Jak poznaliście serię The Sims?

...ogólnie o grach z serii The Sims i wszystkim, co z nimi związane
Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: Kapitan Indra » 16 lis 2013, 23:15

Jak poznaliście gry z serii The Sims? Piszcie, opowiadajcie swoje historie ;D

U mnie było tak: jeszcze w domu nie było komputera, te cztery, pięć lat temu. Siostra chodziła do koleżanki, po przeciwnej stronie podwórka. I opowiadała, że ta koleżanka ma fajną grę na komputer, w której się tworzy rodzinę i się nią gra, buduje dom itd. To było Sims 1. Opowiadała, że stworzyła sobie małżeństwo, grała chwilę, no i mąż miał wypadek z kuchenką, spalił się i ma teraz grób w ogródku, a żona jak podchodzi do tego grobu, to płacze. A jak ja kupiłam komputer, to stwierdziłam, że muszę tę grę wypróbować, kupiłam Sims 1 i Sims 2, wtedy były już dodatki Na Studiach i Nocne Życie. I tak zaczęło się szaleństwo Indry, znalazła się gra numer 1 na świecie, w którą mogę grać zawsze ;)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: aesthetea » 29 gru 2013, 17:00

Tata przyniósł mi płytkę od znajomego z pracy i powiedział, że to gra (blah blah nie pamiętam dokładnie), zainstalowałam i mi się strasznie spodobało :D Od wtedy chciałam mieć własne simsy i dostałam na urodziny swoją własną płytkę i dwa dodatki :3
Obrazek


Śliwka
Posty: 171
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:17

Re: Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: Śliwka » 29 gru 2013, 18:52

Siostra pożyczyła płytę z jedynką od koleżanki jak tylko kupiliśmy pierwszy komputer (coś około 2003 r.) Później kupiłyśmy własne z dwoma dodatkami, ale już nie pamiętam jakimi. Od tamtej pory simsy to nieodłączny element naszego życia :D

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: Guuki » 30 gru 2013, 15:00

Jakoś po premierze dwójkowego dodatku "Na studiach" w telewizji widziałem jego reklamę. Zainteresowałem się tym. Wkrótce potem grałem w pożyczoną wersję podstawki, a po jakimś czasie kupiłem własną + akcesoria "Szyk i elegancja". I tak to się ciągnie do dziś ;) .
Obrazek

Awatar użytkownika
cue
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2013, 8:18

Re: Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: cue » 30 gru 2013, 20:01

Jak byłam mała przyjeżdżałam co roku do cioci na wakacje, a że moja ciocia jest dosyć nowoczesną osobą - grała w The Sims. W grze zakochałam się od pierwszego wejrzenia.

Do dziś pamiętam ekscytację, gdy brat instalował mi na naszym wspólnym komputerze The Sims 2.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2016, 18:32 przez cue, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
last.fmksiążkowa przystań

I can't help it, I don't know how,
I guess I'll always be hanging round with the wrong crowd

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Gunia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:59

Re: Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: Gunia » 30 gru 2013, 20:12

A ja kiedyś poszłam do koleżanki i pokazała mi The Sims - grała Nowakami i naprawdę nieźle sobie radziła, wymieniła im meble i mieli mnóstwo kasy :D Naciągnęłam tatę na grę i tak jakoś poszło ;)

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: Jackob » 30 gru 2013, 20:31

Wszystko zawdzięczam mojej starszej siostrze i poniekąd kuzynce.
Gdy byłem strasznie mały, nie wiem ile mogłem mieć lat, ale pamiętam do dziś ten moment i że były święta. Pewnie drugi dzień, odwiedziliśmy ciocię tego dnia. Po kolacji kuzynka zabrała nas wszystkich (siostrę, jeszcze dwie kuzynki oraz mnie) przed komputer pokazać nam co dostała pod choinkę. Były to oczywiście simsy. :D Stworzyła rodzinę i chciała wprowadzić ich do tego wielkiego domu za rzeką, ale była za drogi. Tylko tyle pamiętam... (Potem kuzyn pokazał swoją grę) .
Następne spotkanie było wtedy kiedy to już moja siostra dostałą swój komputer na komunię i w pierwsze co grała to The Sims. Miała całą kolekcję, tylko Zwierzaki nie działały. Gdy grała siedziałem na ziemi na dywanie w jej pokoju i wpatrywałem się w ekran oglądając co robi.
Przyszła też czas na The Sims 2. Zrzuciliśmy się na podstawę. Nie mieliśmy żadnych rozszerzeń. Graliśmy przez większość czasu naszą rodziną. Zaczęliśmy je kupować gdy dostałem na gwiazdkę Na Świętach. Od tego czasu gram już sam. Pierwsze co zrobiłem w TS2 to stworzyłem własne otoczenie i wprowadziłem do niego rodzinę. Sima nazwałem Andżej soft9 Potem grałem już przez większość czasu w Miłowie, nie znosiłem Werony, dziś też jej nie lubię. soft1

Awatar użytkownika
ouhoh
Posty: 51
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:10

Re: Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: ouhoh » 30 gru 2013, 22:46

To wszystko dzięki mojej o 6 lat starszej, ukochanej kuzynce. Wszystko zaczęło się od "Hotelu Giant" i "Restaurant Empire" (bosz, jak ja te gry kochałem). Pewnego dnia w (bodajże) 2005 w pierwszej klasie szkoły podstawowej na korytarzu pod gabinetem dyrektora (wyrabiałem legitymację ;) ) powiedziała mi, że skasowała w/w gry, ale w zamian od koleżanki dostała suuuper grę (TS1). Później chodziłem do niej , by pograć chociaż godzinę (dla jej nieszczęścia mieszkaliśmy w tej samej miejscowości, więc często ją odwiedzałem ^^ ). Najpierw budowałem domy rodzin z Wisteria Lane ("Gotowymi na wszystko" także mnie "zaraziła"). Później od tej samej koleżanki dostała TS2 i grałem w to. W końcu nadszedł 2007 rok i otrzymałem na komunię własny komputer (używam go do dziś ♥) w maju a w czerwcu dostałem własny egzemplarz TS2. Teraz to kuzynka do mnie przyjeżdżała :swelol: A później przyszedł czas na TS3. Do dwójki mam 3 dodatki i 2 akcesoria, wszystkie gry z serii "TS: Historie...", a do TS3 wszystko oprócz SN Katy Perry. Jestem także posiadaczem SimCity 4: Deluxe Edition (y)
Łódź Lodz Lodsch Лодзь לודז'

Sebosz
Posty: 160
Rejestracja: 30 gru 2013, 14:24

Re: Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: Sebosz » 31 gru 2013, 10:48

Mi ciotka pewnego dnia pokazała tę grę gdy u niej byliśmy :3 I zapytała czy też taką chcę. Zgadnijcie co odpowiedziałem :swelol:
Pamiętam, że na początku nie wiedziałem, że można stawiać ściany i robiłem im łóżka i inne meble i odgradzałem je płotem XD :swelol:
A z dwójką już sam sobie poradziłem. Ale pierwszy raz u wujka zagrałem, pamiętam jak zachwycałem się nad ich wybitną 'inteligencją' :aww:

Awatar użytkownika
Crux
Posty: 248
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:28

Re: Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: Crux » 31 gru 2013, 11:02

Gdy byłem mały(4/5 lat) moja starsza siostra pożyczyła od koleżanki The Sims 1. Jakoś tak wyszło, że często obserwowałem jak gra. Po jakimś czasie sam zacząłem tworzyć własne rodzinki i grać(co najlepsze-grałem w simsy, ale komputerem tak normalnie to się obsługiwać nie potrafiłem :P). Niestety wkrótce gra zniknęła z komputera. Akurat wtedy pamiętam, że znalazłem z siostrą oficjalną stronkę dwójki. Był to okres wydania Na Studiach, ponieważ pamiętam obrazek studentów na samej górze :). Kilka lat później, a konkretnie wieczorem 19 marca 2008r. zakupiłem podstawową wersję dwójki i właśnie wtedy zaczęło się granie "maniakalne" :swelol:

Awatar użytkownika
Szafirek
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:35

Re: Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: Szafirek » 04 sty 2014, 13:28

Ja tę serię poznałam u mojego kuzyna. Pamiętam jak grał w The Sims 1. Bardzo mnie się spodobała ta gra i dostałam The Sims 2 z dodatkiem zwierzaki, był to rok 2007 albo 2006. Pamiętam swoją rodzinę, niestety wszyscy zginęli od ognia, jak większość moich pierwszych rodzin xD
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Blady Krfawy Kamyczek
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 156
Rejestracja: 15 gru 2013, 18:33

Postautor: Blady Krfawy Kamyczek » 31 mar 2014, 17:05

Dawno dawno temu za górami za lasami gdy po ziemi stąpały jeszcze dinozaury i dwu-jednorożce...

Krfawy był u sióstr gdy miał ze 4 lata czy coś około tego. Tam zobaczył, że jego siostry cioteczne grają w fajną gierkę w której steruje się ludzikami i buduje się domki! BOŻE! I można było je zamurować! I był nawet teleport na wyższe piętro! I na parterze grały bez podłogi żeby oszczędzać na kasie! Geniusz! XDDDD

Stare dobre czasy... ;3
GDYBY KRFAWY MIAŁ CZARNE WŁOSY, TO BY NIE BYŁ BLONDYNEM. :swelol:

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: Kasim Hazim » 03 maja 2014, 0:47

W sumie nie pamiętam tak do końca. Wiem, że zaczęło się od pierwszej części. Nie jestem do końca pewny, ale przypomina mi się coś, że chyba zobaczyłem tę grę u kuzynostwa, gdy pojechaliśmy na pogrzeb mojej babci i po powrocie do domu, mój brat od kogoś pożyczył z dodatkami i grałem u siebie na kompie. xD Dopiero z 2 lata później siostra od koleżanki pożyczyła The Sims 2 i przez wiele, wiele lat grałem w samą podstawę, gdyż komputer był za słaby by Simsy z dodatkami działały. Trzecią część zamówiłem już przed premierą. xD
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: Niebezpieczny » 18 sty 2015, 14:08

Jak miałem mniej niż 10 lat lubiłem patrzeć jak siostra mojego kolegi gra w simsy 2. Zawsze jak u niego byłem to patrzałem jak gra, pewnego razu dała mi zagrać i spaliłem jej wampira na słońcu ^^ Jak dostałem komputer to był boom na TS3 i kupiłem je nie wiedząc ile tracę nie grając w 2
Obrazek

Awatar użytkownika
Joan
Posty: 213
Rejestracja: 21 sty 2015, 17:43

Re: Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: Joan » 22 sty 2015, 16:05

Jak byłam dzieciakiem to widziałam jak mój brat grał w simsy, ale oczywiście mogłam tylko patrzeć. Jarałam się bardzo tym, że sim sterował samochodzikiem. >D Sama zaczęłam grać w simsy jakoś po wyjściu trójki. Chciałam je sobie zainstalować i w ogóle grać non stop, ale mój jeszcze wtedy złomiasty komputer nie pociągnął tej gry. I wtedy zainstalowałam sobie dwójkę... i się zaczęło. >D
Obrazek

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: Pappy » 10 lut 2015, 16:18

Za czasów kiedy byłem baaardzo młody, mama grała w "jedynkę." Zawsze to obserwowałem a potem sam zacząłem grać. :P
Ostatnio zmieniony 12 lut 2015, 15:26 przez Pappy, łącznie zmieniany 1 raz.
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: Pacyfka » 12 lut 2015, 14:48

Generalnie to moja przygoda z tą serią zaczęła się od jedynki. Jak byłam mała, to widziałam jak brat gra i wtedy wydawało mi się, że to bardzo skomplikowana gra :P Potem sama zaczęłam grać, a tak że u kuzynów. Parę lat potem, dowiedziałam się że wyszła dwójka. Początkowo grałam tylko u kuzynów, a potem zakupiłam własną grę jak byłam z rodzicami na zakupach. Pamiętam to szczęście :P

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: simunia » 21 cze 2018, 7:23

Mi mój brat pożyczył 2 jesienią 2005 roku i od tego się u mnie zaczęło. Potem dostałam zwierzaki na gwiazdkę. I po wielu latach kupiłam sobie własną podstawę 2 skompletowalam cała serię. W międzyczasie jak w 2009 roku wyszła 3 to oczywiście kupiłam sobie w dniu premiery. A the sims 4 gdzieś tak po roku od premiery. I tak to właśnie było. Najbardziej lubię 2 i 3.

Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista
Posty: 212
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:14

Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: Bang Bang » 01 sie 2018, 16:40

simunia pisze:
21 cze 2018, 7:23
Mi mój brat pożyczył 2 jesienią 2005 roku i od tego się u mnie zaczęło. Potem dostałam zwierzaki na gwiazdkę. I po wielu latach kupiłam sobie własną podstawę 2 skompletowalam cała serię. W międzyczasie jak w 2009 roku wyszła 3 to oczywiście kupiłam sobie w dniu premiery. A the sims 4 gdzieś tak po roku od premiery. I tak to właśnie było. Najbardziej lubię 2 i 3.
A mnie się wydawało, że Ty zaczęłaś grać w trójkę parę ładnych lat po premierze. Zawsze hejtowałaś tą część i mówiłaś, że tylko dwójka jest święta soft9

a co do mnie to poznałem jedyneczkę jak brat grał z kolegą topiąc simów w basenie. Do teraz pamiętam, że to wszystko działo się w bibliotece na której środku stał basen xD
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Jak poznaliście serię The Sims?

Postautor: Jhud » 01 sie 2018, 19:48

Ja pamiętam że siostra grała kiedyś w jedynkę, w czasach gdy nie miałem swojego komputera. Pamiętam najbardziej jakichś dorosłych simów uprawiających bara-bara i jak jakaś cała rodzina się spaliła, pamiętam to jak dzisiaj jak na końcu były zdjęcia ze śmierci a tam "(Sim dziecko nazwany moim starym imieniem) -śmierć w płomieniach". XD
Dużo później dostałem pirata jedynki od kogoś i w nią grałem, mimo że po jakimś czasie nie było w ogóle głosu i nie mogłem gry zapisać, lol.
Widziałem jak syn jakiejś pacjentki mamola gra w dwójkę i od tamtej pory chciałem ją mieć, i w końcu po jakimś czasie dostałem podstawę i krok po kroku zebrałem całą kolekcję! Potem trójka jakiś czas po premierze, no i potem czwórka.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości