Szybka pomoc na drobne problemy

Masz problem z jakąś grą z serii The Sims 4? Tutaj możesz poszukać pomocy.
Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Rai » 20 gru 2017, 17:13

Oooo, jego żona ma wampirologie na 15 i miksologię na 5. Zaraz sprawdzę. Strasznie dziękuję!

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Rai » 09 sty 2018, 17:03

Nie działa mi no culling mod z MTS. I znowu mam ograniczenie do iluś tam Simów w granych rodzinach oraz kasuje mi Simów z drzewek rodzinnych :( Ma ktoś link do działającej wersji tego moda?

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Stara-Raszpla » 09 sty 2018, 22:08

Po opisie widze ze podobna funkcje ma tez MC Command Center. A dodatkowo jest takim Story Progression i Master Controlerem. Moze to sprawdzisz ?
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Lenna » 09 sty 2018, 22:32

Była aktualizacja gry, od czasu której można w zarządzaniu rodzinami zwiększyć maksymalną ilość Simów albo w ogóle ustawić bez ograniczeń, ustawić rodziny jako chronione, Simowie z drzew genealogicznych już nie znikają, nagrobki umierających Simów niegranych mają pozostać w grze, a duchy mają być usuwane, chyba że uchronimy je nową opcją, wzmacnianiem więzi ze światem żywych na nagrobku. Przynajmniej tak miało być, a jak jest naprawdę, to nie wiem bo nie gram xD W każdym razie brzmi to tak że mod nie jest już potrzebny, ale z tego co widzę jego ostatnia aktualizacja była 13 listopada czyli już po tej wielkiej aktualce, chyba że Psy i koty coś zmieniły i dlatego nie działa.
Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Rai » 10 sty 2018, 13:36

Simowie mi się kasują z drzewka, czyli zdecydowanie coś jest nie tak. xD

Lenna, a który mod miał aktualizację 13 listopada? Bo ja z MTS mam jakiś, który nie był aktualizowany od 2015 roku. xD Tego używałam: http://modthesims.info/d/545615 i rzeczywiście do niedawna działał, ale teraz nie działa już w ogóle.

Raszplo, nie wiedziałam, że MCCC ma taką funkcję. Mam zainstalowaną samą bazę od niego. Poczytam na stronie twórcy.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Lenna » 10 sty 2018, 14:56

http://modthesims.info/d/586033 - ten
Z tym że nie można mieć jednocześnie tego modu i MCCC bo się gryzą
Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Rai » 10 sty 2018, 19:21

Aha, no to i tak nie mogę go użyć, bo mam MCCC. Nie chciałam tych dodatkowych skryptów od niego, bo trzeba przez dużo rzeczy się przebijać. :/ Ale chyba będę musiała pobrać ten od Story Progression... No nic, wielkie dzięki za pomoc, Dziewczyny!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Lenna » 16 sty 2018, 23:05

Zaqwes, hej. U mnie Galeria również nie działa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nicolette
Posty: 72
Rejestracja: 22 gru 2013, 14:32

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Nicolette » 16 lut 2018, 17:53

Cześć :). Jakiś czas temu wyprowadziłam moich "młodych" simów z domu rodzinnego. Po jakimś czasie rodzice tychże simów umarli (nie przyszedł żaden komunikat, tylko spojrzałam że w "kontaktach" widnieją jako duchy, eh) i chciałabym znaleźć ich nagrobki aby schować do wyposażenia rodziny. Problem w tym, że na parceli "rodzinnej" nie ma ich nagrobków co oznacza, że pewnie umarli gdzieś indzije. Czy ktoś wie jak mogę je znaleźć?

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Shattered » 16 lut 2018, 20:31

Nie mozesz ich odnalezc
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Nicolette
Posty: 72
Rejestracja: 22 gru 2013, 14:32

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Nicolette » 18 mar 2018, 18:42

I mam kolejny problem :/
Ostatnio "bawiłam się" w Sims4Studio i niechcący poukrywałam sobie niektóre z fryzur i kilku rzeczy z makijażu (CC), simowie którzy mają na sobie poukrywane rzeczy normalnie je "noszą" natomiast ja nie mam ich w CASie... Pomocy? :(

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Ururu » 09 kwie 2018, 0:07

08.04.2018_16-07-56.png
Oto mój problem. Chcę obramować budynek fryzem, ale w tym jednym kawałku nie działa. Chce mi stworzyć fryz wokół balkonu, a nie chcę tak. Wyświetla mi też informację, że ściana jest za niska, ale ma maksymalną wysokość równą ścianom obok. Co zrobić, jak żyć...
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Galcia » 09 kwie 2018, 9:10

Ururu problem polega chyba na tym, że najpierw podzieliłaś wnętrze na pomieszczenia, a potem zabrałaś się za fryzy. :D Gra działa na takiej zasadzie, że obramowuje fryzem obrys każdego pokoju z osobna, dlatego np. jeśli chcesz "ufryzować" budynek na całym obwodzie, najpierw musisz zbudować bryłę, a dopiero potem wstawić ścianki działowe. Gdy już podzielisz powierzchnię na pomieszczenia, możesz zapomnieć o edycji fryzów, bo wszystko się popsuje. :P Jest to chyba najbardziej przeze mnie znienawidzony element trybu budowania w czwórce, bo z niewiadomych przyczyn niektórych miejsc nie da się ozdobić... Koszmar. Możesz spróbować wyburzyć ścianki działowe i tę ścianę zewnętrzną, której dotyczy problem i zacząć jeszcze raz, tym razem od obrysu budynku i fryzów. :) Tylko zrób sobie wcześniej dla pewności kopię zapasową parceli, w razie gdyby nie zadziałało.

Edit: Zanim zaczniesz burzyć, możesz spróbować dodać fryz od wewnątrz tego pomieszczenia, gdzie nie chce się dodać od zewnątrz (kliknąć na pokój od środka).
Obrazek

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Ururu » 09 kwie 2018, 13:52

O retyyy XD Faktycznie upierdliwe. Na szczęście układ pomieszczeń i okien jest prawie taki sam jak na parterze, więc nie będzie problemów z odtworzeniem piętra. Dziękuję za pomoc <3


EDIT: Zrobiłam piętro na nowo i nic. Na szczęście odkryłam, że moim problemem było to, że klikałam na ścianę, a trzeba było kliknąć we wnętrze pomieszczenia, aby zewnątrz pokryło się fryzem XDDD Ale przynajmniej mam nowy, lepszy układ pomieszczeń na piętrze, więc wyszło na dobre XD


_____________________________________
Jak lecą nazwy jakości roślin po kolei?
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Ururu » 20 kwie 2018, 16:34

[Podbijam pytanie o jakości roślin ^ ]
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Lenna » 21 kwie 2018, 13:47

Znalazłam, niestety tylko po angielsku:
Normal
Nice
Very Nice
Good
Great
Excellent
Superb
Magnificent
Pristine
Perfect
Obrazek

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Ururu » 25 kwie 2018, 19:43

Z opóźnieniem, ale dziękuję <3 Nie pomyślałam totalnie, żeby po angielsku poszukać XD

W mojej rodzinie pojawiły się trojaczki. Byłam gotowa na tylko jedno dziecko, a z powodu i tak wielkiego zamieszania, postanowiłam je tymczasowo wysłać do mieszkania u innych Simów. Niestety oni umarli i trojaczki zniknęły z list kontaktów moich simów, nie mogę ich nigdzie zaprosić itd. Na drzewie dalej są. Czy da się jakoś nawiązać z nimi kontakt? ;;
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Larissa » 07 cze 2018, 16:13

Cześć. Potrzebuje pomocy bo za każdym razem jak uruchamiam grę, ustawienia graficzne z najwyższych same mi sie zmieniają np. na średnie czy niskie. Musze znowu zmieniać je według moich ustalen i uruchamiać grę ponownie co jest po prostu upierdliwe. Watpie by działo sie tak bo mam za slaby komputer. Jest to nowy laptop "gamingowy" i ma bardzo dobre parametry z mocna karta graficzna. Gra działa mi płynnie. Wiec nie rozumiem czemu tak się dzieje. Da sie cos z tym zrobić?

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Levkoni » 10 cze 2018, 11:06

A nie używasz jakiegoś programu do czyszczenia niepotrzebnych plików z gry lub czegoś podobnego?
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Larissa » 10 cze 2018, 13:50

Levkoni pisze:
10 cze 2018, 11:06
A nie używasz jakiegoś programu do czyszczenia niepotrzebnych plików z gry lub czegoś podobnego?
Tzn.? Mam tylko Sims 4 Tray Importer... mogłoby to miec na to wpływ? :unsure:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości