Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: simunia » 12 cze 2018, 13:42

na mnie to nie robi wrażenia niestety, ale jakoś wole 3.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 12 cze 2018, 15:21

simunia, Ty już straciłaś wiarygodność bo zmieniasz co chwilę zdanie ;D

Mnie tam jednak tym śniegiem trochę kupili. Atmosfera zimy wygląda świetnie, ale nadal uważam, że dachy powinny mieć tą grubą warstwę śniegu.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: simunia » 12 cze 2018, 15:48

Akurat obecnie już od roku mam jedno i to samo zdanie 4 to nudy i szczerze ta pogoda w 4 mnie jakoś nie urzekła może dlatego, że mam ją w 3 A i w 3 mogę nie o kilka dni wydłużyć porę roku ale o kilkanaście co jest dużym plusem. Do tego w 3 mamy festiwale i kosmitów, a no i dzieci naszych simów mogą chodzić po domach w dzień grozy. Jeśli chodzi o ten kalendarz to jakoś tak uważam, że to jest owszem fajna opcja, ale nie jest to opcja bez której nie da się grać. W 3 mamy grad i bara-bara w iglo czego nie będzie w 4. Więc, szczerze jak dla mnie to ten dodatek jak i cała 4 wypada słabo przy 3.

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 12 cze 2018, 16:30

Levkoni z dachami się zgodzę w 3 fajnie to wyglądało ;) Jednak w 4 ta zima ma swój klimat,wygląda to naprawdę przyjemnie. Inne pory roku też mi się podobają ;) czekam niecierpliwie w sumie haha. A i tak btw dzisiaj wtorek- myślicie, że dadzą jakiś nowy wpis?
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: brxnely » 12 cze 2018, 17:42

Ja też się nieco przekonałem do tej zimy. Śnieg na dachach racja.
Jeszcze tylko jesieni się obawiam i tych liści...

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 12 cze 2018, 18:59

Jesień wygląda super i fajnie, że pierwszy raz trawa również żółknie. Ale te liście to porażka, wyglądają jak glicz graficzny. Mocno wierzę, że po premierze naprawią ich wygląd w łatce, podobnie jak poprawili baseny piłeczkowe dla dzieci. Tu już nie chodzi o możliwości silnika graficznego i optymalizowanie, to po prostu zrobione jest na odwal i byle jak, niczym przez początkującego studenta wydziału grafiki 3D na ASP.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 12 cze 2018, 19:02

Niestety wydaje mi się, że liście nie będą spadać poza granice parceli...

Mało tego, pojawi się to co było w trójce, gdy światło zatrzymywało się na granicy parceli i śnieg wyglądał brzydko.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
brxnely
Posty: 135
Rejestracja: 23 sty 2014, 10:07

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: brxnely » 13 cze 2018, 9:23

Ostatnio zagrałem w Trójkę, żeby sobie przypomnieć zimę i okropnie wyglądało te światło, co zatrzymywało się na granicy parceli...
Nie chcę tego widzieć w Czwórce! Zwłaszcza, że z kilkoma rzeczami poszli na łatwiznę.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 13 cze 2018, 13:40

Ale w czwórce nie ma chyba problemów z tym, przynajmniej ja nie mam tego w rozgrywce. Światło przenika parcele, więc chyba nie będzie różnicy, czy to śnieg czy trawa.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 13 cze 2018, 17:06

Poważnie? U mnie zatrzymuje się na granicy
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 13 cze 2018, 17:55

Musze się przyjrzeć jak odpalę grę, nigdy nie zwróciło to mojej uwagi, a w trójce to pamiętam, że bardzo mnie to "bolało".
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 14 cze 2018, 12:41

Jutro o 20:00 naszego czasu będzie 2 godzinny live z CPR :) oglądacie czy nie? Mnie mega kusi ale nie chce psuć sobie zabawy :fool:
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 14 cze 2018, 12:58

Ja nie obejrzę, może tylko wpadnę na chwilę zobaczyć śnieg.

PS: Shattered, tak jak pisałem, u mnie nie ma problemu z przenikającym poza parcelę światłem, wszystko wygląda płynnie:

Obrazek
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 14 cze 2018, 19:41

Nowy blog + zdjęcie San Myshuno podczas zimy ;)

https://www.ea.com/pl-pl/games/the-sims ... tes-part-2
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 14 cze 2018, 23:41

U mnie to wygląda tak :unsure:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_

Uff, to znaczy że śnieg będzie w San Myshuno :D

Obrazek

Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 15 cze 2018, 1:59

Bo to zależy, w którym miejscu się to światło postawi. Ono przechodzi, ale nie płynnie xD

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale wątpię, żeby na śniegu wyglądało to dużo gorzej, niż jest. Jedynie tekstura będzie biała i tyle.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 15 cze 2018, 10:35

Podobno nasi simowie będą dostawać zaproszenia na święta od znajomych.. Ciekawe jak to będzie wyglądać, przyjdziemy i będziemy oglądać TV albo patrzeć na nich jak grają na komputerze?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Niestety kolejny zawód chyba - z tego co widzę na zdjęciach, jest dużo ciuchów zimowych które odsłaniają szyję jak te w trójce.. Wątpię, aby szaliki były czymś co można dodać do każdego stroju..

Kariera botanika to zamknięta kariera - sim znika idąc do pracy.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 cze 2018, 17:39

Uff, kamień z serca. Już bałem się, że nie pokazywali SM bo tego śniegu tam nie zrobią i wytłumaczą to tym, że w mieście śniegu nie ma ;D Miasto wygląda przeklimatycznie zimą. Zaczynam rozumieć, dlaczego nie zrobili głębokiego śniegu. Przygotowanie ręcznie wszystkich tych elementów miast i otoczeń do ośnieżenia musiało kosztować masę pracy i pewnie hajsu też :V A efekt naprawdę wygląda znacznie lepiej niż można by się po EA spodziewać.

Oglądałem trochę live. Super, że w aktualizacji zmienią ogrodnictwo trochę. Teraz roślinki będą miały 5 poziomów, a nie 10 i będzie można je ewoluować wszystkie na raz zamiast po kolei i można będzie też od razu sprzedać plony zamiast chować je do wyposażenia.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 15 cze 2018, 22:21

Ktoś oglądał live? Jak wrażenia? Jakieś nowe info + coś was zaciekawiło?
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 cze 2018, 22:32

Ja oglądałem ale nie cały żeby nie spojlerować sobie za bardzo. Ale wrażenia bardzo dobre, zważywszy jak byłem negatywnie nastawiony do dodatku na początku :P Obejrzałem trochę jesień, zimę i kawałek wiosny. Sporo aktywności rodzinnych, łącznie ze wspólnym ubieraniem choinki, całkiem fajnie działa ten kalendarz. Zaskoczyły mnie ule bo sporo opcji mają, można na przykład nasłać pszczoły na innego sima żeby go atakowały albo okazały miłość (wtedy pszczoły ułożyły się w serce). Fajnie, że oprócz standardowej walki na śnieżki i balony z wodą, doszła możliwość rzucania się błotem ;d Nie no, fajnie to wyglądało. Simowie w zamieć i wiatr idą inaczej, tak jak na trailerze, często wywalają się jak się poślizną na śniegu ;d

No i oprócz budek z żarciem, we wszystkich miastach pojawiają się też inne elementy z dodatku, np. lodowisko pojawiło się w dzielnicy niedaleko domu Ćwirów.
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości