The Sims Mobile

Dział na wszystkie inne gry związane z Simowym Universum. Zarówno te na PC oraz Mac, jak i na konsole.
Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

The Sims Mobile

Postautor: simunia » 11 maja 2017, 19:56

Pojawił się już zwiastun tej wersji simów na telefony i tablety. Gra będzie na telefony z androidem oraz IOS. Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie ona będzie do pobrania, za darmo oczywiście.
Tutaj macie dwa filmiki:


youtu.be/uhlsSluGMMY

youtu.be/TaNWCIm0l0U

No i jak wam się podoba?
Ja jestem bardzo zadowolona i już się doczekać nie mogę.
Jestem bardzo ciekawa czy ta wersja będzie lepsza od The Sims Freeplay, które nadal ponoć ma być dalej rozwijane, a jak do tej pory jest ono bardzo fajne rozwinięte.
Będziecie chętni zagrać w The Sims Mobile?
Dla mnie The Sims Mobile będzie idealnym zamiennikiem 4 na pc do której już nic nie kupuje od dłuższego czasu.
.

Awatar użytkownika
salberg
Wybitny Reżyser
Wybitny Reżyser
Posty: 769
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:44

Re: The Sims Mobile

Postautor: salberg » 11 maja 2017, 20:35

Przerzucenie uwagi na grę mobilną wobec której gracze będą mieli niższe wymagania to dobra decyzja wizerunkowa i biznesowa, bo rynek mobilny jest większy od pecetowego a i na mikropłatnościach wydawcy zbijają majątek. Jeśli ktoś chciał Simsy na komórkę a wybrzydzał na FreePlay to proszę bardzo, ma. Ale czuję, że spora część uwagi dewelopera zostanie przekierowana teraz z pełnoprawnej gry i dodatków do niej na Mobile. Oznacza to że EA się w pewnym stopniu poddało jeśli chodzi o czwórkę, skoro inwestuje w inne projekty związane z serią. Czwórka będzie dalej pewnie wspierana, ale nie zdziwię się, jeśli część zespołu oddelegowano do wersji mobilnej, a część już pracuje nad piątką. Tak czy inaczej sytuacja Czwórki nie wygląda najlepiej, moim zdaniem.

Awatar użytkownika
Kat
Posty: 141
Rejestracja: 21 lut 2017, 19:51

Re: The Sims Mobile

Postautor: Kat » 11 maja 2017, 21:16

EA w ogóle nie zaczęło nawet prac nad the Sims 5. Bynajmniej nic o tym nie wspomnieli. Nie można mieć stuprocentowej pewności, ale coś czuję w kościach, że the Sims 4 będzie ostatnią.
Obrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims Mobile

Postautor: simunia » 11 maja 2017, 23:11

Jakoś The sims Free Play wyszło jak byla 3 A nie zaszkodziło to grze, więc myślę, że tym razem może być podobnie. Jak dla mnie to idealne rozwiązanie w momencie gdy nie stać mnie na dodatki do 4. W tego typu grach i tak nie korzystam z mikroplatnosci, więc mi tam wszystko jedno.

Awatar użytkownika
Smustle
Wybitny Stylista
Wybitny Stylista
Fotograf
Fotograf
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwie 2015, 21:07

Re: The Sims Mobile

Postautor: Smustle » 15 maja 2017, 10:45

Dla mnie totalnie bez sensu, czwórka już jest dla mnie taką grą jak na telefon, tylko udaje grę na PC. Zresztą ja tu nie widzę totalnie żadnych różnic między czwórką a tym czymś mobilnym soft1 Ta sama grafika, te same animacje, większość opcji. pewnie też taka sama... Sprzedają to samo w innym opakowaniu.
Pomijając fakt, że jako gry mobilne preferuję bardzo proste gry typu tetris, w moim odczuciu Simsy zawsze były i będą grą przede wszystkim komputerową, mobilne wersje to tylko taki dodatek do głównej serii. Więc owszem, jest w stanie to gra zastąpić czwórkę, co niestety nie świadczy dobrze o tej ostatniej.
No i oczywiście mikropłatności, mikropłatności, czy wspominałam już o mikropłatnościach? Ten model idealnie odzwierciedla politykę EA, opierającą się na zasadzie "coraz mniej za coraz więcej".
Obrazek

Awatar użytkownika
kontrowersyjna kaczuszka
Posty: 272
Rejestracja: 15 gru 2013, 19:32

Re: The Sims Mobile

Postautor: kontrowersyjna kaczuszka » 15 maja 2017, 13:20

TS Mobile to gra typu tej ostatniej odsłony SimCity na telefony. Klikasz w interakcje, czekasz az minie czas po czym wyskakuja ikonki do zbierania. Interakcje pochlaniaja energie, glod, zabawe i czystosc. W moich odczuciach bardzo przyjemnie sie gra. Rozwiazania z kariera tez miłe ;) Polecam.

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims Mobile

Postautor: Jhud » 14 paź 2017, 18:03

^ Z Windowsem 10 jest raczej tak że on jest robiony pod tablety i inne urządzenia mobilne, nie pod komputer, ale też Win10 komputerowy a mobilny to co innego. Nie możesz sobie zainstalować takiego Steama czy Origina na tablecie z Windowsem, tylko możesz używać sklepu windowsowego w którym tak, jest dużo gier, ale są to jednak aplikacje jak każde inne, często różnią się od tych na zwykły komputer, np. Minecraft na Win10 to w ogóle coś innego niż Minecraft na PC. Tak samo na iPadzie czy iPhonie albo nawet Androidzie możesz sobie kupić grę-apkę, ale są to zwykle albo gry stare albo mało wymagające.

Są już jakieś informacje o tej mobilnej czwórce? Ciekawe czy będzie jednorazowo płatna tak jak TS3 Mobile czy Freenium jak Freeplay...
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

The Sims Mobile

Postautor: simunia » 21 lis 2017, 0:48

The sims mobile ma być już wkrótce dostępne u nas w Polsce :-) co mnie bardzo cieszy.
I już się zapisałam by być na bieżąco z informacjami na temat tej gry.

Awatar użytkownika
Joan
Posty: 213
Rejestracja: 21 sty 2015, 17:43

The Sims Mobile

Postautor: Joan » 13 mar 2018, 17:25

I jak? Gracie juz?
Obrazek

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

The Sims Mobile

Postautor: Shattered » 13 mar 2018, 19:41

WOW, naprawdę sceptycznie do tego podchodziłam. Mówiłam cóż może być w tym ciekawego....
A jednak.
Wg mnie różnica między Freeplay a Mobile jest wielka.
Animacje są świetne. Dlaczego w czwórce takich nie ma. Np. rozmowa dwóch simów na kanapie, zwracają się do siebie całym ciałem a nie tylko głową.
Sterowanie simem w zwyczajnych pracach jak kawiarnia czy restauracja. No baa. Dlaczego tego nie ma w czwórce??!
Oczywiście schematyczność jest, ale i tak według mnie gra jest świetna
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Jhud
Posty: 292
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:44

The Sims Mobile

Postautor: Jhud » 14 mar 2018, 17:28

Mi też się podoba. No i zrobili takie coś że sim może skończyć to co robi w ileś godzin, ale jak mu pomożemy- bez żadnej kasy!- to zrobi to szybciej, wow.
Fajnie że zrobili tego taką trochę grę roleplay, bardziej niż symulator. Simowe gry które odbierają od oryginalnej gry wcale nie są złe.
ObrazekThat's not very goth of youObrazek

Awatar użytkownika
Hanka Milanka
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 145
Rejestracja: 21 sty 2015, 18:10

The Sims Mobile

Postautor: Hanka Milanka » 18 mar 2018, 14:20

Wydaje mi się, że też już lekko ponad tydzień gram i również podchodziłam do gry sceptycznie, ale gra się całkiem przyjemnie. Szczególnie, jeżeli wraz ze znajomymi można się dzielić doświadczeniami i lekko 'rywalizować'.

Sporo się różni jeżeli chodzi o styl grania od oryginału, co w sumie mi leży, bo fajne jest to wbijanie kolejnych leveli, odblokowywanie wszystkiego po kolei niż dostać wszystko od początku i po tygodniu by się znudziło. W sumie całkiem spoko opcje z tymi historiami, bo też chce się grać i kończyć kolejne historie.
Jedynie boli mnie trochę, że nie da się sterować dziećmi, nie można ich np. wysłać do szkoły czy coś. Simowie, którymi nie możemy grać przez 3/4 czasu albo stoją w miejscu albo bez celu chodzą w kółko po domu. Od czasu do czasu zauważę, że z kimś porozmawiają albo się prześpią, szkoda, że nie korzystają z pozostałych obiektów, które się w domu zgromadziło.

W razie jakby ktoś chciał się dodać do znajomych czy coś to mój kod to: FPQGDD4. Jestem pod tą samą nazwą co na forum, tj. HankaMilanka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Joan
Posty: 213
Rejestracja: 21 sty 2015, 17:43

The Sims Mobile

Postautor: Joan » 20 mar 2018, 20:07

Mój kod to EYLFMQU i nazywam się Ata!! :D
Obrazek

Awatar użytkownika
ollie
Project 4D - zwycięzca
Project 4D - zwycięzca
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2013, 20:12

The Sims Mobile

Postautor: ollie » 08 kwie 2018, 20:37

Gra jest schematyczna i nudna, okropnie atencyjna, działa na modelu free to play co widać i to bardzo, można powiedzieć, że zabijacz czasu, ale ja bym to bardziej nazwał pożeraczem czasu. Osobiście nie polecam.

Awatar użytkownika
Ururu
Posty: 197
Rejestracja: 03 kwie 2018, 15:13

The Sims Mobile

Postautor: Ururu » 09 kwie 2018, 8:40

^ zgadzam się.
Gra zachwyca naprawdę ładną grafiką, ale grywalność jest zerowa. Każde zadanie wygląda tak samo. Zapowiedzi brzmiały obiecująco - jakieś historie simów, jakieś coś, ale wyszło na to, że to tylko pic na wodę i te różne historie to tylko nazwy misji, które wyglądają tak samo. Smutne i tyle.
ObrazekObrazekObrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości