Przyszłość serii The Sims i polityka EA Games

...ogólnie o grach z serii The Sims i wszystkim, co z nimi związane
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Przyszłość serii The Sims i polityka EA Games

Postautor: Lenna » 08 lis 2018, 15:18

Ja już nawet nie liczę na to, że czwórka kiedykolwiek będzie dobrą grą XD Nie podoba mi się od samej podstawy jak jest zbudowana, nie czuję jej klimatu i jest zwyczajnie straszliwie nudna. Straciłam już w nią wiarę i jedyne czego jeszcze oczekuję od tej gry to pojedyncze dodatki które mnie interesują i dają zabawę na jakiś czas, dlatego do Zostań gwiazdą nastawiam się pozytywnie, ogółem podoba mi się jaki kierunek ostatnio obrała czwórka nie licząc dodatku z płaskim śniegiem. Nie widzę sensu grania tutaj "na stałe", skoro w trójce mam wszystko, ale chętnie pobawię się nowym dodatkiem do 4 jeśli będzie DOBRY. Ogółem ja już po paru dniach grania w czwórkę mam jej dosyć na następne kilka miesięcy i chyba jeszcze nie grałam w nią dłużej niż przez tydzień XD
Nie wiem też czy chcę widzieć The Sims 5 jeśli mają robić ją te same osoby, co czwórkę...
Obrazek

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Przyszłość serii The Sims i polityka EA Games

Postautor: Jhud » 09 lis 2018, 21:01

Tylko Red Dead Redemption 2 ma i swoją brzydką stronę- tak, jest super dopracowane i w ogóle, ale wiele pracowników straciło na zdrowiu przez crunch time. Byli zmuszeni pracować po godzinach bez dodatkowej wypłaty. No i... Simsy nigdy nie będą realistyczne. To by nie były Simsy. Zawsze będą takie trochę kreskówkowe. Dlatego nie ma sensu też się wkurzać na duchy czy inne postacie nadnaturalne- to wciąż symulator życia, nawet jeżeli nie realistycznego. Animal Crossing też jest symulatorem życia, a nie dość że tam żyjemy z antromorficznymi zwierzętami to jeszcze tam nie ma takich podstawowych funkcji jak jedzenie czy picie (no, można jeść, ale ta opcja nic nie robi.)

Myślę że my po prostu traktujemy czwórkę trochę za poważnie, lub za dużo od niej oczekujemy, nawet jak na fanów. To nie jest gra do grania codziennie. Ja w nią gram raz na ruski rok i kupuję dodatki jak stanieją. Fakt, jestem zawiedziony odsłoną czwórki w porównaniu do innych części, ale póki co tylko ona spełnia moje wymogi, nawet jeżeli ubolewa w innych aspektach.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Ryjanka
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2016, 20:43

Przyszłość serii The Sims i polityka EA Games

Postautor: Ryjanka » 27 lis 2018, 10:59

Dwa lata temu wypowiadałam na tym forum swoje zdanie jak mnie rozczarowała czwarta odsłona serii The Sims, ale i wtedy jeszcze tliła się we mnie jakaś nadzieja, że z czasem może jednak będzie w niej co robić, dojdą kolejne dodatki... Minęły już 4 lata, nadzieje zgasły, a czwórka rozczarowała mnie maksymalnie. TS4 ma to do siebie, że EA oferuje mnóstwo bezużytecznych bzdet. Jednak dwójka i trójka jak dotąd są nie do pobicia. Zauważyłam że czwórka ma polot u dzieci, które nie znają poprzednich odsłon, ale już nastolatki, które miały okazję grać w TS2 czy 3 już nie są entuzjastycznie nastawione do czwórki. Po prostu gołym okiem widać, że wyszła lipa, aż strach pomyśleć, co mogłoby nastąpić w piątej odsłonie, jeśli czwórka poszła w tak kiepskim kierunku.


Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Przyszłość serii The Sims i polityka EA Games

Postautor: Galcia » 17 kwie 2020, 2:00

Osobiście nie jestem przekonana co do tego, że Paralives wyprze z rynku Simsy. Z tego co widziałam (i proszę, poprawcie mnie jeśli się mylę, bo nie oglądałam wszystkich materiałów) twórcy bardzo skupiają się na wyglądzie: budowaniu, dobieraniu kolorów, wystroju i innych czysto estetycznych kwestiach, a bardzo mało wiemy o samej rozgrywce. Ta grupa fanów The Sims, która w grze przede wszystkim urządza domy czy tworzy postacie z pewnością będzie usatysfakcjonowana, ale wydaje mi się, że większość osób gra w tę grę jako symulator życia, gdzie aktywności, które może podjąć nasz sim, są ważniejsze niż wystrój mieszkania. A że studio jest małe i wprowadzanie nowych funkcji idzie powoli, możemy czekać wiele lat zanim otrzymamy zawartość równoważną choćby zawartości czwórki (która, umówmy się, jak na tę serię jest dosyć skromna :P ).
Obrazek

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Przyszłość serii The Sims i polityka EA Games

Postautor: Jhud » 18 kwie 2020, 20:37

Ich plany na rozgrywkę też są ciekawe, bo np. mają polepszyć te tzw. "chance cards", że np. randomowo sąsiad może zadzwonić do naszego sima i poprosić o naprawienie mu kibla, i w zależności czy to zrobimy czy nie to sąsiedztwo będzie miało o nas jakąś opinię. Więc to nie jest zupełnie tak że skupiają się na budowaniu. Na razie tak, ale mają też fajne pomysły co do rozgrywki symulatora życia.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Przyszłość serii The Sims i polityka EA Games

Postautor: Galcia » 19 kwie 2020, 15:00

Bardziej chodziło mi o to, ze o rozgrywce tylko mówią (a w zasadzie piszą), a nic nie pokazują. Oczywiście trzymam za nich kciuki, ale z natury jestem sceptykiem, więc uwierzę dopiero jak zobaczę. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Przyszłość serii The Sims i polityka EA Games

Postautor: Shattered » 02 lip 2022, 14:46

Zastanawiające dlaczego EA nie wydaje odświeżonych wersji jedynki i dwójki. Inne studia odświezają swoje gry, doczekaliśmy się Anno, Mafi czy też trylogii GTA.
Aczkolwiek mówiąc o tej ostatniej, strach pomyśleć co EA by było w stanie zrobić, znaczy spartaczyć..

Tak czy siak, wspaniale by było gdyby wydali dwójkę z ulepszoną grafiką, kupiłabym oczywiście. Trójka z poprawioną optymalizacją też mile widziana.

Czyżby faktycznie bali się, ze gracze sięgną chętniej po odświezone stare gry? Nie sądzę, duża część graczy właśnie woli czwórkę :doge:

Szczerze powiedziawszy odświezona dwójka to jedyne dobre co czeka tą serię, piątka jak kiedyś wyjdzie będzie z pewnością większą porażką niz czwórka.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Przyszłość serii The Sims i polityka EA Games

Postautor: Galcia » 04 lip 2022, 21:14

Kiedyś czytałam na ten temat i podobno powodem, dla którego nie wydadzą remastera jedynki, jest zamieszanie z prawami autorskimi. Krótko mówiąc EA nie ma praw do tej części - dlatego też nie można jej nigdzie kupić (chyba że płyty na Allegro :P). Odświeżona wersja dwójki bardzo by się przydała (poprawiona grafika i unowocześniona garderoba ;)), ale patrząc na to, jak starsze tytuły, które były dostępne na Originie, znikają z konta po przejściu na EA App, nie wydaje się to prawdopodobne. :/ Swoją drogą Dwójka nie jest u mnie dostępna przez EA App, więc ciekawe co się stanie, kiedy EA ostatecznie zlikwiduje Origin...
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Przyszłość serii The Sims i polityka EA Games

Postautor: Shattered » 19 paź 2022, 1:06

Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Przyszłość serii The Sims i polityka EA Games

Postautor: książę » 02 lis 2022, 15:09

Boże. Naprawdę wszyscy dorośliśmy. Zapowiedziano „piątkę” i skomentowała to jedna osoba 😅

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Przyszłość serii The Sims i polityka EA Games

Postautor: Galcia » 06 mar 2023, 20:07

Paradox (czyli wydawnictwo stojące za Cities Skylines) zapowiedział dzisiaj, że pracują nad konkurencją dla The Sims. Gra nazywa się Life By You i na razie wiadomo o niej tyle:


youtu.be/ZNhV-Gnjdy8

Na 20 marca zaplanowany jest pierwszy pokaz gry.

Osobiście jestem bardzo zainteresowana. :aww: Bardziej niż Paralives, w którego potencjał trudno mi uwierzyć przez to jak bardzo indie jest to projekt. Podobno studio pracujące nad Life By You od lat zbierało ludzi, którzy pracowali przy simsach 2 i 3, co daje sporą nadzieję, że nawet jeśli nie będzie to najpiękniejsza gra na świecie, będzie miała duszę. No i stawiam na potężny potencjał dla moderów, mają w końcu doświadczenie z Cities Skylines. Ciekawią mnie wasze opinie!
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Przyszłość serii The Sims i polityka EA Games

Postautor: Shattered » 06 mar 2023, 21:09

No ja jestem naprawdę na tak. Wygląda to na otwarty świat także na plus. Grafika może trochę leży, ale z pewnością do premiery się trochę zmieni.
Oby tylko EA zara nie poleciało z pozwami bo im się zacznie dupa palić. Wiadomo co się stało z SimCity po wydaniu Cities Skylines
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Przyszłość serii The Sims i polityka EA Games

Postautor: simunia » 16 lut 2024, 3:49

Teraz gdy Grant Rodiek odszedł z EA to jestem ciekawa jak dalej potoczy się los 4, bo jak na razie to fajne rozszerzenia pododawali, jednak mogli by zrobić coś by potrzeby simów nie spadały tak szybko, bo nie są w stanie za dużo zrobić. Mam wrażenie, że w 3 nie spadały one tak szybko. A w przypadku Emerytów to już w ogóle jest masakra 🙄.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości