The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Rai
Renciści
Renciści
Posty: 734
Rejestracja: 31 paź 2013, 15:25

The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: Rai » 06 lis 2013, 3:20

Miejsce do zadawania pytań na temat gry The Sims 3 Wymarzone Podróże.

Nie posiadacie jeszcze tego rozszerzenia, ale coś Was nurtuje i chcielibyście o to zapytać? A może nie możecie sobie z czymś poradzić i macie pytanie związane z rozgrywką w The Sims 3 Wymarzone Podróże? Znaleźliście się w odpowiednim miejscu! ^^

Awatar użytkownika
Shattered
Fotograf
Fotograf
Posty: 3155
Rejestracja: 15 gru 2013, 9:06

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: Shattered » 31 mar 2014, 21:49

1. Czy z dodatkiem dochodzą opcje pozowania takie jak w dwójce w Podróżach, tzn. że można poprosić aby sim pozował a potem żeby inny ustał obok niego?
Sky Fits Heaven

Awatar użytkownika
Jackob
Renciści
Renciści
Archiwista
Archiwista
Fotograf
Fotograf
Posty: 1801
Rejestracja: 15 gru 2013, 0:14

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: Jackob » 20 sie 2014, 15:46

1. Dochodzą takie opcje, ale nie wiem czy simowie są na tyle inteligentni aby stać obok siebie.

2. Kodu nie znam, ale wiem, że taki istnieje.
jest inny sposób. Wpisz testingcheatsenabled true następnie niech twój sim uda się na parcelę, którą chcesz edytować. Kliknij przytrzymując shift na ziemię i wybierz kupuj/buduj na tej parceli.

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: książę » 21 sie 2014, 0:14

Kod to enablelotlocking true/false

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: simunia » 16 lis 2014, 15:59

3. Czy tylko umiejętność majsterkowania jest potrzebna na wysokim poziomie by móc rozbrajać pułapki niektóre czy też potrzebna jest do tego umiejętność logiki?

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: simunia » 18 lis 2014, 20:57

3 Aha dzięki nie wiedziałam zawsze byłam przekonana, że jest do tego potrzebna logika i majsterkowanie.

JamesSinatra
Posty: 303
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:09

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: JamesSinatra » 27 mar 2015, 21:23

4. Mam wejść do domu pewnej rodzinki, żeby wykonać zadanie "Robota szpiegowska", tylko że to jest rodzinka kupców i oni nigdy nie wracają do domu... To jakiś błąd gry?

Edit: Jak zwykle sam sobie odpowiem na pytanie. Można to rozwiązać przenosząc inną rodzinę do tego domu w edycji miasta (np. łącząc dwie rodziny, albo eksmitując kupców).

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: Pappy » 16 lip 2015, 13:49

5. Mam 3 poziom wizy we Francji, ale zrobiłem tam tylko 4 zadania. W tym tylko dwa z nich były związane z grobowcami. (tak mi się wydaje) Pojechałem na 11 dni do Francji, w ciągu tych dni zdobyłem tylko jedno zadanie (które normalnie powinienem dostać na 1 poziomie wizy, to z muzeum.) I tutaj mam pytanie - czy zadania dostaje się tylko przez telefon i tablicę ogłoszeń pod bazą wypadową? Bo mój sim siedzi pod tą tablicą parę godzin dziennie i nie dostaje żadnych zleceń, a tyle grobowców jeszcze niezbadanych... Jeżeli tylko takie są sposoby otrzymywania misji, to czy to jest błąd że nie dostaję ich prawie wcale? To samo z Chinami. W Egipcie mam dopiero 1 poziom wizy (bo miejsce nieciekawe imo)

6. Czy da się zdobyć kompendium i supernovium w inny sposób niż poprzez mieszanie obiektów? Bo w zdobywając je w ten sposób nie zaznacza się to w dzienniku kolekcjonera, a tylko tych metali mi brakuje w dziale z metalami. : /

pls pilne
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
Niebezpieczny
Posty: 492
Rejestracja: 05 gru 2014, 23:03

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: Niebezpieczny » 16 lip 2015, 13:54

5. Raczej jest to błąd. Zadania dostaje się też poprzez rozmawianie z simami. Oczywiście jak chcesz możesz zwiedzić grobowce samemu, ale nie dostaniesz punktów wizy
Obrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: książę » 16 lip 2015, 17:14

Zadania łączą się ze sobą. Rozwiązanie kilku zagadek w Egipcie i Chinach odblokuje możliwość zbadania kolejnych grobowców we Francji.

Awatar użytkownika
Hebe
Posty: 97
Rejestracja: 22 sty 2015, 21:40

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: Hebe » 18 lip 2015, 22:37

6. (Chyba) można je również znaleźć w grobowcach, np. skrzyniach ze skarbami. Ale równie dobrze można je znaleźć tj. inne metale. Żeby zwiększyć szanse na wystąpienie ich możesz postawić sobie na parceli odpowiedni rozsiewacz metali z buydebug.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pappy
Posty: 251
Rejestracja: 14 gru 2013, 23:38

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: Pappy » 20 lip 2015, 2:36

5. No i jestem w kropce. : / Zrobiłlem wszystkie zadania w Egipcie i Chinach a dalej brakuje mi zbadania czterech grobowców francuskich do kolekcji. Ktoś wie czy z piwnicami nektarni było związane zadanie, czy można znaleźć klucz w inny sposób? Żeby nie było, nie chodzi mi o buydebuga. xD
When osu announced to be pay-to-play
"EA took over Osu then"
~BestAMVsOfAllTime

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: książę » 31 lip 2016, 21:27

7. Czy ktoś próbował wstawić hotele z „Rajskiej wyspy” do otoczeń z „Wymarzonych podróży”? Funkcjonuje to jako tako?

Awatar użytkownika
simunia
Posty: 589
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:07

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: simunia » 09 lut 2017, 21:46

8 niestety w 3 jak nie mieszkają razem to nie wyjadą tylko simy, które mieszkają razem mogą jechać na wakacje.

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: książę » 18 kwie 2017, 21:34

9. Jak przejść lustrzaną salę w Świątyni Niebios?

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: Lenna » 19 kwie 2017, 0:43

9. Należy ustawić posągi po jednej stronie tak samo, jak są ustawione po drugiej stronie ściany, tylko że w lustrzanym odbiciu. Można się też wspomagać lustrem w ustawianiu.
Obrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: książę » 19 kwie 2017, 14:24

9. Zrobiłem tak, po penetracji dziury za posągami pojawiły się przełączniki podłogowe, jednak nie działają (mimo, że posągi na nich stoją). Próbowałem przestawić posągi w trybie kupowania (za pomocą tce), ale chyba totalnie zepsułem grobowiec...

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: Lenna » 19 kwie 2017, 16:01

9. Na pewno nie działają? Za ich pomocą powinny się odblokować drzwi w głównej sali, tej ze studnią i czterema kolumnami. Drzwi do drugiej sali z posągami i lustrem nie da się odblokować, można się tam dostać tylko za pomocą zenoportacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
książę
Posty: 254
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:07

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: książę » 03 maja 2017, 20:01

9. W akcie desperacji po prostu usunąłem kodem ścianę, która mi zawadzała, dotarłem do mieniącej się skrzyni, zabrałem jej zawartość, ale zadanie „znajdź zaginiony artefakt” się nie zaliczyło... Wróciłem do domu, przyjechałem do Chin jeszcze raz i ponownie ograbiłem skrzynię, ale to nic nie dało. Czy jestem już absolutne kaputt? Da się może zresetować tę konkretną parcelę, na przykładem Nraasem?

Edit: Nieaktualne. Po n-tym ponowieniu zadania udało się.

10. Czy istnieją misje związane z drugim i trzecim wejściem do Zapomnianego Kurhanu, grobowcem w lesie i podziemiami winnicy we Francji?

Awatar użytkownika
Lenna
Wybitny Architekt
Wybitny Architekt
Scenarzysta
Scenarzysta
Posty: 1975
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:59

Re: The Sims 3 Wymarzone Podróże - Pytania

Postautor: Lenna » 03 maja 2017, 20:55

10. Z podziemiami winnicy - owszem. Zapomniany Kurhan ma misje tylko z głównym wejściem, dwa tylne wymagają Toporu Pangu, więc nie wiążą się z żadną misją. To samo z grobowcem w lesie z przejściem na wyspę.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość