Zmiana skina w SimPe

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 515
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Zmiana skina w SimPe

Postautor: msreckless » 21 lut 2015, 11:05

uprzedzając pytania - tylko simpe umożliwia zmianę skina sima w przynajmniej bezpieczny i trwały sposób, czyli nie, nie można zrobić tego zrobić prosciej bezposrednio w grze.

poradnik inspirowany tym poradnikiem.

przed każdym "grzebaniem" w simpe należy zrobić kopie zapasową otoczenia, w którym zachodzą zmiany!

potrzebujemy: SimPe, notatnik/word/inny program w którym zapiszemy dane

jesli zmieniasz skin cc, wykonaj wszystkie punkty od początku. jesli zmieniasz skin na maxisowy, przejdź od razu do punktu 5.

1. sciągamy SimPe - najlepiej stąd. instalujemy. uruchamiamy.

2. zaczynamy od wybrania tego skina, który chcemy uzyskać poprzez zmianę. wchodzisz do folderu Downloads, szukasz owego skina, otwierasz go w SimPe. jestes wygrany, jesli masz porządek w tym folderze. jesli nie, łatwiej będzie po prostu sciągnąć plik ze skinem drugi raz na pulpit i wtedy go otworzyć. XD możesz sprawdzić, czy to na pewno ten skin, klikając w 'Texture Image (TXTR)' w Drzewie zasobów, po czym w dowolny plik w Resource List.

Obrazek

3. teraz musimy spisać GUID naszego skina. Drzewo zasobów -> Skin Tone XML (XSTN) -> plik w Resource List. GUID znajduje się w zakładce 'family (dtString)'. klikamy w to, po czym kopiujemy wartosc, która wyswietli się nam w okienku po prawej stronie. uważaj, żeby nie wyciąć tego ciągu liczb i liter i nie pozostawić okienka pustego!

Obrazek

4. wklej GUID do notatnika/dowolnego narzędzia tekstowego. nie zamykaj pliku. dla pewnosci i zaoszczędzenia czasu w razie gapiostwa, możesz go zapisać.

Obrazek

5. przechodzimy do zmian w DNA naszego sima. w tym celu najpierw otwieramy otoczenie, w którym owy sim się znajduje. Narzędzia -> Neighborhood -> Przeglądarka otoczeń -> wybrane otoczenie. SimPe ma to do siebie, że przy ładowaniu większego pliku, lubi się parę razy dla zabawy zawiesić. czekamy.

Obrazek

6. szukamy informacji genetycznej o naszym simie. Narzędzia -> Neighborhood -> Przeglądarka simów.

7. wyskoczy okienko z wszystkimi simami w naszym otoczeniu. domyslnie wyswietlaja się tylko playables, czyli simowie dostępni do grania, wprowadzeni na parcele w otoczeniu, etc. jesli zależy nam na wyswietlaniu miastowych czy npc, zaznaczamy te opcje. klikamy dwukrotnie na wybranego przez nas do zmiany skina sima.

Obrazek

8. otworzyło nam się okienko, w którym praktycznie mamy dostęp do wszystkiego o danym simie. klikamy więcej -> otwórz DNA sima.

Obrazek

9. mamy przed sobą informacje o genetycznych cechach wyglądu sima. interesuje nas dominant gene, gen dominujący, aczkolwiek możemy zmienić też recesywny, który u sima nie jest aktualnie widoczny, proste informacje z genetyki. XD

Obrazek

a) jesli zmieniasz skin na skin maxisowy - nie używasz cc LUB masz zamienniki (defaults):

zmieniasz po prostu cyfrę w polach skintone i skintone range w zależnosci od wybranego skina. tylko tą jedną cyfrę, w resztę się nie mieszaj!

Obrazek

Obrazek

b) jesli zmieniasz skin na skin cc:

kopiujesz cyferki GUID z notatnika (patrz punkt 4.) do tych samych pól: skintone i skintone range.

Obrazek

10. klikasz przycisk 'zatwierdź' oraz zapisujesz zmiany w pliku otoczenia przyciskiem dyskietki, trzeci od lewej:

Obrazek

11. zmęczony? to bynajmniej jeszcze nie koniec. :doge: zmienilismy skin w dna, jednak nie jest on jeszcze zmieniony jako wyswietlany skin. aby tego dokonać musimy zedytować character file. przechodzimy jeszcze raz do Narzędzia -> Neighborhood -> Przeglądarka simów i wybieramy naszego sima. następnie wybieramy więcej -> otwórz plik postaci.

Obrazek

12. znajdujemy plik Aged Data w Resource List.

Obrazek

13. odszukujemy linijkę 'skincolor (dtString)', klikamy, po czym zmieniamy wartosc na GUID z notatnika. zatwierdzamy zmiany w Widoku wtyczki i otoczeniu (dyskietka na pasku u góry).

Obrazek

14. możemy zamknąć SimPe. otwieramy grę i nasze otoczenie by sprawdzić, czy gra nie wywala - mniej więcej, czy wszystko zrobilismy dobrze. uwaga: nowy skin prawidłowo będzie wyswietlany dopiero po zmianie wyglądu w lustrze. nie musimy nic zmieniać, wystaczy wejsc w to okienko i wyjsc. XD


i gotowe, możemy cieszyć się nowym skinem. (:

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości