The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Hanka Milanka
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 145
Rejestracja: 21 sty 2015, 18:10

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hanka Milanka » 30 sie 2017, 20:50

Całkowicie zgadzam się z Levkonim i aesthetea - raz, że raczej nic rewolucyjnego na ten moment by nie zrobili, a dwa to moim zdaniem tej grze pomimo tych wszystkich akcesoriów i pakietów wiele brakuje (albo to może po prostu moja gra jest taka uboga, ponieważ mam tylko wszystkie dotychczasowe dodatki, czyli aż 3 + pakiet z restauracjami i akcesoria z patio, bo reszta nawet jakoś mnie nie zachęciła za bardzo), dlatego też nie wydaje mi się, żeby już myśleli o 5. Znaczy, może i myśleć zaczynają, ale wydaje mi się, że jak już to raczej na razie zbierają dopiero pomysły co mogliby zrobić lepiej niż 4, niż żeby prace faktycznie był już w toku. Też sądzę, że seria będzie trwać dłużej niż poprzednie widząc, że pojawia się jeden dodatek do roku.
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 30 sie 2017, 23:47

Też bym wolał żeby Czwórka była rozwijana dalej jeszcze przez jakiś czas, ale kto wie co wymyśli EA? Czego mi najbardziej brakuje w grze to różnorodności otoczeń. Windenburb jest najciekawszy przez to, że nie NIE JEST kolejnym amerykańskim miasteczkiem. San Myshfuguhagno mimo, że to duże miasto, wciąż kojarzy mi się z USA i Willow Creek. Tak samo to ze Zwierzaków. Dlaczego nie zaszaleją? Fajna była islandzka okolica z Trójki. Chętnie zobaczyłbym coś w stylu przedmieścia brytyjskiego, albo coś całkowicie w nowoczesnym stylu, łącznie ze starterami, kurczę jest tyle pomysłów... W 4 mogli wprowadzić tak wiele rzeczy (i wciąż jeszcze mogą), liczę, że w końcu uda im się coś nieszablonowego.

A tak z innej beczki przyznam, że z perspektywy czasu podoba mi się system wydawania dodatków do Czwórki. Na początku są drogie, ale potem łączone w przeróżne pakiety i dawane na promocję.

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 31 sie 2017, 2:25

W połowie swojego rozwoju? Ja bym powiedziała, że jest co najwyżej w 1/6 rozwoju. Brakuje zwierzaków, ale to akurat już nadrobią, pór roku, nadnaturalności, magii, sławy/osobistości, podróżowania, wakacji, studiów, jakiegoś skoku w przyszłość. Nie wspomnę już o tym, że jak na razie wydali 2 prawilne postacie nadnaturalne nie licząc simorośli i duchów, a w trójce było ich 12, przy czym w czwórce najwyraźniej chcą robić dla nich pakiety. Moim zdaniem są na etapie trójki z dodatkiem Kariera + Pokolenia + milion akcesoriów soft9 Wszystko co do tej pory wydali to jakieś guano o jednej tematyce, ciągle jakieś bzdury bez większego rozmachu, jak dla mnie do tej pory stali w miejscu. Z ich propozycji na dodatki/pakiety wynika, że rozdrabniają i rozszerzają wszelkie pomysły i ciągną to bardzo powoli, przewidywałabym bardziej że ani w głowie im The Sims 5, a będą rozwijać jeszcze czwórkę przez hoho i jeszcze dłużej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 31 sie 2017, 10:55

Lenna ale chyba w końcu poszli fanom na rękę bo dodają coraz więcej rozgrywki rodzinnej. Chociaż podejrzewam, że specjalnie zapychali wcześniej Simsy takimi dodatkami skupionymi na dorosłych i spotkaniach z przyjaciółmi bo nie mieli małych dzieci. A teraz mogą szaleć xD
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 31 sie 2017, 11:35

No i mam nadzieję, że zrobią coś w końcu z tymi nastolatkami..
No dla mnie to najgorszy etap życia.
Mam tylko nadzieję, że zamiast dodawania nowego etapu, zmienią po prostu wzrost nastolatków..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jackob » 31 sie 2017, 15:04

Na początku wydali nijakie dodatki, żeby dobrze się sprzedały. Wiadomo, że jak długo graliśmy w samą podstawę to pierwszy dodatek kupi się bez względu na jego zawartość, żeby tylko jakoś urozmaicić rozgrywkę. Jakby zaczęli od pogody i zwierzaków większość zakończyłaby kupowanie dodatków na tych dwóch.
Uważam, że czwórka jest tak w 1/3 drogi, wydają dodatek raz na rok więc seria będzie ciągnęła się jeszcze długo. (Dziwię się, że jest tak mało akcesoriów - w końcu to takie pakiety ze store, a one pojawiały się co miesiąc)

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 31 sie 2017, 16:07

W ogóle to już w TS4 powinny być pewne podstawy w grze bez dodatków. Takie aspekty jak studia, szkoła, psy, koty czy pory roku mogliby już dawać w podstawce, a nie za każdym razem czeka się na to samo. Przecież nawet jakby to dali, to zostaje jeszcze dużo materiału na inne dodatki. Sam temat zwierząt to kopalnia! A gdyby dali pory roku w podstawie to przecież wokół tego mogliby wydawać masę dodatków i pakietów. A tak dadzą w dodatku, tak samo psy i koty i już nie będą mogli zrobić wokół tych tematów zawartości dodatkowej.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: aesthetea » 31 sie 2017, 16:22

Gdyby dali w podstawie to pewnie kosztowałaby jeszcze raz tyle i kto by to kupił. Lepiej więc podzielić na kilka dodatków. Choć w sumie i tak jak dla mnie dużo dali w aktualizacjach jak baseny. Wiadomo, że to oczywistość, ale przynajmniej nie zażyczyli sobie nic za to.
Obrazek


Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 31 sie 2017, 18:04

To oczywiste, że nie zażyczyli sobie nic za to, bo to coś, co powinno być w grze od początku a się z tym nie wyrobili, co jest ich winą. Nie mówiąc już o tym, że taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca. Zadowoleni powinniśmy być dopiero, gdyby dali w aktualizacji coś, czego nigdy wcześniej nie było. Dlatego ja się np. cieszę z tych nowych dachów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 31 sie 2017, 18:43

No niestety, ale podstawka TS4 wyszła jako gra, która normalnie powinna być oznaczona "early access".
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 02 wrz 2017, 12:43

Wkrótce prawdopodobnie do gry mają zostać dodani włamywacze:
https://simstruelife.pl/News:Wlamywacze ... y_01.09.17
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 02 wrz 2017, 12:49

No fajnie, wiem wiem że znów będę narzekać, ale naprawdę śmiesznie to będzie wyglądać. Policjant przeteleportuje się pod dom, a potem zakuje włamywacza i zniknie magicznie z miejsca? :unsure:
Wg mnie najpierw powinni dodać samochody bo jeśli w przyszłości je zamierzają dodać, to wątpię że uaktualnią złodziei...
Ciekawe czy współpracowałoby to z karierą policjanta. Ale zakładam, że oczywiście nie. W końcu włamywacze będą pewnie działać w nocy, a zmiany w pracy są inne
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 04 wrz 2017, 10:51

Shattered, ja to mam wątpliwości, że w ogóle ze złodziejami dojdzie policjant xD

Zastanawiam się, czy na złodzieja możemy liczyć już w tym tygodniu. Była ostatnio rocznica TS4, a już kiedyś dodali na urodziny serii jakąś postać (chyba Tragicznego Klauna).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 04 wrz 2017, 11:02

Jakkolwiek będzie to wyglądać, na pewno to skopią.
Tak jak nianie które są niepotrzebne skoro jest darmowy żłobek czy właśnie klaun, którego nigdy nie spotkałam.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 05 wrz 2017, 10:37

Tzn nianie są spoko, ale faktycznie wydają się zbędne, skoro dziecko wysyła się do żłobka. I mają jakieś głupie stroje :P Szkoda, że ich nie rozbudowano (w TS4 marzyły mi się 3 poziomy niań: zwykła, która po prostu opiekowałaby się dzieckiem, niania agencyjna, która również pomagałaby w odrabianiu lekcji i w bardziej zaawansowanych czynnościach oraz guwernantka, która uczyłaby dzieci umiejętności).

O tym, że coś szykuje się w tym tygodniu na rocznicę TS4 pisze już nawet oficjalna strona na Twitterze. Więc raczej będzie to coś ciekawego, nie tylko jakiś zielony tort :D Mam nadzieję, że chodzi o tych złodziei. Ale z nimi to by się przydali policjanci, a z policją... samochody :P
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 06 wrz 2017, 19:15

https://www.thesims.com/pl_PL/news/stuf ... title-vote
Rustykalne Życie, Rustykalny Dom, Dzień w pralni, Pralki... Ok, nie mam pytań soft9

Obrazek
Nie żyję xDD

Z dwojga złego chyba wybiorę Rustykalny Dom.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 13 wrz 2017, 3:39

Od 9 września jest dostępna nowa aktualizacja. Nie ma jeszcze (jak zwykle) polskiego opisu jej zawartości, ale z angielskiego wywnioskowałam między innymi, że twórcom gracze oraz modderzy wleźli na ambicję i dlatego poprawili wygląd tych nieszczęsnych piłeczek w basenie dla maluchów. Wygląda to teraz tak:
Obrazek
Niby teraz tekstura nie jest płaska, tylko piłeczki są trójwymiarowe, jak być od początku powinny. Ale... czy wygląda to lepiej? :conf: Trochę toto kanciaste... :P
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Lenna » 13 wrz 2017, 10:26

https://simstruelife.pl/News:Wrzesniowa ... a_12.09.17
W aktualizacji także nowe ubrania, meble i wygląd Galerii. Jak dla mnie bardzo to dziwne, że dają coś za darmo :doge:
Obrazek

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Guuki » 13 wrz 2017, 15:34

Dużo dali tych darmowych rzeczy tym razem. Cały zestaw mebli, fryzury, ciuchy, do tego chciało im się poprawić wygląd baseniku dla dzieci - jestem mocno zaskoczony.
Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: simunia » 16 wrz 2017, 20:35

Shattered pisze:
04 wrz 2017, 11:02
Jak kolwiek będzie to wyglądać, na pewno to skopią.
Tak jak nianie które są niepotrzebne skoro jest darmowy żłobek czy właśnie klaun, którego nigdy nie spotkałam.
Nianie się przydają w momencie gdy np jest samotna mam wychowująca 3 dzieci i nie radzi sobie z opieka nad nimi. Ja tak robiłam w 4 jak miałam simke malarkę i ona miała trójkę dzieci i nie wyrabiała była na krańcu wytrzymałości, więc z tymi nianiami nie do końca tak jest, że się nie przydają.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości