Być rodzicem

Pakiet rozgrywki

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Być rodzicem

Postautor: Levkoni » 23 maja 2017, 13:03

Dla mnie też brakuje często takich drobiazgów. Np. ten bałagan na podłodze na fotkach to ozdoby tylko. Oczywiście byłem pewien, że to ozdoby, ale czy nie można było zrobić tak, że jak sim ma zły nastrój lub nastolatek ma humorki, to przy zmianie ubrania czy przy użyciu komody zostaje taki burdel na podłodze? :p
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: Być rodzicem

Postautor: PoProstuAnia » 23 maja 2017, 22:09

Wpis nt. skłonności i (nie wiem, czy wszystkich) nowych cech:
https://www.thesims.com/pl_PL/news/sims ... ter-values

Powiem Wam, że dla mnie jako młodej matki z tematyką pakietu trafili bezbłędnie :) czegoś takiego jak wpływ wychowania dziecka na jego dorosłe życie, czy właściwie samo wychowanie tak na dobrą sprawę, jeszcze w grze nie mieliśmy. Po raz pierwszy odkąd wyszła czwóreczka jestem podekscytowana nowym rozszerzeniem, kupuję od razu :love:
Obrazek

Awatar użytkownika
Hirooo
Posty: 186
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:43

Re: Być rodzicem

Postautor: Hirooo » 23 maja 2017, 22:12


youtu.be/oOnlxTpANnI

Muszę przyznać, że pakiety rozgrywki ratują tę grę. Wprowadzają więcej możliwości niż dodatki...
Te meble do kuchni, kominek i zlew w łazience to wystarczający argument do kupna tego pakietu!

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: Być rodzicem

Postautor: Lenna » 23 maja 2017, 22:42

A ja muszę przyznać że jestem zachwycona. Te skłonności prezentują się ciekawie, wreszcie to jak wychowywany jest Sim będzie miało na niego wpływ ^^ Gdybym mogła grać, kupiłabym.
Mam wrażenie że ostatnio ogółem się poprawili z czwórką, a może to po prostu dlatego, że wreszcie zeszli z tematyki imprezowej :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Simwood
Posty: 734
Rejestracja: 06 sty 2016, 14:32

Re: Być rodzicem

Postautor: Simwood » 23 maja 2017, 22:59

Byłem z początku trochę rozczarowany tym, że pakiet skupi się tylko na rodzicielstwie, ale już teraz mam ochotę odszczekać wszystko, co powiedziałem na temat tego pakietu.
W końcu wzięli się do roboty i zrobili cokolwiek PRZYDATNEGO w grze, zamiast kolejnych akcesoriów w stylu niezwykła garderoba ^^
Jeśli w pakiecie numer 5 (?) będzie również "Styl Dawnych Lat" to pierwszego dnia biegnę do sklepu ;)
Lenna pisze:
23 maja 2017, 22:42
Mam wrażenie że ostatnio ogółem się poprawili z czwórką, a może to po prostu dlatego, że wreszcie zeszli z tematyki imprezowej :P
Kc :love:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Być rodzicem

Postautor: Shattered » 24 maja 2017, 0:41

No tak, tylko ja nie rozumiem jednego
Czyli wszystkie bekanie, pierdzenie, przeklinanie będzie niezależne od nas? A my kontrolując rodziców będziemy mogli olewać to albo ganić..
Wydaje się to logiczne, ale z EA nic nie wiadomo i być może będziemy mogli kierować simami kiedy mają bekać czy przekilnać :unsure:
Widzę już niedopatrzenie, mianowicie sztućce wchodzą w napoje na stole..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

Re: Być rodzicem

Postautor: ollie » 24 maja 2017, 3:07

Mi z kolei brakuje normalnych zajęć dla pojedynczego sima, które nie są imprezami. Szczerze to nudzi mnie rodzicielstwo, jednocześnie rozumiem, że wam się podoba. Mogliby wydać jakąś nową okolicę wakacyjną, czy futurystyczny dodatek, heh.

Wciaz jednak mam wrażenie, że okres rozwoju sima od poczęcia do dorosłego jest zapychaczem - powinna wyjść jakaś aktualizacja może. Ale żeby to ocenić poczekam na premierę, jak będą się pojawiać pierwsze filmy z gry, ocenię ją. Nie kupię.

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Być rodzicem

Postautor: Shattered » 24 maja 2017, 10:37

Także niegrzeczne zachowanie może być niezależne od nas jak i zależne.
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Być rodzicem

Postautor: Levkoni » 24 maja 2017, 20:26

No w końcu wychowywanie dzieci w The Sims będzie miało jakieś znaczenie! Choć pod tym względem można jeszcze wiele zrobić, to ten pakiet na pewno wprowadzi powiew świeżości do rozgrywki. Czekam jeszcze na pakiety, które rozbudują aspekt szkół w czwórce (tak, czekam na pakiety bo po tylu latach nikt nie powinien mieć wątpliwości, że rozdrabnianie będzie kontynuowane). Brakuje mi po prostu wpływu uczenia się simów i ich stopni w szkołach na życie (nie licząc tego, że jako nastolatek zaczyna się karierę od 3 poziomu jeśli miało się szóstkę w szkole).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Kapitan Indra
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Scenarzysta
Scenarzysta
Konserwator
Konserwator
Posty: 3280
Rejestracja: 30 paź 2013, 19:17

Re: Być rodzicem

Postautor: Kapitan Indra » 25 maja 2017, 0:20

Ja jestem tylko ciekawa, czy rozwijanie tych skłonności będzie możliwe u dzieci, które były już w grze przed instalacją nowego pakietu, czy tylko u tych, które urodzą się po. W sensie, że u dzieci i nastolatków...bo jeśli dostępnych w grze dzieciaków już nie da się wychowywać, tylko trzeba zaczynać od nowo narodzonych maluchów to trochę lipa :( A zastanawiam się, bo teraz z EA wszystko jest możliwe... :mysli:
LANDGRAABOWIE-PUNKCIKOWIE
Obrazek
JOANNA CHMIELEWSKA - 2.04.1932 - 7.10.2013
MARGIT SANDEMO - 23.04.1924 - 1.09.2018
MACIEJ PAROWSKI - 27.12.1946 - 02.06.2019
MAJA LIDIA KOSSAKOWSKA - 27.02.1972 - 23.05.2022

:indra:

Awatar użytkownika
PoProstuAnia
Posty: 219
Rejestracja: 30 kwie 2014, 14:06

Re: Być rodzicem

Postautor: PoProstuAnia » 25 maja 2017, 1:05

<obrazek usunięto>
:love:
Czy tylko ja tak się tym jaram?

Obrazek się nie wyświetlał. Zresztą, proszę nie hotlinkować. Wgraj obrazek na jakiś serwer, np. Imgur, i dopiero potem wstaw tu na forum. //Guuki
Obrazek

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Być rodzicem

Postautor: Levkoni » 25 maja 2017, 11:37

Na FB DOTsim pojawiło się info, że będzie wiele wariantów szlabanu do wyboru takich jak zakaz oglądania TV, zakaz używania komputera czy telefonu, zakaz wychodzenia z domu, zakaz kontaktu z przyjaciółmi itd :D Brzmi to świetnie!
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Być rodzicem

Postautor: Shattered » 25 maja 2017, 12:15

Wszystko fajnie, ale mimo wszystko szkoda, wielka szkoda że nie dali łóżek piętrowych czy jakiś gier dla dzieci w stylu berek czy policjanci i złodzieje tylko jak zwykle wielkie obiekty..
Czy te klocki nie mogły być małym obiektem który się ustawia na podłodze, tylko musieli tworzyć do tego oddzielny stolik? Każda gra będzie miała oddzielny stolik?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Być rodzicem

Postautor: Levkoni » 25 maja 2017, 13:39

Shattered też mnie wkurza, że do takich gier dają oddzielne stoliki. Tak samo jak z grą w karty, grą w nie obudź lamy itd.

Ciekawe info pojawiły się na twitterze i oficjalnym forum. Z takich fajniejszych i bardziej istotnych: dorośli Simowie oprócz zdobycia nowych cech (10 nowych cech: 5 pozytywnych i 5 negatywnych) które zdeterminują to, jak zostali wychowani i wpłynął na ich zachowanie, będą również pamiętali to, jak traktowani byli przez swoich rodziców/opiekunów. Wpłynie to na ich zachowania wobec nich: odblokują się nowe interakcje oraz Simowie mogą preferować wobec opiekunów konkretne zachowania autonomiczne.

Zmienią się również statusy pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny na panelu kontaktów. Np. rodzeństwo może stać się "nierozłącznym rodzeństwem" (tłumaczenie własne, więc pewnie będzie inne w wersji PL, ale chodzi mi o sens ogólny).

Z drobniejszych informacji: będzie więcej niż jeden wariant zestawu małego doktora, nowa cecha to Super Rodzic (tłumaczenie własne), rozbudowany zostanie również aspekt "przejmowania" opieki nad dzieckiem (chodzi o to, że obecnie dowolny dorosły może wybrać opcję przejęcia opieki nad maluchem, który np. stracił rodziców i to ma być właśnie rozszerzone w pakiecie).
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Być rodzicem

Postautor: Shattered » 25 maja 2017, 23:35


youtu.be/dNiM-HSFMx4

Meble są świetne! Zapewne ubrania będą kiepskie
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Guuki
Główni Administratorzy
Główni Administratorzy
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Fotograf
Fotograf
Posty: 2727
Rejestracja: 28 lis 2013, 20:59

Re: Być rodzicem

Postautor: Guuki » 27 maja 2017, 9:48

Relacja z pokazu na żywo:


youtu.be/hnqF9PYoB2E
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: Być rodzicem

Postautor: Shattered » 27 maja 2017, 12:09

Obczaiłam tylko nakrywanie do stołu.. Oczywiście będzie masakra. Jak sim usiądzie i wstanie, to nakrycie znika. Znając grę wiadomo, że podczas przyjęć zanim wszyscy znajdą sobie miejsca, wszystkie nakrycia znikną..
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Levkoni
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2013, 14:11

Re: Być rodzicem

Postautor: Levkoni » 27 maja 2017, 20:46

Albo pamiętnik, który simowie udają, że wyciągają z łóżka :P The Sims 4 - gra, w której nie ma pieniędzy na animacje :)
We built this city, we built this city on rock an' roll!

Awatar użytkownika
Galcia
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1067
Rejestracja: 13 lut 2015, 20:57

Re: Być rodzicem

Postautor: Galcia » 28 maja 2017, 14:21

Nakrywanie do stołu jest jakby... zepsute? Simka położyła talerze na stole, po czym poszła po porcję jedzenia, a talerz ze stołu teleportował się do jej ręki. soft9 Ok, to jeszcze jestem w stanie znieść (The Sims 4 - gra, w której nie ma pieniędzy na animacje. [2]), ale to, co dzieje się potem... Usiadła na innym miejscu niż to, z którego wzięła talerz i puste nakrycie, na którym położyła swoje, po prostu znika. :wacko: Poza tym trochę się zawiodłam, że do talerzy nie są domyślnie dostawione szklanki, jak już nakrywać do stołu, to porządnie. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Atax
Posty: 181
Rejestracja: 16 sie 2014, 16:19

Re: Być rodzicem

Postautor: Atax » 28 maja 2017, 18:19

O ile zakład, że kolejnym pakietem akcesoriów będzie "Wyśmienity plac zabaw", gdzie super duper emejzing specjalnym obiektem będzie wózek i piaskownica z jedną nową interakcją?


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości