Za co kochamy The Sims 2?

Dział poświęcony drugiej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: Pappy » 12 lut 2015, 18:11

Jest taki temat do trójki, czemu nie stworzyć i do dwójki? :P W końcu gra ma sporo smaczków których brakuje w innych częściach.
Moja lista:
  • "Maxisowe" rodziny z duszą i historią
  • Najlepiej mi się robi duże rodziny
  • Apartamenty z OŻ
  • Rangi
  • Przyjemna muzyka
  • Zestawy IKEA oraz H&M
  • Możliwość robienia nieodwzajemnionej miłości
A wy? Co w tej części wam się podoba? :3
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: simunia » 12 lut 2015, 18:45

- otoczenia
- polskie tłumaczenie
- Najlepiej się robi duże wielopokoleniowe rodziny
- łatwo się robi własne otoczenie
- niesamowity klimat
- Muzyka <3
- podróże
- mała ilość błędów
-Rangi
- Biznes
- Cygańska swatka
- kluby/restauracje/sklepy
- randki

Awatar użytkownika
Pacyfka
Posty: 298
Rejestracja: 20 sty 2014, 18:55

Re: Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: Pacyfka » 12 lut 2015, 19:16

Za co? Lista by pewnie była bardzo długa, ale nie będę się rozmieniać na drobne :P Wymienię tylko główne i najważniejsze powody dla których nadal gram w dwójkę.

Grywalność - mówiąc prosto, dobrze mi się w nią gra :D Dodatki świetnie urozmaicają rozgrywkę, poprzez to, że się wzajemnie uzupełniają, co sprawia że nie ma miejsca na nudę. Podoba mi się ta swoboda, że można sobie stworzyć własne otoczenie, rozwijać pokolenia, układać różne scenariusze itd.

Realność - chodzi mi tu o takie drobne rzeczy, które w kolejnych generacjach zanikły, jak to, że jedzenie w lodówce w końcu się skończy i trzeba będzie zrobić zakupy, sim nie ma sklepu w szafie, trzeba je kupić :P, trzeba dbać o ogród, bo może się zachwaścić itd. takie rzeczy nadają grze jakieś "trudności", realności.

Klimat - na to się składają dwa poprzednie punkty :P Dwójka jest po prostu porządnie zrobioną grą.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: simunia » 15 mar 2015, 16:14

Ja jeszcze kocham 2 za wspaniale dodatki takie jak chociażby Cztery pory roku dzięki, którym moje simy mają własne ogródki i mogą wędkować w przydomowym stawie, dzięki czemu mają świeżą żywność i nie muszą jeździć do sklepu i kupować.
Akcesoria do 2 są też bardzo fajne bo wnoszą sporo mebli i ubrań dla naszych simów.

Za ten niezwykły klimat który jest jedyny i niepowtarzalny.
Za to, że gra posiada ze wszystkimi dodatkami aż 25 karier o ile dobrze policzyłam także jest w czym wybierać.
Za nagrody aspiracji i nagrody z karier.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: Lenna » 01 paź 2015, 23:52

Za co kocham The Sims 2? Po prostu za wszystko, gra jest niesamowita i jedyna w swoim rodzaju. Ciężko mi jest wypisać, co lubię najbardziej, ale spróbuję:
- wielopokoleniowe rodziny!
- rozbudowane drzewa genealogiczne i historie gotowych Simów
- klimat!
- pełna kontrola nad całym miastem - Simowie nie zaczną się chajtać bez opamiętania jak w trójce, gdy ich na chwilę zostawię
- fajne i "uniwersalne" kariery
- nietypowe relacje między Simami (nieodwzajemniona miłość itp.)
- soundtrack
- wspomnienia
- tryb biografii
- aspiracje
- polskie tłumaczenie
Z dodatków nie ma co wymieniać, bo wszystko świetne - biznes, apartamenty z OŻ, randki, Cygańska swatka, samochody, podróże...
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: Guuki » 02 paź 2015, 13:01

Lenna pisze:rozbudowane drzewa genealogiczne i historie gotowych Simów
O tak, ja też głównie za to. Następne generacje tego nie mają, przez co nie ma co odkrywać, gra jest płytka i nie da się zżyć, przywiązać do miastowych Simów. "Dwójka" to ma, każda rodzina to jakaś intryga, ciekawa historia.
Poza tym, soundtrack. Muzyczka jest mega klimatyczna i do dziś często sobie nucę pod nosem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: Levkoni » 03 paź 2015, 12:52

I to chyba jedyna część, gdzie nie było problemów z drzewami genealogicznymi... ;] W trójce i czwórce bez modów rozwala je.

Ja uwielbiam The Sims 2 głównie za:
- klimat, na który składają się między innymi ciekawe historie rodzin, drzewa genealogiczne i śmieszne sytuacje;
- animacje, które są bardzo dopracowane i nie czuć (tak jak w TS3 czy TS4) uproszczeń.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Wafl Koons
Renciści
Renciści
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Posty: 117
Rejestracja: 28 paź 2013, 23:37

Re: Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: Wafl Koons » 12 paź 2015, 11:53

Przede wszystkim za nakreśloną jasno historię simów. Ich życie ma sens, znamy tych simów, wiemy kim są. Tajemnice, intrygi, romanse, zabójstwa, zaginięcia. Przywiązujemy się do tych postaci dzięki czemu chcemy dalej prowadzić ich losy. W trójce to zagineło a w czwórce to już w ogóle. Kilka rodzin, każda typowa, różnią się tylko klasą społeczną i wyglądem. A w dwójce niby każdy sim wyglądał tak samo, rysy twarzy mieli wszyscy podobne ale każdy miał swój charakter.

Awatar użytkownika
Sachiko
Posty: 106
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:29

Re: Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: Sachiko » 13 paź 2015, 22:13

Przede wszystkim za klimat: każda rodzina miała własną historię, maxisowymi simami grało się super. Za NPC typu Nikczemny Szarlatan czy Pani Zadecka-im podobnych simów w następnych częściach gry jest coraz mniej. Za muzykę-jest świetna, do dziś mam kilka ulubionych piosenek na telefonie. Za dodatki, które wnosiły naprawdę wiele do rozgrywki za niższą cenę-pamiętacie, jak kosztowały 80 zł, a akcesoria 30? Za realizm, czyli brak sklepu w szafie i uzupełnianie lodówki. Za możliwość stworzenia własnego otoczenia bez pobierania dodatkowych programów. No i w ogóle za to, że są dwójką. Zaczęłam ostatnio więcej pogrywać w tę część simsów i bawię się o wiele lepiej niż przy czwórce czy trójce. Owszem, brakuje mi wielozadaniowości albo możliwości tworzenia stylów, ale rozgrywka wciąga o wiele bardziej. :)
blackpink in your area

Obrazek

brightmoon
Posty: 110
Rejestracja: 26 wrz 2015, 11:57

Re: Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: brightmoon » 27 gru 2015, 11:22

- za maxisowe simy z historią i charakterem
- za niezapomniany klimat <3
- za dopracowane i wnoszące wiele w rozrywkę dodatki
- za wspomnienia, których mi osobiście brakuje w trójce
- za klimatyczną muzykę
- za możliwość kontrolowania całego miasta, bez obaw o dobrowolne śluby czy dzieci jak w trójce
- za rozbudowane drzewka genealogiczne
- za Panią Zadecką :)
- za aspiracje

paola
Posty: 40
Rejestracja: 02 cze 2016, 20:34

Re: Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: paola » 03 cze 2016, 10:53

Tak jak pozostali, najbardziej dwójkę kocham za klimat i te wszystkie rodziny z niezwykłymi historiami, za możliwość kontroli całego miasta, za wspomnienia i aspiracje, za dopracowanie dodatki, każdy wnosił mnóstwo nowych atrakcji ^^ No i za niezapomniany soundtrack i te znane piosenki w języku simowym :)

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: simunia » 25 lip 2016, 0:42

ja kocham 2 jeszcze za to, że jak simy mają sporo pieniędzy wystarczy ich przeprowadzić na pustą największą parcelę, wybudować im dom i już większość kasy się rozejdzie jak nie cała dzięki czemu od nowa można się wzbogacać. I dalej mieć frajdę z gry.

Awatar użytkownika
Ryjanka
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2016, 20:43

Re: Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: Ryjanka » 03 gru 2016, 0:54

W sumie za wszystko :D No, może grafika jak na te czasy pozostawia odrobinę do życzenia, ale mi to nie przeszkadza ;)
Trójka znudziła mi się po niecałym roku, czwórka... to chyba pominę, bo nieładnie mówiąc prostactwa (bo nie powiem że uproszczenia) czwórki mnie rażą i nie mogę tego strawić. W dwójkę gram od 2005 (oczywiście po raz któryś zaczynając, z racji zmian komputerów). Cały czas mam co robić, kwestia tylko wyobraźni i kreatywnego myślenia, bo dwójka daje chyba najwięcej możliwości. Po dwóch latach w dwójce można było dosłownie szaleć z możliwościami, a w czwórce po dwóch latach kompletnie nic ciekawego. Trójka można powiedzieć że jest ok, ale nudą wieje na dłuższą metę.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: simunia » 27 sty 2017, 15:12

Ja bardzo 2 lubię za to, że w 2 nie jest tak łatwo. I np. mając samotną simkę z 3 dzieci która utrzymuje się tylko z obrazów i pisania książek nie jest łatwo jej się wzbogacić. prowadzenie własnej restauracji w 2 też nie jest łatwe tak jak w 4. Bo nasze simy naprawdę muszą się napracować. I za to właśnie kocham 2, że tutaj żeby coś osiągnąć trzeba trochę się wysilić.

Chmurka
Posty: 25
Rejestracja: 03 lut 2017, 16:51

Re: Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: Chmurka » 10 lut 2017, 23:19

Konkretnie za to, że są takie klimatyczne na dodatek muzyka, dużo modyfikacji w internecie, możliwość zrobienia bardzo dobrego filmu dzięki bardzo dużej ilości animacji. :)

Awatar użytkownika
blakhart
Posty: 50
Rejestracja: 27 kwie 2018, 16:16

Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: blakhart » 11 wrz 2018, 18:52

- Za kultowych i niezapomnianych simów z charakterem,
- wyjątkowy klimat,
- dopracowane i wnoszące dużo nowości dodatki,
- wspomnienia,
- najmniejszą ze wszystkich generacji ilość błędów,
- możliwość całkowitej kontroli nad całym otoczeniem,
- muzykę.

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: Kapitan Indra » 23 wrz 2018, 22:33

Za to, że to była moja pierwsza gra z serii The Sims, w TS1 zagrałam dopiero potem :)
Za muzykę.
Za łatwe dodawanie CC i za olbrzymią ich różnorodność.
Za to, że fajnie się w tej grze kręciło filmy.
Za doskonałe i humorystyczne tłumaczenie.
Za świetne rodzinki i Simów z duszą.
Za super animacje wsiadania do samochodu itd., takie, których brak w TS3 i TS4.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Carrion Crow
Posty: 29
Rejestracja: 25 wrz 2018, 0:31

Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: Carrion Crow » 25 wrz 2018, 13:15

Kapitan Indra pisze:
23 wrz 2018, 22:33
Za to, że to była moja pierwsza gra z serii The Sims, w TS1 zagrałam dopiero potem :)
Za muzykę.
Za łatwe dodawanie CC i za olbrzymią ich różnorodność.
Za to, że fajnie się w tej grze kręciło filmy.
Za doskonałe i humorystyczne tłumaczenie.
Za świetne rodzinki i Simów z duszą.
Za super animacje wsiadania do samochodu itd., takie, których brak w TS3 i TS4.
W sumie Twój post mi przywiódł na myśl jeden wniosek - zauważ, że w przypadku TS2 Ci Simowie byli bardziej "puści" w kontekście mechaniki gry niż Simowie w kolejnych edycjach, a jednak wydają się bardziej "z duszą". Mam wrażenie, że to kwestia tego, że wcześniej Maxis/EA Maxis stawiało bardziej na narrację i budowanie w naszych głowach pewnej wizji, czego mam wrażenie, że brakuje w nowszych odsłonach.
Hueh.

Awatar użytkownika
DeathValley
Posty: 21
Rejestracja: 23 wrz 2018, 13:28

Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: DeathValley » 26 wrz 2018, 9:44

Dla mnie największy plus to te szalone rodzinki. Przykładowo całe Miłowo, gdzie każda rodzina jest w jakiś sposób ze sobą połączona. W trójce i czwórce jakoś tego tak nie czuć. Bardzo lubię też muzykę w the sims 2. Właściwie cała gra jest bardzo przejrzysta i bardzo dobrze się gra. Oczywiście nie można zapomnieć o cudownych tłumaczeniach "zbierz wszystkie pomidors". Cudo.

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Za co kochamy The Sims 2?

Postautor: simunia » 29 cze 2019, 11:28

ja jeszcze 2 kocham za to, że w niej wyzwania typu 10 pokoleń i od biedaka do bogacza nie sa takie łatwe i możliwe ze jeszcze to wyzwanie farmera tez może być ciekawe do zrobienia w 2. A no i zapomniała bym o jeszcze jednej rzeczy która uwielbiam w 2 to mozliwość posiadania hybryd np czarownicy i simorośli albo simorośli i wampira czy wampira i czarownicy.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość