Kosmici

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Kosmici

Postautor: Rai » 11 lis 2013, 22:57

Kosmici

Obrazek


Kosmici to rasa pojawiająca się w The Sims 3 Cztery Pory Roku.
Charakteryzuje się zieloną skórą, czarnymi, dużymi oczami, i zazwyczaj małymi nosami, wąskimi ustami i brakiem włosów.

Kosmici osiągnęli taki punkt ewolucji, że nie muszą już co noc zapewniać swoim ciałom wypoczynku podczas snu. Zamiast tego mają nową potrzebę mocy mózgowej, o którą dbają. Regeneracja ich szarych komórek jest prosta i potrzeba do tego tylko chwili medytacji w dowolnym miejscu zapewniającym odprężenie.
Na wypadek potrzeby nagłego impulsu energii, kosmita zawsze powinien mieć pod ręką skały kosmiczne, których zjadanie daje znaczny przypływ sił.
Kosmici mają zaawansowane sposoby zajmowania się także swoimi pozostałymi potrzebami i mogą nawiązywać telepatyczny kontakt z innymi Simami w pobliżu – w celu wydrenowania Sima z jego sił, co zapewnia kosmicie różne korzyści albo w celu wzmocnienia innego Sima kosztem własnych sił.

Kiedy Simowie śpią, czasami świat odwiedzają kosmici z planety Sixam, którzy prowadzą misje wywiadowcze i skanują przedmioty, by zdobywać dane o tej planecie, a czasem zostawiają ślady swojej obecności. Jeśli ujrzysz na niebie migoczące anomalie i usłyszysz dźwięk podobny do wydawanego przez dzwonki wiatrowe, jest szansa, że w pobliżu znajduje się zakamuflowane UFO, które unosi się nad odwiedzającym świat kosmitą. Gdy kosmici nabiorą śmiałości w swoich misjach badawczych na planecie Simów, mogą zdecydować się na eksperymenty przeprowadzane na osobnikach ludzkich. Simowie mogą zostać zbudzeni pośrodku nocy, w tajemniczy sposób wyprowadzeni na zewnątrz, znienacka porwani i zabrani na lot międzygalaktyczny. Nikt nie wie dokładnie, co dzieje się w tym czasie, ale ofiary powracają do domu z niejasnymi wspomnieniami. Niektórzy mężczyźni powracają z tych wycieczek nawet z czymś więcej, niż tylko zaostrzoną paranoją...
Matkami ich dzieci są kosmitki, z którymi porwani wcześniej Simowie mogą się kontaktować, a nawet zaprosić je do domu.

Simowie, którzy pragną przeżyć bliskie spotkanie czwartego stopnia, mogą podejmować się pewnych zajęć, które przyciągną uwagę kosmitów. Oglądanie gwiazd przez teleskop lub zbieranie skał kosmicznych, jakie pojawiają się na świecie. Nie pozostanie to niezauważone przez kosmitów monitorujących aktywność Simów.

Każdy kosmita zostanie z radością przyjęty, jeśli zechce rozpocząć karierę jako obiekt testowy w Ośrodku Naukowym.

Kosmici lepią zielone, kosmiczne bałwany.

Moce telepatyczno-kinetyczne kosmitów:
  • skanowanie mentalne - poznanie wszystkich cech Sima
  • rekombobulowanie zepsutego obiektu w celu jego całkowitej naprawy
  • uczynienie innego Sima mentalnym sługą i zmuszenie go do posprzątania naszego domu
  • transmutowanie cennych metali i klejnotów
Dodatkowe opcje:
  • Gracze, mający zainstalowany dodatek The Sims 3 Kariera, będą mogli używać swoich kosmitów, by patrzyli w niebo z wyczerpującym wysiłkiem umysłowym, w celu przyciągnięcia meteoru, który z niszczycielskim skutkiem spadnie w wybranym miejscu.
  • Jeśli mamy zainstalowany dodatek The Sims 3 Nie z tego świata, i o dziecko postara się para składająca się z kosmity i innej nadnaturalnej istoty, istnieje mała szansa, że urodzi się np. kosmito-wróżka.
Źródło: Simspedia

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Kosmici

Postautor: Guuki » 23 gru 2013, 13:28

Uwielbiam "trójkowych" kosmitów, o wiele bardziej dopracowani od "dwójkowych :) .

Sposoby na spotkanie kosmitów:

1) Rozgniatanie dyń (bardzo mała szansa)

2) Czekanie aż sami przylecą (mała szansa)

3) Spotkanie ich na mieście w nocy między godziną 0:00 a 6:00 (średnia szansa)

4) Zbieranie kosmicznych skał i układanie ich przed domem (średnia/duża szansa)

5) Przeszukiwanie galaktyki teleskopem (duża/bardzo duża szansa)

6) Zbieranie kosmicznych skał i przeszukiwanie galaktyki teleskopem podczas jednej nocy (bardzo duża szansa)

źródło: Sims VIP's Seasons Guide
Obrazek

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: Kosmici

Postautor: Jackob » 28 gru 2013, 11:16

Swego czasu byłem świadkiem narodzin simowego kosmity. :D

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za pierwszym razem zatrzymałem dziecko kosmitę, za drugim oddałem na planetę macierzystą.
Szkoda, że druga opcja nie powoduje żadnego żalu, czy rozpaczy. Tylko znika i życie toczy się dalej. :/

Awatar użytkownika
cue
Posty: 130
Rejestracja: 16 gru 2013, 8:18

Re: Kosmici

Postautor: cue » 30 gru 2013, 15:03

Ja również ^^

Obrazek
Obrazek
Obrazek
last.fmksiążkowa przystań

I can't help it, I don't know how,
I guess I'll always be hanging round with the wrong crowd

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Gunia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:59

Re: Kosmici

Postautor: Gunia » 31 gru 2013, 12:43

Bardzo pociesznie wyglądają panowie w ciąży, stają się słodkimi grubaskami <3 osobiście nigdy mi się nie zdarzyło, żeby mężczyzna urodził kosmitę (a szkoda), nawet nigdy nie miałam kosmity w rodzinie. Czas to zmienić :D

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Kosmici

Postautor: simunia » 06 lut 2014, 11:53

Gumi mój sim był w ciąży ale jak z żoną wyjechał na wakacje darmowe to mu się ta ciąża skasowała niestety i muszę zaczynać od nowa ;( . Kosmici w 3 bardziej mi się podobają od tych z 2 bo mają więcej możliwości.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: Kosmici

Postautor: salberg » 03 maja 2014, 21:14

Nie najgorszy projekt, choć zdecydowanie bardziej ciągnie mnie kosmitów z dwójki... Oni nie byli wepchani na siłę, mieli nawet swoją własną historię, własny wykreowany świat... Byli ciekawi. Natomiast trójkowi kosmici w dodatku o pogodzie, to tylko jakieś małe uatrakcyjnienie, coś co nie wnosi zbyt wiele. Zrealizowana poprawnie, ale w porównaniu do poprzedniczki, dosyć słaba postać.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość