Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 05 cze 2018, 21:23

Rodiek napisał, że przed nami dużo nowych blogów i video, live, EA play i nowe informacje od guru. Wszystko dotyczące CPR ;)
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 cze 2018, 22:35

A cóż oni chcą jeszcze gadać o tym CPR :V
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 06 cze 2018, 20:40

Jhud pisze:
05 cze 2018, 18:10
Jak ktoś powiedział że kalendarz będzie w stylu notatnika to chodziło mu o to że albo niektórzy będą go używać a niektórzy nie, jak to jest z notatnikiem z pierwszego dodatku, a nie że będzie notatnikiem :P
Chodziło mi dokładnie o to samo xD Nic nie dająca opcja, zapisujesz coś i ma ci o tym przypomnieć, dla mnie to jest tyle warte co notatnik.
Levkoni pisze:Ja to bym wolał katastrofy naturalne, tornado, pożary, trzęsienie ziemi etc ;D
O tak!!!

Ja nie wiem, co oni jeszcze mogą pokazać, najważniejsze już powiedzieli więc jak nie ujawnią czegoś nowego to będą w kółko nawijać jak super wygląda deszcz i burze, jaki osom jest kalendarz, wszystkie szczegóły z tym związane tak żeby w grze nie było co odkrywać i to pewnie na tyle XD
Obrazek

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 06 cze 2018, 21:48

Czy ta maszyna, którą trzyma simka w tle jest nowa(dojdzie wraz z dodatkiem) czy już jest obecna w grze? -.-

Obrazek

Proszę nie dodawać zdjęć jako Załącznik. Zalecane jest wrzucanie zdjęć na jakiś serwer zewnętrzny, na przykład Imgur. //Guuki
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 06 cze 2018, 22:24

Nowa. Ponoć ogrodnictwo i wędkarstwo ma zostać w jakiś sposób rozwinięte, więc pewnie to jeden z elementów tego "rozwinięcia".
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 07 cze 2018, 8:28

To odchwaszczacz.

Lampy ze Zjedzmy na mieście będą miały wpływ na temperaturę simów
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 cze 2018, 9:19

Ale o kaloryferach z Wampirów to zapomnieli -__-
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 07 cze 2018, 9:22

Święta zaznaczane w kalendarzu będą dla całego savu. Ale nie wszyscy Simowie muszą je obchodzić .

Ciekawe jak z urodzinami. Czy dostaniemy info, że ktoś z rodziny kto z nami nie mieszka będzie miał urodziny..

Notyfikowanie o śmierci też by się przydało..

Zauważyliście że w tej szklarni są jakieś takie jakby wózki? Ciekawe czy to tylko ozdoba czy może będziemy coś tam sadzić
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 07 cze 2018, 15:58

No to dołączę się do dyskusji; dodatek planuje kupić bo od jakiegoś czasu zaczęłam pogrywać w czwórkę i o dziwo bawię się całkiem niezle. ^^
Pory roku to konieczność w simsach i zazwyczaj jest to mój ulubiony dodatek. Bardzo lubiłam jak on wyglądał w sims 3. Mimo wszystko przygotowuje się na to, ze czwórkowa wersja pewnie będzie okrojona i będzie miec za mala grywalnosc, czyli największy problem tej generacji i coś na czym najbardziej mi zależy w simsach. W dalszym ciągu irytuje mnie, ze twórcy nie zwracają uwagi na szczegóły które moim zdaniem sa bardzo ważne. Przy tym dodatku mieli naprawdę duzo możliwości. A teraz nawet nie będzie można budować igloo. Mogli wykorzystać szanse by simy zaczęły chorować np. na alergie czy na ugryzienie jakiś owadów w lecie jak osy albo coś takiego. Brakuje mi tego typu rzeczy które dodałyby grze trochę realizmu i by działo się więcej sytuacji w których coś mogłoby nas zaskoczyć, tak by gra nabrała dynamizmu. I festiwale... chciałabym by były takie na styl trojki i by było Halloween! Lubie grac rodzinami z dzieciakami wiec te przynajmniej miałyby coś do roboty. Ale z tego co mi wiadomo to nie będzie. :/ A głębokości śniegu dalej nie mogę przeżyć. Dobrze, ze chociaż będzie ładnie się "świecił". I ten grad... ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak w dodatku z porami roku moze nie być gradu? W dalszym ciągu nie rozumiem, czemu oni popełniają takie błędy. Wiedza czego chcemy i wiedza z czego nie będziemy zadowoleni, ale i tak robią swoje. Hmm... czekam na dalsze informacje chociaż mam wrażenie, ze nie mają duzo więcej do pokazania bo przecież nie mają czasu na zrobienie wielu rzeczy, gdyż stracili go na robienie śniegu który nie ma głębi. xD

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 07 cze 2018, 19:37

Tak jak mówiłem ;) nowy zwiastun.

https://www.youtube.com/watch?v=2eFxKHFRRe8

Moim zdaniem wszystko wygląda bardzo fajnie, organizowanie świąt, tradycje i same pory roku i aktywności :) Czekam!
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 07 cze 2018, 20:19

Czy mi się wydaje czy coś jednak z tym śniegiem zrobili? Bo wygląda to naprawdę ładnie :unsure:

Ale cóż, mimo wszystko te święta wydają się takie ubogie. Mało tych aktywności..

Strach na wróble chodzi sobie na przyjęciu, jeszcze tylko brakuje żeby łaził po parcelach publicznych jak duchy albo śmierć..

Fajnie wygląda to oświetlenie podczas burzy
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 cze 2018, 21:05

Zastanawia mnie ten obrazek: https://www.flickr.com/photos/simsvip/2 ... 185620964/

Jest to parcela w Wierzbowej zatoczce, w tej górnej dzielnicy z lewej strony (dwie najdroższe parcele w mieście). Naprzeciw niej normalnie jest kawałek plaży i morze/jezioro, a na fotce widać to miejsce w zimę i stojącą tam budkę z jedzeniem. Czyżby miały się pojawiać randomowo w różnych miejsach we wszystkich miastach? (podobnie jak w San Myshuno)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 07 cze 2018, 21:16

Obrazek

Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 cze 2018, 21:21

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale na koniec ten strach na wróble sobie łaził po pokoju :O

Co do zimy, moim zdaniem artystycznie jest najlepiej dopracowaną ze wszystkich. Jeśli przymknąć oko na grubość śniegu, to wygląda bardzo ładnie, świat nie wygląda jak po prostu przykryty czymś białym (jak np. w TS3, gdzie wszystkie góry i wzniesienia były białe, bez żadnych wystających kawałków skał). Do tego śnieg jest ładnie wycieniowany. Mógłbym się przyczepić do niektórych obiektów w śniegu, które wyglądają jak przykryte po prostu białym płaskim czymś. No i dachy, trochę ta ich płaskość rzuca się w oczy.

PS: kupka liści to chyba najbrzydszy obiekt w całej TS4 -__-
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 07 cze 2018, 21:44

Dla mnie ten śnieg wygląda bardzo dobrze. Ogólnie całość mi się podoba. zdjęcia, które wstawiła Shattered są super i mają klimat :D
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 cze 2018, 22:01

Ale ewidentnie dodatek bardziej skupia się na porach roku i aktywnościach rodzinnych niż ten w TS3. Zabraknie np. budek z pocałunkami, budowania igloo czy możliwości jazdy na snowboardzie. Dojdzie za to układanie bukietów, baseny dla dzieci czy huśtawki (które w TS3 były w podstawie) no i ma zostać ulepszone ogrodnictwo i wędkarstwo ale wątpię, żeby to były jakieś wielkie zmiany.

Na zwiastunie widać też, jak małe dziecko podejmuje interakcję, a dziewczynka w wieku szkolnym bawi się w kupce śniegu.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 07 cze 2018, 22:08

Dla mnie super, że właśnie poruszają tematykę rodzinną- idealny dodatek. Lubię w 4 grać całymi rodzinami i tworzyć historię, szczerze czekałem na CPR od samego początku i wszystkooo mi się podoba. Naprawdę chyba najlepiej dopracowane CPR, nawet ten śnieg wygląda dobrze :)
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 cze 2018, 22:41

Wizualnie może i dopracowane, ale czy zawartościowo? Po prostu znowu dali coś za coś. Trochę będzie mi brakować tego budowania igloo, wolnego tańca (który też doszedł w TS3: CPR) czy bramek do kopania piłki nożnej (choć to ostatnie to wolałbym, żeby pojawiło się w jakimś dodatku poświęconym sportom, razem z siatkówką i innymi ficzerami :P )
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Larissa » 07 cze 2018, 23:04

Uroczo. Podoba mi sie, ze dodatek skupia sie na rodzinnym życiu. Tylko brakuje mi jeszcze czegoś nowego, czegoś co mogłoby mnie jakoś zaskoczyć...I ten strach chodzący po pokoju na końcu... Przesadzili. Podobnie jak przesadzili ze śmiercią i duchami które stając sie niczym simowie, zatraciły cały swój urok.
Wizualnie mi sie podoba, oprócz tych rozmytych liści na ziemi. ^^

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 07 cze 2018, 23:14

Totalnie robię święto biegania nago. :love: Dawać mi ten dodatek.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości