The Sims 4 - Pogaduszki

Pogaduszki o najnowszej odsłonie Simowego symulatora

Dział poświęcony czwartej generacji Simów.
Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 29 lip 2017, 11:45

Też bym tak wolała, znaczy pory roku :P
No fakt, tak samo jak na pakiet. Wydadzą jeszcze pewnie tylko jakieś denne akcesoria, jak zapewne dla małych dzieci z wielkimi obiektami specjalnymi. Czy z recolorem domku, który obecnie jest w grze jako nowy obiekt :facepalm:
Liczę na odłączenie niemowlaków od kołysek, ale oni tego nie zrobią bo jeszcze niczego nie zmienili w grze, a jedynie dodali soft2
No nic, może więc jednak te samochody
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 30 lip 2017, 1:40

Chociaż jakby nie patrzeć, nikt nie powiedział, że zwierzaki mają być osobnym dodatkiem. Równie dobrze mogą zrobić im po prostu pakiet rozgrywki, jeśli plotki się sprawdzą i mamy dostać tylko psy i koty.

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Jhud » 04 sie 2017, 14:51

W tym czymś na FB po prostu udają że w porównaniu do normalnego życia brak pogody w TS4 to coś fajnego... :P Więc raczej nie zapowiedź pór roku, na pewno.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 13 sie 2017, 20:15

O yesu, ale jestem oburzona..

Usunęłam z Mods McCommandera i wsadziłam najnowszą wersję.. Być może dlatego, simowie chodzili sprawdzać jasne światło... Mimo tego, że ustawiłam w opcjach brak kontaktu z kosmitami

Gdy weszłam do gry normalnie myślałam, że ryknę

Połowa simów którymi gram zmieniła grupę wiekową.. Emerytka zmarła i Bóg jeden wie gdzie jest, bo nigdzie nie ma urny ani nagrobka...

I co, za każdym razem po aktualizacji moda będzie to samo? Gra będzie wariować?

Simowie zmarli, a co chwila dostaję od nich SMSy z gratulacjami z okazji awansu albo zapraszają mnie na szaloną imprezę.. WTF!?

Za każdym razem jak zaczynam się wciągać w grę, zaczynam widzieć to co w niej dobre, pojawia się coś co mnie tak wkurza, że mam ochotę ją odinstalować...
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hirooo » 13 sie 2017, 21:05

Pretensje do moda nie gry :P

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 13 sie 2017, 21:07

No telefony od trupów są w silniku gry... Tak samo jak to, że nagrobki i urny znikają nie wiadomo gdzie
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 23 sie 2017, 15:13

Jest od wczoraj nowa aktualizacja... pewnie dlatego, że jutro premiera Małych dzieci... :mysli:
Ale jeszcze na polską listę zawartości tej aktualizacji się nie natknęłam :conf:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 23 sie 2017, 16:13

Same poprawki błędów i to jakiś takich, z którymi nigdy się nie spotkałem :P Plus jedzenie dla małych dzieci jest teraz dostępne również dla innych simów w formie przekąsek w lodówce.
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Skeczor
Posty: 63
Rejestracja: 19 mar 2014, 22:29

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Skeczor » 23 sie 2017, 16:45

Pytanie, czy spotkaliście Mrocznego Kosiarza na mieście? o.O Już parę razy tak miał, że sobie ćwiczył na siłowni, pił drinka w barze. Bug? Czy raczej mała ciekawostka?
Bo Cyrax tańczyć chce!

Obrazek

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Atax » 23 sie 2017, 16:57

U mnie ostatnio brał udział w konkursie karaoke. ;_; Tak samo duchy i kosmici wszędzie się rozleźli. :/

Awatar użytkownika
Hanka Milanka
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 145
Rejestracja: 21 sty 2015, 18:10

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Hanka Milanka » 23 sie 2017, 21:51

Nie wiem czy to wina ostatniej aktualizacji, czy jakiejś starszej, bo chwilę gry nie włączałam, ale występuje u mnie bug, gdzie simka w jednym momencie siedzi na krześle przy stole i je, a w drugim jakby się topi/pluska w wodzie (a w sumie podłodze, ale jest animacja rozchlapującej się wody) w dokładnie tym samym miejscu co siedzi... :wat: :brawo:
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 29 sie 2017, 21:18

SimGuruHouts potwierdził nowe opcje budowy dachów w jednej z nadchodzących aktualizacji:
https://simstruelife.pl/News:Nowe_typy_ ... 8.17#66888

Ja się cieszę. Oprócz "nowych starych" rodzajów dachów (stożkowe i wielokątne) dostaniemy nowe opcje modelowania tych już istniejących. Przede wszystkim pojawi się opcje wydłużenia dachu w poziomie (wcześniej można było tylko w pionie) oraz opcja wydłużenia w pionie dachu 4 spadowego (obecnie nie można go w ogóle wydłużać).

Cieszę się szczególnie na tą ostatnią zmianę bo zawsze mnie irytowało. Ten 4 spadowy dach wydaje się obecnie bardzo niedopracowany, a na obrazku widać, że chyba też krawędzie zostały poprawione (powinien teraz lepiej współgrać z innymi dachami).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Kapitan Indra » 30 sie 2017, 1:07

No jak zwykle... pełna lista zawartości aktualizacji z 22 sierpnia została przetłumaczona na polski dopiero teraz... :facepalm:
Problemy ogólne
●Ponowne odblokowanie cechy „Uwielbiany” nie powinno już zaburzać działania tej samej cechy z wcześniejszego odblokowania.
●Smutni Simowie zaczną właściwie wyrażać swój nastrój, nie myląc już smutku ze zmartwieniem.
●Zanim zaniedbywana przez Twojego Sima sympatia opuści go, otrzymasz stosowne ostrzeżenie.
●Kliknięcie palet kolorów ubrań, które podświetlają się w panelu, sprawi, że będzie można użyć ich, tworząc Sima w trybie „Stwórz Sima”.
●Od teraz wszyscy Simowie bez względu na wiek, mogą cieszyć swoje kubki smakowe daniami na szybko, dostępnymi wcześniej wyłącznie dla małych dzieci.
●Nianie, służba i gosposie nie będą już stały bezczynnie przez dłuższy czas po posprzątaniu pudła na zabawki.
●Naprawiono błąd w działaniu kodu „Uszczęśliw”, powodujący, że zaspokajane były potrzeby aktywnego Sima, a nie Sima wybranego przez gracza.
●Dzieci, które miały pobawić się zabawką, nie będą już chwytać jej, wyciągać, bawić się przez krótką chwilę, i od razu umieszczać ją w wyposażeniu. Teraz zabawa zajmie je na odpowiednio długi czas.
●Ustawienia automatycznego przełączania powinny zapisywać się prawidłowo, mimo że rachunki jeszcze tego nie odzwierciedlają.
●Lampy nie będą już powracać do domyślnych ustawień intensywności świecenia po tym, jak zostaną zaprogramowane na automatyczne przełączanie.
●Dzieci nie będą już mogły kupować cechy „Uwodzicielski”.
●„Zasłuchaj się w muzyce” pojawi się na stereo wszystkich melomanów, nawet tych nieposiadających Dodatku Witaj w pracy.
●Naprawiono błąd przenikania szklanek yuAcc_GlassesXLoPStar, yuAcc_GlassesSP05RoundLarge, i yfAcc_GlassesMod zachodzący podczas kontaktu tych elementów z twarzami Simów.

Miejskie życie
●Godzinne śpiewanie z zestawem karaoke pozwala na ukończenie celu związanego z wydarzeniem „Śpiewaj w barze karaoke”.
●Simowie, którzy podjęli karierę polityczną nie będą się już stawiać w pracy bez butów.
●Simowie posiadający cechę „Fan ognistych smaków” nie będą już cierpieć z powodu „Palącego problemu”.
●Gracze, którzy podczas sprzedaży garażowej narzucą marżę wysokości 200%, otrzymają odpowiednią sumę simoleonów.

Spotkajmy się
●Simowie należący do klubów, w których obowiązuje zasada „Oglądaj filmy”, będą teraz zajmować się dokładnie tym.
●Bonusy klubu, dodające premię do umiejętności śpiewania, znów są dostępne.

Witaj w Pracy
●Związek „Znajomy kosmita” nie będzie się już wyświetlał w panelu związków podwójnie.
●Czasomierz godzin otwarcia sklepu będzie teraz poprawnie wskazywał czas, przez który dany sklep pozostawał otwarty, zamiast pokazywać zero.

Być rodzicem
●Jasnobrązowy kolor został dodany do fryzury yf/ymHair_GP05MedStraight.

Wampiry
●Interakcja „Przynieś tutaj” może być teraz używana wobec wampirzych członków rodziny, jeśli nie są oni akurat obecni na aktywnej parceli.○...Bo tak się składa, że interakcja jest obecna.
●Wampiry mogą teraz spełniać zachciankę „Wdaj się w bójkę”, korzystając z wampirzych interakcji.
●Bijatyki z wampirami przybliżą Cię do zdobycia celu „Wdaj się w 5 bójek” należącego do aspiracji „Wróg publiczny”.
●Po północy, wzywane przez gracza wampiry nie będą już symulowały snu i zjawią się na wezwanie.
●Wampirze Simy będą teraz mogły być wybierane na gości i jubilatów podczas przyjęć urodzinowych odbywających się w czasie dnia.
●Vlad może teraz przemieniać Simy znajdujące się z nim w relacji przyjacielskiej w wampiry, podarowując im wieczne życie.
●Wybranie czarnej palety dla gargulca „Skrzydlaty demon” spowoduje zaznaczenie czarnego koloru.
●Naprawiono błąd powodujący, że wampirzy Simowie pozostawali na trzecim poziomie tempa gry po interakcji bara-bara.

Zjedzmy na mieście
●Naprawiono błąd powodujący, że Simowie, którzy chcieli owinąć się ręcznikiem podczas przebierania się w siłowni, zaczynali zakładać na siebie przypadkowe ubrania.

Fitness
●Usunięto błąd uniemożliwiający wyświetlanie się naszyjnika-obroży w zestawieniu z yfTop_SP11HoodieCropBand i yfTop_SP11TankCroppedWrap.

Wieczór na kręgielni
●Simowie będą teraz mogli zdecydować się na grę w kręgle na podziemnym torze… Na wypadek gdybyście postanowili taki dla nich zbudować.

Styl dawnych lat
●Służba będzie pamiętała, dla kogo pracuje, nawet jeśli uruchomisz w grze inną rodzinę.
●Jeśli konkretny lokaj został zwolniony z pracy przez daną rodzinę, jego kandydatura nie pojawi się już na jej liście starających się o pracę.

Kuchnia na Wypasie
●Palce Simów nie będą już przybierać dziwacznych kształtów, podczas gdy noszą oni Top_SP03DenimShirt.
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: ollie » 30 sie 2017, 5:39

Seria jest już właściwie po połowie swego rozwoju. Po zwierzakach zostanie materiału na dwa lub jeden dodatek (pory roku i studia, z których mogą zrobić pakiet rozgrywki) i kilka pakietów rozgrywki oraz akcesoriów. Pewnie wyjdzie jeszcze jakaś okolica wakacyjna, postać nadnaturalna typu czarodziej, może też coś z gwiazdami, jakieś małe zwierzątka, nie wiem nawet co wymyśla innego, wiadomo jeszcze akcesoria eko, może jakieś futurystyczne meble, inne potencjalne tematy akcesoriów i mamy koniec serii. Jeśli The Sims 5 ma wyjść, EA na 100% o tym wie a może nawet prace ruszyły. Czy 4 się od premiery zmieniła bardzo? Wciąż brakuje kołku rzeczy, jak włamywacze czy strażacy - tego chcą fani i to materiał na aktualizacje. Wciąż według mnie brakuje okolic (daliby kreator światów ;;) i kilku urozmaiceń, cześć z nich związana z wymienionymi wyżej pakietami, ale piszę tego posta bo chce wiedzieć, co myślicie na ten temat. Czy The Sims 5 jest w ogóle potrzebne? Czy to czas zakończyć serie?

Awatar użytkownika
Stara-Raszpla
Posty: 960
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:00

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Stara-Raszpla » 30 sie 2017, 8:37

Przerwa jest nawet dosc mozliwa... wyobraz jak rozbudzilo by to apetyty jakby zrobili koniec the Sims4 . i przerwer np 3 letnia..
Na forum od: 18.04.2007
--------------------------
Mój sprzęt:
MacBook Pro 16" Retina. i7 2.6GHz/32GB/1TB/AMD Radeon Pro 5500M
oraz stacjonarka:
Intel i7-10700K 3.80Ghz | 32 GB | 1TB | GF 2080Ti
Moj simblr:
https://stararaszpla.tumblr.com

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Atax » 30 sie 2017, 16:30

Moim zdaniem powinni rzucić tę "grę", dać sobie (i naszym portfelom) ochłonąć i wrócić z wielkim przytupem z The Sims 5. The Sims 5, które byłoby godne swojego tytułu, naszej kasiorki oraz nadużywania "emejzing".
Ahhh, marzyciele łączmy się...

Awatar użytkownika
aesthetea
Renciści
Renciści
Posty: 796
Rejestracja: 15 gru 2013, 11:18

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: aesthetea » 30 sie 2017, 18:00

Ostatnio myślałam o The Sims 5 i jeżeli by powstało to co miałoby zawierać.
Na razie nie widzę takiego sensu, grafiki lepszej na razie nie ma co robić bo sprzęt się jeszcze tak nie rozwinął. Też nie wiem jaką przełomową rzecz mieliby wprowadzić, żeby była warta robienia nowej gry. Plus jakby mieli robić piątkę to nie widzę jakie jest dla nich ochłonięcie, więc przeciwnie, więcej pracy. Plus straciliby zarobek w postaci dodatków do czwórki które się o wiele łatwiej robi niż całkowicie nową generację.
Obrazek


Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 30 sie 2017, 18:24

Zapewniam Was, że rozwój TS4 będzie trwał dłużej nie poprzedniczki, a o TS5 jeszcze nikt tam nie myśli ;)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Shattered » 30 sie 2017, 19:01

Ja tam nie marzę o piątce.
Oby tylko wreszcie ogarnęli te błędny.
Szkoda tylko że cała seria będzie taka ograniczona. Tj nici z nieobiektowych niemowlaków, nici z edycji otoczenia.
Boję się tylko pór roku . Zapewne będzie to tak ograniczone że odechce się nam gry. Tudzież dziwny pomysł pór w jednym mieście.
W sumie to wydaje się prawdopodobne że z góry będzie ustawione że np w Oazie zawsze jest lato.
I wyobraźcie sobie jaki ten dodatek będzie okrojony. Dostaniemy pewnie pogodę i żadnych aktywności bo budżety są takie ograniczone w tej części
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

The Sims 4 - Pogaduszki

Postautor: Levkoni » 30 sie 2017, 20:10

Ja szczerze powiedziawszy mam już dość ciągłego zaczynania od nowa. Wolę, żeby tę serię dłużej rozwijali, poprawiali błędy i dopieszczali zawartość niż żeby znowu wypuszczali kolejną część. Bo gdyby mieli kontynuować politykę, to już na koniec 2018 lub do połowy 2019 mielibyśmy TS5. Oczywiście kusi wizja TS5, które mogłoby być poprawione względem czwórki, może wróciliby do otwartego świata itd, ale mimo wielu wad czwórki to nie śpieszy mi się znowu do zaczynania gry od podstawy i czekania huk wie ile lat na to, aż pojawią się w grze takie podstawy jak zwierzaki czy pory roku :)

Po wakacjach dostaniemy zwierzaki, pewnie w przyszłym roku pogodę i pory (za dużo podpowiedzi jest choćby w zwiastunie Psów i kotów co do pogody), a potem niech dają popas wyobraźni co do kolejnych rozszerzeń ;)
We built this city, we built this city on rock an' roll!


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości