Zarządzanie rodzinami

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Zarządzanie rodzinami

Postautor: rgx97 » 14 wrz 2014, 15:44

W The Sims 4 panel zarządzania rodzinami znacznie różni się od tych w poprzednich odsłonach gry. W tym poradniku zaprezentuję kilka instrukcji, które na pewno komuś się przydadzą.

Spis treści:
Dzielenie rodziny
Łączenie rodzin
Tworzenie własnych Simów NPC


Dzielenie rodziny

Czasem przychodzi moment, kiedy w naszym domu jest zdecydowanie za dużo ludzi. Wówczas należy kilku członków rodziny wyprowadzić i zmusić do życia na własny rachunek.

1. Wejdź w panel Zarządzaj rodzinami.
Obrazek

2. Wybierz rodzinę, którą chcesz podzielić.
Obrazek

3. Wybierz Przenieś Simów między rodzinami.
Obrazek

4. Zaznacz wybranych przez siebie Simów.
Obrazek

5. Aby utworzyć z wybranych Simów nową rodzinę, kliknij na Stwórz nową rodzinę.
Obrazek

6. Przenieś Simów wybierając odpowiedni przycisk.
Obrazek

7. Akceptuj zmiany.
Obrazek

8. W ten sposób stworzyliśmy nową rodzinę, którą możemy wprowadzić do miasta i zagrać.
Obrazek


Łączenie rodzin

Kiedy naszym Simom jest smutno i brakuje im towarzystwa, to nie zaszkodzi dodać im kilku nowych współlokatorów.

1. Wejdź w panel Zarządzaj rodzinami.

2. Wybierz rodzinę, którą chcesz podzielić.

3. Wybierz Przenieś Simów między rodzinami.

4. Wybierz rodzinę, którą chcesz dołączyć do aktualnie wybranej.
Obrazek

5. Zaznacz wybranych Simów i przenieś ich.
Obrazek

6. Akceptuj zmiany.
Obrazek

7. W ten sposób połączyliśmy rodziny.
Obrazek

Tworzenie własnych Simów NPC

Kiedy macie już dość Simów NPC wytwarzanych losowo przez grę, to czemu nie spróbować stworzyć własnych? Dla uzyskania pełnego efektu jest to nieco pracochłonny sposób, ale czego się nie robi dla perfekcyjnej rozgrywki?

1. Wybierz pustą działkę lub dom.
Obrazek

2. Stwórz nową rodzinę wybierając odpowiedni przycisk.
Obrazek

3. Zostajesz przeniesiony do aplikacji tworzenia Simów. Możesz stworzyć własnych lub wybrać gotowych Simów z Galerii. W tym przypadku wybrałem rodzinę Przyjemniaków, którą pobrałem. Po zakończeniu tych czynności, akceptuj swoje dzieło.
Obrazek

4. Akceptuj wybór działki lub domu.
Obrazek

5. Po udanym wprowadzeniu kliknij na rodzinę, następnie wybierz opcję Eksmituj rodzinę.
Obrazek

6. Akceptujemy.
Obrazek

7. Wejdź w panel Zarządzaj rodzinami.

8. Wybierz zakładkę "Niegrane" rodziny, rozwiń listę i kliknij na Nie ma na świecie.
Obrazek

9. Poniżej prezentuje się cała lista Simów NPC, którzy nie mają własnego domu, lecz można spotkać ich w mieście. Każdą z tych rodzin można usunąć lub wprowadzić.
Obrazek

10. Jak wspomniałem, tworzenie rodzin NPC może być czasochłonne, gdyż losowi Simowie nadal będą tworzeni przez grę. Poniżej przedstawiam jak wygląda lista w przypadku, kiedy stworzyłem już kilkanaście własnych rodzin. Będą się one pojawiać w mieście tuż obok tych wygenerowanych losowo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Re: Zarządzanie rodzinami

Postautor: Stara-Raszpla » 06 paź 2014, 7:41

a wpadl ktos na pomysl aby z rodziny.. "zagranej" zrobic NPC ? bo wyrzuceie ich w niebyt niestety nie dziala. A u mnie chcacy zrobilam sobie z NPC rodzine grana ( weszlam do CAS'u)
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Mikado
Posty: 166
Rejestracja: 16 gru 2013, 20:03

Re: Zarządzanie rodzinami

Postautor: Mikado » 06 paź 2014, 8:34

Stara-Raszpla, w zarządzaniu rodzinami wybierasz tę rodzinę i w lewym dolnym rogu zdjęcia powinien być kryształek - klikasz na niego, by odznaczyć rodzinę jako niegraną.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości