Na Studiach

Awatar użytkownika
alpaka terapeutyczna
Archiwista
Archiwista
Posty: 439
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:34

Na Studiach

Postautor: alpaka terapeutyczna » 15 gru 2013, 14:12

Na Studiach to pierwsze oficjalne rozszerzenie do gry The Sims 2. Polska premiera miała miejsce 11 marca 2005 roku.

Obrazek

Twoi Simowie są już całkiem dorośli i opuszczają rodzinne strony, by poznać smak studenckiego życia. Towarzysz im w trakcie ich przygody życia w miasteczku uniwersyteckim. Simowie będą się rozkoszować odkrytą na nowo wolnością – imprezując ze znajomymi, przyłączając się do organizacji studenckich i robiąc niesamowite psikusy. Twoi podopieczni odwiedzą wszystkie najciekawsze zakątki miasteczka, regularnie odwiedzając bary, sale gimnastyczne, kawiarenki i inne ciekawe miejsca. Pomóż im zrealizować zupełnie nowe, życiowe cele odblokowując dodatkowe nagrody i czerpiąc korzyści z lat spędzonych na studiach.Jeśli pójdzie do odpowiedniej uczelni, ma też szansę wstąpić do tajnego, nielegalnego stowarzyszenia lub bractwa studenckiego. Podczas studiów istnieje możliwość mieszkania w akademiku, a także nietypowe zdobywanie dobrych ocen (na przykład przez bliższe kontakty z profesorem). Oprócz tego, dodatek tradycyjnie wprowadza nowe elementy wyposażenia domu, ubrania itp.

źródło: Simspedia
To temat na luźne pogawędki o tym dodatku ;D
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 20:09 przez alpaka terapeutyczna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
fade into you/i think it's strange you never knew

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Na Studiach

Postautor: simunia » 15 gru 2013, 14:57

To jest bardzo fajny dodatek, często grałam studentami w The Sims 2. Lubiłam urządzać domy Simów wykorzystując meble, które doszły w tym dodatku. Bardzo podobały mi się kariery z tego dodatku.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2013, 10:40 przez Guuki, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Brak znaków interpunkcyjnych. //Guuki

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Na Studiach

Postautor: Guuki » 16 gru 2013, 10:44

Korzyści z ukończenia studiów są ogromne - dodatkowe okienka pragnień, nowe umiejętności, nowe ścieżki karier do zbadania i większe zarobki w pracy. A samo studiowanie? Mieszkanie w akademiku, bractwa/kluby studenckie, zombie i krowo-kwiat - trzeba samemu zagrać z tym dodatkiem, by odkryć co w tym wszystkim jest takiego fajnego ;) Polecam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: Na Studiach

Postautor: Pacyfka » 20 mar 2014, 14:53

Jak dla mnie to studia trwają za długo. Powinny trwać krócej.

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: Na Studiach

Postautor: msreckless » 20 mar 2014, 15:08

zgodzę się z Pacyfką, że studia trwają trochę za długo i mogą się już nudzić. dlatego własnie mam sciągnięty mod, który skraca mi je do 48 godzin, które są prawie idealne XD

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Simonne
Posty: 121
Rejestracja: 17 gru 2013, 18:14

Re: Na Studiach

Postautor: Simonne » 30 kwie 2014, 18:35

Mam takie pytanie. Moja Simka jest na studiach. Zaręczyła się z chłopakiem, który mieszka w tym samym akademiku (ale nie jest grywalny). Zareczyłam sie z nim, ale on nie może się wprowadzić. Czy po skończeniu studiów on może ze mną wyjechać do standardowego otoczenia (z Nowej Politechniki do Dziwnowa)?
Obrazek

Bück dich befehl ich dir
Wende dein Antlitz ab von mir
Dein Gesicht ist mir egal
Bück dich

<3 WRÓCIŁAM BY SIAĆ ZŁO W WASZYCH UMYSŁACH I SERCACH <3


Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: Na Studiach

Postautor: msreckless » 30 kwie 2014, 19:02

tak, będzie dostępna opcja 'wprowadź się'. poza tym o ile się nie myle w czasie studiów jest możliwosc robienia z npc grywalnych simów z akademika. :o

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Simonne
Posty: 121
Rejestracja: 17 gru 2013, 18:14

Re: Na Studiach

Postautor: Simonne » 30 kwie 2014, 19:10

Jak? :o
Obrazek

Bück dich befehl ich dir
Wende dein Antlitz ab von mir
Dein Gesicht ist mir egal
Bück dich

<3 WRÓCIŁAM BY SIAĆ ZŁO W WASZYCH UMYSŁACH I SERCACH <3


Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Na Studiach

Postautor: Shattered » 22 sty 2015, 18:55

Powiedzcie co wasi simowie robią podczas studiów?
U mnie, jak tylko wprowadzę simów, dopada tragiczna nuda........
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
msreckless
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 506
Rejestracja: 24 gru 2013, 12:19

Re: Na Studiach

Postautor: msreckless » 22 sty 2015, 19:07

nie przeżyłabym bez moda, który skraca studia do 48/36/24h per semestr. osobiscie mam 36h i to dla mnie perfekcyjny wariant. czasu ani za mało, ani za dużo, idealnie.

Obrazek
don't hold your breath, i'm not losing sleep over you
i'm mr ms reckless with the capital r

Obrazek

Awatar użytkownika
Joan
Posty: 213
Rejestracja: 21 sty 2015, 17:43

Re: Na Studiach

Postautor: Joan » 22 sty 2015, 19:24

Nienawidzę tego dodatku, po prostu nie. Jest tak durny, moje nastolatki od razu muszą śmigać na studia, bo mają wielką depresje jak trzy dni po urodzinach nie pójdą na uniwersytet... Poza tym studia są zwyczajnie ZA DŁUGIE. Jednym simem pograć - spoko. Problem pojawia się, gdy mam 15 nastolatków w otoczeniu i każdy z nich chce studia skończyć. Ofc są na to mody, ale ja wolę po prostu tego dodatku nie instalować. Nie tracę zbyt dużo, bo meble też nie są za fajne. W każdym razie - robiłam kilka podejść do NS i za każdym razem okropnie mnie irytował. >D
Obrazek

Awatar użytkownika
Cain
Posty: 562
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:45

Re: Na Studiach

Postautor: Cain » 22 sty 2015, 22:09

Fakt, studia są baaaardzo długie i naprawdę niewiele jest na nich do robienia, więc po pewnym czasie cały czas ma się włączoną największą prędkość upływu czasu, żeby te studia tylko się skończyły. :P
Mimo tego lubię ten dodatek. Czas studiów jest dość beztroski. Podobają mi się również kierunki i ich różnorodność. ^^
the first thing i think about when your name pops up in my mind

Obrazek

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: Na Studiach

Postautor: Atax » 24 sty 2015, 2:33

Szlag mnie trafia, gdy patrzę na okolice studenckie, więc postanowiłem w końcu przerobić Akademię Klasyczną (dodatków jak i CC przybyło wiele od czasu wydania NS, więc może coś z tego będzie).
Kiedyś zbudowałem własną uczelnię z własnymi simami i szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie latałem tyle po parcelach publicznych, co właśnie wtedy o_o Wszyscy się znali, kochali ,zdradzali, imprezowali, jakoś tak ciekawiej było.
Teraz, korzystając z konwersacji z ts3 SŻ, podzieliłem ten główny budynek AK na część powitalną oraz szkołę nauk ścisłych, gdzie wrzuciłem graty mające związek z logiką itp. =v (jeżeli się okaże, że na parcelach publicznych nie można zdobywać umiejętności, to.....)
Bardzo polecam przerabianie/tworzenie własnych uczelni + troszeczkę wyobraźni, zobaczycie że będzie ciekawiej ;)

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Na Studiach

Postautor: simunia » 03 lut 2015, 18:31

uwielbiam studentami wychodzić na miasto czy też wysyłać ich na wakacje za ukończony dobrze rok studiów by mieli siły na kolejny.

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Na Studiach

Postautor: Pappy » 10 lut 2015, 16:48

Dodatek ciekawy, ale studia są zdecydowanie za długie. Uwielbiam Krowo-kwiata i zombie <3
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Na Studiach

Postautor: simunia » 11 lut 2015, 15:07

Oj tak do tej pory moim simom udało się tylko raz mieć krowokwiata ale może w obecnej rodzince ktoś go zdobędzie w karierze badacza natury.

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Na Studiach

Postautor: Pappy » 13 lut 2015, 19:58

Zmieniam zdanie, studia nie są aż takie długie jak mi się wydawało. XD Obecnie zdałem studia na 5+ Stellą Terrano a teraz jestem w drugim semestrze i gram (byłymi) nastolatkami z Miłowa. :P
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Na Studiach

Postautor: Lenna » 01 paź 2015, 23:56

Nigdy nie nudziłam się na studiach, jeśli chcę szybko je przejść, puszczam supertempo i szybko przelecą. Ale studia oferują tyle zabawy, że naprawdę jest co robić. Najlepiej się bawiłam, gdy wykorzystałam dodatek w całości, odwiedzając chyba wszystkie dostępne miejsca ;)
Wielki plus za Krowokwiata i zombie, minus za wkurzające krowy, cheerliderki itp. włażące do domu jak do siebie, no serio? -.- Z drugiej strony, jest to całkiem zabawne xD
Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Na Studiach

Postautor: simunia » 14 gru 2015, 21:04

Moje simy na studiach zazwyczaj rozwijają umiejętności oraz znajdują swoją drugą połówkę i zdobywają przyjaciół. Tutaj studia też nie są tak wymagające jak w 3. Dla moich simów to żaden problem skończyć studia. Jeden z fajniejszych dodatków dzięki któremu simy po studiach szybciej pną się na szyty karier i szybciej dążą dzięki temu ku bogactwu.

Chmurka
Posty: 25
Rejestracja: 03 lut 2017, 16:51

Re: Na Studiach

Postautor: Chmurka » 10 lut 2017, 23:40

Ten dodatek niestety nie podoba mi się pod względem studiów, bo pojawia się jedynie miasto, akademiki no i rzecz jasna studia. Ciągłe siedzenie w akademiku i uczenie się itp nie ciekawiło mnie. Niestety duży minus, jedynie więcej interakcji się pojawiło.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości