The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
figa
Posty: 65
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:33

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: figa » 22 sie 2014, 17:24

I czym oni się chwalą w tym filmie?
Znowu dekoracyjnymi atrapami samochodów, tramwaju i statku, parkiem, CAS-em i oczywiście emocjami :bored:
Pod koniec filmu sim skończył gotować, podchodzi do szafki i przechyla patelnię jakby miał to wszystko wylać na blat... ale nie, w ostatniej sekundzie magicznie znikąd pojawia się talerz. To jest... bardzo naturalne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 22 sie 2014, 18:09

Ja już nic nie oglądam, żadnych zdjęć, żadnych filmików - nuda.
Oczekuję premiery, kiedy to sam zagram w tę grę i będę mógł ocenić jaką marną kontynuacją serii jest.
Obrazek

Adamsims
Posty: 38
Rejestracja: 26 cze 2014, 23:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Adamsims » 22 sie 2014, 18:38

Champion pisze:Ta gra to.... porażka. Mam nadzieję że fani wyśmieją EA. :jatowidze:
Niestety, ale niektórzy ludzie się cieszą na tą gre i już pozamawiali. Nie wiem jak można wspierać twórców, którzy wydają takie coś.Jak ktoś chce pograć, to proszę by pożyczył od kogoś, czy w inni sposób to zdobył, ale niech nie wspiera EA w robieniu szmelcu.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 22 sie 2014, 18:53

Papierowy Anioł pisze:Najbardziej bawi mnie fakt, że przed premierą TS3 3/4, jak nie wszyscy, byli negatywni nastawieni a potem pograli i było ok. Założę się, że teraz będzie tak samo...
Osobiście nie mogę się doczekać premiery, pewnie jako jedyna.
Przed premierą trójki wszyscy byli podjarani otwartym światem i nowymi opcjami... Jeśli już ktoś narzekał, to na grafikę, ale poza tym to nie ma co porównywać tamtej małej krytyki do tego co zalewa TEN temat... Pomyślcie jaką grę oni mogli wypuścić, z wielkim światem parokrotnie większym od Susnet Valley, z nowymi opcjami, może z nowymi grupami wiekowymi, z większym wsparciem dla twórców i dopracowanym narzędziem "Stwórz Styl"...

Jeśli ktoś woli przyjąć takie g%%%o od tych rozchamionych twórców i jeszcze im za to zapłacić, to współczuję.

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 22 sie 2014, 18:54

Adamsims pisze:
Champion pisze:Ta gra to.... porażka. Mam nadzieję że fani wyśmieją EA. :jatowidze:
Niestety, ale niektórzy ludzie się cieszą na tą gre i już pozamawiali. Nie wiem jak można wspierać twórców, którzy wydają takie coś.Jak ktoś chce pograć, to proszę by pożyczył od kogoś, czy w inni sposób to zdobył, ale niech nie wspiera EA w robieniu szmelcu.
Rozumiem, że możesz być negatywnie nastawiony do gry, jednak weź pod uwagę, że istnieją też tacy ludzie, którzy może zostaną wiernymi fanami nowej odsłony i nie możesz nikogo prosić o to, żeby nie kupował jej sobie na własność. Wolny rynek mój drogi, nikomu nie zabronisz.

Ja osobiście (mimo iż nie odczuwam takiego podniecenia przy premierach poprzednich części) to kupię tę grę w dniu premiery i nadal wierzę, że czeka mnie wiele godzin udanej zabawy z nią.

Edit:
"Jeśli ktoś woli przyjąć takie g%%%o od tych rozchamionych twórców i jeszcze im za to zapłacić, to współczuję."
Bardzo proszę wszystkie osoby, które już powoli wyśmiewają ludzi zamierzających kupić czwórkę o zaprzestanie nieustannego spamu, który już naprawdę bokiem wychodzi. Nie jesteście zadowoleni, nie kupicie gry? Wasza sprawa, ale nam obrzydzać jej kupna nie musicie.
Obrazek

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 22 sie 2014, 18:59

To się nazywa "wyrażanie opinii". Może jakby gra była lepsza, więcej osób by ją chwaliło. I mam prawo wyrażać swoją opinię na temat polityki EA i dokładnie wytykać, dlaczego i przez jakich ludzi się ona w najbliższych latach nie zmieni. :)

Adamsims
Posty: 38
Rejestracja: 26 cze 2014, 23:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Adamsims » 22 sie 2014, 19:04

PoProstuAnia pisze: Bardzo proszę wszystkie osoby, które już powoli wyśmiewają ludzi zamierzających kupić czwórkę o zaprzestanie nieustannego spamu, który już naprawdę bokiem wychodzi. Nie jesteście zadowoleni, nie kupicie gry? Wasza sprawa, ale nam obrzydzać jej kupna nie musicie.
Piszemy to ciągle, by ludzie zrozumieli, że ta gra mimo 5 lat odstępu od poprzedniej części, nic sobą nie reprezentuje. Tracimy na tym, że inni kupią 4, bo EA dalej nie będzie się do tworzenia gier przykladać.

Piszczac
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 7:30

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Piszczac » 22 sie 2014, 19:09

Ja też grę kupię, być może nawet w dniu premiery (zależy ile będzie mnie kosztowała wyprawka szkolna córki), ale najpierw rozeznam sie w lokalnym rynku, gdzie będzie jaka promocja. Preorderów i tak nie kupie, bo na pewno gry dla mnie nie zabraknie (tak było też z poprzednimi częściami). Mnie już jedynka, dwójka i trójka sie przejadły. Mam wszystkie dodatki i akcesoria do każdej części, wszystkie kupione w dniach premiery lub zaraz po. Mnie już po prostu sie znudziło granie 5 lat w tę samą grę, odkryłam niemal wszystko (np. nie mam odblokowanych tylko 8 oddznak w trójce, wkurza mnie to, że nie mogę już praktycznie grać na moim trzyletnim save, który ma kilka GB wielkości). Store nie kupuję dla zasady więc nie będę dokupywać już nic do trójki. Czekam z optymizmem na czwórkę (nie z takim podnieceniem jak np. na dwójkę czy trójkę, bo nie mam i tak zbytnio czasu na granie), chociaż nie wszystko mi się podoba.

Adamsims a powiedz tak szczerze, dlaczego ma mnie obchodzić, ze ty coś na tym tracisz? Dlaczego ktoś komu gra się podoba ma tracić, żebyś ty nie tracił?

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 22 sie 2014, 19:12

Skopiowałem parę cennych komentarzy z artykułu, do którego dałem tu kiedyś linka.
The Sims jest serią wybitnie skierowaną do niedzielnych graczy, którzy nie mają pojęcia o tym co się dzieje w branży i co zostało wycięte z gry, więc zdecydowana większość grupy docelowej i tak Simsy 4 kupi.
Spokojnie :D Wszystko to z tych "nieobecnych" ukaże się na 120% w dodatkach :D The Sims 4: Piwnice. The Sims 4: Pasemki, The Sims 4: Choroby, The Sims 4: HIV, The Sims 4: Policja. Klasyczny zabieg EA by wydać jeszcze więcej dodatków... paranoja...
Skoro już nawet fani uważają tą część za syf to jestem ciekaw co będzie po premierze...
Hieny ,nie hieny ale towar się sprzedaje.Wina graczy że dali tak się rozchamić producentom.
Po co się trudzić jak i tak się sprzeda.
Tylko gracze mogą zmusić do zaniehania takich praktyk.

Adamsims
Posty: 38
Rejestracja: 26 cze 2014, 23:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Adamsims » 22 sie 2014, 19:21

Piszczac pisze: Adamsims a powiedz tak szczerze, dlaczego ma mnie obchodzić, ze ty coś na tym tracisz? Dlaczego ktoś komu gra się podoba ma tracić, żebyś ty nie tracił?
Ty również na tym stracisz, bo jesteś wielką fanką, jak ja. Nie pograsz w tą grę przez kilka lat, bo w niej nie będzie co odkrywać po kilku tygodniach.

Zastanawia mnie, czy twórcy coś myśleli, tworząc tą grę ze wsparciem tylko dla 32 bitowych systemów. Nie będzie się dało grać z kilkoma dodatkami! System 32 bitowy nie potrafi korzystać ze wszystkich zasobów nowszych komputerów.

Piszczac
Posty: 98
Rejestracja: 10 sty 2014, 7:30

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Piszczac » 22 sie 2014, 19:29

Adamsims pisze:
Piszczac pisze: Adamsims a powiedz tak szczerze, dlaczego ma mnie obchodzić, ze ty coś na tym tracisz? Dlaczego ktoś komu gra się podoba ma tracić, żebyś ty nie tracił?
Ty również na tym stracisz, bo jesteś wielką fanką, jak ja. Nie pograsz w tą grę przez kilka lat, bo w niej nie będzie co odkrywać po kilku tygodniach.

Zastanawia mnie, czy twórcy coś myśleli, tworząc tą grę ze wsparciem tylko dla 32 bitowych systemów. Nie będzie się dało grać z kilkoma dodatkami! System 32 bitowy nie potrafi korzystać ze wszystkich zasobów nowszych komputerów.
To samo słyszałam przed wyjściem trójki, wolę jednak sama sprawdzić. Tak moja wina, bo gra będzie zła. Szczerze mam to gdzieś, że to moja wina i nie mam ochoty odmawiać sobie przyjemności, taka ze mnie egoistka. Może w końcu jakaś konkurencja zrobi coś w stylu simsow (ale nie mam ochoty na to czekać być może kolejnych 15 lat), może i EA zrobiłoby lepszą wersję (ale szczerze nie mam na to ochoty czekać kolejnych 5 lat grając w trójkę). Nie mam ochoty nie kupować tej gry, tak po prostu. nie kupuje w store, ale nie pomstuję na graczy, którzy kupują (czy tez ściągają z nielegalnych źródeł i udostępniają na zdjęciach promując te dodatki) i jednocześnie nakręcają ten biznes. Może i czwórka będzie miała niską sprzedaż dzięki fanom takim, jak tu w większości. Na mnie nie liczcie ;)

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 22 sie 2014, 21:44

Nowe oficjalne zdjęcie:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
figa
Posty: 65
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:33

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: figa » 22 sie 2014, 21:46

W TS4 interesuje mnie tylko tworzenie simów i budowanie. Rozgrywka jest delikatnie ujmując - mało urozmaicona przez wycięcie z gry funkcji typowych dla symulatora życia, tekstury mało szczegółowe, zamknięty świat.
Gdybym kupiła TS4 to tylko dla CAS i trybu budowy. W sumie daje to możliwość grania tygodniami :haha:
Ostatnio zmieniony 22 sie 2014, 22:54 przez figa, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 30
Rejestracja: 22 mar 2014, 17:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Annorelka » 22 sie 2014, 21:46

Guuki pisze:Nowe oficjalne zdjęcie:
Pan na środku: Yay, jednak ktoś nas kupi!
Pan po prawej: Siriusli?
annorelka.deviantart.com
Obrazek
Taktyka EA.

Awatar użytkownika
beldor
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2014, 21:23

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: beldor » 22 sie 2014, 23:36

Widze że w grafice też były ciecia. Chwalili się że teraz oświetlenie będzie o wiele lepsze.
W trójce po postawieniu okna, promienie słoneczne przechodziły przez okno zostawiając ładny cień. Niestety w nocy , w drógą stronę to nie działało. Światła domowe nie przechodziły przez okno na zewnątrz.
Chodzi mi dokładnie o ten efekt :

[zdjęcie usunięto]

I ten screen jest z ts3

w ts 4 tego nie zauważyłem

[zdjęcie usunięto]

wygląda na to że w nowej generacji okna działają bardziej jak lampy niż obiekty przez które przenika światło.

Zakaz hotlinkowania! Zdjęcia usunąłem. Następnym razem będzie Ostrzeżenie. //Guuki
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 23 sie 2014, 0:05

^ Ten teleskop... Chyba wolę tradycyjną wersję z dwójki, lub z trójki. xD
Motyle mi za bardzo nie przeszkadzają. Nie są najgorsze...
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
eris234
Posty: 91
Rejestracja: 23 lip 2014, 14:55

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: eris234 » 23 sie 2014, 8:55

Jestem krytycznie nastawiona do tej części i wydaje mi się, że nie będzie rozwijana przez pięć lat, tak jak to było z poprzedniczkami. Jej żywot potrwa znacznie krócej, mimo pakowania w tę grę dodatków, chyba, że w późniejszym czasie pojawi się edycja na tablety. :/ Możliwe, że twórcy zaskoczą nas czymś pozytywnym, ale trudno mi w to uwierzyć, bo "promocja" gry polegała na mówieniu, że zabraknie tego, tego i jeszcze tamtego. Czy po zagraniu w czwórkę stwierdzimy, że brak różnych rzeczy, znanych z poprzednich odsłon to tak naprawdę nie wada tylko zupełnie inne podejście twórców do sposobu, w jaki rozwijają grę? Czy masa dziecinnych, niepotrzebnych akcentów, takich jak krowokwiaty, rakiety, lalki voodoo, które spokojnie mogłyby dojść w jakimś dodatku, zastąpi nam te bardziej podstawowe rzeczy jak małe dzieci, baseny czy samochody? Prawda jest taka, że twórcy zdecydowali się wrzucić do podstawki bajery, które przyciągną dzieci, a zrezygnowali z rzeczy typowych dla symulatora życia, bo zależy im na tym, by zwerbować młodszych graczy, a nie utrzymać zainteresowanie starych fanów. Uprościli tę grę jak tylko się da i w konsekwencji nie wiem czy cieszyć się na tą odsłonę czy lepiej zdusić w sobie chęć jej kupna. Wiem, że kupię ją mimo wszystko, eh. Nie zanm za bardzo serii SimCity, ale czytałam trochę o niej i może The Sims 4 jest taką przejściówką a' la "SimCity Społeczności"- zapchajdziurą przed The Sims 5? Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby tak było.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 23 sie 2014, 10:23

eris, ja myślę podobnie. Wystarczy spojrzeć na nowe SimCity, zrobili z nim dokładnie to samo co teraz robią z Simsami. Gra miała być rozwijana tak jak The Sims, a skończyło się na jednym dodatku i kilku płatnych obiektach w Originie. Ludzie przyjęli SimCity dość chłodno. Sama rozgrywka jest przyjemna, ale nudzi się po krótkim czasie. W SimCity 4 był multum opcji rozbudowy miasta i nowa część się nie umywa. Do dziś działają fora fanów SC4, są nadal robione fanowskie dodatki, które często są po prostu spektakularne (możliwość budowy tramwajów, zakręcanych dróg, skomplikowanych autostrad, wprowadzenie pór roku etc). Z The Sims 4 będzie podobnie, rozgrywka pewnie będzie miła mimo wielu braków, ale szybko się znudzi bo nie ma w tej części nic nadzwyczajnego oprócz ładnej grafiki (która i tak wielu nie pasuje). Nawet Ci zwolennicy TS4 pewnie szybko się nią przejedzą, chyba że EA bardzo szybko wypuści jakieś aktualizacje czy dodatki gruntownie rozbudowujące rozgrywkę i dodające zabrane opcje...
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 23 sie 2014, 10:56

^Tak myślę też i ja. Ale mnie się jeszcze wydaje, że gra nie jest skończona i czuję w niej braki :/

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 23 sie 2014, 15:59

Nowy trailer:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DL2hlOIf-PM[/youtube]

Jak zwykle Pan od naleśników rządzi ;p
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości