The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Rai » 11 lis 2013, 22:16

THE SIMS™ 3 CZTERY PORY ROKU

Rozrywka na każdą porę roku.
Zapewnij Simom rozrywkę na każdą porę roku.

Obrazek


Życie Simów zmienia się zgodnie z porami roku! Wprowadź do swojej gry The Sims 3 pogodę i sezonowe zabawy wraz z dodatkiem Cztery pory roku. Wolisz kąpiel w oceanie czy zbieranie jabłek jesienią? Wybierasz snowboard czy spacery z parasolem w deszczu? Każda pora roku to inne aktywności, sporty i imprezy, takie jak festiwal wiosny lub halloween. O każdej porze roku Simy mają do dyspozycji stosowne ubrania i dekoracje a zmieniająca się natura sprawia, że pogrywanie z życiem ma wciąż nowe smaki i kolory!

Najważniejsze opcje:
  • Coś ciekawego na każdą porę roku. Budowanie przytulnego igloo, rzeźbienie dyni na halloween, skoki do wody z trampoliny czy puszczanie fajerwerków – Twoje Simy nie będą się nudzić ani przez chwilę, niezależnie od pory roku!
  • Moc atrakcji podczas dorocznych festiwali. Bitwa na śnieżki, malowanie twarzy, wiosenny bal, a może zbieranie jabłek? Przez cały rok odbywają się tradycyjne festiwale sezonowe, podczas których nie zabraknie rozrywki dla Twoich Simów!
  • Zmienność natury i życie. Nowe efekty pogodowe i wiążące się z nimi sytuacje wprowadzają do życia Simów wiele niespodzianek. Simy mogą uzyskać zaskakującą opaleniznę, doświadczyć rażenia piorunem lub choćby złapać grypę.
  • Pory roku w domu. Twój Sim może nauczyć się przepisu na placek z dyni i upiększyć dom stylowymi meblami i dodatkami na każdą porę roku. Spraw mu kapsułę opalającą, aby nie wszedł w lato z bladą skórą, lub wprowadź do domu świąteczny nastrój odpowiednimi lampkami i ozdobami.
  • Ubiór na każdą pogodę. Podaruj swoim Simom ubrania, w których poczują się stylowo, komfortowo i odpowiednio do okazji. Wzbogać ich garderobę o ubiór na śnieg i słotę, parasolki, przebrania halloweenowe i stroje sportowe, jak pianka do windsurfingu!
  • Spotkania z niezwykłymi gośćmi. W Czterech porach roku na niebie można zobaczyć nie tylko zjawiska pogodowe. Zawrzyj bliższą znajomość z przybyszem z kosmosu i wsiądź do jego latającego spodka, aby porwać sąsiada, odwiedzić parcelę publiczną lub wybrać się w podróż międzygwiezdną!
Festiwale i święta:
  • Dzień Wypoczynku
  • Dzień Miłości
  • Dzień Grozy
  • Dzień Śnieżynek
Nowe cechy osobowości
  • Uwielbia zimno
  • Uwielbia upał
Nowe choroby
  • Oparzenie słoneczne
  • Zamarznięcie
  • Przeziębienie
  • Alergie
Nowe rodzaje śmierci
  • Zamarznięcie
  • Udar słoneczny
Jeśli posiadasz rozszerzenie The Sims 3 Nie z Tego Świata, odblokujesz nowy, ekskluzywny, magiczny obiekt – Kamień Pogodowy!
Możliwości Kamienia Pogodowego:
  • Zaczarowany deszcz: Gdy czarownica rzuci to złośliwe zaklęcie, na cały świat spadnie zielony deszcz. Dowolny Sim przebywający poza domem zacznie szaleńczo skakać i zachowywać się jak obłąkany, a przy tym będzie magicznie chroniony przed zmoknięciem!
  • Zaćmiewająca Mgła: Wampiry mogą rzucać to zaklęcie w celu sprowadzenia na miasto zimnej mgły, która ochłodzi nawet najgorętszy dzień lata. Poza tym dzięki niej twoi przyjaciele o ostrych kłach łatwiej znajdą swoje przysmaki.
  • Odżywcza Mżawka: Kiedy wróżki tworzą ten wiosenny deszcz kwiatów, wszystkie ogrody Simów natychmiast odżywają. Oczywiście, żadna magia wróżek nie może się obyć bez tęczy na koniec!
  • Burza Łowcy: Wilkołaki są świetnymi łowcami tak czy inaczej, ale ta magiczna burza daje im jeszcze większą przewagę. Przedmioty spadają z nieba razem ze śniegiem. Przy takiej pogodzie Twoje simowe wilkołaki mają o wiele większą szansę, by je wywąchać.
Wymagania sprzętowe:
System operacyjny: XP SP2 / Vista SP1 / Windows 7
Procesor: dla XP - 2 GHz P4 lub jego odpowiednik; dla Windows Vista i Windows 7 - 2,4 GHz P4 lub jego odpowiednik
Pamięć RAM: dla XP - 1 GB RAM; dla Windows Vista i Windows 7 - 1,5 GB RAM
Karta graficzna: 128 MB pamięci i z obsługą funkcji Pixel Shader 2.0

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Sebosz » 31 gru 2013, 11:00

Mój ulubiony dodatek ;3 Dodaje więcej realizmu niż np. te badziewne zwierzaki <3 Pogoda wygląda bajecznie na widoku całej okolicy, moja ulubiona to mgła :sweet:

Awatar użytkownika
Gunia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:59

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Gunia » 31 gru 2013, 12:57

Czekałam na ten dodatek od premiery trójki :) Podobają mi się zróżnicowane aktywności (szkoda tylko, że latem nie wymyślili czegoś innego, tylko wrotki), realistyczna zmienność pogody i to, że pogoda może popsuć nam plany :P Często planuję moim simom dzień na powietrzu, a tu deszcz i burza i trzeba zmieniać plany.
Bardzo realistyczne jest też to, że psy boją się burzy (i to nie tylko te płochliwe!). Jeszcze nigdy nie zamarzł mi sim, ani nie spalił się z gorąca ;D Fryzury są bardzo fajne, jednak jak dla mnie za mało ubrań wierzchnich.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: simunia » 04 lut 2014, 12:11

No ten dodatek jest świetny i wprowadza wyczekiwane przez wielu fanów pory roku oraz kosmitów. Festiwale są bardzo fajne i ciekawe. A porwania simów przez kosmitów i to, że sim może zajść w kosmiczna ciąże jest super tego mi właśnie w 3 brakowało. Fryzury są fajne ale trochę ich mało, dla mnie ubrań wierzchnich jest wystarczająco zwłaszcza jak ma się inne dodatki to wtedy można zawsze coś wykombinować. Moje simy nawet kiedy pada deszcz to siedzą na dworze i np. zajmują się roślinami w ogrodzie bo zazwyczaj robię im spory ogródek warzywno-owocowy.

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 18 maja 2014, 13:10

Najlepszy dodatek jaki wyszedł. Każda pora roku jest cudowna, wprowadza wiele ciekawych opcji i ma swój festiwal, na którym jest tyle do zrobienia, że czasami jeden dzień to za mało. ;) Mało jak dla mnie ubrań wierzchnich, chociaż te, które wnosi dodatek są ładne. Dodatek polecam w 100%. :P
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 21 maja 2014, 23:33

Zdecydowanie moje numer jeden jeśli chodzi o 3. Każda pora roku jest piękna (zwłaszcza jesień) i klimatyczna, każda coś oferuje. Festiwale są bardzo fajnym urozmaiceniem, choć mało simów na nie przychodzi (no ale umówmy się że w trójce to generalnie, po mieście chodzi 3 simów na krzyż, więc...). Nie będę po kolei wymieniać wszystkich atrakcji w danych porach roku, bo każdy wie jakie są :P Bardzo mi się podobają te różne rodzaje przyjęć - zwłaszcza maskarada i przyjęcie z prezentami (można urządzić Gwiazdkę), opcja z Halloween i dzieciaki przychodzące po cukierki, świetne.
Ciekawi są też kosmici. Pojawią się nagle, tacy tajemniczy :)

Meble nie są jakieś powalające, choć znajdzie się parę fajnych rzeczy (zwłaszcza jeśli chodzi o lampy)
Jeśli chodzi o CAS - no tu się niezbyt postarali z tymi ubraniami wierzchnimi. Mogło by ich być więcej.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: simunia » 10 lip 2014, 15:57

Ano jeśli chodzi o ubrania wierzchnie to fajne jest to że, inne ubrania z innych dodatków też mogą być ubraniami wierzchnimi. Festiwale są super bardzo mi sie podobają no i te tematyczne przyjęcia które nasze simy mogą urzadząć są super.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 03 sie 2014, 12:49

Zima jest taka brzydka. Najgorsze są granice działki ulicy. Tak to widać..
Tak samo tekstura śniegu. Po prostu biała plama. No może coś tak czasem jakieś coś ma..
Dwójkowy śnieg stokrotnie lepszy
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Szafirek » 22 lut 2015, 13:33

Denerwują mnie stoiska na festiwalach. Zawsze sprzedającym jest mój sim. Nie da się wtedy z nim umówić ani porozmawiać <_<
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 25 lut 2015, 16:28

No cóż, stwierdzam że nie postarali się przy tym dodatku..
Przejścia między porami roku nie są takie "delikatne"
Tzn. dzisiaj jesień, jutro zima i już śnieg pada...
W dwójce nawet przez całą zimę zdarzało się, że śniegu nie było..

A tutaj? Śnieg potrafi całymi dniami padać, nie wspomnę już o deszczu...
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Atax » 25 lut 2015, 18:58

Jak dla mnie trójkowa pogoda jest o niebo lepsza od dwójkowej. Tam pogoda była taką atrapą - niebo w sekunde robiło się szarą farbą z painta i padał deszcz (który nie robił nic oprócz kałuż i wrażenia, że pada w budynku). Przejścia między porami roku były jak kliknięcie myszką, i jeszcze ten okropny śnieg...
W trójce mamy cudowne animacje nieba, realistyczny śnieg, deszcz moczący simów, pięknie ośnieżone drogi, temperaturę i płynne opadanie liści z drzew <3
I ta mgła :sweet:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 25 lut 2015, 19:25

Realistyczny śnieg? Żartujesz sobie??? Śnieg wygląda jak biała plama... Granice parceli są tak rażąco widoczne, a drogi w oddaleniu wyglądają okropnie..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Pappy » 26 lut 2015, 14:58

Pogoda została świetnie zrobiona.
Może widoczność granic parceli jest spowodowana otwartym światem, którego w dwójce nie ma?
W drugiej części zresztą też było widać granice więc umm.
Śnieg zwykłą białą plamą, a czego oczekujesz? Żeby czasami był żółty?
śnieg jest realistyczny głównie z powodu jego stopniowego roztapiania. :P
"W dwójce nawet przez całą zimę zdarzało się, że śniegu nie było..

A tutaj? Śnieg potrafi całymi dniami padać, nie wspomnę już o deszczu..."


Myślę że jest lepiej, po co dodatek o pogodzie skoro ledwo/wcale nie jest widoczna? Jak śnieg ci przeszkadza, zawsze możesz go wyłączyć.
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Atax » 26 lut 2015, 20:05

Mi w trójce także zdarzają się bezśnieżne zimy, a śnieg się ładnie błyszczy i nie wygląda na plamę :P
Wszystko pewnie zależy od ustawień grafiki.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 26 lut 2015, 21:35

Wyobraź sobie paniczu, że gram na najwyższych... No z bliska, racja.. Wygląda może i ładnie, ale jak trochę oddalisz to po prostu biała plama

A te granice działki. No załamują mnie.. Ale to pewnie przez oświetlenie, że nie przechodzi przez granice parcel
http://pictap.pl/di-GYI7NSME.jpg
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Pappy » 27 lut 2015, 10:52

Z tego co widzę to u mnie nie ma takich widocznych granic, jakiś błąd w twojej grze? lol
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
diamond5
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 577
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:54

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: diamond5 » 27 lut 2015, 12:39

Atax pisze:Jak dla mnie trójkowa pogoda jest o niebo lepsza od dwójkowej. Tam pogoda była taką atrapą - niebo w sekunde robiło się szarą farbą z painta i padał deszcz (który nie robił nic oprócz kałuż i wrażenia, że pada w budynku). Przejścia między porami roku były jak kliknięcie myszką, i jeszcze ten okropny śnieg...
W trójce mamy cudowne animacje nieba, realistyczny śnieg, deszcz moczący simów, pięknie ośnieżone drogi, temperaturę i płynne opadanie liści z drzew <3
I ta mgła :sweet:
dokładnie :) dla mnie świetny dodatek odzwierciedlający pogodę...

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 27 lut 2015, 15:06

LOL :swelol:
Nie zawsze takie są, robią się takie pod wieczór. Gdy zaczynają świecić światła, które nie przechodzą przez granice parcel..

No, ale faktycznie. Może to tylko jakiś błąd u mnie
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Cain » 28 lut 2015, 17:51

Uważam trójkową pogodę za przepiękną. ^^ Z dwójkowej nawet faktura śniegu mi się nie podoba, ale trójkowa tez nie jest najlepsza, więc. :P
Te granice działek to właśnie efekt tych lamp, w trójce światło ucina się wraz z granicą parceli - ogromne niedopatrzenie twórców.
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

The Sims 3 Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: simunia » 12 cze 2018, 14:36

Dla mnie ten dodatek jest super. Jeden z moich ulubionych dodatków. Ten śnieg jest o niebo lepszy od tego ze zwiastunów w 4.
Uwielbiam te festiwale lata, jesieni,zimy i wiosny.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości