Witaj w Pracy - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Guuki » 01 kwie 2015, 13:27

Uwielbiam recenzje od LGR. :)


youtu.be/jFpKVbsI8BY

Co jak co, ale fotografia jest naprawdę porządnie zrobiona i robi wrażenie. Podoba mi się też możliwość prowadzenia studia fotograficznego. Zdecydowanie najfajniejszy akcent dodatku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Shattered » 01 kwie 2015, 16:36

Poród ponoć wygląda tak: simka rodzi, wyciągają dziecko, lekarz wkłada do tego inkubatorka, dziecko się teleportuje do domu.. :facepalm:

Niestety nie można kupić ciastka i go zjeść tam..

Brak opcji zamykania drzwi.. Czyli pacjenci chodzą po całym szpitalu.. Prowadzimy sklep i mamy zaplecze z kuchnią itp.. To klienci sobie tam chodzą..

Nie możemy zrobić zdjęcia: dziecko - dorosły.. Tylko dziecko - dziecko, dorosły -dorosły...
Wciąż zdjęcie razem mogą wykonać tylko dwaj simowie..
Brak powrotu opcji z dwójki: Zrób mi zdjęcie.. Czyli jak mamy dwójkę simów w rodzinie, nie możemy poprosić nikogo o zrobienie zdjęcia.. Jedynie możemy razem zrobić selfie.. No albo skorzystać z tego nowego obiektu, studia fotograficznego..

Ponoć do sklepów prowadzonych przez graczy przychodzą ci sami klienci.. No niby realne i normalne, jak się prowadzi osiedlowy spożywczak..
Co gorsza, zakupy robią dzieci, które w tym czasie chyba powinny być w szkole
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
lemurek6
Posty: 129
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:34

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: lemurek6 » 01 kwie 2015, 19:29

Shattered pisze: Co gorsza, zakupy robią dzieci, które w tym czasie chyba powinni być w szkole
Widziałem na filmiku jak dziecko w środku dnia (a potem w środku nocy) kupowało jakieś drogie obrazy -.-

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 01 kwie 2015, 22:30

No to czas na moje pierwsze wrażenia z gry. Grałem tylko trochę, zrobiłem nową rodzinę i zaskoczył mnie ogrom ciuchów, bardzo dobrych ciuchów. Wprowadziłem simkę do miasta, od razu zacząłem szukać ikonki do własnego biznesu. Gdyby mi nie wyskoczyło gigantyczne okienko "CZY CHCESZ ZAŁOŻYĆ SWÓJ WŁASNY BIZNES?" nie zauważyłbym tej opcji, jest mocno ukryta w.. telefonie :facepalm: nie można założyć biznesu przez komputer :)
Parcela kupiona, zacząłem budować. Byłoby przyjemnie gdyby dodali jakieś ciuchy, a tak to jest tylko ta kuka ciuchów w 3 kolorach i kilka na wieszaku soft9 Rzecz którą pokochałem i urzekła mnie to ubieranie manekinów <3
Wypróbowałem też umiejętność fotografii i...
Obrazek

pomimo wad, dodatek wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie ^^

Piszemy i mówimy "pomimo" a nie "po mimu"/Indra

Nie piszemy posta pod postem. Połączyłem. /Guuki
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 kwie 2015, 14:42

Poród: z tym wiązałam największe nadzieje...

Simka zaczęła rodzić w domu, razem z mężem wybrała się do szpitala.. Po wyborze z kim ma pójśc, od razu teleportacja.. :facepalm:

Zgłoszenie się do recepcji szpitala, który gdyby nie recepcjonistka, przypominałby szpital w Silent Hill.. Pusto, pusto i jeszcze raz pusto
Obrazek

Po jakimś czasie, simka poszła rodzić.. Normalnie, beż żadnej animacji skurczowej, czy coś, uśmiechnięta...

Zasiadła na maszynę.. Przyszła doktorka. Okazała się być nieumiejętna, bo wyciągała simce serce, czymś oblewała, dopiero po jakimś czasie wyjęła dziecko.. Okazało się, że są bliźniaki.. I co? Dzieci już automatycznie znalazły się "na świecie".. Jeden w tym inkubatorze, a drugi w domowej kołysce :facepalm:

Simka wstała, przytuliła to które było w tym łóżku szpitalnym i wyszła z sali.. I teleportacja do domu.................
Ach i bym zapomniała.. W tym czasie gdy simka tuliła to dziecko, pacjentka przylazła i przytuliła drugie :doge:

No cóż, nie tak to widziałam.. Jak zwykle się zawiodłam..

Mimo tego jaka czwórka jest i tak odczuwam jakąś ekscytację z każdą nową zawartością. soft2
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: brxnely » 02 kwie 2015, 15:14

Dzisiaj cały dzień spędziłem z siostrą na granie w The Sims 4: Witaj w Pracy.
Kariera medyczna jak i ta detektywistyczna jest super! Widać, że naprawdę zostały te kariery dopracowane.
Dodatek nas w tym aspekcie, naprawdę wciągnął...

O karierze naukowca, na razie się nie wypowiem, bo nie pogrywaliśmy w nią. Jednakże podejrzewam, że nie będzie już taka fajna, jak dwie poprzednie...
Co do kosmitów. Stworzyłem kosmitę z ciekawości i... wyglądają oni nawet całkiem dobrze, ale odniosłem wrażenie, że mają oni mało opcji. Do tego panel potrzeb się nie różni od tego simowego. W ogóle mam odczucie, że nie dopracowali tych kosmitów.

Co do porodów, to jest jak jest. Na pewno jest to lepsze niż rodzenie w domu, czy tam znikanie, ale nie wiem czy ja jestem jakiś nierozgarnięty (choć to jest prawdopodobne) ale nie mogłem znaleźć tych opcji, które umożliwiają sprawdzenie, czy twoja ciężarna simka będzie miała dziewczynkę, czy chłopca... Jeśli ktoś jest w tym temacie bardziej rozgarnięty, to niech się podzieli informacjami :)

No i na końcu zostawiłem sklepy. Z pewnością są one lepsze niż te prowizorki z The Sims 3, ale nie są tak dobre jak prowadzenie biznesu w The Sims 2. Sam nie wiem, co mam o tym myśleć. Będę musiał dłużej pobyć jako sprzedawca. Już teraz mogę powiedzieć, że wielki minus za to, że nie ma kolejki przy kasie.

Ogólnie dodatek oceniam pozytywnie. Głównie za kariery. Zresztą, to one są głównym motywem dodatku no i... zdecydowanie im te kariery wyszły. (Są one o wiele lepsze od tych w The Sims 3: Kariera)

Po głębszym zapoznaniu się z dodatkiem, raz jeszcze wystawię swoją opinię :)
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2015, 16:24 przez brxnely, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Eq
Renciści
Renciści
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 729
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:21

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Eq » 02 kwie 2015, 15:41

Pograłem chwile jako sprzedawca - myślałem, że będzie gorzej.
Podchodzenie do simów z tabletem, nie jest w sumie takie złe, tylko trzeba latać po całym sklepie za nimi, i nie zawsze przychodzi powiadomienie, że sim chce zapłacić. Zdecydowanie kasy by to ułatwiły, no ale...
Plus brak możliwości zamykania drzwi... To mnie naprawdę dobiło. Moja simka miała swój kącik, a simowie zaczęli tam włazić...
No i... Promenada Magnolii to jakaś porażka. Jest za mało parcel, definitywnie. Plus, czemu nie dali takich maszyn jak w 2? Do robienia kwiatów, zabawek etc? To było naprawdę świetne.

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Mikado » 02 kwie 2015, 16:34

To jest twarz kobiety, u której właśnie zaczęły się jakże przyjemne skurcze porodowe:
Obrazek

A to jest twarz mężczyzny, którego żona zaraz będzie rodzić:
Obrazek

Czasem żałuję, że nie jestem simem.
Obrazek

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: bluekuba » 02 kwie 2015, 16:45

Pograłem trochę i podzielę się moją opinią.

Szpital mimo wszystko świeci pustkami i jest nader mały. Pacjenci siedzą sobie i czekają w ogóle bez emocji, nawet bólu. Same początki u lekarza może nie są zbyt fascynujące ale potem szykuję się niezła zabawa.
Magnoliowa Promenada jest mała i to jak! Kupowanie w sklepach jest okej, tylko denerwuję trochę że ci pracownicy w ogóle nie podchodzą. Ale w sklepach to już tłumy :O
Narazie testuje kariere doktora, potem podzielę się bardziej opinią ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Pappy » 02 kwie 2015, 19:56

Pograłem jeden dzień lekarzem. Co to za zadania, "zjedz przekąskę", "wypij kawę" soft9 I za to simowie zarabiają...
Niedawno skończyłem dzień simką detektywem. Tu akurat mnie zawiodło tylko to, że więźniowie latają bez celu po komisariacie po skończonym przeszukiwaniu etc. Bo tak to uważam że kariera jest świetna!
Ubrania i meble są świetne. Szkoda tylko, że tak mało wzorów ścian i podłóg. : /
Teraz zostało mi sprawdzić naukowca i biznes (tylko na biznes pieniążków nie ma :<<<)
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Niebezpieczny » 02 kwie 2015, 19:58

Papcio, latają po komisariacie bo trzeba ich zamknąć z powrotem w celi :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Pappy » 02 kwie 2015, 20:15

Placebo pisze:Papcio, latają po komisariacie bo trzeba ich zamknąć z powrotem w celi :P
Wiem że trzeba, ale chodzi mi o to że latają sobie po calutkim komisariacie i żaden z pracowników nie pomyśli o tym że trzeba ich zamknąć, zupełnie jakbym tylko ja tam pracował. :P

To przetestowałem i naukowca. Najlepsza kariera jak dla mnie póki co. ^^
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 kwie 2015, 12:28

Obejrzałem parę gameplayów z dodatku. Wydaje się spoko, większość narzekań uważam za niesłuszne. Kariery są bardzo fajnie zrobione, choć np. w szpitalu dość pusto było. Ale już w laboratorium krzątało się sporo naukowców i wyglądało to fajnie, bo każdy coś robił. Jest dużo nowych interakcji i obiektów.

Najbardziej rażą niedoróbki przy prowadzeniu biznesu - brak tego klimatu, kiedy simowie w dwójce wychodzili z torbami zakupowymi czy dziwny limit ilości pracowników. Co do tego, że pracownicy często się obijają zamiast zajmować klientami - może to zależy od umiejętności lub stażu pracownika, a nie od niedopracowania? Najbardziej żałośnie wygląda to w jaki sposób nasz sim kupuje coś w sklepie. Po prostu podchodzi do obiektu, bierze go i tyle. Żadnej fajnej animacji, żaden sprzedawca do nas nie podchodzi, czizas! W trójce jak kupowaliśmy coś to normalnie, kulturalnie sim szedł do kasy :/Zamiast tego aspektu gry mogli dorzucić kolejne 2-3 interaktywne kariery z własnymi budynkami i dodatek na pewno zbierałby lepsze oceny.

Fotografia jest ciekawa, ale też niedopracowana. Tego pewny nie jestem, ale ponoć na zdjęciu może być max. 2 simów. Nie wiem, może to też zależy od umiejętności? Brakuje również możliwości robienia zdjęć za pieniądze. W zasadzie możemy tylko robić simom zdjęcia i wystawiać je na sprzedaż. Obramowania również nie powalają - mamy zaledwie 2 rodzaje ram, a właściwie jedna to jest antyrama i 3 wersje kolorystyczne tej "prawdziwej" ramy. Myślę, że mogli wprowadzić więcej wzorów, jakieś ramki w stylu retro czy owalne.

Zirytował mnie również wygląd porodu. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że dziecko wkładane jest do "inkubatora" który pojawia się znika na czas porodu i tak samo znika sobie kiedy dziecko zostaje w nim umieszczone.

Jak sam zagram to na pewno ocena będzie bardziej wiarygodna, ale na razie na podstawie tego co widziałem dałbym dodatkowi solidną czwórkę. Jest zdecydowanie ciekawszy niż pierwszy dodatek do TS2, ale jednak mniej rozbudowany niż WP do TS3. No i razi oczywiście tragicznie mała nowa okolica...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Dimond
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:40

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Dimond » 03 kwie 2015, 12:47

Ej, a czy ktoś z was odkrył jak przekazać pacjenta innemu lekarzowi? Klikam na wszystkie przyjazne opcje i nie potrafię tego znaleźć. :|

Awatar użytkownika
bluekuba
Posty: 447
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:44

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: bluekuba » 03 kwie 2015, 12:57

Tam jak masz interakcje: przyjazne, złośliwe itp. to na górze powinna być ta opcja.
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Witaj w Pracy - pogaduszki

Postautor: Guuki » 03 kwie 2015, 23:05

Obrazek

Awatar użytkownika
Dimond
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:40

Re: Witaj w Pracy - Pogaduszki

Postautor: Dimond » 05 kwie 2015, 8:53

Póki co grałem jedynie jako lekarz i policjant. Oczywiście przebudowałem obie parcele, bo strasznie nie lubię gdy parcele proponowane przez twórców zawierają puste przestrzenie.

Szpital fakt faktem świeci pustkami, jednak myślę, że jest to do naprawienia przy którejś z kolejnych aktualizacji. Martwi mnie też trochę fakt braku sprzątaczek. Generalnie lubię tę profesję, mimo kilku opcji, których zdecydowanie tam brakuje.

Praca policjanta natomiast podoba mi się najbardziej. Na parceli jest mnóstwo simów, cały czas coś się dzieje, ładne obiekty, zróżnicowane zadania. Zauważyłem jednak, że są jakieś dziwne błędy ze stołem do przesłuchań oraz miejscem do badania odcisków. Nie wiem - być może to kwestia tego, że nieumiejętnie przebudowałem tę parcelę.

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: Witaj w Pracy - Pogaduszki

Postautor: Sebosz » 05 kwie 2015, 14:05

xercis pisze:Jeszcze tego dodatku nie mam, ale planuję kupić.
Obejrzałem już kilka filmów z tego dodatku i bardzo rozczarował mnie biznes.
Dlaczego tak to ułatwili? Klient podchodzi do przedmiotu i gdy chce go kupić to po prostu przedmiot znika z półki i nic, już zapłacone.
W TS2 przynajmniej było jakieś urozmaicenie w postaci klientów podchodzących z torbami do kasy, a tu ? Kasa to ozdoba.
Dodatek kupię jedynie ze względu na kariery, bo wydają się bardzo ciekawe. Szkoda, że EA z biznesem poleciało na straszną łatwiznę i zrobili to tylko po to, żeby już ten biznes był, bo ludzie nie kupiliby tego dodatku tylko dla 3 nowych karier.
Jest gorzej - gdy klient chce coś kupić trzeba do niego podejść i podliczyć tabletem, co zajmuje(przynajmniej u mnie na początku, nie wiem czy potem się to zmienia) wieki.
Zatrudniłem specjalnie dodatkową osobę do pomocy, a ona tylko siedzi i gada sobie z ludźmi(tak, przydzieliłem jej odpowiednie zadanie do wykonania)....

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Witaj w Pracy - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 05 kwie 2015, 14:29

Biznes to bezkonkurencyjnie najgorsza część dodatku! Kompletnie nie wiem komu może to się podobać
Jestem po prostu wzburzona! Gdybym miała jak, to bym zaleciała do EA i pooblewała ich smołą, a następnie wywaliła na nich worki z pierzem...

Chcesz prowadzić ksiągarnię? Zapomnij o tym co było w dwójce, że sprzedając zaznaczałeś półkę z książkami. Z czasem książek na półce było mniej, aż wreszcie półka była pusta do uzupełnienia..
Tutaj tego nie ma..
Doszedł nowy regał, którego nie można przeznaczyć na sprzedaż.. Nic. Nie można dodać książek, nic.
Jedynie to możemy przeznaczyć na sprzedaż.
Ale co? Gdy klient kupi, książek na półce nie robi się mniej, tylko znika cały regał :facepalm:
Tak samo z tym stojakiem na gazety.. Gazet nie robi się mniej, tylko znika cały stojak :facepalm:
Nie ma wieszaków na ubrania.. Wielka mi rewolucja, że możemy dowolnie edytować manekiny.. Co im szkodziło dodać wieszaki z ubraniami... Prowadzenie sklepu odzieżowego to również coś okropnego.....
Spożywczy, tu już jest coś.. Tutaj mamy chodziarki do których możemy wkładać warzywa, owoce, ryby. Najpierw są puste i z większą ilością zwiększa się ich zawartość. Również są półki na które można coś ułożyć. Tutaj niestety nie ma animacji zmniejszania się ilości produktów na półce. Jedynie znika to co dodaliśmy na półkę
Można jedynie na tych półkach w wolne miejsca coś wsadzić i tak przeznaczyć na sprzedaż..
O niemożności obsługiwania przez kasę fiskalną już nie wspomnę.. Oglądając zdjęcia graczy gdzie 10 simów stoi, rozwalonych w każdym zakątku sklepu, twarzą do ściany albo w jeszcze dziwniejszych
pozycjach, aż chce mi się wyć. Wyć, bo naprawdę liczyłam, że ten dodatek ulepszy dwójkowy biznes..
Półki. Pewnie w obozach koncentracyjnych były lepsze... Te z dodatku tak wyglądają, że totalnie nie wiem do czego one pasują... Dosłownie żadna półka mi się nie podoba..

Ponadto padliśmy ofiarami kłamstwa, które pokazywali na zwiastunach..
Tam w szpitalu simowie czekali w poczekalni.. A tutaj? Wszyscy stoją pod ladą.... Ponadto, jesteśmy na wysokim stopniu kariery medycznej, a i tak musimy łazić i odbierać pacjentów na kozetkę.. Bo nikt tego nie robi...
Denerwuje mnie, że pacjenci zamiast leżeć na tych łóżkach sobie siedzą.. Siedzą sobie jakby byli w kinie soft2

Albo na zwiastunie w piekarni siedzieli klienci i sobie jedli.. A w grze? Siadają jedynie gdy ich obsługujemy.. A to jest również monotonne, trzeba z 10 interakcji wykonać, aby sprzedać pietruszkę :facepalm: I tak jak w podstawie, najpierw siedzi, potem wstanie, znów usiądzie...

Z każdym dniem odkrywam wady tego dodatku..
Sky Fits Heaven

KąsaczPL
Posty: 205
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:54

Re: Witaj w Pracy - Pogaduszki

Postautor: KąsaczPL » 06 kwie 2015, 17:44

Nie wiecie jak naprawić błąd, że u mnie kosmici nie mają w ogóle głosu? A normalni simowie mają.


Problem rozwiązałem. Okazało się, że trzeba było zmienić w ustawieniach w ustawieniach głośników na "Stereo". W opcji "7.1 i 5.1" kosmita nie ma głosu co jest dziwne.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości