The Sims 4 - Błędy

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Darkling
Posty: 177
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:08

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Darkling » 16 lis 2018, 16:11

U mnie już wcześniej pojawiły się problemy z wiekiem Simów, chociaż niewielkie, bo po prostu część z nich bez powodu stała się starsza lub młodsza o kilka dni. Nawet bym tego nie zauważył, gdyby nie to, że mam paru Simów, którzy mieli urodziny tego samego dnia, a teraz jest między nimi około 5 dni różnicy. Wiem, że ciąża zatrzymuje starzenie się, ale w tym przypadku nikt nie był w ciąży. :P

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Shattered » 17 lis 2018, 1:10

No to są jakieś jaja? Drzewa genealogiczne mi totalnie poznikały. Każdy sim ma jedynie rodziców i dzieci, a rodzice niektórych są jakby usunięci.. No wcześniej tego nie widziałam..
Jezu, po cholerę to dawali, te drzewa skoro co chwila jakiś problem..
Dodałam rodziny do Moich rodzin, żeby gra ich nie usuwała a i tak licho ich strzeliło.
Nie mogą cholera ogarnąć tego syfu z duchami jak w trójce, tylko duchy łażą wszędzie po barach itp.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 20 lis 2018, 11:01

Chciałem tylko napisać, że po ostatniej aktu bug na bugu buga bugiem pogania. O problemach z wiekiem simów już pisałem (nowa wersja MC Commandera to naprawia), ale oprócz tego simowie łapią zawiechy, znikają im przedmioty z dłoni, zbugowane jest wyzwanie bo niektórzy nie są w stanie go wykonać, znowu są jakieś problemy z drzewami genealogicznymi (zmarli simowie pojawiają się jako żywi, niektórym drzewka poznikały) i tak dalej, i tak dalej. Ja nawet mam samouczek zbugowany, bo uruchomiłem go żeby sprawdzić jak to zrobili i te polecenia często nijak mają się z tym, co dzieje się na ekranie, a w pewnym momencie w ogóle lektor przestał wydawać polecenia i nic nie można było dalej zrobić. EA - bug everything.

Z tymi drzewami to są problemy prawie po każdej aktu. Niech oni zmienią totalnie sposób ich tworzenia bo to jest parodia. Simowie w drzewie są powiązani z realnymi simami/duchami w grze i pewnie stąd te problemy. Niech zrobią jakiś system, żeby drzewko to były jedynie fotki simów i może pozbędą się kłopotu. Mogłaby gra po prostu automatycznie robić foto simowi i wstawiać je jako portret, a graczowi dawać możliwość edytowania tych zdjęć i wstawiania swoich i byłoby git.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Shattered » 20 lis 2018, 15:17

Wszystko przez to pewnie że duchy egzystują jak normalizacji Simowie, łażą po barach, restauracjach czy wysyłają SMSy z gratulacjami.
Nie odseparowani są od żywych simów.
Czytałam jednak też na Tumblrze że jeśli używaliśmy opcji Zachowaj simów w MCCOmmand a potem włączyliśmy grę po aktualizacji bez niego, gra mogła porobić swoje widzimisię.. A opcja dodawania do Ulubionych, aby gra nie usuwała Simów, niestety nie obejmuje rodzin duchów, więc to by wszystko wyjaśniało.
Ja odpukac nie miałam jeszcze żadnych zawiech, aby anulowania interakcji i ODPUKAC! nie mam problemu cofania czasu, który był przed aktualizacją.

Za to chyba mam zbudowaną klinikę weterynaryjną, bo zwierzaki nie chcą schodzić z maszyn do badań, chyba że takie zawiechy masz na myśli
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 20 lis 2018, 16:27

Dlatego lepiej tej opcji nie używać i pozwolić duchom znikać. Obecnie zniknięcie ducha ze świata nie wymazuje go z drzewa, więc nie są potrzebne :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Jhud » 20 lis 2018, 17:39

Po każdym dodatku i większej aktualizacji dobrze jest chyba całkiem grę zreinstalować, żmudne to ale mi zwykle pomaga.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 20 lis 2018, 18:36

Ja to zawsze daję "napraw grę", na niektóre przypadłości to rzeczywiście pomaga, ale nie na wszystko.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Ururu » 01 gru 2018, 20:09

Mój Sim ma 7 poziom rodzicielstwa, jednak czytając książkę z tej umiejętności, bez względu na jej poziom, nie pojawia się pasek umiejętności, zaś Sim jest znudzony, jakby czytał za trudną dla niego książkę. Opcji z naprawą gry trochę się boję, nie wiem czy jest szansa na utratę sejwów :c
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Jhud » 02 gru 2018, 1:39

Savy są zapisane w dokumentach, gra nie rusza folderu w dokumentach przy reinstalce (chociaż zaleca się zmiany nazwy folderu przed ingerowaniem just in case).
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Levkoni » 04 gru 2018, 8:46

Ururu, a na pewno czytasz odpowiednią książkę? Jest po 3 tomy każdej i każdy tom uczy innych stopni umiejętności. Jeżeli masz 7 poziom i Twój sim nudzi się czytając tom 1 lub 2 to znaczy, że ma za wysoki poziom umiejętności więc daj mu do czytania tom 3.

Co do naprawiania gry - wyjmij na ten czas folder Mods i zrób kopię zapisów i wystarczy. Mi nigdy się nie zepsuły zapisane gry przy naprawianiu.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Guuki » 25 sty 2019, 20:28

Interakcja "Rozmawiaj z..." na telefonie spełniła kaprys "Wykonaj udaną sekwencję na łyżwach lub wrotkach".
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Kapitan Indra » 01 lut 2019, 0:49

Simka - duch, która umarła w grze i nawiedza czasami dom rodziny, stanęła sobie przy klatce z chomikiem i się zablokowała, wyglądała jak hologram, stała bez ruchu w jednej pozie, i ani zresetować, ani żadnych interakcji żywi Simowie z nią dokonywać nie mogli, ani nic... :wall: Dopiero po jakiejś pół godzinie gry sama się odblokowała.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Funia
Posty: 99
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:49

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Funia » 22 lut 2019, 20:03

Właśnie grałam po ostatniej aktualizacji, moja simka poszła do pracy, a tam co?
Obrazek
Obrazek
Faceci w kieckach, a do tego...
Obrazek
Króliczek wielkanocny soft2
No :brawo2: EA już nie potrzebuję StrangerVille w mojej grze już dzieją się dziwne rzeczy, a do tego po wyjściu z gry komputer się jakoś dziwnie zachowywał.
Życie zawsze posyła do Ciebie same anioły... W Twoim otoczeniu nie ma dobrych, ani złych ludzi, są tylko tacy, którzy po prostu pomagają Ci stać się tym, kim jesteś.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Shattered » 08 cze 2019, 20:08

Czy simowie lepią u Was bałwany, robią aniołki na śniegu i rzucają się śnieżkami? U mnie tylko stoją i głowami kręcą w lewo i w prawo. Bałwan się sam buduje a oni stoją

Wraz z nowym dodatkiem doszedł irytujący błąd gdzie simowie dostają nastrójnik o zimnej wodzie nawet jak nie pływają :grumpy:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Kapitan Indra » 26 cze 2019, 10:42

Ja ostatnio zauważyłam takie błędy:
- Simowie w zimie po wejściu do domu nie zdejmują ubrań wierzchnich i paradują w nich cały czas, zamiast codziennych, nawet ćwiczą na tym manekinie ze StrangerVille też w kurtkach i płaszczach. Nawet lokaj tak ma.
- Wszyscy nagle biegają do teleskopu w ogrodzie, bo ni z gruszki, ni z pietruszki cała rodzina chce patrzeć w niebo i podbijać sobie umiejętność logiki.
- Simce aktorce panel z karierą wariuje. Kiedy po udanym przesłuchaniu pojawiają się warunki do spełnienia przed nagraniem, to raz je widać, a raz nie, muszę przełączyć na innego Sima a potem z powrotem na nią, wtedy te warunki ponownie się pojawiają.
- W kalendarzu można dodawać swoje święta i wydarzenia, ale nie można usuwać już istniejących wydarzeń (nie świąt), jak np. wieczór talentów czy inne Gwiezdne Ryki...
- Filtry w CAS nie do końca działają tak, jak powinny. W każdym razie ten sortujący według pakietu, nie wiem, jak inne. Kiedy wybrałam filtrowanie według pakietu i Wyspiarskie życie, zaczęły wtedy też pokazywać się ubrania i fryzury z Zostań gwiazdą :facepalm:
- Moje wampiry nie mogą użyć mrocznej medytacji. Nawet, jak stoją na kompletnie pustej parceli, bez żadnych ścian czy mebli, po kliknięciu na opcję Mroczna medytacja, machają łapkami i pokazują, że nie mają miejsca lub że przeszkadza im jakiś obiekt. :facepalm:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Shattered » 30 cze 2019, 23:42

Poszłam odwiedzić rodzinę z małym dzieckiem która również ma małe dziecko. Niestety małe dzieci nie mogły ze sobą się bawić ani nic, nie miały żadnych interakcji po klinkięciu na drugie dziecko dzieckiem. Macie tak samo z małymi dziećmi które nie mieszkają z Waszymi simami?
Dodatkowo chciałam nakarmić swoje dziecko z butelki urodziny, ale simka tylko pytała dziecka i tyle. Butelki jej nie dała.

Dodatkowo notorycznie znikają mi kontakty, nawet simowie którzy dalej są w grze. Poznaję wszystkich moich simów w rodzinie, a później w kontaktach patrzę, że się nie znają.. Ludzie :grumpy:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Kapitan Indra » 01 lip 2019, 14:36

Kiedy mój Sim policjant zaaresztuje podejrzanego, po powrocie na posterunek ten podejrzany powinien tam być. Tymczasem go nie ma i nie mogę przez to go przesłuchać. Klikam znowu Wydaj nakaz aresztowania, przenosi mnie na parcelę, gdzie przebywa podejrzany, na pewno to jest on, aresztuję go i potem znowu to samo - na posterunek nie dociera... :wall: I ten błąd mam od niedawna, bo moja poprzednia policjantka miała z karierą wszystko w porządku i dotarła na sam szczyt.

EDIT: Opcja Napraw grę pomogła z tym akurat problemem, podejrzany nagle pojawił się po aresztowaniu na posterunku, ale z mroczną medytacją i innymi babolami z poprzedniego posta nic się nie zmieniło.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Lenna » 01 lip 2019, 16:14

Shattered pisze:
30 cze 2019, 23:42
Dodatkowo notorycznie znikają mi kontakty, nawet simowie którzy dalej są w grze. Poznaję wszystkich moich simów w rodzinie, a później w kontaktach patrzę, że się nie znają.. Ludzie :grumpy:
To chyba nie jest błąd. Gra po jakimś czasie usuwa kontakty z Simami z którymi mamy niską znajomość. Tak samo jest zresztą w trójce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Stara-Raszpla » 02 lip 2019, 21:24

U mnie po aktualizajcji pojawil sie blad z małymi dziecmi. Jak wezmie jakas zabawke w lape to pozniej nie potrafi jej odstawic. I bierze cos do jedzenia po czym odklada i wyciaga te zabawke. Za kazdym razem
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Błędy

Postautor: Kapitan Indra » 02 lip 2019, 23:00

Znowu mam dziwacznie poubieranych Simów, jak i poprzednicy. Aresztowany facet miał damskie sandałki na obcasie :wall:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości