Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 30 maja 2018, 21:04

Widziałem te komentarze, jakiś żal xD Pamiętam, że tylko w dwójce lekko mi chrupało przy takim śniegu, ale nie miałem mocnego kompa, natomiast nie było to w ogóle uciążliwe. Banda tępaków :V W takiej sytuacji daje się w opcjach grafiki możliwość wyłączenia, a nie bije po pysku wszystkich.

Na szczęście jest też dużo komentarzy oburzenia. Jeszcze płaski śnieg na podłożu bym jakoś przełknął, np. w Overwatchu na śnieżnych mapach wygląda dobrze i nie odczuwa się jego braku. Ale na dachach domów wygląda to wstrętnie.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 30 maja 2018, 21:12

Jak mnie denerwują te ich tłumaczenia, że albo skupili się na czymś innym, albo silnik gry im nie pozwala na to, czy na tamto... To jest The Sims 4, która powinna być lepsza od poprzedniczek pod każdym względem, jako że technologie się rozwijają i właśnie twórcy powinni mieć o wiele więcej możliwości, niż kiedykolwiek. A tu stworzyli grę, która jest tak ograniczona, że a to nie będzie edycji terenu, nie będzie grubego śniegu, i tak dalej. Dziwne, że w ogóle baseny dodali, bo z początku przecież też "silnik gry na to nie pozwalał". Żenada. I jeszcze głupie zapewnienia, że to będą najlepsze "Cztery pory roku" w historii. Nie! Nie ma grubego śniegu - tak istotnego, by zima była naprawdę klimatyczna - i nie będzie to najlepszy dodatek tego typu, niech nie ściemniają i nie zamydlają oczu jakimiś innymi szczególikami, ehh. Jestem mega rozczarowany. Lenistwo i nastawienie na kasę przy tej generacji na całego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 30 maja 2018, 21:20

A myślałem, że coś się zmieni w tej kwestii. Tak Rodiek jakiś czas temu zapowiadał jakieś zmiany, a EA coś gadało o zmianie polityki... a tu nic. Co za problem odłożyć premierę na listopad tak jak poprzednie i zrobić ten durny śnieg?
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 30 maja 2018, 21:40

Modderzy zrobili śnieg i deszcz już 3.5 lata temu i z tego co widzę niewiele się różni od oficjalnego, więc... Dlatego mam jakąś tam nadzieję że i głęboki śnieg by się im udało zrobić. Zrobili multiplayer to może śnieg też się uda. Nawet jakąś atrapę.
Ja też tego tłumaczenia nie rozumiem. Czwórkę na starcie już okroili z otwartego miasta i CAPu, logicznie by to im niby pozwoliło na WIĘKSZE szaleństwa jeśli chodzi o dodatki itp... ale nie.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 30 maja 2018, 22:26

Normalnie brak słów

Najpierw Grant tu bajeruje na Twitterze jakie to schody byśmy chcieli, gracze tu się podniecają, w tym ja, a tu nagle bum. Śniegu nie ma bo tak zdecydowaliśmy.
No normalnie nie mogę, jak gracze mogą się z tym godzić. Chyba nigdy nie grali w dwójkę czy w trójkę, bo naprawdę takich limitów to się nie spodziewałam
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 30 maja 2018, 23:44

Jhud pisze:
30 maja 2018, 21:40
Modderzy zrobili śnieg i deszcz już 3.5 lata temu i z tego co widzę niewiele się różni od oficjalnego, więc...
To co zrobili moderzy to jedynie podmiana tekstur, a w niektórych przypadkach modeli (drzewa bez liści). Nijak ma się to do śniegu. Polecam film na tvgry na youtube dotyczący tworzenia grubego śniegu w grach. Jest to skomplikowany proces, raczej poza zasięgiem zwykłych moderów (a w społęczności TS4 niestety nie ma tak utalentowanych moderów jak w przypadku np. Skyrima czy Gothica, gdzie tworzone są całe nowe lokacje i skrypty). Więc lepiej porzuć nadzieję bo się rozczarujesz :P To tak jak z windami i budowaniem apartamentów w grze, nie ma ich nadal bo wymagają nowych funkcji i animacji, a tego moderzy TS4 nie robią. Jak już pisałem, większość ich tworów to tylko przeróbki tego, co jest już w grze.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 30 maja 2018, 23:47

Nie będzie też opalania.

Grant powiedział że ich decyzja nie ma nic wspólnego z wpływem na płynność gry.

Czyli wiadomo, nie zrobili tego bo wiadomo że i tak się sprzeda .

Jeszcze na ziemi można przeboleć, ale te dachy albo niektóre obiekty nawet bez białej warstwy, to aż razi .

Pojawi się za to szron na oknach
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 31 maja 2018, 0:03

Już nawet jeśli dla nich było problemem zrobienie tego śniegu głębokiego, to mogli chociaż zrobić tak, żeby przy ścianach budynków czy w rogach robiły się takie zaspy śniegowe, nadałoby to śniegowi głębi.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 31 maja 2018, 0:38

Nie rozczaruję się bo i tak na dobrą sprawę w simsy nie gram, tylko pozuję jedną rodzinę i robię im zdjęcia :P W sumie mi wszystko jedno czy będzie śnieg taki czy jakiś inny, po prostu mówię że jakby coś takiego miało miejsce mnie nie zdziwiło i jestem rozczarowany po prostu jakim tokiem idzie ta seria. Jest po prostu prowadzona jako gra indie i to nie wygląda dobrze.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 31 maja 2018, 9:49

Kilka nowych info z simsvip:

- będzie kanał pogodowy
- nowe cechy charakteru
- każda pora roku trwa 7 dni (długość będzie można zmienić)
- podczas zimy na oknach będzie szron
- niestety nie będzie opalania i opalenizny, ale można umrzeć od przegrzania
- na mapach nie widać pór roku, dopiero jak wejdziesz w rodzinę.

Na 15 czerwca SimGuruKate zapowiedziała live.
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 31 maja 2018, 11:07

Opalanie czy tego typu rzeczy to pierdoły, które pewnie i tak dadzą z innym pakietem. Przyzwyczaiłem się, że w TS4 mieszają elementy z poprzednich dodatków. No a śniegu już nic nie uratuje :V
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 01 cze 2018, 0:14

Na tym screenie to rzeczywiście tak wygląda. Ale jak teraz sobie włączyłem trailer jeszcze raz i oglądam to przejście przez pory roku aż do śniegu, to tego już nie widać. Jakby te krzesła były takie niskie.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 01 cze 2018, 0:27

Jak się przyjrzycie zdjęciom to zauważycie, że niektóre obiekty mają białą teksturę śniegu od dołu, jest też nad śniegiem taka jakby biała mgiełka. To dlatego wydaje się, jakby niektóre obiekty były lekko zanurzone w śniegu, wydaje mi się że to specjalny zabieg, aby dawać takie złudzenie.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 01 cze 2018, 9:39

każda pora roku trwa 7 dni (długość będzie można zmienić)
Ciekawe tylko, czy będzie można zmienić długość każdej z osobna, czy wszystkich.
na mapach nie widać pór roku, dopiero jak wejdziesz w rodzinę.
To już ciężko tłumaczyć czymkolwiek innym niż zwykłym lenistwem. soft1 Ogólnie dodatek zapowiada się super, ale przez takie drobne niedoróbki zniechęca do grania.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 01 cze 2018, 10:01

Szczycą się tymi dekoracjami sezonowymi jakby nie wiadomo co to było..
Domy sąsiadów też będą automatycznie się przystrajać, więc będziemy mieli cygańską okolicę...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 01 cze 2018, 13:47

- w dodatku nie będzie gradu;
- baseny schłodzą sima latem, kominki ogrzeją zimą;
- baseny zimą nie zamarzają, natomiast woda w nich jest zimna i sima czeka pewna... niespodzianka jeśli wejdzie do zimnego basenu;
- wszystkie obiekty/dekoracje znajdujące się zimą na zewnątrz będą oprószone śniegiem;
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 01 cze 2018, 19:01

Nie będzie gradu? W dodatku o pogodzie? soft9 Bo co, woleli skupić się na tym, by domki sąsiadów same dekorowały się na święta? Ja po prostu już nie mogę z tego EA... I to mają być najlepsze "Cztery pory roku" w The Sims, tak? Bez grubego śniegu i gradu? soft1
Obrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 01 cze 2018, 19:55

xDDDDDDD Brak słów.
Czy w tym dodatku w ogóle coś będzie? Bo jak na razie jak to zwykle w przypadku czwórki bywa widzę tylko info o brakach XD Przystrajanie się domów jakoś nie nazwałabym rewolucją
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: ollie » 01 cze 2018, 20:16

Serio? I jak tu z góry nie zakładać porażki kiedy EA najprostszych rzeczy nie chce się do gry dodać.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 01 cze 2018, 20:42

Mnie to irytuje fakt, że zawsze coś zabiorą, żeby dać coś innego. Tak jakby nie mogli i tego i tego, a te ich durne tłumaczenia, uhh... Myślałem, że skoro nowego miasta nie będzie, to dodatek wydziergają na tip top. Tymczasem znowu zmuszają graczy do godzenia się z tym, że czegoś nie będzie.

No najlepszy dodatek o Porach Roku to na pewno nie będzie.
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości