i strasznie mnie wynudziła.

IMO nadal Dwójka >> Trójka >>>>>>>>>>> Czwórka.

Nie że to jakiś hejt, po prostu wyrażam własne zdanie ;).

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pappy » 04 kwie 2015, 21:51

Mikowey pisze:Naprawdę podziwiam wszystkie osoby, które wciągneły się w Czwórkę.
Może i jestem staromodny, ale nie mogę jakoś ugryźć tej serii. Jak dla mnie to nawet w ogóle nie pachnie simsami, jak testowałem Czwórkę jeszcze w tamtym roku, wydawała mi się grą z kompletnie innej beczki... (w sumie do tej pory tak jest) no i strasznie mnie wynudziła.

IMO nadal Dwójka >> Trójka >>>>>>>>>>> Czwórka.

Nie że to jakiś hejt, po prostu wyrażam własne zdanie ;).
Ja jakoś też nie mogę wciągnąć się w czwórkę, jedyne co nowego wniosła to ciekawe funkcje trybu budowania. Obecnie gram w dwójkę bez dodatków i gra jest ciekawsza niż czwórka z dodatkiem i pakietem, może dlatego że brakuje mi rodzinek z historią... Tego akurat nie dodadzą w dodatkach. ;_;
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 05 kwie 2015, 0:35

Ja się chyba najbardziej wciągnąłem w trójkę. Z innym miastem niż SV i z dodatkami nawet nie przeszkadza mi jej grafika. A w The Sims 2 gra mi się trochę gorzej, bo tam Simom potrzeby spadają tak szybko że właściwie ciężko robić cokolwiek innego niż wysyłanie ich do toalety czy kuchni. A w czwórkę jakoś w ogóle nie mam ochoty grać, wystarczył mi ten okres próbny.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 kwie 2015, 10:22

Ja na początku nie polubiłem czwórki. Ale czasem wchodziłem żeby posprawdzać nowości, co z czym tu się je. I tak zostałem przy czwórce. Do dwójki nie potrafię wrócić przez bardzo uproszczony system umiejętności. Trójka nigdy mi nie odpowiadała klimatem i nigdy nie mogłem się przekonać do tej grafiki, szczególnie brzydkich simów. To co mnie zatrzymało przy TS4 to wygląd simów, każdy jest inny i charakterystyczny, spora ilość wyzwań (zadania aspiracji, pracy, dużo obiektów kolekcjonerskich). No i zachowania simów. Oczywiście na tym polu można się czepiać pewnych elementów np. Niezadowalająca reakcja na śmierć czy zdradę, ale ciągła zmiana miejsc przy rozmowie. Ale ogólnie zachowania simów są ciekawe, spontaniczne i często mnie zaskakują. Po prostu miło się ich obserwuje. Bolą mnie pewne uproszczenia, choć w trakcie gry często nie zwraca się na nie uwagi, ale ts3 już miało ich również dużo. Zobaczymy co przyniesie przyszłość serii.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 05 kwie 2015, 12:16

JamesSinatra pisze: A w The Sims 2 gra mi się trochę gorzej, bo tam Simom potrzeby spadają tak szybko że właściwie ciężko robić cokolwiek innego niż wysyłanie ich do toalety czy kuchni. A w czwórkę jakoś w ogóle nie mam ochoty grać, wystarczył mi ten okres próbny.
No co ty, najszybciej potrzeby to spadają w jedynce :P
A co do czwórki to się zgadzam w 100%. Mam tak samo. Kompletnie mnie do tej odsłony nie ciągnie. Nawet nie wykorzystałam całego okresu testowego. Pograłam może z pół godziny :D Jakoś wydaję mi się nudna i nie ma takiego "wow". Jak pierwszy raz grałam w trójkę to była jakaś fascynacja, nie wspominając o dwójce, a tutaj kompletnie nic.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 05 kwie 2015, 15:55

Co do samochodów, myślę, że kiedyś planowali je dać. Zauważcie, że w WC przed parcelami są te jakby słupki, czy latarnie, a przestrzeń między nimi wygląda jak podjazd + nie ma przy tym kwietników. Dodatkowo, w wersji beta samochody były. Właśnie, skoro coś jest, to po co z tego rezygnować?

Co do Czwórki, na początku wydawała mi się fajna i trudna, ale z czasem zaczęli ją uproszczać, przez co było więcej dodatkowego czasu na zajmowanie się simami. Zauważyłem, że nie ma nic do roboty. Sąsiedzi nie organizują imprez, a przez to, że ciągle włażą nam na chatę mam ich dosyć. Wtedy doszedł pakiet rozgrywki. Może jakby kosztował 40zł byłby wart swej ceny, na którą początkowo nie patrzyłem (to pierwsze wrażenie takie mylące), ale mądrość przychodzi z wiekiem ( :doge: ). Przestałem skupiać się na rodzinach i zacząłem budować, według mnie najlepsze, co spotkało tą serię, ale przez to wydawało mi się, że gra jest fajna i długo w nią gram, lecz pozory mylą. Nagle miał wyjść ten dodatek, powtórka z rozrywki... Pierwsze wrażenie, kłamstwo na filmikach (zauważcie, że jeszcze zwiastuny UwP nie były tak zakłamane) i wielkie rozczarowanie. Zrozumiałem coś - muszę dać sobie spokój z tą serią. Nie jest dla mnie. W jednym momencie straciłem przyjemność z rozgrywki. Do tego doszły bugi i błędy, nasilające się zmienianie miejsc simów... I cena dodatku nieadekwatna do zawartości + jeden skopany aspekt. Dałem sobie spokój. Odinstalowałem nawet grę... Oczywiście wieści będę śledzić, ale już nie będę się nimi tak ekscytował, po tym mega rozczarowaniu. I mam nadzieję, że już dadzą sobie spokój z tą generacją i z całą serią, jeśli dalej chcą to robić w ten sposób. Może konkurencja się wysili i stworzy coś, co mnie olśni, bardzo bym chciał. I jeszcze jedno - to już nie to EA, które wydawało gry dla fanów i to już nie ten Maxis, który stworzył tę serie. Chciałbym tylko usłyszeć komentarz Willa, który na 100% jest wściekły za zniszczenie jego pomysłu, pasji...

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pappy » 05 kwie 2015, 16:09

Bad Wolf pisze:Co do samochodów, myślę, że kiedyś planowali je dać. Zauważcie, że w WC przed parcelami są te jakby słupki, czy latarnie, a przestrzeń między nimi wygląda jak podjazd + nie ma przy tym kwietników. Dodatkowo, w wersji beta samochody były. Właśnie, skoro coś jest, to po co z tego rezygnować?
W wersji beta TS2 był deszcz, burze i pioruny. Oczywiście usunęli aby dodać w dodatku, z samochodami w czwórce też tak pewnie będzie.
Bad Wolf pisze:Przestałem skupiać się na rodzinach i zacząłem budować, według mnie najlepsze, co spotkało tą serię, ale przez to wydawało mi się, że gra jest fajna i długo w nią gram, lecz pozory mylą.
Seria The Sims miała być początkowo symulatorem architektonicznym czy coś w tym guście, gdyby jednak nim została to czwórka byłaby 10/10 (z wyjątkiem irytujących rzeczy jak brak możliwości usuwania podłóg i pokryć ścian bez używania młotka.)

pomimo że w czwórkę nie gram, bo szlag mnie trafił jak aktualizacja mi usunęła parupokoleniowe drzewo genealogiczne, to będę kupować dodatki na bieżąco, może z czasem seria będzie ciekawsza...
A zwiastuny są całe zakłamane, "po raz pierwszy w serii The Sims", pełne budynki i to irytujące śpiewanie - ja już więcej ich nie oglądam, to nie ma sensu... soft9

Jak trójka wychodziła to o ile dobrze pamiętam wszyscy pozytywnie na nią patrzyli, wniosła tyle nowego w porównaniu do dwójki. Czwórka dodała od siebie jedynie to, co dałoby się wcisnąć do trójki w aktualizacjach bądź dodatkach (no, z wyjątkiem grafiki.)
eh xD
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 05 kwie 2015, 20:08

Pappy pisze:
Bad Wolf pisze:Co do samochodów, myślę, że kiedyś planowali je dać. Zauważcie, że w WC przed parcelami są te jakby słupki, czy latarnie, a przestrzeń między nimi wygląda jak podjazd + nie ma przy tym kwietników. Dodatkowo, w wersji beta samochody były. Właśnie, skoro coś jest, to po co z tego rezygnować?
W wersji beta TS2 był deszcz, burze i pioruny. Oczywiście usunęli aby dodać w dodatku, z samochodami w czwórce też tak pewnie będzie.
Były także samochody, ale nie usunęli tego wszystkiego dla kasy jak to obecnie robią, tylko mieli pożar...
Pappy pisze:Jak trójka wychodziła to o ile dobrze pamiętam wszyscy pozytywnie na nią patrzyli, wniosła tyle nowego w porównaniu do dwójki. Czwórka dodała od siebie jedynie to, co dałoby się wcisnąć do trójki w aktualizacjach bądź dodatkach (no, z wyjątkiem grafiki.)
eh xD
Względem Dwójki, Trójka wniosła tylko bugi, nudę i otwarty świat, z czego to ostatnie byłoby dobre gdyby nie było zbugowane (to się tyczy także kreatora stylu i innych rzeczy, których nie wymieniłem). W ogóle od premiery Trójki ta gra już nie jest tą grą tworzoną dla fanów, tylko dla szmalu... Wszyscy mieli nadzieję (w tym ja), że Czwórka to zmieni, lecz nadzieja jest matką głupich...

-----------

Ehh... pomimo, że wyrzekłem się tej generacji, tęsknią za budowaniem w niej...

-----------

http://simstruelife.pl/News:15_grafik_k ... h_11.04.15

Kalafior soft9

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 13 kwie 2015, 10:51

Spekuluje się, że następnym dodatkiem będą "Zwierzaki" i że wkrótce pojawią się małe dzieci.
Patrząc na zdjęcie w linku poniżej, wydaje się to całkiem sensowne. :)

http://simstruelife.pl/News:Psy_w_The_Sims_4_12.04.15
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 13 kwie 2015, 11:01

W życiu. Na 100% drugim dodatkiem nie będą zwierzaki. Wkrótce.. Kiedyś się pojawią, ale szaleni oni chyba.. Drugi dodatek? Nie uwierzę dopóki tego nie potwierdzą, a trochę na to będziemy mieli poczekać..
Poza tym, wybrażacie sobie zwierzaki w tej serii?? No ja nie mogę. Swoją drogą ciekawe co nowego dodadzą, w trójce były konie.. Może tu będą krowy, świnie, kury :D

Małe dzieci.. W opisie jest dzieci, więc małe dzieci to tylko domówienie ;)
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pappy » 13 kwie 2015, 11:20

Shattered pisze:Swoją drogą ciekawe co nowego dodadzą, w trójce były konie.. Może tu będą krowy, świnie, kury :D
Może simy będą mogły się rozmnażać ze zwierzętami :haha:
Nie licz na cokolwiek nowego. Jestem prawie pewien, że usuną konie - przez brak otwartego świata. Liczę natomiast na powrót starówki z jedynkowych Zwierzaków. *-* To jest możliwe, bo zarówno Starówka jak i Wierzbowa Zatoczka były wzorowane na Nowym Orleanie.
Ale cóż, zarówno w trójce jak i jedynce Zwierzaki to piąty dodatek, natomiast w dwójce - czwarty. Więc chyba jeszcze trochę poczekamy.
Drugi dodatek będzie zapewne o tematyce miasta.
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 13 kwie 2015, 17:52

Napisałem na tej stronie, że to raczej opis związany z modą na robienie zdjęć psiakom, kociakom i niemowlętom :P Wątpię, żeby to była zapowiedź dodatku Zwierzaki lub małych dzieci. Również uwierzę, jak zobaczę :D

Poza tym tak jak Pappy mam obawy, że nie dostaniemy koni w tej generacji :/ A nawet jeśli to ich używalność będzie ograniczona pewnie do nowej mapy, gdzie będzie jakieś duże sąsiedztwo aby można było pojeździć na koniku, bleh. Bo w Wierzbowej czy Oazie nie wiem jakby to mogło w ogóle funkcjonować w sposób grywalny i dający frajdę. Prędzej już faktycznie pojawi się farma z kurami, świniami i krowami bo przynajmniej one nie muszą wyłazić poza parcelę :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Atax » 13 kwie 2015, 18:29

Zwierzaki? Haha, jeszcze czego!
Dostaniemy zapewne wspaniały pakiet rozgrywki z samymi psami!
Mówię Wam

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: JamesSinatra » 13 kwie 2015, 19:05

Myślę, że to rzeczywiście zapowiedź. Nie napisaliby tego w ten sposób, gdyby tak nie było.
Koni nie będzie na sto procent, chyba że przytwierdzone do stajni jak dziecko do kołyski :D.

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Sebosz » 13 kwie 2015, 19:27

Błagam tylko nie konie...

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: bluekuba » 13 kwie 2015, 20:04

Pojawiła się nowa aktualizacja poprawiająca błędy, lecz mi ona się nie chce zainstalować, doszło do połowy i wstrzymało i ni jak tego wznowić, a ja anulowałem i chciałem zainstalować pojawił się komunikat z błędem.. Good job Origin!
Obrazek

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Cain » 15 kwie 2015, 19:38

http://www.thesims.com/pl_PL/news/become-a-doctor
Dlaczego na zdjęciu Sim myśli o psie? :curious:
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 15 kwie 2015, 19:39

Na drugim chyba o cmentarzu :curious:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pappy » 15 kwie 2015, 19:47

Cain pisze:http://www.thesims.com/pl_PL/news/become-a-doctor
Dlaczego na zdjęciu Sim myśli o psie? :curious:
Teorie spiskowe wszędzie. :curious:

Może faktycznie zwierzaki kolejnym dodatkiem... Póki co i tak trzeba czekać na zapowiedź akcesoriów. : /
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: bluekuba » 15 kwie 2015, 19:57

Nie zdziwcie się jak psy w tej generacji będą wyglądały właśnie tak jak na dymkach XDDDD
Ale tak serio to Zwierzaki z pewnością nie będą drugim dodatkiem, zawsze pojawiają się w środku serii jako 'odświeżenie' serii. Stawiałbym najpierw na dodatek typu "Po Zmroku".
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości