The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 08 maja 2018, 21:24

Mod fajny, ale raczej pewnie nie będzie kompatybilny z fryzurami alfa CC, więc meh, nie dla mnie. Ale nadal mnie dziwi że ten mechanizm był 2 a w 3 i 4 już nie.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 08 maja 2018, 21:51

I bedzie to tez dzialalo w trybie zycia?
No raczej wplynie to na plynnosc.
Ja musze powiedziec ze nie pamietam kiedy gralam, ZNOW, gra jest nudna. I naprawde nie wiem co musieliby zrobic zeby znow zachecic mnie do gry. Zwierzaki tego nie zrobily..
Zmiana polityki? na pewno na gorsze
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 10 maja 2018, 10:11

Tej grze potrzeba jest więcej zależności, elementów rozgrywki, które na siebie wpływają. Ostatnio z radością odkryłem, że aby usmażyć pewną potrawę rybną, potrzebowałem ryb. Poszedłem je złowić i dopiero ugotowałem danie. Dało mi to satysfakcję, że trzeba było się postarać, aby to zrobić. I tego w tej grze brakuje. Wyzwań, zależności, zadań dla simów. Marzą mi się takie akcje, że jak romansujesz z żoną sąsiada, to istnieje szansa na wydanie się romansu. Sąsiad wtedy mógłby uprzykrzać Ci życie, np. wdając się w bójkę kiedy spotka Cię na ulicy, albo obrzucić Twój dom jajami. Jesu, jakie to byłoby piękne. Ja nie chcę w aktualizacjach kolejnych milion obiektów, chcę właśnie wprowadzania takich rzeczy!
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 10 maja 2018, 16:13

Rzecz w tym, że takie rzeczy były już w dwójce xD Ja nie widzę sensu grania w czwórkę tylko dlatego, że jest nowocześniejsza. No chyba że wydadzą jakiś super interesujący mnie dodatek/pakiet typu wampiry, wtedy jest zabawa na jakiś czas.
Co do moda, to kolejny dowód na lenistwo EA soft1
Obrazek

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 10 maja 2018, 16:28

Szczerze mówiąc to ja już dawno nie "grałem" w simsy, głównie robię simów i ich pozuję, o ile jest możliwość robienia ładnych simów (za pomocą CC), to mi jest wszystko jedno. Przy czwórce na razie zostaję przez to że jest bardzo "lekka" i stosunkowo stabilna w porównaniu z taką dwójką i trójką, no i jak próbowałem grać w 3 to jednak opcji płci mi brakowało, i simowie nie są tak plastikowi jak w 3. Ale tak czy siak dla mnie to jest nie do pomyślenia że nowa seria jest mniej rozbudowana niż starsze...
W ogóle widzieliście mod na odkurzacz, golenie i czesanie włosów? To też powinno być podstawie. Niby jest to "zbędne", a jednak zawsze chciałem coś takiego w simach. Pamiętam że miałem mod na toster w dwójce i nigdy nie rozumiałem dlaczego w simsach nie ma tostera.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 11 maja 2018, 12:24

Lenna pisze:
10 maja 2018, 16:13
Rzecz w tym, że takie rzeczy były już w dwójce xD Ja nie widzę sensu grania w czwórkę tylko dlatego, że jest nowocześniejsza. No chyba że wydadzą jakiś super interesujący mnie dodatek/pakiet typu wampiry, wtedy jest zabawa na jakiś czas.
Co do moda, to kolejny dowód na lenistwo EA soft1
Lenna ja na przykład gram w czwórkę bo jest stabilna i wygodna w obsłudze. Do dwójki wracałem kilka razy i mimo, że na zawsze będzie dla mnie wzorem w serii, to jednak ma zbyt wiele archaicznych rozwiązań, które mnie męczą (różny czas na parcelach, słabo rozbudowany system skilli, marny CAS, w którym trudno stworzyć ciekawą twarz etc).

W trójce natomiast, mimo że ma wiele smaczków, to uważam, że zbyt wiele rzeczy zrobiono na odwal. Grafika jest okropna i tylko krajobrazy wyglądają nieźle. A tak to na porządku dziennym są problemy z doczytywaniem, stabilnością, brzydkie twarze simów. Do tego dochodzą totalnie nudne i puste parcele publiczne, a te dodane w Store to porażka (SPA bez żadnej obsługi, restauracje, gdzie pracuje tylko kucharz i tak dalej.)

Choć czwórka to gra wielu kompromisów bo łączy ze sobą pewne rzeczy z dwójki jak i trójki, to jednak gra mi się w nią najwygodniej. Choć też najszybciej mi się nudzi, ale to by było do naprawienia, gdyby EA zaczęło wydawać porządne łatki, a nie ciągle dodawać durne mebelki, których w TS4 i tak jest od groma. Niech usprawnią gameplay, dadzą coś do roboty i będzie ciekawiej. Dlaczego na przykład nie ma poziomu trudności? Przecież w grze jest tyle uproszczeń, a gdyby dać wybór można by zrobić, że na najtrudniejszym poziomie trzeba zadbać o więcej detali np. kupować żywność do lodówki albo byłoby więcej wymagań do kariery.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 11 maja 2018, 20:58

Dla mnie też czwórka jest zarazem najwygodniejsza jak i najnudniejsza... Mam nadzieję że jak już wyjdą wszystkie dodatki to będzie w końcu godna czegokolwiek, no ale to już 4 lata i w sumie w grze nie ma niczego bardzo ciekawego, szczerze mówiąc to najlepsze rzeczy doszły w bezpłatnych aktualizacjach podstawki, właściwie to jedyny oficjalny pakiet który jest dobry wg. mnie to Wampiry, no ale nie samymi wampirami człowiek żyje.
I zgadzam się że poziomy trudności by były fajną opcją.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 11 maja 2018, 23:03

To nie tak, że w grze nie ma niczego. Po prostu to co dochodzi w dodatkach i pakietach to rozgrywka "na raz". Nie ma w tych addonach niczego, co przykuwa na dłużej, przeważnie po kilku sesjach z grą dodatek jest obcykany i niczym już nie zaskakuje. Na przykład ostatni pakiet, niby fajny itd, ale po kilku grach okazuje się, że wszystkie pułapki to tak na prawdę to samo, a jedna świątynia, nawet ze zmieniającym się układem, to za mało. Wymaksowałem swoim simem nowe skille z pakietu, znalazłem wszystkie artefakty i skarby, odkryłem wszystkie miejsca w dżungli i raczej już nie mam zamiaru wracać do tego pakietu. Chyba, że za kilka simowych pokoleń, kiedy znudzenie Selvadoradą mi minie...

W takiej trójce, Wymarzone Podróże wymagały mnóstwo grania, żeby zbadać wszystkie świątynie i tajemnice trzech otoczeń. W Karierze wymaksowanie wszystkich nowych karier to również było zadanie na dłuuugie granie. To samo w Zostań Gwiazdą, Rajskiej Wyspie czy Skok w Przyszłość. Chyba najsłabszym dodatkiem do trójki było Po Zmroku, bo tam w sumie szybko wiało nudą, kiedy okazywało się że wszystkie nowe kluby to tak na prawdę praktycznie to samo.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 23 maja 2018, 19:10


youtu.be/9cfHzpU9lkM

Definitywnie to zapowiedź czterech pór roku. Strach na wróble doszedł w porach roku w dwójce i w trójce.
Nawet ubranie wygląda na zimowe, jakaś kurtka..
No chyba, że pojechali po całości i będzie to pakiet z jesienią
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 23 maja 2018, 23:40

Shattered pisze:
23 maja 2018, 19:10
No chyba, że pojechali po całości i będzie to pakiet z jesienią
Haha, wcale bym się nie zdziwił. :D
Ale raczej pewny jest dodatek z wszystkimi porami roku. Nareszcie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 24 maja 2018, 11:09

Plotka głosi że premiera miałaby być 22 czerwca.
Stawia to dodatek pod znakiem zapytania. Czyzbysmy mieli dostać tylko zmianę pogody i ubrania?
A może to w ogóle nie ten dodatek, tylko jakiś właśnie pakiet rolniczy
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 24 maja 2018, 12:17

Ale w tle widać jesienne drzewa, więc to musi być coś z porami roku. Może nas zaskoczą i dadzą dodatek z porami roku, którego jedną z głównych atrakcji będzie rolnictwo. Jakieś uprawy, traktory, a zwierzęta typu krowy i świnie w osobnym pakiecie rozgrywki.
No nic, poczekajmy dziś do tej 19:00. Bardzo jestem ciekaw zimy w świecie TS4.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 24 maja 2018, 13:12

Jest i okładka.
Mam nadzieję że fake bo tandetna

http://simscommunity.info/wp-content/up ... ture-4.png
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 29 maja 2018, 13:44

Parę ciekawostek z Twittera, które powinny niektórym raz na zawsze rozwiać kilka wątpliwości. Wszystkie pochodzą od Granta Rodieka i niektóre są bardzo ciekawe:

- plotka, że złodziei nie będzie w grze z powodu negatywnych emocji, jakie wywołują to bzdura; na chwilę obecną wersja jest taka, że ich po prostu nie ma bo jeszcze nie zostali stworzeni;
- podobnie z pogrzebami, Rodiek stwierdził, że nie ma ich w grze tylko dlatego, że jeszcze ich nie stworzyli, ale mogliby;
- otwarty świat nie pojawi się w TS4 gdyż jest to poza możliwościami gry, a na pewno już nie pojawi się w taki sposób, jaki sobie wszyscy by życzyli;
- powrót animowanej głowy sima podczas interakcji z obiektami i postaciami jest jak najbardziej możliwy do zrobienia, natomiast nie jest priorytetem dla studia;
- postęp historii w świecie to coś, co Maxis bardzo by chciało poprawić;
- możliwy jest również powrót różnych elementów bardziej określających simów, np. ulubionych rzeczy czy systemu atrakcyjności, studio wciąż dyskutuje nad tym;
- nowe możliwości i interakcje związane z niemowlętami to coś, co rozważają twórcy;
- jest BARDZO prawdopodobne, że pojawią się kolejne cele podróży w TS4;
- filmowe scenki podobne do tych z TS2 są również obiektem dyskusji w studio The Sims;
- fryzjer i studio tatuażu to coś, co Rodiek bardzo chciałby widzieć w grze;
- Grant Rodiek dyskutował z jedną z użytkowniczek, która porusza się na wózku inwalidzkim o tym, jak mogłoby to wyglądać w grze;
- Rodiek chciałby, żeby w grze pojawiły się kiedyś jakieś elementy piłki nożnej;
- nawiązują jeszcze do wózków inwalidzkich, Rodiek stwierdził, że jeśli mogliby zrobić kiedyś aktualizację dodającą to do gry, to poprawienie wind również miałoby sens...;
- Maxis chce w przyszłości zrobić coś więcej dla emerytów, jednak najpierw chcieliby poprawić inne grupy wiekowe;
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 29 maja 2018, 19:54

Kurcze, mają tyle fajnych i konkretnych pomysłów... Chciałbym żeby zaczęli je wcielać w życie i pracować nad tymi rzeczami, ta gra jest jeszcze do uratowania.

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 29 maja 2018, 21:48

Fajnie że mają pomysły, ale trochę dobija że gra TAKIEGO kalibru jest prowadzona jak gra indie...
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 29 maja 2018, 21:48

Fajnie że mają pomysły, ale trochę dobija że gra TAKIEGO kalibru jest prowadzona jak gra indie...
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 05 cze 2018, 21:04

Maxis opublikował nowego gifa z dziewczynka trzymająca przezent z napisem 7/6
Czyzbysmy mieli jakaś niespodziankę 7 czerwca? :unsure:
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 cze 2018, 21:11

Może jakaś ciekawa, niespodziewana aktu? Bo nie sądzę, że chodzi o jakąś nową zapowiedź. A szklane dachy dadzą raczej przed samym dodatkiem.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 05 cze 2018, 21:20

No nie wiem, nie wydaje mi się że mogą dać coś w aktualizacji skoro TAK ciężko pracują nad dodatkiem.
Gracze spekulują, że może to być zwiastun kolejny dodatku.
Ale faktycznie, to w czwartek, czyli dzień aktualizacji
Sky Fits Heaven


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości