The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 17 wrz 2017, 2:48

Dopiero teraz jest dostępny pełny polski opis aktualizacji z 9 września... :wall: jak zwykle z opóźnieniem...
NOWOŚCI

Nowe elementy trybu Stwórz Sima:
●Dla dorosłych – fryzura, naszyjnik, kurtka i spodnie, pełny strój i góra ubioru.
●Dla dzieci – góra ubioru i spodnie.

Nowe obiekty:
●Kilka architektonicznych perełek – ogrodzenie, komin, 2 okna i markiza.
●I kilka obiektów – lustro, łóżko, krzesło, krzesło do salonu, sofa, roślina doniczkowa i kaczka. Drewniana.


Zmiany w Galerii:
●Sekcja komentarzy będzie zawsze widoczna po prawej stronie.
●Dane katalogowe z kolei będzie można znaleźć po lewej stronie.
●Natomiast informacje o tym, jakich pakietów wymaga dany element, dostępne będą nad sekcją z danymi i komentarzami.

PROBLEMY

Ogólne
●Poprawiono błąd, który sprawiał, że w przypadku anulowania polecenia „Zapisz jako” lub wybrania opcji „Zapisz jako” w celu nadpisania zapisów już istniejących w menu wczytywania pojawiały się nieprawidłowe zapisy
●Rozwiązano też problem, który uniemożliwiał Simom samowolne oglądanie telewizji w przypadku braku pakietu Kino Domowe Akcesoria.

Małe dzieci Akcesoria
●Poprawiono grafikę basenu z piłeczkami.
●Małe dzieci będą teraz mogły samowolnie przerwać zabawę w basenie z piłeczkami, jeśli same wybrały tę formę zabawy.

Witaj w Pracy
●Bramę bezpieczeństwa „Zachowaj czujność” można będzie teraz wstawić w ogrodzenia każdego rozmiaru.

Miejskie życie
●„Drzewko w kafelkach” posiada teraz prawidłowe tagi.
●Simowie z ukrytą cechą „isWeirdo” lub „isCityRepair” będą się teraz prawidłowo starzeć, jeśli zostali dodani do Twojej rodziny w wyniku…ślubu, adopcji i każdej innej formy przyłączania.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 17 wrz 2017, 9:37

No to ciekawe ile ta aktulalizacja błedow wniesie, bo to że jakies wniesie to jestem pewna. Żadna nowa aktualizacja jeszcze nie była taka żeby czegoś nie zepsuła.
Fajnie, że dali troche mebli, fryzur I ubrań w aktualizacji.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 05 paź 2017, 20:55

Zauważyliście, że zmienili proces tycia simów? Dawniej każdy sim po jakimś czasie przybierał tu i tam.. Teraz tego nie mam mimo tego że nie chodzą na siłownię ani nie biegają..
Szkoda, takie kolejne ułatwienie
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 12 paź 2017, 19:04

U was też są aż takie bugi oświetlenia ?? .. Ja myślałam że to bīł chwilowy problem.. a jest jakby gorzej. Na zdjęciu jedna i ta sama tapeta :
Obrazek

Pytanie konkursowe.. jakiego koloru jest orginalnie
Spoiler:
Tak am ze wszystkimi pomieszczeniami.. niezaleznie czy sa okna czy nie.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 12 paź 2017, 19:10

To chyba silnik gry, tak samo jak zasłony tego samego koloru, które są obok siebie mają inny kolor.
Kiedyś już pisałam że nawet oświetlenie simów się zmienia gdy ruszają się przy stole i nie, nie ma to nic wspolnego z realizmem bo ich całe ciało zmienia kolor..
No nic, a tak reklamowali przed premierą że oświetlenie będzie swietne i cudowne i w ogóle..
Światło miało przechodzić przez granice parcel.
I co? Jest tak samo jak w poprzednich częściach, bezczelnie światło się zatrzymuje na granicy działki..
Już sobie wyobrażam jak tandetne będzie wyglądał śnieg w zimie w nocy, tak jak w trójce gdy oświetlona parcela miała podjasnione podłoże, a otoczenie poza parcelą było ciemne :facepalm:
Ale czego ja wymagam od tego ich ograniczonego silnika
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 12 paź 2017, 19:49

U mnie jest tak samo. Nie mówiąc już o tym, że oświetlenie w ogóle nie działa jak trzeba, w niektórych miejscach jedna ściana wraz z obiektami bez powodu świeci się jak psu nie powiem co, albo na odwrót, jest czarna, nie da się wyregulować oświetlenia żeby to wyglądało jakoś bo jak zmniejszę natężenie żeby się nie świeciło to z kolei Simowie są czarni...
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 paź 2017, 0:46

Wiecie co, tak sobie ostatnio chciałem wrócić do trójki. Nie chciało mi się jednak instalować i pobierać wszystkiego więc pooglądałem sobie przeglądy pakietów z TS3 i jak to zobaczyłem to mi się odechciało xD Serio, jak sobie przypomniałem wykonanie pakietów ze Store to jednak wolę te akcesoria i pakiety w TS4 :D Tymczasem w TS3: restauracje gdzie jedyny pracownik to kucharz, piekarnie w których nie można kupić wypieku, gondole, z których simowie wysiadają w trakcie pływania i stacja przetworów, w której jedyna animacja to w sumie postawienie garnka na kuchence xD
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 15 paź 2017, 5:21

No, jak się teraz tak patrzy na 3 i 4 to jednak widać jakieś tam zalety czwórki, nawet jeżeli 3 jest bardziej rozbudowana. :P
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 paź 2017, 14:17

Mam nadzieję, że skoro EA twierdzi, że TS4 to usługa live czyli rozwijana na bieżąco niczym gra MMORPG to że dużo kontentu się pojawi ciekawego :P Wciąż czekam na system zadań rodem z trójki :<
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 15 paź 2017, 14:52

No ja uważam, że czwórkowe akcesoria są o wiele lepsze niż trójkowe STORE. Wykonanie średnie, a cena koszmarna. Nawet dzisiaj ceny są wysokie..
No ja też czekam na coś ciekawego, ale z tym ich tempem to długo będziemy czekać..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 15 paź 2017, 23:22

No mnie irytuje powolny rozwój czwórki... Za dużo tych akcesoriów, przez co nie skupiają się na rzeczach istotniejszych. Mogliby częściej łatać błędy i poprawiać to co już jest w grze. W wielu innych grach często treść jest tak poprawiana, że po aktualizacji zupełnie inaczej się gra... chciałbym żeby tak zrobili na przykład z prowadzeniem biznesu - kompletna przebudowa i poprawa tego skopanego systemu :/
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 16 paź 2017, 5:17

No ja bym chciała żeby dodali obsługę klienta przy kasie. Wiem wiem może jestem staroświecka, ale prowadzenie cukiernii podliczanie klientów za pomocą tableta, naprawdę mnie śmieszy
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 16 paź 2017, 11:25

To nie jest staroświeckie tylko oni poszli na łatwiznę. A raczej jak zwykle ułatwili coś graczom w TS4. Bo animacja obsługi kasy jest, więc nie wiem co za problem było zrobić tak, że normalnie obsługa byłaby przy kasie, a obsługa tabletami byłaby jednym z możliwych do wykupienia perków. Podejrzewam, że nie chcieli takich sytuacji jak w TS2, gdzie zbierała się kolejka do kasy i nie nadążało się obsługiwać simów, ale właśnie w tym cały fun... żeby było wyzwanie. Ja mieszkając w Warszawie spotkałem się z obsługą za pomocą tabletów tylko chyba w Empiku póki co, więc nie jest to jakieś bardzo popularne rozwiązanie :/
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 16 paź 2017, 13:08

No ja nie powiem, widziałam gości latających po sklepie z tabletami, ale w sklepach odzieżowych a nie małej piekarni
Niestety szansę że kiedyś to dodadzą są znikome..

A te kolejki, to było takie urocze jak Simowie stali i gapili się w zegarek.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 17 paź 2017, 1:24

Niech oni lepiej naprawia bug z tym ze pracownicy nic nie robia :D
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 paź 2017, 12:07

I z klientami restauracji, którzy robią w lokalu wszystko oprócz jedzenia -___-
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 17 paź 2017, 13:05

Kochani, tego nigdy niestety nie naprawia
Tak samo jak pracownicy szpitala i posterunku ktorzy tylko łażą i gadają
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 17 paź 2017, 16:53

Ja nie potrafię zrozumieć tylko, co stoi na przeszkodzie aby poprawiać pewne rozwiązania, które doszły w dodatkach, a których nie polubili gracze. Np. właśnie dodanie tych funkcjonalnych kas albo zrobienie głupiej windy. Serio, myślę że to jest pestka dla ich programistów. Chciałbym, żeby robili takie rzeczy, żeby wracali do dodatków, mówili "słuchajcie, to trzeba poprawić bo ludzie na to okropnie narzekają". Tymczasem wychodzi dodatek, a jego niedoróbki leżą i gniją bo EA myśli, że wszystko jest ok i trzeba iść do przodu. No trochę niepoważne podejście jak na usługę live, która dla mnie osobiście kojarzy się z nieustannym rozwojem i poprawianiem usługi.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 17 paź 2017, 16:54

Bo to nie kwestia programistów a budżetu. Po prostu na pewne poprawki nie ma budzetu. Budżet = czas pracy programisty.
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 22 paź 2017, 10:21

Jak zwykle opóźniony opis aktualizacji z 17-go października:
Aktualizacja do Zestawu Świątecznego związanego z diwali!

9 nowych obiektów i 7 nowych elementów do trybu Stwórz Sima, które przydadzą się podczas obchodów święta diwali.

Nowe elementy trybu Stwórz Sima dostępne w Zestawie Świątecznym:
●Pełne stroje dla dorosłych
●Pełne stroje dla dzieci
●Kolczyki dla małych Simek
●Fryzury dla dorosłych Simek
●Fryzury dla małych Simek

Nowe obiekty dostępne w Zestawie Świątecznym:
●Gliniane lampki dipa
●Trzy dywany inspirowane rangoli, każdy w kilku wersjach kolorystycznych
●Zestaw świec 3x3 do umieszczania na innych obiektach, na przykład na inspirowanych rangoli dywanach
●4 różne sznury lampek – „nieprawdziwych, ale świecących całkiem jak prawdziwe” – które można dowolnie ze sobą łączyć dla uzyskania ciekawego efektu świątecznego (nie)oświetlenia.

Błędy:
●Naprawiono błąd sprawiający, że po uruchomieniu gry niektórym posiadaczom kart graficznych GeForce 1080 TI i 1060 wyświetlał się komunikat błędu „Nierozpoznana karta graficzna”.
●Siedzący Simowie, którym polecono pozmywać, nie będą już faworyzowali umywalek w blatach, lekceważąc osobne zlewy, bez względu na odległość i poziom trudności trasy.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości