The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 21 sie 2014, 16:54

Ja zauważyłem to samo co rgx97, czyli marne oświetlenie domów. Okna dają mało światła i wnętrza są bardzo ciemne i szare...

Co do gameplayów to już nawet pominę fakt tych wszystkich braków i niedoróbek, ta gra wydaje się po prostu nudna, nic tam ciekawego do roboty nie ma... Te kluby to takie atrapy podobne do tych z TS3, gdzie właściwie poza barem z drinkami nie ma nic. W zasadzie nie ma nic do odkrycia, budowanie rodzin odpada bo to co dali to za mało, odkrywanie otwartego świata odpada bo jest półotwarty i nic w nim nie ma ciekawego do zwiedzania (no chyba, że te ukryte parcele czyli Forgoten Grotto i coś tam jeszcze).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
rgx97
Renciści
Renciści
Posty: 218
Rejestracja: 28 gru 2013, 19:48

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: rgx97 » 21 sie 2014, 17:01

Jak napisała figa, Simowie na wszystkich dotychczasowych filmach z gry robią to samo. I nie jest to zbyt interesujące. Identyczną sytuację mieliśmy w podstawie Trójki, co potem zostało rozszerzone dodatkami. Czeka nas zatem kolejny rajd po dodatkach, akcesoriach i Store, dzięki którym Simowie będą mogli robić ciekawsze rzeczy. Jeśli EA będzie nadal powtarzać ten simowy schemat, to na nowych relacjach wideo z The Sims 5 Simowie również będą grać w szachy, chodzić po parku i gawędzić z sąsiadami (a żeby zaznaczyć, że to nowa generacja, coś tam zostanie wyróżnione na tle całej reszty - jak np. emołszyns w Czwórce).
Bądź co bądź, dwa czy trzy razy można przeboleć, że podstawy są okrojone jeśli wiąże się to z jakąś rewolucyjną zmianą. Ale czwarty lub piąty raz z ulepszonymi tylko możliwościami CAS oraz emejzin emołszyn to już za wiele. xd

Nowy gameplay od niemieckiego oddziału EA - link

Awatar użytkownika
Annorelka
Posty: 30
Rejestracja: 22 mar 2014, 17:38

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Annorelka » 21 sie 2014, 18:35

Ja chciałabym obronić Trójki. Rozumiem, że komuś się nie podoba przedstawienie postaci, bardziej cukierkowe kolory itd., ale łącznie w wszystkimi rozszerzeniami (nie akcesoriami) plus co fajniejszymi zestawami ze Store (farma) wychodzi naprawdę rozbudowana gra. zaryzykuję stwierdzenie, ze bardziej niż Dwójka.
Że niepotrzebnie trzeba za to bulić inna sprawa i przedsmak tego w jakim kierunku EA pójdzie, ale ceny są jeszcze na granicy znośności (a i tak po wydaniu 4 wszystko stanieje). :P Ale da się ciekawie grać przy samej podstawie, wiem, bo przez pół roku grania i pisania relacji ani trochę mnie nie znudziła. Na co w Czwórce się nie zanosi.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2014, 20:05 przez Annorelka, łącznie zmieniany 1 raz.
annorelka.deviantart.com
Obrazek
Taktyka EA.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 21 sie 2014, 19:26

Ten niemiecki filmik przekonał mnie do grania. Było w nim ciekawie, co nie znaczy, że wybaczam czwórce bezkresne uproszczenie wszystkiego. Tak. Podobał mi się filmik, co nie zmienia faktu, że jest on... Fu... Niemiecki ;/

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: aesthetea » 21 sie 2014, 19:28

Nawet nie śledzę już tego wszystkiego na bieżąco, szkoda mi czasu. Przydałaby się taka lista z tym co jest a czego nie ma (ta druga pewnie dłuższa). Pewnie się bardziej zainteresuję jak już wyjdzie i sami użytkownicy forum będą dawać opinie.
Obrazek


Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 21 sie 2014, 19:55

Taka lista jest na DOTsim.

Obrazek

Obrazek

*Kliknij na obrazki*

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: PoProstuAnia » 21 sie 2014, 21:37

Najsmutniejsze jest to, że pozostały raptem dwa tygodnie do premiery i nikt nie pisze "Nie mogę się doczekać!" jak to zawsze było przy poprzednich odsłonach :(
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 21 sie 2014, 21:39

W sumie masz rację. Grę mam zamówioną, niektóre opcje mnie kuszą... A, co mi tam! Nie mogę się doczekać premiery! <.333333

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 21 sie 2014, 21:41

Nikt nie pisze, że nie może się doczekać, bo dużo osób jest sceptycznie nastawiona do tej części simsów. :x
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 21 sie 2014, 22:06

Polecam przereagowanie postów o The Sims 3 a The Sims 4 na simspedii. Ot takie porównywanie nowości ;)
http://pl.sims.wikia.com/wiki/The_Sims_3
http://pl.sims.wikia.com/wiki/The_Sims_4
:)

Poza tym nie wyobrażam sobie połowy dodatków w czwórce - wakacji nie będzie, bo trzeba plażę, a plaży nie będzie bo silnik został stworzony tylko pod płaski teren, a nawet jeżeli i będzie to simowie jej nawet widzieć nie będą, tymbardziej do niej nie wejdą. Przyszłości nie będzie, bo co to za sens latać pomiędzy ekranami ładowania? Tak samo jak z tymi przygodowymi dodatkami, tzn. wymarzonymi podróżami i rajską wyspą. I tak dalej...

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: salberg » 21 sie 2014, 22:06

Bo przecież EA przywiązuje TAK DUŻĄ wagę do wnętrz budynków. soft1 W ogóle nie robi klubów na odwal się itd., które od zwykłego domu odróżnia tylko obecność barmana, jak ktoś już wyżej zauważył...

A poza tym - okolica cztero- lub pięcio-krotnie większa od np. Sunset Valley, taka okolica by w zupełności wystarczyła. Ale nie. Oczywiście musieli ją pociąć na zamknięte lokacje. Ech.

A technologia nie jest żadną wymówką, niech nie wmawiają mi, że w 2014 roku mogą zrobić w grze mniej niż w 2009. <_<

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 21 sie 2014, 22:12

^ A co dopiero w 2004 r.

No właśnie. Dawno się laleczką voodoo nie chwalili. Może ją też usunęli? :haha:

dzejan
Posty: 229
Rejestracja: 16 maja 2014, 16:57

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: dzejan » 21 sie 2014, 22:20

salberg, oglądając gameplaye... nawet nie było barmana :) Tylko na chwilę pojawił się ten od naleśników przy barze zrobił jednego drinka i odszedł :) chyba nawet NPC nie ma, to od razu wyklucza w sumie zostań gwiazdą (chyba że bedzie jeszcze gorsze :D) na przykład

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 22 sie 2014, 1:22

Dwa tygodnie do premiery, a mnie nie ciągnie do kupna gry, zobaczenia na własne oczy co nowego. :unsure:
Już więcej zachwycałem się, wyczekiwałem na premiery dodatków do "trójki". Z tych wszystkich gameplay obejrzałem tylko kilka bo stwierdziłem, że na każdym pokazują to samo. :/

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 22 sie 2014, 1:52

Mnie tak samo jak większość - nie ciągnie do zagrania. Nawet za bardzo nie czuję tego "wow", że wychodzi nowa część. I zgodzę się z tym, że na większości gameplayów pokazują to samo. : /
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: aesthetea » 22 sie 2014, 2:55

To tylko dwa tygodnie? o: Nie wiem czy to wina samej gry czy tego, że byłam młodsza i bardziej zapalona do simsów, ale również nie czuję tego czegoś, obyłabym się spokojnie bez nowej części. Ciekawe jak długo pociągną z simsami. x) (jak takie nowości jak teraz będą wprowadzać to raczej nie za długo)
Obrazek


Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 22 sie 2014, 9:32

TS 1 - było super grą w latach an swoim rynku bo nie było podobnej, bardzo ją lubiłem
TS 2 - się podniecałem jak dziecko (bo nim byłem)
TS 3 - byłem ciekaw nowości, koniec końców nie przepadam za trójką ale teraz zaczynam ją doceniać, gdy widzę 4
TS 4 - nie wywołuje u mnie żadnych emocji, dosłownie, gra mi tak wisi, że nie wiem czy grając w nią będę mieć co robić, bo same gameplaye pokazują, że w tej grze nie będzie nic do roboty poza zachwycaniem się emocjami, których jakoś ja nie umiem dostrzec (poza napisem koło sima, że jest w jakimś tam stanie).

A może faktycznie, z wiekiem Simy tracą na "fajności"? :| Btw. TS 4 w ogóle mi się nie podoba, myślałem, że te wszystkie okrojenia to do wersji demo a jednak się okazuje, że oni tak naumyślnie podcinają te grę :(. Ea naprawdę chce chyba skończyć z tą serią.
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .

smisiv
Renciści
Renciści
Posty: 717
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:54

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: smisiv » 22 sie 2014, 9:42

No nie wiem, czy tak prędko zyskają nowych fanów z tym całym minimalizmem...
Trójka miała ten stary dobry panel z opcjami, czuć było jednocześnie powiew nowości jak i ukierunkowanie na młodszych przez duszki, księżniczki etc. Teraz w czwórce pozabierali i poukrywali wszystko gdzieś, tak jakby to był nie wiadomo jaki skomplikowany program i pierwsze wrażenie na dzieciach z podstawówki to raczej "eee, i co tutaj robić?" niż "wow, tyle opcji", tak jak to było do tej pory. Trudniej się im będzie przyzwyczaić i polubić gierkę. A koniki i pieski dojdą dopiero kiedyś tam hen hen... Przez ten czas fanów może ubywac a nie przybywać :)
To może serio okazać się klęską i prędkimi promocjami na origin, starzy fani już się odwracają wieszcząc katastrofę, a nowi wejdą parę razy do gry i zamiast dobrego wrażenia, tym razem będzie rozczarowanie.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 22 sie 2014, 10:35

Tym bardziej, że The Sims 2 można było dostać niedawno za darmo z całą kolekcją, a The Sims 3 są aktualnie tanie razem z dodatkami, więc Ci nowi fani też mają wybór, albo okrojona nowa czwóreczka, albo dopieszczona trójka i jeszcze bardziej dopieszczona dwójka.

Co do zanudzenia się na śmierć grając w TS4 - w The Sims 2 wszystko było nowe, była masa rzeczy do odkrywania w podstawce. Było kilka parcel publicznych na starcie, sklepy z ciuchami, w których na prawdę można było kupić ubrania. Do tego chyba największa nowość to starzenie się simów - każdy chyba chciał wypróbować zakładanie rodziny i wychowywanie sima od narodzin do śmierci. Do tego dochodził nowy system szczęścia życiowego i nagród, więc podstawka TS2 była mega ciekawa.

W TS3 główną bolączką był w zasadzie mały wybór mebli i ubrań, a do tego te obiekty były nudne. Ale za to mogliśmy poznawać nowe, otwarte otoczenie, system kolekcjonerstwa i fantastyczny system rozwoju umiejętności, plus wyzwania związane z nimi, z karierą itp. Więc też było co robić.

W TS4 nie dostajemy NIC nowego. Zbieractwo było, świat jest piękny, ale bardzo ograniczony rozmiarem jak i ładowaniami. Rozwój rodziny to kompletna bzdura bo nie wiem kogo może zaciekawić tak okrojony system pokoleń? Gram obecnie teraz w TS2 i z wielką przyjemnością obserwuję zachowanie małych dzieci, które uczą się podstaw, bawią, ba nawet mogą wchodzić w interakcję ze starszymi dziećmi i z rówieśnikami (tego nawet w TS3 nie było).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
GamerTR9
Posty: 237
Rejestracja: 15 gru 2013, 14:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: GamerTR9 » 22 sie 2014, 10:47

Nie wiem czy było więc wstawiam
https://www.youtube.com/watch?v=telQ-euI0e4
A może, gdy snom zaufam,
To spełnią się pewnego dnia
I świt nie przerwie moich marzeń
A potem się okaże,
Że dobry mój sen wiecznie trwa.


. . .


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości