The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 24 paź 2017, 20:14

Shattered pisze:
12 paź 2017, 19:10
No nic, a tak reklamowali przed premierą że oświetlenie będzie swietne i cudowne i w ogóle..
Oświetlenie jest nawet gorsze od tego w TS3... -_-
Dziś dałem małe półki, jedna obok drugiej. Każda ma inny odcień...

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 paź 2017, 0:48

Jeeej, chyba naprawili w końcu restauracje! Wszyscy goście znowu siedzieli przy stolikach i zamawiali potrawy zamiast łazić po całym lokalu i tańczyć do muzyki. Nie wiem czy to przypadek czy rzeczywiście ostatnia aktu coś naprawiła, dajcie znać jak jest u Was:

Obrazek
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 26 paź 2017, 1:26

Raczej by wspomnieli o tym w liście zmian, aby pochwalić się jacy są wspaniali, że naprawiają błędy :D
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 paź 2017, 9:51

No właśnie czasem zdarza im się pomijać naprawy niektóre, choć raczej drobniejsze. Może nie chcieli o tym wspominać bo uznali, że tyle czasu męczą się z przesiadanie mi simów że to już żal wspominać o tym znowu? Ale cały dzień wczoraj Simowie ładnie jedli i siedzieli w restauracji, bez krzątanina się po lokalu. Aż dziś znowu sprawdzę czy to nie jakiś jednorazowy przebłysk gry.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 26 paź 2017, 13:34

Hm , wysłałam simkę do restauracji z przyjaciółkami.. I faktycznie chyba coś zrobili, bo simki usiadły i siedziały.
Oczywiście zaraz poszły szczać, ale gdy podał kelner posiłek, przyszły i usiadły..
Szkoda tylko, że były jedynymi klientkami w restauracji...
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 26 paź 2017, 14:40

Ja na zwiększenie ilości klientów w poszczególnych lokalach używam opcji z Command Center :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 29 paź 2017, 12:10

Zwiększyłam maksymalną ilość simów w obszarze do 33, a w restauracji i tak nikt oprócz mnie nie siedzi. 3 czy 4 simów krząta się między krzesłami i tyle..

Czy u Was tez bliźniaki rodzą się tak często? Trochę mnie to denerwuje..

No to w czwartek aktualizacja z dachami. Myślicie, że coś innego dojdzie?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 30 paź 2017, 16:13

Jej, w końcu EA doda do gry możliwość ustawienia limitu simów na save! Dzięki temu przestaną znikać z drzew genealogicznych po osiągnięciu maximum mieszkańców w grze!

http://sims.arhn.eu/2017/10/30/darmowe- ... ualizacji/
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 30 paź 2017, 18:57

No, ale ja zbytnio tego nie rozumiem. To jak ustawię limit na 200 to po osiągnięciu 200 simów ogólnie w grze dopiero zaczną znikać?
A to dlatego pewnie wymagania poszły w górę
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 30 paź 2017, 19:04

Wreszcie będzie opcja pomniejszania obiektów, ale mi tego brakowało w niektórych sytuacjach. Ciekawią mnie te nowe dachy, a raczej opcje związane z nimi. No i to wszystko związane z liczbą simów, rodzinami itp.

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 30 paź 2017, 21:26

Shatered - masz tam również opcję bez limitu ;) Czyli coś podobnego co robią mody na ten cały culling.

Hirooo - wystarczy spojrzeć na ten największy dom w nowym otoczeniu, jest jego foto na Dotce. Cuda z dachami będzie można zrobić! :O
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 30 paź 2017, 23:37

Matko jak się cieszę. Wreszcie nie będzie potrzebny MC Command Center, koniec znikania Simów :love:
I nie będzie otwierał się CAS przy nowym zapisie.
I pomniejszanie obiektów!!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 31 paź 2017, 11:59

Ciekawe, czy dziś dadzą coś na Halloween. Jeśli nie, to będę bardzo zdziwiony :O

PS: Lenna zmieniłaś avatar chyba po raz pierwszy od kilku lat, szczerze to nie pamiętam żebyś miała kiedykolwiek inny niż tamtą Simkę :D
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 31 paź 2017, 16:04

Też czekam na coś halloweenowego. Liczyłam na wyzwanie czaszkowe, a tu ani widu ani słychu :(
Levkoni, zmieniałam avatar kilka razy, ale to zawsze były kilkudniowe epizody bo zawsze wracam do Simki xD Po obejrzeniu pierwszego sezonu Stranger Things zmieniałam, więc teraz też :doge:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 07 lis 2017, 19:16

Nowa aktualizacja..
Dodano umiejętność fotografii do podstawy
Dodatkowo naprawiono błąd z cofającym się czasem
WOW, simowie powinni siadać podczas wesela. Aczkolwiek nie zawsze będą bo mogą być głodni
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 07 lis 2017, 19:43

Jedna z większych aktualizacji w ostatnim czasie, ponad 2,5 giga. Najbardziej jaram się dachami, ale mnóstwo poprawek błędów też jest. Z tą fotografią dziwnie zrobili :P

EDIT: Prosiłam już kiedyś, pisz pełnymi słowami a nie skrótami, nie ma skrótu od słowa aktualizacja :facepalm:/ Indra
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 07 lis 2017, 20:04

No dokładnie, przecież to część dodatku. Zamiast dodać coś nowego, dodali coś z dodatku do podstawy...
I nic nie wspomnieli o naprawie karier, u mnie kariery są totalnie zlagowane..
Na Twiterze piszą, że gra chodzi płynniej i szybciej się ładuje. Nie zauważyłam u siebie żadnej różnicy w ładowaniu
Dodano opcję Weź resztki na lodówce
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 07 lis 2017, 22:02

Wow! Jestem pod wrażeniem ilości naprawionych błędów i wprowadzonych zmian. Super, że dali fotografię do podstawy, fakt, że nie można było wtedy robić zdjęć był irytujący. Jednak to trochę dziwne bo w końcu to jest coś czym reklamowali Witaj w Pracy i co, tak po prostu wyjęli i rozdali za darmo? xD No i ciekawe, co zrobili ze studiem fotograficznym? Nadal jest w dodatku czy też w podstawie?
Oczywiście ja sobie trochę poczekam aż to się pobierze (y)
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 13 lis 2017, 0:05

Jeden z użytkowników na STL wyjaśnił, jak działają od teraz duchy w grze. Nie wiem czy zauważyliście, ale po aktualizacji pojawiła się nowa opcja na nagrobkach, aby wzmocnić więź z duchem. Chodzi o to, że duchy po jakimś czasie są z gry usuwane w ramach tak zwanego cullingu, czyli usuwanie Simów z miasta i wprowadzanie nowych. Ta opcja pozwala zachować konkretnego ducha.

Dodatkowo od teraz Simowie, którzy mają parcelę zostawią na niej po sobie nagrobek, nawet jeśli nie są grani (grób może też pojawić się w wyposażeniu rodziny).

Dodatkowo nawet jeśli duchy ze świata zostaną usunięte, to od teraz nie są usuwane z drzewa genealogicznego. Sprawdziłem, działa, portret zmarłego, którego się usunie wciąż zostaje w drzewie.

Ze zmian jakie ja zauważyłem to portrety Simów na panelu oraz w drzewie genealogicznym są teraz ustawione frontem do gracza, a nie z półprofilu. Wg mnie zmiana na plus, nie wyglądają już tak martwo jak wcześniej, tylko patrzą na gracza.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 13 lis 2017, 1:49

Levkoni pisze:
13 lis 2017, 0:05
Ze zmian jakie ja zauważyłem to portrety Simów na panelu oraz w drzewie genealogicznym są teraz ustawione frontem do gracza, a nie z półprofilu.
Też to zauważyłem i to korzystna zmiana. Ale... mam w rodzinie czterech simów i jednego kota. Dwójka simów i kot mają portret ustawiony przodem do mnie, a pozostała dwójka ma portret nadal ten z profilu... Niezwykle mnie to irytuje. Czy da się to jakoś zmienić, tak żeby wszystko było tak jak powinno?

Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości