Pytania odnośnie Nraas StoryProgression

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Pytania odnośnie Nraas StoryProgression

Postautor: Rai » 20 paź 2016, 15:53

Witajcie :)

Mam pytanie do tych, którzy używają Nraas StoryProgression. Pobrałam go głównie dlatego, żeby zabronić losowym Simom na wprowadzanie się do pustych domów. Ale nie mogę znaleźć takiej opcji w ogóle, może jestem ślepa. >.<
Jest gdzieś w Nraasie opcja, która zakaże tym beznadziejnym ziomom zajmowania moich cudnych domków? :D

I jeszcze takie pytanie ogólne, bo to tłumaczenie polskie to jakaś makabra jest, nic z niego nie rozumiem (5 minut dochodziłam, co to KASTY w nim, heh). Czy jest tam coś ciekawego, fajnego, pożytecznego, co powinnam włączyć, bo robi coś przydatnego?

Dzięki z góry!

Awatar użytkownika
Hebe
Posty: 97
Rejestracja: 22 sty 2015, 21:40

Re: Pytania odnośnie Nraas StoryProgression

Postautor: Hebe » 21 paź 2016, 14:46

Proponuję przejrzeć opis moda: http://nraas.wikispaces.com/StoryProgre ... rogression

O ile dobrze zrozumiałam, to jeśli zmienisz wartość w "Lot Options>Allow Lot For Progression"z true na false, to do tego domu już nie może się wprowadzić losowa rodzina.
Obrazek

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

Re: Pytania odnośnie Nraas StoryProgression

Postautor: Rai » 21 paź 2016, 19:47

Hm, nie pomyślałam, żeby zrobić to w ten sposób. Ale spróbuję, dzięki. :) Jeszcze znalazłam na stronie Nraasa, że można to zrobić przez jego Register. Jak wrócę po weekendzie do domu, to spróbuję z tym powalczyć i zobaczę, czy zadziała. Dzięki!

Awatar użytkownika
Kat
Posty: 141
Rejestracja: 21 lut 2017, 19:51

Re: Pytania odnośnie Nraas StoryProgression

Postautor: Kat » 21 lut 2017, 20:57

Temat stary jak świat, ale jako że jestem entuzjastą StoryProgression od twallana i bez niego nie wyobrażam sobie gry, to już spieszę z tłumaczeniem.

Kasty są to po prostu podziały simów na różne kategorie min. płeć, wiek, gatunek, stan cywilny itp. Dzięki temu możesz ustawiać opcje indywidualnie dla określonej podgrupy simów np. ustawić że wilkołaczki nie mogą zachodzić w ciążę, ale pozostałe gatunki tak. Ja ustawiłem, przykładowo, że emeryci nie mogą rozpocząć scenariusza flirtu, czyli tym samym od momentu stania się emerytem, nieaktywny sim nie będzie flirtował z innymi i tym samym nie wejdzie w związek małżeński. Jest trochę do ogarnięcia, samemu do końca nie poznałem tej funkcji, ale ustawiłem "na czuja" kilka opcji posiłkując się poradnikim na stronie twallana i jakoś działa, raz lepiej raz gorzej :)
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości