The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 22 mar 2021, 6:22

Kapitan Indra pisze: I powinny to być kurzowe kotki, nie króliczki, na kłęby kurzu mówi się przecież "koty z kurzu" ;)

No nie bardzo, bo po angielsku mówi się dust bunnies :) więc to akurat pasuje. Nie wiem dlaczego polskie powiedzenie zmieniło króliczki na kotki.

Ja jeszcze nie kupiłem pakietów, mam za dużo wydatków. Ale odkurzacze mnie kuszą, może modderzy by mogli je poprawić jakoś.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: książę » 22 mar 2021, 18:06

Indra ma rację, tłumaczenie nie powinno być dosłowne tylko dostosowane do kolorytu języka. Pierwszy z brzegu przykład: jak podajesz adres e-mail to mówisz jhud małpa poczta.pl a nie jhud na poczta.pl :P kilka takich kwiatków było już wcześniej, pamiętacie karierę „średniego” z TS2?

Co do samego pakietu to Maxis zapowiedział łatkę korygującą stopień zakurzenia. Miejmy nadzieję, że szybko ją wydadzą, zwłaszcza że mój lokaj jest jakiś zapóźniony i w ogóle nie chce odkurzać.

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 23 mar 2021, 16:33

Jestem profesjonalnym tłumaczem z angielskiego więc to akurat wiem i się zgadzam :P ale te króliczki z kurzu jednak wyglądają za bardzo królikowato aby jednak je nazwać kotami, a nie zrobiliby nowego mesha dla polskiej wersji (chociaż gdyby mogli to fajnie by było), więc musieli pójść na kompromis z królikami.

Ja jestem w sumie nawet ciekaw jakie pakiety wyjdą jeszcze. Ciekawe czy będą tak po 5 za każdym razem wychodzić, czy już pojedynczo.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 23 mar 2021, 18:52

książę pisze:Co do samego pakietu to Maxis zapowiedział łatkę korygującą stopień zakurzenia. Miejmy nadzieję, że szybko ją wydadzą, zwłaszcza że mój lokaj jest jakiś zapóźniony i w ogóle nie chce odkurzać.
Już jest, z dzisiejszą aktualizacją. Ma podobno (według opisu, bo jeszcze nie grałam dzisiaj, więc nie sprawdziłam), nieco spowolnić to kurzenie.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 27 mar 2021, 22:00

Wygrałam kolekcję To były czasy w konkursie xD Yay, teraz już mi nawet niczego nie jest szkoda, tylko tego potrzebowałam. Na kuchnię i odkurzacze wywalone.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 29 mar 2021, 21:43

Te kolekcje to okropne rozdrabnianie się. W takim wypadku niech zrezygnują z akcesoriów, ja je od dawna uważam za zbędne. Rozgrywkę z nich niech przesuną na dodatki czy pakiety i ją rozbudowują zamiast marnować potencjał, a meble niech zostaną sobie w tych kolekcjach.

Ceny są za wysokie moim zdaniem, 20 zł wyglądałoby lepiej. Ogólnie ceny dawno przestały być dla mnie jakimś problemem, wszystko drożeje, a 25 zł to i tak mniej niż malutki zestaw Lego choćby xD Ale mimo wszystko. Najgorsze, że te odkurzacze bardzo mi się podobają i to jest coś, co urozmaici codzienne życie simów. Szkoda jednak, że trzeba zapłacić dodatkowo za tak podstawowy przedmiot wyposażenia domu simów i za cały nowy system brudzenia się pomieszczeń.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 29 maja 2021, 13:49

No ja kupiłam te odkurzacze :doge:
Tego właśnie mi brakuje w grze, nie rozumiem graczy narzekających na takie pakiety, skoro to symulacja życia to czego oczekują :D
Szkoda, że po odkurzaniu biorą ten odkurzacz do wyposażenia.
Sim odkurza jeden pokój, a działa to jako odkurzenie całego piętra..
Pobrałam moda na brak tych irytujących króliczków i naprawdę jestem zadowolona, może jedynie zbyt szybko ten kurz się jednak pojawia, ale widziałam sporo modów na to.
Odkurzacz ma opcję opróżnienia worka, ale jeszcze nie wiem czy jest jakaś animacja czy coś jak worek się zapełnia.
Nie sprawdziłam tylko czy używanie odkurzacza ma wpływ na rachunki, aczkolwiek jak odcięli prąd moim simom, to nie mogłam odkurzać.

Obrazek

Powiem Wam, że nie pogardziłabym jakby wydali więcej sprzętów :grumpy: Nowe obiekty i ubrania do mnie nie przemawiają, bo naprawdę jest tego już masa w grze, ale coś do by urozmaiciło życie simów jak dla mnie spoko.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 24 sie 2021, 23:27

Zapowiedziano nową Kolekcję: The Sims 4 Industrialny loft, inspirowaną przekształconymi magazynami na nowojorskim Brooklynie.

Obrazek

Jestem jak najbardziej za! Uwielbiam industrialny styl, sam urządzałem swoje mieszkanie na podobieństwo loftu, więc Kolekcję kupię. W połączeniu z dodatkiem "Miejskie życie" sprawdzi się idealnie.

Premiera już w ten czwartek.

źródło: DOTsim: The Sims 4 Industrialny loft już w czwartek! Nowy pakiet Kolekcji
Obrazek

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 25 sie 2021, 0:45

Naprawdę ładne meble, podoba mi się.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 25 sie 2021, 17:08

Z kolekcji na razie tylko odkurzacze kupiłem :P Ale na tę też mam chrapkę bo lubię industrialny styl!
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

The Sims 4 Kolekcje - Pogaduszki

Postautor: simunia » 16 lut 2024, 4:08

Teraz wyszły dwie nowe kolekcje z gotycki szyk i z coś związanego z zamkiem. Mam je obie, ale jeszcze z nich nie skorzystałam jednak jak ktoś gra w jakąś rozgrywkę, inspirowaną jakimś królestwem to myślę, że to się może sprawdzić. Ja kupiłam je z myślą o wampirach 😁, bo ostatnio trochę nimi grałam 😁


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości