The Sims - Ciekawostki

Dział poświęcony pierwszej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista
Posty: 212
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:14

The Sims - Ciekawostki

Postautor: Bang Bang » 16 gru 2013, 16:35

Ciekawostki ze starego forum (sensowne i prawdziwe), będę je wymieniał bez cytatów(ale są to cytaty), bo nie można więcej niż 3 XD
dodałem coś od siebie mniejszą czcionką


W TS Gwiazda może się zdarzyć, że jeśli:
* pocałujemy inną sławę opiszą to w plotkarskiej gazecie ^^
* zrobimy wielką imprezę przyjeżdża czarna limuzyna i wysiada z niej taki koleś (ktoś sławny) xD i wszyscy zaczynają się podniecać xD

Telewizor firmy "Słony" dość mnie zadziwił.

Parę razy przyszedł do domu moich simów niedźwiedź i zaczął grzebać w śmieciach. Wyjął jakiegoś suchara i sobie poszedł. Ten misiek tak fajnie się skrada...

W TS Gwiazda istnieje taka opcja:
Można podejść do innej gwiazdy (próbowałam z dwoma płci przeciwnej, nie wiem, czy da się tak z dwoma Simami lub Simkami) i wybrać opcję Zaproponuj - Zrobimy popis dla fotografa?
Wtedy jedna nachyla się nad drugą, wygląda to mniej więcej tak, jakby się całowali, ale z naszej perspektywy widać, że się nie dotykają, wówczas przybiega paparazzi i robi zdjęcia. Nie zauważyłam, żeby było coś potem w gazetach plotkarskich. Podejrzewam, że ta opcja istnieje tylko dla zabawy.
Działa jedynie, jeśli gwiazdy są przynajmniej przyjaciółmi.

Rachunki przychodzą co 3 dni i są w skrzynce na listy. Gdy nie będziemy płacić przychodzi komornik i zabiera jakąś rzecz...


Dzieci mogą same mieszkać

Tak jak się pojawia ten robot co gotuje i sprząta i trzeba mieć kod na kasę bo dzieci nie zarabiają.

Jak to dzieci nie mogą zarabiać? Mogą ale strasznie mało, muszą na MAX odrobić lekcje, aż pojawi się informacja że dostaje kieszonkowe od dziadków, tak przy okazji ciekawostka a może błąd Maxis.

Kościlda z Abrakadabry potrafi naprawić telewizor? Naprawia ona wszystko, wszystko sprząta, odgania fanatycznego wielbiciela i zajmuje się dzieckiem.

- W Abrakadabrze, jeśli dzieci rzucą źle zaklęcie dotyczące pieczenia, to pojawiają się żaby. Jak jedną pocałujemy to żabka zamieni się w księcia
- Jeśli dużo czarujemy to urosną nam magiczne rośliny np. "KORZEŃ PROBLEMU"
- Jeśli zaczarujemy krasnale, to zadbają o nasz ogród a później upiją się w tym wiadrze, co się robi soki z winogron, chodzą po naszej działce i śpiewają.

Przy zmywarce do naczyń jest napisane, nie mogą z tego obiektu korzystać dzieci, a kiedy małym simem brudne naczynia brałem to on sam je do zmywarki wsadzał

Na wyspie wakacyjnej jest yeti.
Na wyspie wakacyjnej jest Rekin Zębuś.

Zapewne wiecie, że Kościdla bierze autograf od śmierci ?

Fanatyczny wielbiciel może przyjść i ukraść Simmy - nie działa na niego alarm od zwykłych rabusiów. Zdarza się to tylko w nocy, jeśli gwiazda śpi.
Na Wyspie Wakacyjnej znajdują się automaty do gier. Jedna z nich polega na uderzaniu młotem w główki Willa Wrighta.

Gwiazda może wpaść na imprezę już w TS: Balanga, jeśli jest wystarczająco dobra zabawa. Jak jest nudno, wpada mim.

Komornik - nie trzeba mieć żadnych dodatków, już w podstawie trza płacić rachunki. Jeśli się nie zapłaci, może przyjść i coś zabrać.

Niedźwiadek Niejadek (tak się nazywa ten misiek grzebiący w śmieciach) - pojawia się, jeśli dobrze pamiętam, w Randce. Za to jak się ma Abrakadabrę, i kupi się ul, to misiek najprawdopodobniej zostanie pogoniony orzez pszczoły.

Kostucha (a co za tym idzie, także zombiaki) - dochodzi w Światowym Życiu, jak jakiś Sim umrze, można spróbować ją ubłagać. Czasem nawet nie chce gadać, czasem wskrzesi "nie do końca" i mamy zombie, a jak mamy szczęście - po prostu wskrzesi Sima... może być w złym humorze.

Smutny Klaun - przychodzi, jak Simowie są w złym humorze, też chyba w ŚŻ. Chyba można zadzwonić po jakiegoś faceta, żeby go wygonił, ale nie jestem pewna.

No, to wystarczy sprostowań, teraz czas na coś ode mnie. Abrakadabra:
- nie rzucajcie zaklęcia "Wyjście ze skóry" w ciągu dnia, inaczej czeka Was inwazja węży.
- zatrudniona pokojówka ucieknie, jeśli macie Kościldę;
- ten... Jam Fasola bodaj może Was zaprowadzić w ciekawe miejsce, jeśli wyrośnie wystarczająco wysoko...

Jeśli mamy dodatek The Sims Światowe Życie, może nas odwiedzić... Święty Mikołaj.
___________________________________________

Troszeczkę chciałem znów powrócić do TS1 i postanowiłem zrobić tabelkę z wakacyjnymi pamiątkami. ;] Mam nadzieję, że dopiszecie co Wam udało się znaleźć smile.gif.
Obrazek
SZP - Stoisko z pamiątkami
SZN - Stoisko z nagrodami za żetony
WM/W - Znalezione dzięki wykrywaczowi metali/wędkowaniu

* - można go również złowić albo znaleźć w ziemi, podobnie jak Dziadka do orzechów, co do innych kupionych pamiątek nie mam informacji, czy znajdziemy je również w ziemi i w wodzie.

** - gdy zabierzemy posążek do domu, nasza "płodność" zwiększy się i o wiele częściej będą nam wyskakiwały okienka "Czy nie powinniśmy mieć dziecka?"


Mając Światowe Życie lub Balangę można kupić tort. Wychodzi z niego tancerka lub tancerz . Lecz raz zdarzyło mi się, że zamiast owej tancerki z tortu wyszła..różowa gorylica ! A jako jej nazwa wyświetlało się "Janka z Dżungli"..o.O
Jeszcze może wyjść bokser, "niespodzianki" z tortu mogą zarywać do naszych simów

W Zwierzakach przychodzą szopy na podwórko, możemy się ich pozbyć, dzwoniąc po hycla

Jeśli mamy Randkę przychodzi niedźwiadek niejadek, ale gdy w Abrakadabrze kupimy smoka, przestanie przychodzić.
Smoki jedzą tylko maki, takie pomarańczowe.

Gdy gwiazda umrze ma inny nagrobek.
Fanatyczny wielbiciel składa pod tym grobem czarne róże i go fotografuje, czasem popłakuje

Fanatyczni Wielbiciele kładą też te czarne róże pod innymi grobami, nie tylko gwiazd. A jeśli na parceli nie ma grobów, to mogą je nawet na ulicy zostawić.

Jeśli zabijemy i wskrzesimy fanatycznego wielbiciela, to nadal będzie się psychicznie kręcił po domu i będzie robić wszystkiemu zdjęcia.

Jak będziemy oglądać głowę łosia to simowi spadnie wskaźnik zabawy.

Aby spalić tragicznego clowna należy spalić także jego obraz.
Gdy sim wejdzie na sam szczyt fasoli na górze będzie postać Willa Wright'a twórcy gry.

W tym symulatorze nieważkości z gwiazdy można umrzeć.

Istnieje biały eliksir, który leczy chorobę od świnki morskiej

Wystarczy że weźmiemy pauzę i naciśniemy na portret sima z "ctrl" i pojawi się pole do edytowania charakterystyki
Działa to również ze zwierzakami...

To są WSZYSTKIE ciekawostki ze starego forum.
ogarnęliście? :P
Chciałem spisać to po kolei, ale wtedy te ciekawostki straciłyby swój smaczek ;)

Właśnie teraz zauważyłem, że istnieją rozsuwane drzwi i są to "drzwi do magazynu"
Ostatnio zmieniony 29 gru 2013, 21:13 przez Bang Bang, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>

Ether

Re: Ciekawostki z The Sims

Postautor: Ether » 29 gru 2013, 12:01

Gra rzekomo zaczyna się w 1997 roku.
Po 100 dniach gry rodziną dostajemy komunikat. Po kolejnych 100 kolejny :)

Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista
Posty: 212
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:14

Re: Ciekawostki z The Sims

Postautor: Bang Bang » 15 sty 2014, 13:56

no właśnie jaki, ja takiego komunikatu nigdy nie miałem?

Taka pseudo ciekawostka: nie da się zamieszkać na parceli z innym terrainem w głównym otoczeniu, podmienianie i edytowanie plików nic nie pomaga, niestety to coś zostało głębiej zaprogramowane w grze, co jest dla jakiego numeru parceli. Jedyne, co udało mi się uzyskać, to zaśnieżone drzewa, więc pozostają tylko dywaniki :)
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>

Ether

Re: Ciekawostki z The Sims

Postautor: Ether » 15 sty 2014, 16:41

Obrazek
Taki. Chodzi o 100 dni simowych.

Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista
Posty: 212
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:14

Re: Ciekawostki z The Sims

Postautor: Bang Bang » 28 lip 2014, 1:47

Zawsze jak rozpoczynamy grę w nowym domu, to nas witają Ćwirowie. ^^ Jeśli ich nie usunęliście. XD
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: Ciekawostki z The Sims

Postautor: Pappy » 05 kwie 2015, 12:06

Bang Bang pisze:Zawsze jak rozpoczynamy grę w nowym domu, to nas witają Ćwirowie. ^^ Jeśli ich nie usunęliście. XD
Tylko na SimLane, bo na starówce może nas już witać każdy. :P

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Obrazek
Oprócz kwiatów, smok może jeść także muchomory które pojawiają się po siadaniu na grzybowym krzesełku! :P

Jeszcze parę ode mnie:
  • Duch z ogniska wyskoczyć może tylko wtedy, kiedy mamy 8 lub wyższy poziom charyzmy
  • Kiedy dzieci są w tym samym pokoju co tort z "Balangi", zawsze wyjdzie gorylica/klaun
  • Dzięki najdroższej półce na książki która dochodzi w Abrakadabrze lub Zwierzakach, możemy "ćwiczyć monologi" - sim łapie za czaszkę która leży na półce i przemawia, w ten sposób poprawia charyzmę.
  • Najlepiej płatną karierą jest haker, a najgorzej ekstrema. Jednakże, ekstrema to najcięższa kariera ponieważ aby dojść do szczytu trzeba rozwinąć najwięcej umiejętności (wszystkie będą z czasem potrzebne o ile dobrze pamiętam)
  • Gdy mamy 10 poziom kariery, może się zdarzyć sytuacja że zostaniemy przeniesieni do innej pracy (tylko w nielicznych przypadkach po przenosinach mamy 10 poziom kariery, zwykle jest 4-6.) Nie dotyczy kariery sławy!
  • Kiedy sim zostanie porwany przez kosmitów, reszta simów z rodziny może po jakimś czasie podejść do teleskopu i zacząć płakać z twarzą porwanego sima w dymku.
  • Jedynym zaklęciem jakie możemy rzucić na natrętnego wielbiciela jest uropuchowienie, ale pod inną nazwą niż zwykle - "zamiana w żabę" :P
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista
Posty: 212
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:14

Re: The Sims - Ciekawostki

Postautor: Bang Bang » 16 lis 2016, 22:09

Jeśli użyjemy maszyny do wdychania tlenu w pomieszczeniu z zapalonym kominkiem to zacznie płonąć ta maszyna razem z simami :)

W podstawowej wersji gry można było włączać i wyłączać lampy simem, usunięto to wraz z dodaniem lamp sufitowych w światowym życiu. Lampy te czasem się psuły i trzeba było wymienić w nich żarówkę. Mógł to zrobić majster albo sim. Jak się stało w kałuży to jak się domyślacie sima mógł porazić prąd w wyniku czego mógł umrzeć.
Bardzo długo próbowałem przywrócić tą opcję i mi się udało, stworzyłem sobie farmę lampową.
Obrazek

Jeżeli chcecie zagrać sobie w wersję z morderczymi lampami to należy poszukać jakiejś strony z lampami do pobrania z roku 2000. Tutaj macie jedną lampę stojącą i jedną na stół :)
LINK1 LINK2
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims - Ciekawostki

Postautor: salberg » 01 maja 2017, 14:58

Miałem Sima na najwyższym 10 poziomie kariery naukowej i wyskoczył mi komunikat, że postanowił on wkroczyć na ścieżkę przestępczą i zmieniła mu się nagle posada na poziom 10 przestępczej.

Jeszcze przez przypadek odkryłem jeden z najciekawszych sposobów na śmierć w serii, z dodatkiem Abrakadabra. Musimy mieć do tego smoka (u wampirzycy w Abrakadabrowie można kupić gniazdo z jajem, z którego później wykluwa się smok pełniący rolę zwierzaka w domu). Jeśli zamienimy kogoś w żabę tuż przy smoku, on tą żabę zje i wyświetli nam się komunikat o śmierci tej osoby. :P Niechcący uśmierciłem w ten sposób żonę Sima którym grałem.

Awatar użytkownika
deepblue
Posty: 47
Rejestracja: 08 lip 2014, 19:56

The Sims - Ciekawostki

Postautor: deepblue » 26 wrz 2017, 22:17

Włamywacz może porwać dziecko z kołyski, wtedy też kołyska znika, tak jak w przyapadku opieki społecznej.

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

The Sims - Ciekawostki

Postautor: Ururu » 04 kwie 2018, 20:41

W podstawie dwa nieznające się Simy mogą spać w jednym łóżku. W Światowym Życiu muszą się znać naprawdę dobrze, żeby to uczynić.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Bang Bang
Archiwista
Archiwista
Posty: 212
Rejestracja: 15 gru 2013, 1:14

The Sims - Ciekawostki

Postautor: Bang Bang » 01 sie 2018, 0:05

Czasem się może okazać, że handlarz nie ma dla nas wyzwania. Mi się to pierwszy raz przytrafiło przez te wszystkie lata soft1
Obrazek
Obrazek

Rodzina Kot

Sygnatury nie zmienię :>


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości