Szybka pomoc na drobne problemy

Masz problem z jakąś grą z serii The Sims 4? Tutaj możesz poszukać pomocy.
Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Rai » 20 gru 2017, 17:13

Oooo, jego żona ma wampirologie na 15 i miksologię na 5. Zaraz sprawdzę. Strasznie dziękuję!

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Rai » 09 sty 2018, 17:03

Nie działa mi no culling mod z MTS. I znowu mam ograniczenie do iluś tam Simów w granych rodzinach oraz kasuje mi Simów z drzewek rodzinnych :( Ma ktoś link do działającej wersji tego moda?

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Stara-Raszpla » 09 sty 2018, 22:08

Po opisie widze ze podobna funkcje ma tez MC Command Center. A dodatkowo jest takim Story Progression i Master Controlerem. Moze to sprawdzisz ?
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Lenna » 09 sty 2018, 22:32

Była aktualizacja gry, od czasu której można w zarządzaniu rodzinami zwiększyć maksymalną ilość Simów albo w ogóle ustawić bez ograniczeń, ustawić rodziny jako chronione, Simowie z drzew genealogicznych już nie znikają, nagrobki umierających Simów niegranych mają pozostać w grze, a duchy mają być usuwane, chyba że uchronimy je nową opcją, wzmacnianiem więzi ze światem żywych na nagrobku. Przynajmniej tak miało być, a jak jest naprawdę, to nie wiem bo nie gram xD W każdym razie brzmi to tak że mod nie jest już potrzebny, ale z tego co widzę jego ostatnia aktualizacja była 13 listopada czyli już po tej wielkiej aktualce, chyba że Psy i koty coś zmieniły i dlatego nie działa.
Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Rai » 10 sty 2018, 13:36

Simowie mi się kasują z drzewka, czyli zdecydowanie coś jest nie tak. xD

Lenna, a który mod miał aktualizację 13 listopada? Bo ja z MTS mam jakiś, który nie był aktualizowany od 2015 roku. xD Tego używałam: http://modthesims.info/d/545615 i rzeczywiście do niedawna działał, ale teraz nie działa już w ogóle.

Raszplo, nie wiedziałam, że MCCC ma taką funkcję. Mam zainstalowaną samą bazę od niego. Poczytam na stronie twórcy.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Lenna » 10 sty 2018, 14:56

http://modthesims.info/d/586033 - ten
Z tym że nie można mieć jednocześnie tego modu i MCCC bo się gryzą
Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Rai » 10 sty 2018, 19:21

Aha, no to i tak nie mogę go użyć, bo mam MCCC. Nie chciałam tych dodatkowych skryptów od niego, bo trzeba przez dużo rzeczy się przebijać. :/ Ale chyba będę musiała pobrać ten od Story Progression... No nic, wielkie dzięki za pomoc, Dziewczyny!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Lenna » 16 sty 2018, 23:05

Zaqwes, hej. U mnie Galeria również nie działa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nicolette
Posty: 72
Rejestracja: 22 gru 2013, 14:32

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Nicolette » 16 lut 2018, 17:53

Cześć :). Jakiś czas temu wyprowadziłam moich "młodych" simów z domu rodzinnego. Po jakimś czasie rodzice tychże simów umarli (nie przyszedł żaden komunikat, tylko spojrzałam że w "kontaktach" widnieją jako duchy, eh) i chciałabym znaleźć ich nagrobki aby schować do wyposażenia rodziny. Problem w tym, że na parceli "rodzinnej" nie ma ich nagrobków co oznacza, że pewnie umarli gdzieś indzije. Czy ktoś wie jak mogę je znaleźć?

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Shattered » 16 lut 2018, 20:31

Nie mozesz ich odnalezc
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Nicolette
Posty: 72
Rejestracja: 22 gru 2013, 14:32

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Nicolette » 18 mar 2018, 18:42

I mam kolejny problem :/
Ostatnio "bawiłam się" w Sims4Studio i niechcący poukrywałam sobie niektóre z fryzur i kilku rzeczy z makijażu (CC), simowie którzy mają na sobie poukrywane rzeczy normalnie je "noszą" natomiast ja nie mam ich w CASie... Pomocy? :(

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Ururu » 09 kwie 2018, 0:07

08.04.2018_16-07-56.png
Oto mój problem. Chcę obramować budynek fryzem, ale w tym jednym kawałku nie działa. Chce mi stworzyć fryz wokół balkonu, a nie chcę tak. Wyświetla mi też informację, że ściana jest za niska, ale ma maksymalną wysokość równą ścianom obok. Co zrobić, jak żyć...
ObrazekObrazekObrazek

Online
Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Galcia » 09 kwie 2018, 9:10

Ururu problem polega chyba na tym, że najpierw podzieliłaś wnętrze na pomieszczenia, a potem zabrałaś się za fryzy. :D Gra działa na takiej zasadzie, że obramowuje fryzem obrys każdego pokoju z osobna, dlatego np. jeśli chcesz "ufryzować" budynek na całym obwodzie, najpierw musisz zbudować bryłę, a dopiero potem wstawić ścianki działowe. Gdy już podzielisz powierzchnię na pomieszczenia, możesz zapomnieć o edycji fryzów, bo wszystko się popsuje. :P Jest to chyba najbardziej przeze mnie znienawidzony element trybu budowania w czwórce, bo z niewiadomych przyczyn niektórych miejsc nie da się ozdobić... Koszmar. Możesz spróbować wyburzyć ścianki działowe i tę ścianę zewnętrzną, której dotyczy problem i zacząć jeszcze raz, tym razem od obrysu budynku i fryzów. :) Tylko zrób sobie wcześniej dla pewności kopię zapasową parceli, w razie gdyby nie zadziałało.

Edit: Zanim zaczniesz burzyć, możesz spróbować dodać fryz od wewnątrz tego pomieszczenia, gdzie nie chce się dodać od zewnątrz (kliknąć na pokój od środka).
Obrazek

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Ururu » 09 kwie 2018, 13:52

O retyyy XD Faktycznie upierdliwe. Na szczęście układ pomieszczeń i okien jest prawie taki sam jak na parterze, więc nie będzie problemów z odtworzeniem piętra. Dziękuję za pomoc <3


EDIT: Zrobiłam piętro na nowo i nic. Na szczęście odkryłam, że moim problemem było to, że klikałam na ścianę, a trzeba było kliknąć we wnętrze pomieszczenia, aby zewnątrz pokryło się fryzem XDDD Ale przynajmniej mam nowy, lepszy układ pomieszczeń na piętrze, więc wyszło na dobre XD


_____________________________________
Jak lecą nazwy jakości roślin po kolei?
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Ururu » 20 kwie 2018, 16:34

[Podbijam pytanie o jakości roślin ^ ]
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Lenna » 21 kwie 2018, 13:47

Znalazłam, niestety tylko po angielsku:
Normal
Nice
Very Nice
Good
Great
Excellent
Superb
Magnificent
Pristine
Perfect
Obrazek

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Ururu » 25 kwie 2018, 19:43

Z opóźnieniem, ale dziękuję <3 Nie pomyślałam totalnie, żeby po angielsku poszukać XD

W mojej rodzinie pojawiły się trojaczki. Byłam gotowa na tylko jedno dziecko, a z powodu i tak wielkiego zamieszania, postanowiłam je tymczasowo wysłać do mieszkania u innych Simów. Niestety oni umarli i trojaczki zniknęły z list kontaktów moich simów, nie mogę ich nigdzie zaprosić itd. Na drzewie dalej są. Czy da się jakoś nawiązać z nimi kontakt? ;;
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Larissa » 07 cze 2018, 16:13

Cześć. Potrzebuje pomocy bo za każdym razem jak uruchamiam grę, ustawienia graficzne z najwyższych same mi sie zmieniają np. na średnie czy niskie. Musze znowu zmieniać je według moich ustalen i uruchamiać grę ponownie co jest po prostu upierdliwe. Watpie by działo sie tak bo mam za slaby komputer. Jest to nowy laptop "gamingowy" i ma bardzo dobre parametry z mocna karta graficzna. Gra działa mi płynnie. Wiec nie rozumiem czemu tak się dzieje. Da sie cos z tym zrobić?

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Levkoni » 10 cze 2018, 11:06

A nie używasz jakiegoś programu do czyszczenia niepotrzebnych plików z gry lub czegoś podobnego?
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Larissa
Posty: 383
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:08

Szybka pomoc na drobne problemy

Postautor: Larissa » 10 cze 2018, 13:50

Levkoni pisze:
10 cze 2018, 11:06
A nie używasz jakiegoś programu do czyszczenia niepotrzebnych plików z gry lub czegoś podobnego?
Tzn.? Mam tylko Sims 4 Tray Importer... mogłoby to miec na to wpływ? :unsure:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości