Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 25 maja 2018, 15:05

^ mam tak samo. Niby właśnie tylko śnieg, a jednak.
Wraz z aktualizacją przed dodatkiem dojdą szklane dachy.
Co im z tymi dachami, poprzednio też dali nowe dachy

W sumie nikt nie wspomniał, że po raz pierwszy w serii będzie wiatr, porywisty wiatr który będzie wpływał na simów

Różnica jest kolosalna. Ale winę ponosi też styl graficzny czwórki

Obrazek
Obrazek
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 25 maja 2018, 15:36

Nie no, wygląda ta zima okropnie drętwo. Mam nadzieję, że to jakieś nieporozumienie i że ten śnieg jeszcze dopracują. Co z tego, że inne pory roku może wyglądają fajnie, akurat raczej nietrudno było zmienić teksturę trawy z letniej na jesienną, śnieg to co innego... :/
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: ollie » 25 maja 2018, 15:47

Zwiastun wieje straszną nudą, widać jak simowie robią jakieś normalne czynności i jedynie tło się zmienia. Płaski śnieg. Nie ma nowego miasta, wiec nie ma tez praktycznie po co gry kupować, tym bardziej widać brak nowych funkcji. Szczerze mówiąc mało mnie jako konsumenta obchodzi, że zrobienie pór roku było trudne, że na więcej rzeczy nie starczyło.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 25 maja 2018, 17:45

Ten śnieg to porażka xDDDDDDD Chyba już wolę nie mieć zimy niż musieć to oglądać. Nie ma co robić sobie nadziei, nie naprawią czegoś co poszło już do zwiastuna no bo po co, chyba że wszyscy by ich zasypali hejtem jak w przypadku Małych dzieci, ale z tego co widzę wszyscy radują się porami roku...
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 25 maja 2018, 21:48

Najgorsze, że niektórzy piszą "a po co śnieg, co z tego, przecież zobaczcie ile tu rozgrywki będzie", dramat -___-

brtk bo ja wiem, nie pokazali niczego ponad to, co było w innych dodatkach pogodowych, ani niczego poniżej (no, nie licząc płaskiego śniegu :V )
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 25 maja 2018, 23:44

No przecież jest wiatr. Nigdy nie było tak że Simowie reagowali na wiatr
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 maja 2018, 0:03

A to zobaczymy, czy w grze rzeczywiście będą tak reagować, czy to tylko jakieś przypadkowe animacje dobrze dopasowane do sytuacji :V
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 26 maja 2018, 7:30

brtk pisze:Zwiastun wieje straszną nudą, widać jak simowie robią jakieś normalne czynności i jedynie tło się zmienia. Płaski śnieg. Nie ma nowego miasta, wiec nie ma tez praktycznie po co gry kupować, tym bardziej widać brak nowych funkcji. Szczerze mówiąc mało mnie jako konsumenta obchodzi, że zrobienie pór roku było trudne, że na więcej rzeczy nie starczyło
Wydaje ci się tak dlatego, ponieważ dodatek zawiera tylko podstawowe funkcje z dotychczasowych dodatków pogodowych i nic poza tym. Jak dla mnie z jednej strony to dobrze bo jak pisałam wcześniej głupio byłoby zamiast tego jakieś Spotkajmy się, dotychczasowe DLC były dla mnie zbyt wymyślne i rozdrabniane a grze dalej brakowało rzeczy znanych z poprzednich odsłon. Problem w tym, że brak tutaj COKOLWIEK nowego ciekawego, a te funkcje powinny już być dawno w podstawie, w końcu to już czwarta generacja a przypominam, pogoda pierwotnie miała być w podstawie DWÓJKI. Najlepiej to w ogóle pogoda w podstawie, a dopiero potem ewentualnie dodatek z zupełnie nowymi aktywnościami związanymi z pogodą, jakich jeszcze nie widzieliśmy, ale nie bo wolą robić wciąż i wciąż od nowa to samo, tyle że z dodatkiem jeszcze kilku więcej DLC do tego xD I tak się sprzeda, bo logiczne że każdy chce mieć pory roku czy zwierzaki w grze.
Obecnie dodatek jest dla mnie taką trochę aktualizacją za 140 zł, bo taka sytuacja jak powyżej nie powinna mieć miejsca. Widziałam np. że ludzie cieszą się z huśtawek, a ja nawet nie zwróciłam na nie uwagi, bo wydawało się absolutnie oczywiste że są w podstawie bo w dwójce i trójce widuję je na codzień, a tu surprise, bo ich nie ma XDD Tak samo jak kiedyś w pewnym momencie robienia ogródka sczaiłam że nie ma leżaków... :facepalm: Ogółem dlatego zwiastun jest nudny, bo to już wszystko znamy z poprzednich gier ale czwórka jest tak wybrakowana i tak czekamy niecierpliwie na wypełnienie tych braków, że w pierwszej chwili zwiastun wydawał mi się absolutnie "WOW", dopiero potem się zastanowiłam i obejrzałam trailer pór roku do trójki i teraz jak opadły emocje mam zupełnie inne zdanie. Nie powiem, to jest dobra strategia EA bo bardzo dobrze działa na młode pokolenie, które w poprzednie odsłony nie grało.
Co do wiatru, mi się wydaje że to będzie coś jak w dwójce, kiedy Simowie reagowali na zmiany pogody, tyle że może częściej albo w ogóle będą mieli specjalny styl chodzenia przy dużym wietrze itp.
A teraz czekam na serię pakietów rozgrywki i akcesoriów do pór roku "Moja pierwsza deska snowboardowa", "Festiwale", "Opalmy się" i "Jeszcze więcej śniegu!" XD

Levkoni pisze:
25 maja 2018, 21:48
Najgorsze, że niektórzy piszą "a po co śnieg, co z tego, przecież zobaczcie ile tu rozgrywki będzie", dramat -___-
https://i.imgur.com/a6FFBEl.jpg
Ja nie mam nic więcej do dodania XD
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 26 maja 2018, 8:21

Lenna Ty chyba żartujesz? Powiedz że to żart :unsure:

Tymczasem simguruKate odpowiedziała na pytania dotyczące głębokości śniegu. Oczywiście nic nie może o tym teraz powiedzieć
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 maja 2018, 10:36

Tak, ale stwierdziła, że trailery nie pokazały wszystkiego. Zważywszy na to, że odpowiedziała tak w stosunku do śniegu, może jest nadzieja, że w finalnej wersji będzie to jakoś wyglądać fajnie?
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 26 maja 2018, 11:28

Wg mnie tylko omyłkowo odpowiedziała.
Na Twitterze pisali o tym w dniu w którym zobaczyliśmy zwiastun, a odpowiedziała jakiś czas później
Pewnie się nie spodziewali że ktoś będzie na to narzekał
Teraz tylko czekać na to aż powiedzs że śnieg nie będzie pojawiał się płynnie a liście spadać powoli z drzew tylko warstwami.
Zobaczycie że tak będzie
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 maja 2018, 12:43

SimGuruKate powiedziała, że nie gwarantują pokazu na streamie. A zawsze robią... Jeśli nie zrobią pokazu to tak na prawdę dobrze nie zobaczymy tego śniegu w trakcie rozgrywki i gracze będą kupować w ciemno, wielu nawet nie widząc, że coś jest nie tak ze śniegiem. Bo myślicie, że dzieciaki tak zwróciły na to uwagę?
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: ollie » 26 maja 2018, 12:49

Mam wrażenie, że nawet im się starać nie opłaca, robią dodatek byleby był, bo i tak się sprzedaje.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 26 maja 2018, 13:44

No tak, człowiek tu się podnieca bo na Twitterze pyta się jakie schody byśmy chcieli, a tak naprawdę to dalej mają nas w nosach i robią co sobie chcą.

Będziemy mogli ustawić w opcjach długość pór roku
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Lunon
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 525
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:10

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lunon » 26 maja 2018, 15:01

Przeczytałem, że dodatki do 4 kosztują teraz 140 zł i szczęka mi opadła. Za taką cenę trzeba wymagać naprawdę dopracowanego produktu. Tutaj kolejne rozczarowanie. Nie zdziwiłbym się, gdyby dodatkowe atrakcje pogodowe pojawiły się w pakiecie rozgrywki. To jest jakiś dramat, ale cieszę się, że ludzie cisną krytyką w stronę producentów na Twitterze.

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: ollie » 26 maja 2018, 15:07

Swoją drogą nie podoba mi się to podejście ludzi, które EA samo stworzyło, że Czwórka to oddzielna część i za każdym razem jak ktoś porównuje do poprzedniczek, to pojawia się ten argument. Czwórka jest kolejną częścią cyklu więc powinna zawierać to, co najlepsze w poprzedniczkach i oferować coś więcej. Nie podoba mi się, że nie ma nowego miasta, nie podoba mi się że ten dodatek prezentuje się tak biednie.

Swoją drogą zawsze marzyłem o mieście, w którym jest cały czas zima. Te pługi na ulicach, jakieś domki w stylu norweskich chatek, zorza polarna, gdzieś może nawet jako część tła białe niedźwiedzie (wiem że nie ta część świata, ale byłoby to fajne urozmaicenie). W tej grze brakuje mi miejsca na cokolwiek i tylko 3 miasta nie wyglądają jak Willow Creek (nie licząc wakacyjnych). Mogliby w końcu jakos urozmaicić to.

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 26 maja 2018, 15:22

Mnie najbardziej zabiły tweety jakiegośtam guru gdzie pisał że oni ciągle „eksperymentują”, że np. mój pierwszy zwierzak to był eksperyment, i że wszystko naprawdę trudno jest zrobić... Czy my nadal mówimy o najlepiej sprzedającej się grze, która w sumie jest też jedną z najdroższych gier, robioną przez jedną z największych wytwórni gier, która jest w trakcie swojej czwartej odsłony, która jest na rynku od trzech lat, do której dodatki są droższe niż kiedy indziej?
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Galcia » 26 maja 2018, 16:43

Wszyscy narzekają na płaski śnieg, a czy ktoś zwrócił uwagę na to, jak wyglądają leżące na ziemi jesienne liście? xD Płaska, rozciągnięta, rozpikselowana, rozmyta plama. Wygląda jakby ktoś zhaftował się na trawnik. soft9

Bardzo podoba mi się pomysł z kalendarzem, czegoś takiego jeszcze nie było. ^^ Ogólnie oprócz wspomnianych graficznych niedoróbek nie mam na co narzekać, byle tylko dało się ustawić kolejność pór roku w poszczególnych miastach jak to było w dwójce. Jakoś nie wyobrażam sobie śnieżycy w Oazie Zdroju. :P
Obrazek

Lama
Posty: 67
Rejestracja: 26 maja 2018, 17:28

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Lama » 26 maja 2018, 17:38

Mam nadzieję, że problem śniegu zostanie rozwiązany przed premierą... plus Rodiek powieział na tt, że leżaki to coś czego nie ma w dodatku, ale wie jak bardzo tego chcemy :brawo2: ^ a co będzie z kalendarzem? :wat:
Ostatnio zmieniony 26 maja 2018, 17:45 przez Lama, łącznie zmieniany 1 raz.
Lamas are everything!!!

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Cztery Pory Roku - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 maja 2018, 17:42

O to, to brtk, dobrze powiedziane. TS4 to jedna z najdroższych gier tak na prawdę i gracze mają prawo wymagać produktu dopiętego na ostatni guzik. Przy takiej cenie tłumaczenia w stylu, że na coś nie starczyło czasu są nie do przyjęcia. Ale czego wymagać po firmie, która w TS: Mobile za 4 przedmioty woła ponad 20 zł :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości