The Sims 3 Studenckie Życie - Pogaduszki

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

The Sims 3 Studenckie Życie - Pogaduszki

Postautor: Rai » 08 lis 2013, 1:51

THE SIMS™ 3 STUDENCKIE ŻYCIE

Szkoła to nie tylko nauka.
Odłóż książki i przygotuj się do studenckiej imprezy!

Obrazek


Studia otwierają nowe możliwości! Poczynając od kontaktów towarzyskich, do rozwoju kariery. Simowie znajdą nowe sposoby uczenia się: zajęcia w pracowniach czy też korzystanie z obiektów związanych z kierunkiem studiów! A studia to nie tylko zakuwanie z książek. Dołącz do protestu, flirtuj przy ognisku – jest cała masa rzeczy, które można robić w Klubie Studenckim. Dzięki nowym miejscom, takim jak tor kręglarski i SimBurger oraz nowym aktywnościom, jak sok-pong i malowanie sprejem pięknych murali, dla Simów to z pewnością będzie najlepszy czas w życiu!

Najważniejsze opcje:
  • Osiągnij akademicką doskonałość. Nauka jeszcze nigdy nie była ciekawsza dzięki nowym obiektom powiązanym z kierunkami studiów. Możesz nadawać audycje z własnego radia jako student komunikacji albo złożyć swój szkielet jako student biologii. Twoi Simowie mogą także uczyć się poza pracownią na ćwiczeniach, wykładach w Klubie Studenckim oraz dołączając do zajęć grupowych.
  • Przygotuj się na imprezę! Podręczniki i grupy wspólnej nauki są ważną częścią studiowania, ale czasami Simowie muszą po prostu poimprezować! Od urządzania ognisk nad jeziorem, po stand-upy na beczce po soku podczas imprezy w akademiku – na studiach jest mnóstwo sposobów, by świetnie spędzić czas.
  • Twórz powiązania i sieci. Na kampusie są trzy grupy społeczne – kujony, buntownicy oraz ważniaki. Kontaktowanie się z członkami każdej z tych grup zapewnia specyficzne korzyści, od odblokowania wymarzonej pracy, po zdobycie dodatkowej cechy.
  • Rozbudź w sobie przekorną naturę! Simowie mogą wyrażać siebie, organizując się lub biorąc udział w protestach, tworzyć murale i graffiti, a nawet ściągać na egzaminach.
  • Liczą się działania. Podobnie jak w prawdziwym życiu, decyzje, jakie Twoi Simowie będą podejmowali w czasie studiów, nawiązane kontakty oraz grupy społeczne wpływają na siebie nawzajem w złożony sposób.
  • Czerp korzyści także po studiach! Możesz łatwiej dotrzeć na szczyt swojej kariery, dzięki szybszym awansom i wyższej pozycji początkowej. Zapewnią to dobre oceny na uniwersytecie. Jeśli Twój Sim stanie się legendą w swojej grupie społecznej, może nawet zdobyć wymarzoną pracę jako rzeczoznawca sztuki, agent sportowy lub projektant gier wideo!
  • Zwiedzaj kampus i miasto. Od gry na torze do kręgli, przez flirtowanie z baristą w kawiarni „Prażone Ziarna”, po przeglądanie komiksów w „Komiksach Krzyśka” – na zwiedzenie czeka całe miasto i kampus pełne nowych miejsc.
Nowe cechy osobowości
  • Awangarda
  • Nieodparty
  • Niezręczny towarzysko
Nowe pragnienia życiowe
  • Artysta-blogger
  • Doskonały student
  • Mistrz absolwentów
  • Osiągnąć maksymalne wpływy we wszystkich grupach społecznych
  • Poważanie na ulicy
  • Specjalista naukowy
Nowe umiejętności
  • Nauka
  • Sieci społeczne
  • Sztuka uliczna
Nowe kariery
  • Agent sportowy (wymagane maksymalnych wpływy u Ważniaków)
  • Projektant gier komputerowych (wymagane maksymalnych wpływy u Kujonów)
  • Rzeczoznawca sztuki (wymagane maksymalnych wpływy u Buntowników)
Nowe rodzaje śmierci
  • Śmierć od nagłego uderzenia (przez spadający automat)
  • Śmierć od zrzędzenia (na śmierć przez megafon)
Wymagania sprzętowe:
System operacyjny: XP SP2 / Vista SP1 / Windows 7
Procesor: dla XP - 2 GHz P4 lub jego odpowiednik; dla Windows Vista i Windows 7 - 2,4 GHz P4 lub jego odpowiednik
Pamięć RAM: dla XP - 1 GB RAM; dla Windows Vista i Windows 7 - 1,5 GB RAM
Karta graficzna: 128 MB pamięci i z obsługą funkcji Pixel Shader 2.0

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 3 Studenckie Życie - Pogaduszki

Postautor: simunia » 15 gru 2013, 12:23

Niedawno kupiłam ten dodatek i bardzo mi się on podoba . Dodaje sporo fajnych ciuchów i fryzur. Meble też są fajne. Jeszcze wszystkiego nie odkryłam, ale jak na razie jestem zadowolona z tego dodatku.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 3 Studenckie Życie - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 08 sty 2014, 21:56

Tak mnie to irytuje jak wysyłam kilka smsów. Sim wyśle jednego, przejdzie w drugi kąt pokoju i śle następnego. I tak po każdym smsie łazi po pokoju..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Gunia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 234
Rejestracja: 15 gru 2013, 13:59

Re: The Sims 3 Studenckie Życie - Pogaduszki

Postautor: Gunia » 16 sty 2014, 8:46

Bardzo lubię ten dodatek! Czasem jest bardzo realistyczny, np. zdarzyło mi się spotkać 8 simów siedzących na kocu piknikowym i rozmawiających sobie przez parę godzin, tak samo zdarzyło mi się spotkać dużą grupkę stojącą w kółku i rozmawiającą :D
Najbardziej podoba mi się chyba umiejętność sieci społecznych, która dochodzi w dodatku. Super sprawa!
Podział na grupy społeczne też jest fajnie dopracowany- uwielbiam spełniać wyzwania grupy czy próbować różnych aktywności z nią związanych. Okazuje się, że gdy dużo "graffitujemy", możemy na maksa rozbudować sobie wpływy u buntowników ;)
Obiekty, które dochodzą w tym dodatku są bardzo fajne- składane łóżko bardzo przydaje się moim simom nie tylko na studiach, a automaty z jedzeniem i napojami rozstawiam w mieście. Stół do ping ponga też jest super i lubię z niego korzystać ;P

Jedyne co mnie wkurza to to, że po wejściu w uniwersytet zawsze są ci sami simowie...

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 3 Studenckie Życie - Pogaduszki

Postautor: simunia » 04 lut 2014, 12:46

Ja też bardzo lubię ten dodatek i uważam że jest lepszy od dodatku na studiach do 2. dodaje sporo ziół i ubrań oraz ciekawych fryzur. Bardzo mi się podoba Simorośl w tym dodatku jedną ostatnio w otoczeniu studenckim moje simy poznały. I fajne jest to że simy mogą same wyhodować simorośl z nasiona jak mają 3 poziom nauki i zamienić w specjalnej maszynie zwykłe nasiono na właśnie to specjalne by móc wyhodować sobie taką simorśl jak sim ma już 7 poziom ogrodnictwa ;). To jest bardzo fajnie wszystko pomyślane i to, że simy mogą od młodego dorosłego po emeryta chodzić na studia to też mi się bardzo podoba tego w 2 mi brakowało ten sposób jest bardziej realny.

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 3 Studenckie Życie - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 04 lut 2014, 15:32

Dodatek poznaję na nowo od strony uniwersytetu. Pierwsze spotkanie z nim okazało się niewypałem. Wysłałem parę simów i zająłem się tylko ich wykształceniem. Więc siedzieli cały czas w akademiku.
Teraz na studiach mam jednego sima i staram się by zrobił wszystko co się da. Co jest ciężkie. Nie ma na to wiele czasu. Szkicowanie znajomych, malowanie na ścianach graffiti, zgłębianie tajników nauki lub po prostu siedzenie przed komputerem w sklepie z komiksami, bądź dawanie koncertów w pobliskich miejscówkach.

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: The Sims 3 Studenckie Życie - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 07 lut 2014, 12:02

Trzeba przyznać, że to jeden z lepszych dodatków. Zdecydowanie przebił swojego "dwójkowego" poprzednika. Naprawdę czuć ten studencki klimat (y) .
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasim Hazim
Renciści
Renciści
Posty: 2133
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:53

Re: The Sims 3 Studenckie Życie - Pogaduszki

Postautor: Kasim Hazim » 18 maja 2014, 13:14

Dodatek świetny i przebił swojego dwójkowego odpowiednika. Miasteczko studenckie jest b.ładne, a opcji w nim tyle, że naprawdę nie da się w nim nudzić. Same studiowanie jest świetne, opcja sterowanie simem na wykładach cudowna, a zajęcia w plenerze też są świetną sprawą. ^^
Obrazek

"Lubię łódki. One tak płyną. Przez morza i w ogóle."

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: The Sims 3 Studenckie Życie - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 23 mar 2015, 21:41

Paru rzeczy z TS2 mnie tam brakuje, choć, nie powiem, lubię ten dodatek. Brakuje pisania prac semestralnych na zaliczenie, uczelni do wyboru i możliwości stworzenia własnej, większej liczby kierunków studiów do wyboru, odwiedzin rodziny, bractw studenckich, tajnych stowarzyszeń, studenckich psikusów, kucharza w akademiku... ale odkąd dodatek jest, staram się wysyłać Simów na studia :)
I tylko co mnie irytuje - ci "wieczni studenci", czyli staruszkowie. Kilka razy czułam się, jakbym wysyłała Simów do domu starców, a nie na studia, bo tylu dziadków tam się pałętało. No i jeszcze trochę denerwuje to, że nawet kiedy Sim skończy studia, a potem na uniwerek pojedzie jego potomek, to studiuje razem z tymi samymi Simami, co przodek, więc zawsze musze usuwać tych najbardziej charakterystycznych...
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 3 Studenckie Życie - Pogaduszki

Postautor: simunia » 11 lut 2017, 2:17

Mi też brakuje pisania prac semestralnych na studiach w 3, ale i tak dodatek mi się podoba. Jest w nim sporo fajnych rzeczy. No i to, że postęp nauki spada naszym simom co powoduje, że nie jest łatwo. I skłania nas by pilnować simów z nauką.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości