Życie eko - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Życie eko - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 06 maja 2020, 19:58


youtu.be/lxawAiihsMk

Premiera: 5 czerwca 2020

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


GŁÓWNE CECHY:
  • Zrób coś dobrego: Zacznij od siebie zmiany, które chcesz zobaczyć w Evergreen Harbor. Wspólnie z innymi wprowadź w życie projekt czystej wody lub zbuduj turbiny wiatrowe, które zasilą całą Twoją społeczność, a następnie obserwuj, jak zmienia się całe otoczenie.
  • Ekologiczne życie: Pamiętaj o trzech rzeczach: ograniczaniu zużycia, odzyskiwaniu i ponownym wykorzystywaniu. Pielęgnuj wertykalny ogród i zbieraj plony lub zanurkuj w śmietniku w poszukiwaniu zapasów. Tylko nie zapomnij wziąć potem kąpieli.
  • Społeczność nastawiona na współpracę: Twoim największym zasobem jest społeczność. Co tydzień głosuj na lokalne plany działania, aby zachęcać Simów do recyklingu, wolontariatu i innych form działalności.
  • Zmieniaj świat: Małe kroki prowadzą do dużych zmian. Pamiętaj: wszystko, co robisz, ma długotrwały wpływ na Twoje otoczenie.
  • Dekoracje z odzysku: To, co dla jednego Sima jest gratem do wyrzucenia, dla drugiego może być lekko używanym meblem. Dekoruj swój dom używanymi obiektami lub twórz nowe, korzystając z materiałów z recyklingu. Wyposażenie z odzysku jest obecnie w modzie.
___

Powiem tak, dodatek mega mi się podoba stylistycznie, a to miasto jest cudowne, szczególnie w wersji dystopijnej :aww: Ale Jezu, to powinien być pakiet rozgrywki xD Przecież tu nic nie ma. Boli mnie że robią coś co podoba mi się częściowo ale nie zawiera konkretnej rozgrywki. W ogóle to czemu męczą temat ekologii, przecież to już było w Wielkim praniu, a w Wyspiarskim życia była nawet praca ekologa i zbieranie śmieci...
Z takim miastem mogli zrobić zamiast tego naprawdę jakieś postapo i apokalipsę zombie, przygarnęłabym chętnie soft9 Tym bardziej że wygląda na to że to będzie właśnie taka zabawa na raz i tyle.
Poza tym jaram się na motocykle, drabiny też, chociaż one chyba powinny być w Kompaktowym życiu xD I dlaczego Sim w trailerze przytula jakąś larwę? W pierwszej chwili myślałam że to kurczak soft9
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Życie eko - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 06 maja 2020, 21:42

Temat na czasie, ale to... za mało na dodatek!
Grzebanie w śmieciach, maszyna do zbierania, panele słoneczne, wiatraki - znowu to, co mieliśmy w TS3, pomijając, oczywiście, ekologiczny samochodzik Renault, bo w tej odsłonie gry jeszcze się samochodów nie dorobiliśmy...
Nowa okolica ładna, ale mam nadzieję, że będzie w niej więcej parcel niż w takim StrangerVille.
Czy te własnoręcznie wykonane świeczki naprawdę będą się kurczyć podczas palenia? Toby było fajne.
No oczywiście, że kupię dodatek, aby mieć pełną kolekcję.
Szybko z tym EA wyskoczyło, tu głosowanie na pakiet rozgrywki, i o tym pakiecie niby sporo wiemy, a tu bach! Nowy dodatek, i to od razu za miesiąc! :conf:
Lenna pisze:I dlaczego Sim w trailerze przytula jakąś larwę? W pierwszej chwili myślałam że to kurczak soft9
Może to larwa pszczoły? :conf: Przecież widać, jak na początku zwiastuna Sima oblega cały rój. A wymieranie pszczół to też temat związany z ekologią, ostatnio często o tym słyszymy. Na kurczaczki bym raczej nie liczyła, nie tym razem, nie w tym dodatku ;)
Lenna pisze:Z takim miastem mogli zrobić zamiast tego naprawdę jakieś postapo i apokalipsę zombie, przygarnęłabym chętnie soft9 Tym bardziej że wygląda na to że to będzie właśnie taka zabawa na raz i tyle.
Też myślę, że to będzie jak w StrangerVille, z rozwiązywaniem zagadki potwornych roślinek, z tym że tutaj będzie trzeba zadbać o środowisko w nowym mieście, a potem, jeśli nie będziemy chcieli przejść tego powtórnie, nie będziemy musieli.
Ja czekam na nowe obiekty kolekcjonerskie, jak zawsze. Na nowe kariery, przepisy kulinarne - w końcu może więcej jakiejś ekologicznej, bio kuchni? :D
I jeszcze wytwarzanie soków oraz dżemów, jak w TS2 Cztery pory roku oraz z TS3 Store? Toby było super :)
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Życie eko - Pogaduszki

Postautor: ollie » 06 maja 2020, 23:30

The Sims 4 Gentryfikacja Dodatek. Podoba mi się, że miasto jest bardziej industrialne, wyjęte z prawdziwego życia, w końcu coś innego niż kolejna nowobogacka dzielnice dla posh rodzin. Nie podoba mi się, że znów tak amerykańskie, świat to nie tylko USA. I strasznie mam wrażenie spłycają temat aktywizmu klimatycznego pomijając aspekt polityczny. Zobaczymy.

Awatar użytkownika
Dimond
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:40

Życie eko - Pogaduszki

Postautor: Dimond » 10 maja 2020, 21:49

Kapitan Indra pisze:
06 maja 2020, 21:42
Może to larwa pszczoły? :conf: Przecież widać, jak na początku zwiastuna Sima oblega cały rój. A wymieranie pszczół to też temat związany z ekologią, ostatnio często o tym słyszymy. Na kurczaczki bym raczej nie liczyła, nie tym razem, nie w tym dodatku ;)
Pszczoły już były wykorzystane w 4 Porach Roku, więc już bym się ich nie spodziewał tutaj - natomiast te larwy to sago worms, i służą głównie do jedzenia. Podejrzewam, że pojawi się sporo potraw bazujących na farmach owadów. To trochę taka superbiałkowa moda. Jedna z osób mi znajomych swego czasu ciągle gadała o tym, jaką to farma pasikoników nie jest idealną inwestycją na przyszłość. :D W Polsce nie jest to popularne, bo nawet w Łodzi zamknęli parę lat temu restaurację Insect i tylko dlatego, że serwowali tam jadalne robaki - a póki co sanepid zakazuje podawania jakiegokolwiek robactwa na talerzu - nawet tego jadalnego. Widocznie w Stanach staje się to dużo bardziej popularne.

A co do roju, to ewidentnie jest to powrót śmierci znanej z dwójeczki. Tam, muchy "zjadały" sima, kiedy w pomieszczeniu był po prostu syf. Być może w tym dodatku, też będzie można doprowadzić parcelę do takiego stanu.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Życie eko - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 12 maja 2020, 13:44

Pomysł może i dobre ale jak z każdym dodatkiem do czwórki, wykonanie takie sobie..
Mogliby dodać opcję hodowania kurczaków np. swojskie jajka które by można było używać do przepisów. Mogliby dodać sokowirówkę.. Dobrze że niby ma dość robienie dżemów, ale oczywiście zamiast na kuchence to wymyślają kolejny wielki obiekt.. Ja naprawdę nie wiem co oni mają cholewka z tymi wielkimi obiektami.

Zanieczyszczenie powietrza może i fajne ale z czego one ma się pojawiać to ja nie wiem...

Reszta to tylko skopiowane animacje z poprzednich dodatków, stragany z Miejskiego życia itp.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Ryjanka
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2016, 20:43

Życie eko - Pogaduszki

Postautor: Ryjanka » 16 maja 2020, 14:38

Shattered pisze:
12 maja 2020, 13:44
Zanieczyszczenie powietrza może i fajne ale z czego one ma się pojawiać to ja nie wiem...
Może z bąków puszczanych przez simy? :D To chyba najprawdopodobniejsza opcja, bo samochody to tylko nieruchome atrapy stojące w Del Sol Valley. Samochodów brak, fabryk brak, innych obiektów mogących mieć wpływ na jakość powietrza brak, więc pozostają tylko pierdy simów jako jedyna przyczyna zanieczyszczenia powietrza B)

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Życie eko - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 19 cze 2020, 22:09

Mimo tego że uważam tematykę tego dodatku za najgorszą jaka została wydana do czwórki, miasto naprawdę wygląda super.
Kupił ktos? Warto kupować na przecenie?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Życie eko - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 24 cze 2020, 19:30

Ja kupiłam, ale na razie nie miałam za bardzo czasu grać. Jednak miasto faktycznie, fajnie się prezentuje. Zrobiłam też szybki przegląd rzeczy w CAS i powiem, że jestem zadowolona, ładnie to wygląda na Simach. Postawiłam też w ogródku mojej rodzinki wiatraki i zbiornik na deszczówkę, a na dachu domu panele słoneczne. I od razu w widoku okolicy pokazuje się, że na tej parceli ślad ekologiczny jest zielony :yes:
Co mnie się podoba oprócz tego? Nowy system rachunków. Wreszcie wygląda to nieco bardziej realnie niż gigantyczne opłaty za wartość całego domu plus wyposażenia i nie wiem, chyba jeszcze wagi wszystkich Simów w rodzinie łącznie razem ze zwierzakami. Mamy rozliczenie za prąd i wodę oraz zniżki lub ewentualne kary. Wreszcie rodzinka płaci jakieś 300 - 500 simoleonów tygodniowo zamiast kilku(nastu) tysięcy.
W obiektach kolekcjonerskich za to bieda, znalazłam tylko jakąś jedną roślinę do zebrania.
Ścieżka dźwiękowa z dodatku nawet spoko, nowa wersja z motywem przewodnim jest taka spokojna, przyjemna dla ucha.
Jak na razie nie łażą po moich miastach Simowie w torbach na głowach. I nie widać tego strasznego smogu, który był pokazany na zwiastunie.
Pogram więcej, to i powiem więcej :P
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Ryjanka
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2016, 20:43

Życie eko - Pogaduszki

Postautor: Ryjanka » 07 lip 2020, 13:28

Kapitan Indra pisze:
24 cze 2020, 19:30
Co mnie się podoba oprócz tego? Nowy system rachunków. Wreszcie wygląda to nieco bardziej realnie niż gigantyczne opłaty za wartość całego domu plus wyposażenia
Odnośnie rachunków nie potrzeba dodatku Eko Życie, bo nowy system rachunków pojawił się po aktualizacji przygotowującej do dodatku, ale kto nie kupił dodatku i tak ma ten nowy system rachunków przez aktualizację.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Życie eko - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 28 maja 2021, 13:37

Czy w tym dodatku w ogóle coś dochodzi poza fajnymi obiektami i meblami?
Kupiłam po okazyjnej cenie i totalnie nie ogarniam tego nowego motywu. Jakieś głosowania, nie widzę w tym żadnego wpływu na rozgrywkę.
W miastach jakiś ślad ekologiczny który również nie ma chyba żadnego wpływu, poza smogiem w nowym mieście, które jest całkiem całkiem.
Totalne rozczarowanie, że nie ma paneli słonecznych na dach :doge:

Zauważyliście jakie zdjęcia promocyjne są zawsze kolorowe i takie ładne, a w grze wszystko jest brzydsze, simowie również.
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości