The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 03 paź 2018, 2:15

Mnie ciągle bawi, że 4 lata po premierze nadal łatają tę grę i jeszcze nie skończyli xD Zastanawiam się czy faktycznie ukończenie gry przed wydaniem zajęłoby im mnóstwo czasu, czy gdyby nie śpieszyli się tak z premierą to spokojnie wszystko zrobiliby wcześniej a teraz mają na głowie i nową zawartość, i łatanie gry.
Myślę że to prawie na pewno garaże i samochody, ciekawe jak zamierzają to rozwiązać, pewnie będą się teleportować na drogę jak w trójce. No i po ulicach już jeżdżą atrapy, co zrobią, usuną je?
A edycją terenu jeszcze bym się tak nie ekscytowała, jakoś do tej pory pokazali tylko robienie górek a nigdy dołów, strzelam że nie będzie się dało ich robić bo "silnik nie pozwala" xD Albo jeszcze tego nie ukończyli, w każdym razie narzędzie w panelu może służyć tylko do obniżania gór, po EA wszystkiego się spodziewam. Zresztą wygląda to trochę dziwnie w idealnie płaskim, nieedytowalnym świecie, fajnie się będzie z tym budować ale czy faktycznie postawić u siebie w grze i grać to nie wiem xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 03 paź 2018, 3:37

Szczerze to ja jakoś nigdy nie zauważyłem że nie ma opcji edycji terenu w 4, nie wiem jakim cudem. XD
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 03 paź 2018, 9:24

Przecież świat nie jest wszędzie płaski :)
Karierą szczerze się nie ekstycuję. Też wolałabym naprawienie niemowlaków.
Edycja terenu dobrze że nadeszła, ciekawe czy będzie działała jak w dwójce że będziemy mogli mieć formę przy fundamencie, czy będzie to się spłaszczać jak w trójce.
A co do samochodów, no kochani nie liczcie raczej na to. Zapewne tylko każą nam sobie wyobrażać że są samochody, tak jak Graham mówił żebyśmy sobie wyobrazili że sim smutny po śmierci bliskiej osoby
Sky Fits Heaven

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lama » 03 paź 2018, 12:36

Udostępniają dom gwiazdy z dużym "garażem", następnie Romeo tak po prostu buduję bryłę pod domem z wyrazną ścianą zamalowaną "na drzwi garażowe" i nagle to zostawia :P wydaję mi się, że to jest dosadna zapowiedź§ i wskazówka do garaży i możliwe samochodów. Zresztą cała społeczność od początku narzeka na brak drzwi garażowych i samochodów. Myślę, że zobaczyli też jak dużo ludzi buduje atrapy.
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 paź 2018, 13:44

Samochody będą tak czy inaczej. Małe podsumowanie dlaczego:
- udostępnienie na publicznym profilu The Sims (bodajże na FB) parceli z "oszukanym" garażem;
- na Twitterze jeden z użytkowników napisał, że według niego samochody nie są możliwe w tej generacji, na co Grant Rodiek odpisał mu "nah" co miało być zaprzeczeniem tezy użytkownika;
- na oficjalnym streamie z pokazu edycji terenu, producenci zbudowali makietę garażu;
- od roku albo i dłużej na oficjalnym forum wisi założony przez samych guru temat dotyczący tego, jak gracze wyobrażają sobie samochody w TS4.

Nie mam wątpliwości, że samochody są obecnie w produkcji.

Lenna, co do dołów - na live jeśli spojrzysz na opcję edycji to widać taką, która sugeruje tworzenie dołów.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 03 paź 2018, 13:55

Shattered pisze:
03 paź 2018, 9:24
Przecież świat nie jest wszędzie płaski :)
Ale jest równy, harmonijny i nieedytowalny, jak są jakieś wzniesienia to na nim też płaski teren, nie będzie się dało zrobić żadnego domu wyrastającego z góry na zakrzywionej parceli tylko górki wyrastające nagle na środku xD Niemniej dla mnie edycja terenu rzecz konieczna, szkoda tylko że powinna iść w parze z edytowalnym światem.
Levkoni pisze:Lenna, co do dołów - na live jeśli spojrzysz na opcję edycji to widać taką, która sugeruje tworzenie dołów.
Pisałam o tym, że ta opcja może służyć tylko do obniżania gór. Po EA spodziewam się wszystkiego więc dopóki nie zobaczę dołka w grze na własne oczy to nie uwierzę XD
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 paź 2018, 14:37

Lenna, w sumie racja, skoro zrobili windy bez animacji oraz wydali Spotkajmy Się bez jakiegokolwiek gameplayu to wszystko jest możliwe xD
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lama » 03 paź 2018, 15:46

Widzieliście, że będzie można oddzielnie podnosić fundamenty :) Może zrobili to specjalnie, żeby garaż nie podnosił się z domem haha

EDIT:
Hmmm jedna użytkowniczka Sims Forum wspomniała, że muzyka, która rozpoczęła live'a pochodziła z THE SIMS 2 NOCNE ŻYCIE- dodatku, w którym doszły samochody i garaże :) zbieg okoliczności? Nie wydaję mi się :P
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Pacyfka » 03 paź 2018, 16:48

Z jednej strony samochody są czymś tak podstawowym, że głupio żeby ich nie było, a z drugiej strony, to przy zamkniętym świecie i ekranach wyczytywania są zbędne, powiedzmy sobie szczerze.

PS. Czy na konsole aktualizacje wychodzą na równi z wersjami na pc czy podobnie do dlc z kosmicznymi opóźnieniami?

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 03 paź 2018, 17:44

Eh, nie lubię takiego argumentu że coś jest zbędne. Na dobrą sprawę połowa rzeczy jest "zbędnych", ale fajnie je mieć dla realizmu? Fajnie, i to chodzi. W dwójce samochody były, i może nie były potrzebne, ale fajnie było je mieć.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 paź 2018, 18:19

Bo ja wiem, w dwójce pełniły bardzo istotną rolę. Bo bez samochodu lub taksówki nie dało się nigdzie dostać :P Chyba jakoś później doszła opcja, że można było kliknąć na sąsiadującą parcelę i kazać simowi tam iść.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 03 paź 2018, 18:49

Tak, ale taksówka była darmowa więc w sumie zamiana taksówki na samochód nie była nawet korzystna :P
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Erathnes
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2018, 14:40

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Erathnes » 03 paź 2018, 21:33

Lama pisze:
03 paź 2018, 15:46
Widzieliście, że będzie można oddzielnie podnosić fundamenty :) Może zrobili to specjalnie, żeby garaż nie podnosił się z domem haha
O matko jak mi brakowało tej opcji ;) szczególnie jak robiłam szklarnię przy domu na fundamentach. W TS4 bardzo brakuje mi możliwości uczenia swoich dzieci prowadzenia samochodu, dla samej tej opcji, nawet jeśli samochód miałby stać nieużywany pod domem, mogłabym mieć go w swojej grze :).

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 paź 2018, 22:08

Jhud, w dwójce była płatna chyba, to w trójce była darmowa.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 03 paź 2018, 23:09

Nie, w dwójce też są darmowe taksówki.
Super opcja z fundamentami, jak dla mnie to było nawet bardziej potrzebne niż edycja terenu xD Niech jeszcze zrobią różną wysokość ścian dla oddzielnym budynków.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 03 paź 2018, 23:18

Mi ta opcja z fundamentami jako jedyna jest potrzebna, chyba w żadnej części nie używałem edycji terenu xD (aż dziw bierze, że dopiero wpadli na to, żeby narzędzie do podnoszenia fundamentów umieścić tak samo jak opcje przesuwania pokoi czy kształtowania dachów, zamiast jako opcję globalną tak jak teraz...).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 03 paź 2018, 23:25

Taksówki płatne były tylko za czasów jedynki.

Ja podnoszeniem terenu jakoś tylko bawiłem się w dwójce, ale tylko aby się wydurniać, niż robić coś fajnego. XD W czwórce jak na razie to jakoś dziwnie wygląda, ale może się tym pobawię jak aktualizacja wyjdzie, hmm...
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 04 paź 2018, 1:11

Nie wiem o co chodzi z tym podnoszeniem fundamentów :unsure:

Nie mogę sobie wyobrazić jak mogliby zrobić samochody, tak więc zapewne zepsują je jak windy czy niemowlaki albo niemożność budowania własnych apartamentów
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 04 paź 2018, 1:28

Shattered, na powtórce z liva możesz zobaczyć pod koniec, że jak klikasz na jakieś pomieszczenie czy budynek to masz na jego dole taką nową opcję podciągania do góry i w dół (coś jak z dachami). I możesz tym regulować fundamenty dla poszczególnych budynków na parceli, już nie trzeba będzie robić tego globalnie, tylko każda budowla będzie mogła mieć różnej wysokości fundamenty albo być bez nich :D (no bo teraz wszystkie budynki na działce muszą mieć taką samą wysokość, albo nie mieć ich w ogóle).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 04 paź 2018, 11:01

Aa teraz czaje
Co do kariery, mogli dodac np maszyne do szycia
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości